препълване на гърдите след нощна пауза

  • 1 760
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, искам да потърся съвет от мамите с повече опит - как се справихте с препълнените гърди сутрин след като бебетата ви се отказаха от нощното кърмене? Моята беба снощи за последно яде в 20ч. В 21ч. заспа и се събуди чак в 5.30ч. Ние сме горе-долу на режим през 3 часа и първо започна да пропуска храненето в 12 вечерта, а от няколко дни и това в 3ч. Не знам какво да правя, да се изцездам ли вечер, когато тя не се буди, но пък ако се изцеждам се стимулира още повече производството Rolling Eyes Тази сутрин преди да я нахраня изцедих по 160мл от всяка гърда,(бяха направо камък) и  имаше и за нея отделно. Аз бях противник на цеденето след хранене, но започнах да го правя преди 2 седмици, когато май ми се запуши канал, намаше втвърдяване, но ме болеше и вдигнах температура. Докторът каза, че само изцеждане ще ме спаси, ако искам да продължа с кърменето newsm78. И то става омагьосан кръг така Close
Извинете за дължината на поста, много разчитам на вашата помощ!

# 1
  • Мнения: 2 381
Паолина се храни на поискване.Понякога се буди веднъж, друг път по два пъти нощем.Случвало ми се е да чувствам дискомфорт от препълнените гърди и да се събуждам мокра.Тогава изцеждам, колкото да се облекча.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Аз колкото и да се препълня не се мокря, а освен това и много ми се нацепиха гърдите и се притеснявам, че ако продължава така, ще остана без кожа Mr. Green

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Няма какво друго да направиш - ще изцедиш кърмата. Не се притеснявай, че стимулираш отделянето на кърмата.  Детето ти е още малко, но като порастне ще суче повече и няма да има нужда да изцеждаш.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Леле, момичета!
Колко спокойно си го казвате...За мен изцеждането си беше най-големия кошмар. Всяка нощ ставах по 2-3 пъти да се "доя", а кърмата не спираше и не спираше...И като се има в предвид, че малкият беше много лаком. Лекарите казваха, че се вписвам в графата "паталогичен случай".
Дано сега след второто раждане да имам по-малко мляко...

Успех на всички!

# 5
  • Мнения: 8 917
И аз бях като теб и да пропусна цедене означаваше да се пръсна  Rolling Eyes Но след това се нормализира - спокойно Peace

# 6
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не прекалявай с цеденето - цеди се само колкото да ти се облекчат гърдите. Давам си сметка колко е трудно да спазваш подобни съвети защото аз бях/ и все още съм/ в подобно положение. Въпреки че ние се храним около3,00, на сутринта гърдите ми са като камък. Тъй като от раждането имам много мляко започнах да се изцеждам. Ама мноооооооооого бях добра Laughing!Изцеждала съм по 200мл. от гърда и така си докарах хиперлактация. Сега вече втора седмица се мъча да понамаля лактацията но е ужасно трудно.

# 7
  • София
  • Мнения: 555
И аз бях като теб и да пропусна цедене означаваше да се пръсна  Rolling Eyes Но след това се нормализира - спокойно Peace
Кога? Rolling Eyes
 И кога е по-добре да се цедя  - след последното хранене или по някое време през нощта?

# 8
  • Мнения: 2 047
  В първите 2 месеца дъщеря ми постоянно си променяше мнението за нощното хранене. Отказваше една седмица например и тъкмо спряха да ми се наливат много гърдите нощем и хоп пак почваше да се буди. Но тогава вече кърмата понамаляла и няколко дни мъки за да се увеличи пак.  Crazy
  Тези периоди все още ги има.

  Понеже сте много малки е хубаво през нощта малко да облекчаваш гърдите.  Макар че тъкмо ще си приучиш гърдите да правят по-малко мляко и детето ще вземе да се буди пак  Laughing това е по мои наблюдения.
 

# 9
  • Мнения: 2 381
И кога е по-добре да се цедя  - след последното хранене или по някое време през нощта?

Аз се цедя през нощта, като се събудя от напрегнатите гърди.

# 10
  • Мнения: 3 591


НЕ ЦЕДИ! Ако се събудиш от болка сложи бебето на гърдата. Всеки път като те заболи и ползвай бебето./какви са тея 160мл - според мен вече си с хиперлактация/. за да намалиш млякото храни като даваш само една и съща гърда и сменяй на всеки 3-4 часа гърдите/когато почнеш да усещаш, че другата почва много да боли от препълване/ това ще намали млякото. намали и течностите временно.
Ако не даваш вода и биберон на бебето си е малко вероятно това със спането да продължи повече от ден -два Simple Smile и то ще се буди да те изсуква.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Cat11,
не се шашкай чак толкова. Аз вместо да ти дам кураж, сигурно те стреснах повече. Всичко минава и заминава. За твое успокоение, колкото повече кърма имаш и по-дълго време кърмиш, толкова по-бързо ще отслабнеш след като отбиеш бебето. Аз много се озорих с гърдите и безсънните нощи, но след това възстанових фигурата си почти на 100% и за кратко време.
Но все пак най-важното е, че давах на детето си така незаменимото майчино мляко.
Усилията си заслужават!

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 84
Мила, бебчето ти е само на 1 месец, 100% ще започне да се буди, за да суче нощем... Спри изцеждането след всяко кърмене, това са остарели методи. Само нощем се цеди до облекчение (по 20-30мл от гърда мисля че ще е достатъчно, защо цедиш по 160? след като изцедиш 160 мл пак ли са ти препълнени гърдите?), макар че най-добрият начин е да ползваш бебо. Предполагам че се будиш от препълнени гърдите - тогава се поизцеди малко или предложи на бебчето. Не се цеди преди да кърмиш, няма смисъл! Давай на бебо всеки път като отвори устичка - от глад, от жажда, от колики, каквото и да е - ти си най-добрата му утеха! Търпение, кърми на поискване и всичко ще се регулира! Успех  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 555
Снощи Радинка пак спа непробудно като ангелче от 22 до 6.30ч., но аз към 1ч. изцедих малко и сутринта положението беше доста по-добре. Иначе не давам вода и биберони вечер, като се събуди се храним, но ми е жал да я будя като си спи спокойно, щото на мама са и се напълнили гърдите ConfusedА и така успяваме и ние да поспим. Мисля,че ако си наддава добре( а тя преди 2 седмици беше вече 5кг)не е притеснително,че не се храни нощем.  ThinkingБлагодаря ви за съветите Simple Smile!

# 14
  • София
  • Мнения: 555
защо цедиш по 160? след като изцедиш 160 мл пак ли са ти препълнени гърдите?), макар че най-добрият начин е да ползваш бебо.  Не се цеди преди да кърмиш, няма смисъл! Peace
защото онази нощ бях заспала заедно с нея и на сутринта щях да експлоадирам, а тя още спеше. След 160 - не, не са препълнени вече. Аз постепенно спрях да се цедя след всяко кърмене след като отмина постоянната болка и температурата.

Общи условия

Активация на акаунт