Кога оставихте бебето на голямото дете?

  • 1 256
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Баткото (на 6 е вече) беше понесъл малкия още докато беше на месец. Уплаших се и се развиках. После поговорихме и се разбрахме - по принцип не му е разрешено да го разнася насам-натам. Иначе си играят двамата в другата стая, докато аз домакинствам. Оставяла съм ги двамата в къщи, за да отида да напазарувам. Общо взето мисля, че му имам доверие (ДОНЯКЪДЕ Wink)

# 16
  • Мнения: 1 680
Каката е на 4год и 3 месеца, но е много отговорна. Често аз готвя или простирам, а те си седят двамата в другата стая. Не се притеснявам, тя е грижовна като грежвните мечета Simple Smile

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Разликата м/у моите деца е 6г., но в килограми е едва 6-7-8 някъде.
Значи, щерката сега е на 8г.9м., но поне от 7.5г. го носи, преобува и слага да спи (примерно). Не се притеснявам изобщо. Справя се перфектно.
Не й давам да го носи, защото просто е много слаба и не бива.

# 18
Чудя се кога свикваш, че имаш две деца? newsm64

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Какта доста ми "помага". Оставала съм ги за по десетина минути да отида до магазина ... просто понякога се налага ... Проявява ентусиазъм за всичко свързано с малката - днес ми "държа" гърдата, докато я кърмех ....

# 20
Разликата между моите момчета е 8,5 години. Когато беше новороден малкия, позволявах на баткото да го гушка само ако е седнал и аз му го подам. Колкото повече растеше малкият, толкова повече нарастваше и времето, в което им позволявах да са заедно. Първо баткото само го гушкаше, после го оставяше до себе си и си играеха, а сега вече (малкият е на 9 месеца) спокойно ги оставям двамата сами, за да отскоча до магазина, аптеката или кухнята. Предпочитам да не излизат в жегите, а да стоят на хладно вкъщи. Разбира се, има условия, които трябва да се спазват: баткото да не дава на малкия вода или храна, за да не се задави случайно; да не го вади от кошарата, а да си играят вътре (тя има цип отстрани и като го отворя, става чудесна игра Wink ); да не го изправя, за да не го изпусне (напоследък това отпада, защото малкият се научи да се изправя сам); да не го вдига, защото малкият е доста тежък; да не отваря вратата, ако някой звъни (който трябва да влезе си има ключ!) и все такива... Mr. Green Открих, че е много по-лесно да гледаш бебе ако имаш по-голямо дете Laughing Той носи памперсите и гърнето, той му слага лигавниците, той го занимава, ако имам спешна работа... И най-важното - нашият батко обожава да се занимава с малкия! Peace Няма нужда да го карам да прави всичко това насила - той сам изявява желание Hug Даже преди ми се сърдеше, че не му позволявах да го гушка повечко време... Но сега вече е доволен Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 3 662
Моите момчета са с разлика 6 г. и 8 месеца. Никога не съм му забранявала да пипа и вдига бебето. От първия ден му разрешавам да го държи и носи. Не умее да го облича, но пък го съблича за банята. От памперсите го е гнууус. Оставяла съм ги сами в къщи, примерно за да взема храната от ДК, да купя хляб и т.н. Голям купон. Малкия го гледа в очите  Grinning.

Имам му пълно доверие на баткото, той просто го пази. Пък и се чувства особено горд.

# 22
  • Мнения: 109
Моите момчета са с разлика 6 г. и 8 месеца. Никога не съм му забранявала да пипа и вдига бебето. От първия ден му разрешавам да го държи и носи. Не умее да го облича, но пък го съблича за банята. От памперсите го е гнууус. Оставяла съм ги сами в къщи, примерно за да взема храната от ДК, да купя хляб и т.н. Голям купон. Малкия го гледа в очите  Grinning.

Имам му пълно доверие на баткото, той просто го пази. Пък и се чувства особено горд.

 Peace   И при нас е така. Но все още не ми се е налагало да ги оставям сами в къщи.

# 23
  • Мнения: 47 981
хм,моето момиченце беше на 4 г 4 м когато се роди бебо,но тъй като съм сама по цял ден,а той се роди януари,ги оставях сами,за да напазарувам,вместо да извеждам и двамата в студа-нали знаете-обличане,количка,блъскане в магазина...
не й давам да го вдига,но  ми помага за памперсите,събличане,игра,хранене,абе за много неща,а малкия я обожава,все в нея гледа и й се хили каквото и да направи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт