Колко са нормални бившите?!

  • 3 246
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Оспамихме темата, бре мами! Embarassed Embarassed Embarassed Я Милки да вземе да пусне една тема за музикалния живот на лятото, че да сме хем информиране, хем да не спамиме по сериозните теми! Wink

# 16
  • Мнения: 5 584
Правилно!
Хайде, Милк, давай!  Peace

# 17
  • Мнения: 6 315
И аз много ОФФ: Милк, има тема в клюто за Били Айдъл.

За 25.08 имам идейки разни, но още не са ми се избистрили в главата  Laughing.

# 18
  • Мнения: 9 567
Според мен е хубаво, че му обръща внимание и запълва времето, когато са заедно с такива мероприятия. Друг е въпроса за честотата на тези посещения и дали след време тази мания няма да се предаде и на детето. Но се държи добре с него и май това е най-важното.  А детето как реагира след като се върне от среща с баща си? Харесва ли времето, което са прекарали или ....

# 19
  • Мнения: 4 458
ehaaa, kontsert - super. Az sashto bih zavela moite na kontsert nishto che sa malki.
Do sega sam gi vodila po teatri, spektakli daje i na bar sam gi vodila s jiva muzika. Imah "neblagorazumieto" (spored nyakoi) da gi zaveda i na izlojba za choveshkite tela (naturalni choveshki eksponati).... daje i v kazino gi vodya "da si poigrayat" (kogato ne raboti kazinoto razbira se)
I az si makna detsata po muzei i chudesii, ne vijdam nishto losho v tova.

Radvay se che bivshiya izobshto se zanimava s deteto i go obrazova po nyakakav nachin. Kakvo kato korabite sa mu maniya, za deteto e polezno da e s bashta si i da spodelya tezi radosti....

# 20
  • In transit
  • Мнения: 11 663
Ехаа, вие направо му изписахте веждите на тоя човек. Добре съгласна съм, че е хубаво да се води детето по музеи, но не и САМО в един! И то не защото мисли за детето а защото той има някаква мания на тема всички що плава и гърми! Лъдето и да го заведе е продиктувано от лични и егоистични подбуди. Второ детето му е писнало да ходи в тоя музей, но не смее да му каже да не го засегне. Добре съгласявам се, че "ходихме с тати и чичо Гошо на бира и аз изядох на тати картофите, защото ми беше взел само сокче", ама това дете расте и вечно е гладно. Отказва да го води на спорт докато е при него, защото го намира за губене на време, а човека е ангажиран страшно много. Освен това, като иде при него каза, че скучаел , "защото тати седи на компютъра и чати". Примерите са безкрайно много, и за съжаление по закон нищо немога да направя. Колкото до концерта, просто не съм фенка на Айрън Мейдън, да го беше завел на концерт на Депеш Мод примерно, нямаше да каже нищо  Grinning  А основно идеята ми на тази тема беше да споделите, кои как се държи с детето и вие как приемате това, а не да изкарам моя бивш "ангел", щото ако беше такъв, нямаше да избягам от него!  Peace

# 21
  • Мнения: 1 425
На детето малко разнообразие в стиловете музика няма да му навреди, а като порастне само ще реши какво му харесва да слуша. Да казваш че на Депеш може, а на Мейдън щом го е завел бившия значи е луд (щото на теб Мейдън не ти харесва) - това е доста ограничено от твоя страна.
Както виждаш - тука има доста майки рокаджиики.
Бившия не е задължен да води детето на спорт.  Ако искаш да ходи на спорт - можеш ти да го водиш. Баща му щом го вижда за малко време - сам преценя къде и как да го води.
Ако на детето музея му е омръзнал - да каже на баща си, няма да го изяде, даже току виж му понамаляла манията.
Ако скучае у тях - също да каже. Може и двамата зедно да седят на комп-а и да чатят.  Grinning
За картофките - явно не е умряло от глад детето - имало е какво да яде. После ако е искало нещо друго - може да си го поиска. И накрая, ако бившия ти се вижда рядко с детето - нормално е да не може да прецени какво му се яде и дали му се яде постоянно.
Ти какво искаш да направиш по закон? Добър или лош - той е баща на детето - и това не можеш да го промениш - това така си остава. От права ли искаш да го лишиш, "щото водел детето по музеи и на концерт на Мейдън"?

# 22
  • Мнения: 3 394
аз съм виждала по телевизията родители да мъкнат децата си по концерти на бон джоуви, ролинг стоунс....баси, може за някои да е нормално Money

# 23
  • Мнения: 4 458
Ти какво искаш да направиш по закон? Добър или лош - той е баща на детето - и това не можеш да го промениш - това така си остава. От права ли искаш да го лишиш, "щото водел детето по музеи и на концерт на Мейдън"?

Vze mi vaprosa Simple Smile


Ne mojesh da lishavash nyakoy ot prava samo zashtoto ima razlichno mislene ot tvoeto. Imash pravo da lishish ot prava samo ako tova shte navredi na deteto fizicheski i/ili psihicheski ili ako sashtiya ne polaga trayno griji za tova dete.
Pri teb Mikkey®™, nito edin ot faktorite ne sashtestvuva.
Kaji na deteto da si kazva kogato neshto ne mu haresva ili e gladno, yavno se pritesnyava.
Nikoy ne kazva che bivshiya e tsvete no pone v tova otnoshenie e napravo varha. Pomisli samo kolko ot nas mogat da se pohvalyat dori s telefonno obajdane ot bashtata na Rojdenniya den na deteto.

