Гино-Дактарин (за гъбички) в 12 г.с.?

  • 3 325
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Мили майчета, след взимане на влагалищен секрет се установи, че съм завъдила гъбички!  Embarassed Гинекологът ми изписа Гино-Дактарин и каза да изчакам няколко дни, за да навърша 12 г.с. и да го ползвам. В листовката пише, че става за бременни, но според лекарска преценка в ранна бременност. Та по тоя повод да питам (щото съм Тома Неверни!  Embarassed ) на някого да са му изписвали това лекарство в тия седмици? Чудя се дали да не изчакам още няколко дни, че да свърша първия триместър и тогава да го почна  newsm78 или прекалено много се вглеждам!  Rolling Eyes

По тоя повод можете ли да ми разясните какво означават степените на влагалищна чистота? На мен ми казаха, че съм втора степен. Това колко хубаво (лошо) е и къде мога да прочета още малко по темата с образователна цел. Благодаря предварително!

# 1
  • във фурната
  • Мнения: 596
След 12 г.с.можеш да го ползваш,доста често се изписва при бременни,както и Гино-певарил,който е със сходна молекула и действие.И при мен миналия мес.влагалищната чистота беше 2 степен,но не ми изписаха нищо.Казаха,че е добре.Най-лошо било 4 ст,при което се откривали и стрептококи,освен гъбички и трихомони и се изписва комбиниран препарат-Положинакс,например.Но втора степен не било нещо страшно.Слагай глобулите,щом са ти ги предписали,без да се притесняваш за бебо.Лека бременност!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Можеш и са много добри. Аз ги слагах към края на бремеността, защото тогава намерих добър доктор, а иначе са най-добрите в момента. Бяха ме изчистили страхотно. Как се казва твоя доктор?

# 3
  • Мнения: 216
И аз си слагах глоболи кам 13г.с. ,но Полижинакс.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ползвала съм Гинодактарин по лекарско предписание в 9-та г.с.

Общи условия

Активация на акаунт