От утре - на ясла? Как да й помогна днес и сега?

  • 730
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Здравейте,

 Sadот утре тръгваме пробно на ясла!
Пиша "тръгваме", защото нали разбирате как се чувствам, .....да не обяснявам сега какво ми бушува в сърчицето и душата и как ми е болно и съвестно за моето мъниче Cry
Та, въпроса ми е следния - какво да направя днес, или утре като я оставям, знам, че трябва да съм спокойно и усмихната, за да я настроя и нея позитивно, обаче...............
не ми казаха и какво да й отнеса  - памперси, шишето с водата? newsm78
Помагайте Thinking Confused Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 133
От утре тръгва и моят син, пробно за 1 час на ден. Казаха ми да е с много леки дрешки и сандалки за в стаята, да му подсигуря леки дрешки за смяна и ако е с памперси - да има достатъчно.
Не са ми казвали за вода, но ще му оставя едно шише.
За притесненията си по-добре да не пиша...
Бих искала максимално да му спестя стреса, но доколко ще успея - ще видим. Децата в нашата група са огромен брой!!! В една гореща стая... Да не казвам какво се чува отвътре...
Искам детето да си играе с други деца, да лудува на воля, да има разнообразие. Дали ще му хареса, обаче... не знам.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Памперси, вода, минимум 1 кат дрешки за смяна (цял кат - като почнеш от чорапите и свършиш с блузките, а не само долнища - децата се оливат много качествено), задължително любима играчка, одеалце или нещо от сорта (независимо че няма да спи - има нужда от нещо за комфорт), биба ако ползвате още и каквото друго детето поиска да си носи.
Супер е, че имате възможност за такова пробно тръгване и за кратко време - ние ще сме на ясли от есента, но такива екстри при нас няма - в нашата градина все още няма яслена група (есента я откриват), а сега излязоха в ремонт Sad Така че дребната ще трябва да свиква ударно - но поне ще е само до обяд, имам възможност да си я взимам и мисля докато е на ясли да е само полудневно, пък ще видим.

# 3
Говори й! С емоция и радост за това къде ще я заведеш утре. Как там ще има много добри дечица, много нови и интересни играчки. По принцип първият ден не е фаталният. Вторият, третият като се осъзнаят децата че мама ги оставя, започва истинската драма и тръшкането.  Confused При всяко дете е много различно как ще изживее тази емоция. Не трябва да се притесняваш излишно. Може пък да й хареса и да си ходи с удоволствие още от самото начало. Нямахте ли родителска среща за да ви изяснят какво трябва да носите. На нас ни искат само дрешки за преобличане в пълен комплект (от гащите до тъничка жилетка например) и чифт пантофки или сандалки с които детенцето ще щъка вътре. А искат и шапка, когато ги извеждат навън. При нас памперсите са забранени и още от първия ден започват да ги приучават към гърнето. Ами това е за сега което се сещам. Успех!  Hug

# 4
  • Мнения: 694
Да ти кажа по-скоро психозата ще те обземе теб, а та детето няма как ще пореве. Ти трябва да си спокойна пред него и то да вижда, че не е страшно. А и това което се сещам, че раздялата трябва да бъде възможно по кратка.
Аз си спомням на щерката първия ден. Обикалях около яслата и я чувах как се дере от рев. На другата сутрин пратих баща и да я заведе, незнаех дали ще издържа на нещо подобно отново. Е сега естествено ходи с кеф даже и "чао" не ни казва.

Успех със сигурно ще се справите.

# 5
  • Мнения: 2 609
И ние сме в това положение -от утре на ясла- за 2 часа първоначално. Rolling Eyes
Много ми е криво, как ще издържа, като я оставям да не ревна незнам. Sad Embarassed


Бих искала максимално да му спестя стреса, но доколко ще успея - ще видим.

Ей това най ме тревожи...
При нас проблема е, че когато се появи непознат, тя замръзва-ни дума, ни нищо, само в мен седи, а сега там само сред такива/ непознати/ попада, че и мама я няма ooooh!....
Много ми е нервно Sad

Когато я записвах ми връчиха лист с нещата, който трябва да занеса:
5 лигавчета
1 неголяма хавлия
пижама/макар, че нетрябва в началото/
резервни дрешки-горни/ според сезона/ + потник и гащички
чорапки
пантофи
памперси, ако ползва
 за вода не са ми казвали, но и аз мисля да занеса, за всеки случай

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Еми, рекапитулацията от нашия първи ден е рев през цялото време. Като го питам какво прави там, ми казва "Бягам до вратата и плача за мама". Психологическата ни подготовка отиде на кино.

# 7
  • Мнения: 1 006
Привет и от мен - от мокрия, дъждовен и локвен Пловдив!


Та така, ето и какво се случи!