Арвен, za men ne samo e normalno detsata mi da poluchavat takav vid muzikalna kultura no i lichno bih gi zavela na takiva mesta. Trapkata e neveroyatna i samo tozi koyto ne ya e usetil ne znae kakvo e propusnal
Ako naprimer detsata mi ne iskat ili ne haresvat takava muzika shte se razberem: sega otivame kadeto az iskam a sledvashtiya pat te reshavat kade. Mislya che taka e chesno a i deteto shte se nauchi da se saobrazyava s chujdite jelaniya i vkusove + shte opoznae roditelya kato spoedelya negovite interesi.

# 24
  • Мнения: X
Както виждаш - тука има доста майки рокаджиики.
Има има...
Ама и в това виждам аз някаква закономерност.
"Майките рокаджийки" избират мъже рокаджии т.е. хора на изкуството т.е. хора които не стават за семейство т.е. майките стават самотни майки.
Кво да го правиш, живот.
Сори за офф-а.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
аз съм виждала по телевизията родители да мъкнат децата си по концерти на бон джоуви, ролинг стоунс....баси, може за някои да е нормално Money
Не разбрах кое не е нормалното?! Родителите да споделят музикалните си вкусове с децата, ако те са роказжийски? Или може би мъкненето на концерти на Азис да речем е по-добре?!

# 26
  • Мнения: 1 023
Както виждаш - тука има доста майки рокаджиики.
Има има...
Ама и в това виждам аз някаква закономерност.
"Майките рокаджийки" избират мъже рокаджии т.е. хора на изкуството т.е. хора които не стават за семейство т.е. майките стават самотни майки.
Кво да го правиш, живот.
Сори за офф-а.

и аз съм офф:

не съм съгласна аз тук, с тея изводи то4но.
музиката не определя съзнанието, а битието.
или ако в под- и съзнанието си някой не желае да поеме своята 4аст отговорности и задължения, не озна4ава, 4е вси4ки които по едни или други вкусове и настроения могат да се обобщат, спадат в общи характеристики спрямо отношения на и към семейство.
до друго опира.
имам щото няколко много близки примери с музикална ориентация близка до гореспомената или преобладаваща и невероятно но факт драпат със зъби и нокти да си запазят и или да добруват семействата им.
тва ве4е са показатели на ли4ността.
лошото е, 4е не винаги са на повърхността и не можеш да предвидиш нещата отрано.
* като каза хора на изкуството - не го вервам аз това - там масово са обратни.
** ма пък може да се поспори, щот някои са направо народни артисти.  Laughing

милк - толкоз за нейните наблюдения

# 27
  • Мнения: 1 425
Темата отиде малко в дерето, ама като сме тръгнали натам аре и аз пак да се включа.
Донякъде съм склонен да се съглася с изкаването на Каси за рокаджиите, ама с малко допълнения.
Около мен също има доста бивши метали - и доста от тях вече са съвсем прилични бащи. Въпроса е обаче, че метала привлича доста от асоциалните елементи в обществото, които нямат навик да носят отговорност. Моля без обидени - слушал съм яко Металика, Мейдън, ДиСи, Маноуар на по-млади години - имам и доста такива приятели, ама това е реалността. Та въпроса не е в метала, а е в отговорността.
В тази връзка искам да споделя още нещо което мисля от известно време - някой хора тук много често декларират, че "данък обществено мнение не плащат". Това си е ваша работа разбира се, ама ще ви кажа, че ако си падате по такива мъже - нищо чудно че сте тук, защото поемането на отговорност до голяма степен се дължи на влиянието на обществото. Ако на човека не му пука за мнението на хората - защо да си кърши хатъра и да се нагърбва с допълнителни грижи. Тука усещам как ще ме захапят че щом детето е негово трябва да го обича и да се грижи за него. Ама реално не е точно така. Мъжете не знаят как да се грижат за деца - мъжете се научават как да се грижат (ако проявят желание). При колко от бозаиниците за малките се грижат мъжките? Не съм биолог, но знам че такива случай са доста редки - в почти всички случай за малките се грижат женските - даже и телата ви са устроени за това. И в гените си носите хиляди години "наследствени" знания и инстинкти как да се грижите за децата. А мъжете това трябва да го научим за няколко месеца. Та работата беше в следното - жените се грижат на децата по инстинкт, а мъжете се грижат за децата по възпитание и по собствено решение. Ако не им пука за общественото мнение - нищо чудно да оставят жената сама да се оправя.

# 28
  • Мнения: X
Въпроса е обаче, че метала привлича доста от асоциалните елементи в обществото, които нямат навик да носят отговорност.
Нещо такова имах и аз предвид.
Иначе не казвам, че всички такива са инакви, но наблюденията ми клонят малко натам. Още повече като се отвори темата и всъщност се оказа, че тука има много мами ходещи по концерти и с такива склонности, ама има и бивши бащи такива, та подозренията ми се потвърждават.
Милк, иначе си права, щото всъщност и ние мамите щяхме да сме безотговорни, но най-съм склонна да се съглася с Пантер тук - този тип музика и начин на живот привличат някои.

# 29
  • Мнения: X
Ако не им пука за общественото мнение - нищо чудно да оставят жената сама да се оправя.
съвсем оспамихме но да те оборя.
мотивацията на човека да прави това или онова не идва от общественото мнение, а от вътрешните му желания, нужди, ценности и в огромна степен как е възпитан и навика......
ставаш сутрин за работа щото така искаш - да имаш повече възможности, да  се развиваш и т.н. мотивиращи фактори, а не защото обществото така иска, нали?
същото е и за всяко взето решение в живота.
общественото мнение играе малка роля но само при някой хора и не може в никакъв случай да се приема като определящ фактор

Общи условия

Активация на акаунт