Колко са нормални бившите?!

  • 3 249
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Пантер момко донякъде си прав за инстинките на мъжете.
Ама самооооо донякъде.
1во половината животински свят си гледа потомството по двойки .....
2ро в 21ви век сме - и баба ми не е ползвала прахосмукачка ама аз ползвам нали
и дядо ти не е ползвал кондоми ама ти ползваш
нали се сещаш накъде ми отива мисълта

мислещи същества сме

инстинктите инстинкти  - ма някой майки изхвърлят децата против инстинктите си нали???

не ми харесва друго в цялата тема - мнението на Пантер ми се вижда доста широко разпространено сред мъжката половина на човечеството и все по-разпространяващо се. И понеже така им е много угодно - те по инстинкт си се ..... където не им е работа и бегат после...... хмм...

Напълно съгласна с Надето за идеологията и със Стън за това, че все пак сме мислещи същества.

п.п. ако не си разбрал и прахосмукачките и кондомите са творение на индустриалната епоха...
п.п.п. сега мисля че ме разбра вече
п.п......... да, Пантер, отнася се само за мъжете естествено, при жените положението с музикалните наклонности е доста по-различно да не говорим че процентно много по-малко жени имат ясно изразени такива...

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 00:42 от Анонимен

# 46
  • Мнения: X
Стън, мерси за поздравите, незнам социален ли е а- ли е, но е луд за връзване при всички случаи - то стана очевидно това.  Wink

# 47
  • Мнения: 1 425
1во половината животински свят си гледа потомството по двойки .....
Ами да - така е. И при хората повечето деца се гледат по двойки. Само че го има и другия вариант.

2ро в 21ви век сме - и баба ми не е ползвала прахосмукачка ама аз ползвам нали
и дядо ти не е ползвал кондоми ама ти ползваш
нали се сещаш накъде ми отива мисълта
Няма значенив кой век сме. Такова поведение се среща по всяко време при хората.


не ми харесва друго в цялата тема - мнението на Пантер ми се вижда доста широко разпространено сред мъжката половина на човечеството и все по-разпространяващо се. И понеже така им е много угодно - те по инстинкт си се ..... където не им е работа и бегат после...... хмм...

Значи моето мнение накратко е следното. Мъж който прави дете на една жена и после я зарязва се държи като животно. И според мен по степен на развитие е малко под нивото на хлебарките.

Това мнение ли те притеснява, Каси?

Съни, кое мнение съм оплюл и после съм се съгласил?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Ам, такова, Пантер, аз мога да ти дам няколко примера, където мъжките животни се грижат за малките. Мармозетките например (малки, много симпатични маймунки) - женската ражда, обикновено по две, бащата си ги подхваща и си ги слага на себе си, те се държат за него, ходи и ги носи на майката за да сучат, всичко останало върши той Mr. Green Има и още примери. А да не казвам при колко животни мъжкия се грижи заедно с женската.
Та да си дойдем на думата - не е от обществото това да се грижиш за малките си. За някои мъже е инстинкт за запазване на гените - имаш дете с твоите гени => трябва да се грижиш за него за да оцелее то и да предаде твоите гени на децата си. Защо при другите това не работи?! Thinking newsm78

# 49
  • Мнения: 6 315
Правете си сами изводи колко е нормален - след престоя си при него и родителите му, детенцето ми (на 2 години) е повтаряло в яслите, че мама е лоша. Аз тази дума не я използвам за хора, а за действия и малкият е на възраст, в която повтаря това, което му е налято в главицата...

# 50
  • Мнения: 1 425
Ам, такова, Пантер, аз мога да ти дам няколко примера, където мъжките животни се грижат за малките...
Никъде не съм писал че при всички животни грижата за децата е за майката. Всъщност има и обратни случай - когато грижата е само от бащата (не ми се търси конкретното животно, ама има- но са доста редки).
Но според мен това е по-често срещаното поведение - грижите за малките да са на плещите на майката. Дори и когато мъжките помагат - има наистина много такива случаи - на тях се разчита повече за защита и за носене на плячка, а малките си ги гледа майката - особено докато кърмят пък, там няма друга възможност просто.
Иначе това което си казала е вярно. Мъжките имат 2 основни начина да повишат шансовете да оставят поколение.
1. Да останат в двойка с майката и да помагат и да се грижат за малките.
2. Да направят на няколко женски малки и да ги оставят да се оправят сами.
От природна гледна точка и двата метода са оправдани. От морална ... всеки решава за него си. Има и комбинирани методи "стадо" или "харем" при хората. Мъжът има няколко жени и си помага за гледането на децата на всички (повече или по-малко).

При хората се среща и двата крайни типа поведение (комбинираните също), но специално нашето общество е преценило че първия начин е обществено по-полезен. И съответно хората които се съобразяват с общественото мнение постъпват така - гледат си децата. Колкото могат. На много мъже наистина им идва отвътре да помагат - гледат си децата, гордеят се с тах и им се радват много.  Тук искам да отбележа, че дори и след развод, нищо не пречи пак и двамата родители да си гледат децата и да си помагат и да се редуват - и такива са законите в повечето европейски държави. (Вярно е че при нас въпроса е малко недооправен, ама не е само той).
Ако им идва отвътре да оставят грижите на майката - има и такива случай, но така или иначе най-често си седят в семейството и помагат поне финансово (аналога на носене на плячка Wink ).
Според мен хората на които не им пука има по-голям шанс да изберат втория начин. Това е.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 477
Пантер, сега ме караш да се размислял за разни неща. Първо, най-близко сме до приматите - шимпанзетата - те го карат на стадо, мъжкия прави маймунчета, после помага на майката до определена възраст на детето и е възможно двойката да се разпадне. От биологична гледна точка поколението е осигурено от двама родители до възраст, на която се справя и само.
При хората живота по двойки е започнал да се налага с разпадането на родово-общинния строй и започването да се притежава частна собственост. Така мъжа си е гарантирал, че оставя наследството на неговите си потомци - та затова и брака сам по себе си е възникнал като договор за наследници и наследство, мъжа се грижи за жената и я осигурява, тя му ражда деца - ама точно от него и от никой друг! А любовта много, много не е имала място в случая.....За това е било рицарството и всички там романтични песни и драми. Това е адски накратко поне според мен развитието на живеенето по двойки и узаконяването на това положение. Днес вече сме доволно самостоятелни и жените и мъжете, та живеенето по двойки си е въпрос на желание за поемане на отговорност, донякъде и характер - дали човек е по-склонен на компромиси и изобщо личен избор - както за мъжа, така и за жената....Ма понеже е по-лесно да се кара на инстинкти...та май мъжете го карат все по лесната система? newsm78
А за музиката идеше реч - якооооооо хеви метъл и това е! За статистиката - бащата на дребната изобщо не беше толкова умопомрачен фен на тежката музика, какъвто съм аз.....което никак не му пречеше на безотговорието Wink Wink Wink Просто аз имам "твърди уши" и така, за разлика от повечето жени, от 20 години насам имам ясно изразени музикални предпочитания, което никак не ми пречи на милионите отговорности, които имам! Wink

Общи условия

Активация на акаунт