В 8.30 изкъпани, с изгладени дрешки  пригладени косички двете с Кали зачакахме пред вратата на директорката. Благополучно в 8.45 вече бяхме вътре, и след обясненията, след като Калина показа колко е любознателна и разрови всичко в кабинета, въпреки опитите ми да я спра, без да надигам глас и да се карам Flutter), ни изпратиха в 3 група, където били най-добрите госпожи Praynig Peace Flutter  bouquet
Та, с въпросните госпожи се разбрахме да си я взема след час, учудиха се , че ходи!!!! newsm78
и аз със свито сърце се изнизах надолу по стълбите! Калина съвсем не се дърпаше към мен, хвана си госпожата за ръчичка и си влезна в стаята, сякаш това е най-естественото нещо на земята Peace Колкото и да се опитвах да доловя истеричен плач и неистов рев - нищо не чух и да ме бяхте видели отнякъде с какво охлювска крачка се заприбирах към вкъщи Mr. Green
Единственото, за което си мислех е, ама то, аз докато се прибера, и ей на - отивам да си я взема! Тя ще си поиграе малко и ще си я взема! ето - още 15 минутки! и т.н......................
На път за яслата направо тичах, ама това е друг въпрос Mr. Green така съм крачела, че чак на д...то отзад имам кални пръски Mr. Green Предадоха ми я с усмивка, Калина беше удивително спокойна, даже на вратата се почуди да дойде ли при мен или да си влезе навътре пак Crazy
Имаше една малка сълзичка на едното оченце! Confused На въпроса ми дали и плакала, ми казаха, аа, не, само че много пищи и крещи  #Crazy Shocked Накачулили я били децата да й се радват, понеже била бебе, и тя се разпищяла като я съборили на земята Shocked #Crazy Което все пак е добре - някаква защитна реакция ще да е май newsm78 Thinking
И така, взехме си кухнята, прибрахме си и от вратата - в леглото!!!
Моята малка ученичка е събрала нови емоции и се е уморила милата! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ами, това е, момичета!  Confused
Боли ме - миглите чак, връхчетата на пръстите, ама това е положението!
Моля се само да е здрава и да запази енергията и любознателността си, да си остане такава любвеобилна и усмихната! Peace Praynig

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 13:05 от Съкровищница

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Споко! Винаги майките са по-претеснени... Казали са ти вече какво да занесеш, а и във всяка ясла е различно. Беба тръгна на 11 месеца и вече почти 3 месеца е на ясла. В началото много помогна кошницата за кола Laughing. Тя е много дребничка и още "се хваща" в нея Laughing. Първата седмица беше до обяд, но после нямаше как, защото детегледачката напусна и нямаше кой да я взема....Ама тя си свикна супер бързо. Трудно заспиваше първите дни и затова оставях кошницата. Спеше в нея, но това беше съвсем в началото....После се научи на всичко-на гърне, да спи и яде...даже проходи там-съвсем сама, без онзи период, в който трябваше да я държим за ръка. Напълня и изобщо много и е хубаво там! Сутрин като види яслата и полудява, а вечер не иска да тръгва....все с рев си я вземам Laughing И слава богу още не се е разболявала. Дано е така и в бъдеще Praynig
  Ами така е при нас....Пиша ти, за да те успокоя...Не винаги яслата е ужасно нещо. Засега аз съм изключително доволна! Пожелавам ви успех и дано и при вас е така леко началото... Heart Eyes

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Видях, че  си писала и ти в това време Laughing И беба я накачулваха така децата. Даже им забраниха да я целуват в устата....И сега само по ръчичката могат Laughing Ама то е съвсем добронамерено. Вече ги обича много. Те и викат "бебе", а тя казва бебе на всички, включително и на мен-като нещо много хубаво Laughing

# 10
  • Мнения: 2 609
Да се отчета и аз .Simple Smile
Ние в 9 бяхме в яслата. Свеки дойде с нас и докато аз оправям документите, тя завела Яна в групата, заедно с една от сестрите. Rolling Eyes Миличкото ми, като видяло другите деца на гърнета, поискала и тя. HugКогато привърших с бумагите и отидох да я видя, тя седеше послушно на гърнето и оглеждаше обстановката. Peace Сестрата използва момента и ни подкани бързичко да изчезваме, за да не удължаваме раздялата. Sad Каза, че така е по-добре и ние тръгнахме. Няма да ви описвам как се чувствах, като се прибрах в нас и едва дочаках да стане 11,15 ч. да тръгна, да си я прибирам. Отивам там и една леля ми се скара, че съм идвала по-рано, а обяда не бил готов. #Cussing out Питам как е Яна , тя каза че била добре, не плакала /малко си отдъхнах/ и си играела с децата. "Ето чуй"-ми вика "никой не плаче, всички си играят спокойно" Rolling Eyes. След малко ми я доведаха и тя ми вика "Мамо, въте има ного гачки", аз я питам хареса ли ти- "Даа", утре ще дойдеш ли пак -"Даа". Ох, малко се поуспокоих, дано и занапред да е така, да е спокойна както днес Praynig.
Като се прибрахме в нас си хапна /като по пътя все ми викаше, че е гладна Shocked, това за нея е необичайно/ и заспа.
Това е от нас, дано и при другите е минала леко първата раздяла с мама.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Браво, Кари и Съкровищница! Радвам се искрено за вашите дечица и дано и занапред така да вървят! Явно вие сте по-притеснени от тях  Grinning Ех, да можех и аз да поема всичко върху себе си, а той да не реве така... Беше целият потен, подут и трепереше, с прегракнал малко глас като го взех... Може да е до дете, а може и аз нещо да съм сбъркала.
Най-много ви пожелавам да са здрави и все усмихнати, тогава ще сте сигурни, че са в добри ръце и всичко е както трябва!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт