Нещо става с баща ми , а никой не казва какво....

  • 4 874
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Моля ви кажете или предположете нещо.От известно врме на сам баща ми се чувства зле.........ходи от доктор на доктор ,обиколи сумайти професори ,доценти ипр. величия,но в края на краищата положението е като в началото ,дори по зле.
Не знам от къде да започна.
Преди два месеца го приеха по спешност със съмнения за белодробна емболия.Стоя известно време в болници и го изписаха.Сега ходи профилактично на кръвни изследвания/за разреждане на кръвта/ пие лекарства и толкова.Направи си сцинтиграфия и тя показа ,че действително има някакви емболи в дроба ,малки са и така......Въпреки ,че вече два месеца си пие лекарствата той постояно изпитва чувство на задушаване ,прималяване от няколко дни си е изгубил и апетита ,почти нищо не яде.............Майка ми вече тотатално изнервена и минават какви ли не неща през главата/за рак...../Вчера са ходили на ехография на вътрешни органи и не са открили нищо съмнително ,кръвната картина май му е в  норма....
Има и някакви петна /по краката/ ,не знаем от какво ,но ходи при дерматолог в Мед. академия и сега се маже с нещо......../диагноза точна май няма/
Но по стряскащото е ,че от известно време сънува много неприятни сънища.Негов много близък приятел ,повече от 20 год. са били приятели му почина в ръцете от белодробна емболия.От известно време на сам баща ми май /не си го признава директно/ изпитва чуство за вина ,че не го е закарал в болница а е извикал линейка/която естествено не дошла на време/.Въпреки ,че докторите са казали,че и да са тръгнали за болницата пак не е имало кой знае какви шансове.
Сего той сънува неговия приятел - как се приближавал към него и до него имало и друг някой ,чиито лице не вижда.Стряскал се и се будел........
Ходи на психиатър и му изписаха едни лекарства ,но той стана един сприхав ,мнителен ,нервен.
Сега сме решили да го заведем при някой по добър специалист ,чудим се къде.
До колкото разбрах в св.Наум-4ти км. имало добри специалисти ,но не можем да се ориентиераме........
Моля ви изкажете и вие някакви предположение ,сблъсква ли ли сте с подобен проблем и какво бихте ме посъветвали..............
Сори за дългия пост Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 914
Да не е сърдечна недостатъчност-щом пие лекарства за разреждане на кръвта,задушаване а и белодробните изменения на мен ми подсказват точно това,но щом не се чувства добре значи е неподходящо лечението а и по-добре да иде на кардиолог или ако има такъв да го смени.Що се отнася до другият проблем той си е чисто психологичен.Опитайте се да го убедите сам да се успокои а и явно е изгубил желание да се бори,нали знаеш има и такъв момент: Човек ако реши да е зле и здрав да е се разболява.

# 2
  • София
  • Мнения: 56
Това, което описваш, включва някои депресивни симптоми, както и симптоми на тревожни разстройства. Не бих могла да кажа по-точно, защото това се прави обикновено след около 1 час разговор с пациента. Има връзка със смъртта на приятеля му, но това не е цялото обяснение. Преди да търсиш по-добър психиатър, може би трябва да си изясниш дали достатъчно добре сте разбрали този, който го е видял и е назначил терапия. Каква диагноза постави той? Какви лекарства му предписа? От колко време ги пие? След като започна тези лекарства ли стана мнителен, или и отпреди си беше такъв? (Ако "мнителен" е точната дума, да не би да имаш предвид "раздразнителен"?) Ако са му предписани антидепресанти, ефектът им се усеща най-рано след три седмици, като първите 1-2 седмици може да има странични явления, вкл. повишаване на тревожността.

Преди колко време почина приятелят му? Чувството на задушаване и прималяване непрекъснато ли е, или има отделни кризи? Работи ли баща ти?

Добри психиатри има и в Александровска болница. Психотерапията също може да бъде много полезна.

Успех! Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 87
Искам само да предположа,че лекарствата,които са му изписали лекарите за разреждане на кръвта имат за действие разпръскване на емболите.Тези лекарства могат да предизвикат появата на сини петна по тялото/ръце,крака/.Малко по специфични са и изискват постоянен контрол на кръвните показатели,но лекарите би трябвало да са му обяснили това.Друг епизод е,че има наслагване на емоционално ниво,което играе много важна роля за състоянието на баща ти,а не само болеста.

# 4
  • Мнения: 326
Колкото повече химически лекарства взема, толкова по-зле ще става (извинявай, че го казвам така директно). Прочети малко за хомеопатия и ще ме разбереш. Ако не можеш ми пиши - ще ти обясня. Съмнявам се, че което и да е светило ще помогне. Просто при такива случаи шанс има само хомеопатията. Като начало на хомеопатичното ти ограмотяване ти предлагам да четнеш малко тук: http://www.homeopathia.hit.bg/index.htm Това е сайта на съпруга ми, който е лекар-хомеопат (класически). Можеш и да пишеш на собственика на сайта - гаранция, че ще ти отговори (безплатно е и е неангажиращо, в смисъл, че няма да те врънкат да станеш пациент на всяка цена, дори напротив).
Успех!

# 5
  • Мнения: 353
Белодробната тромбемболия е доста сериозно заболяване.Никакви хомеопатии и прочие измишльотини Naughty.Явно баща ти е с обикновена белодробна безинфарктна форма или хронична рецидивираща тромбемболия(дължат се на по-малък тромб,запушващ по-крайните участъци на белодробната артерия или множество малки тромби-,,дъжд,, от емболи).
Най-важен медикамент в терапията е индиректния антикоагулант(Синтром или някой друг),който се пие доста време.
Кошмарни сънища причиняват някои медикаменти за високо кръвно налягане.Характерът на заболяването,дългото лечение,опастността от други усложнени също способстват за напрегнатост и нервност.

# 6
  • Мнения: 8 917
Не знам дали да пиша...и едва ли ще е в хубави краски, но по-добре да знаеш и моят случй, за да вземате решение и да не губите време в прехвърляне от един доктор на друг...утре стават 11 месеца откакто моето татенце си отиде завинаги....започна се с омаломощаване...депресия /която установихме по-късно като прочетохме за симптомите/ заради която го натъпкаха със сума ти силни лекарства и от които всъщност нямаше нужда...кошмари...изпотяване вечер по поне 7-8 пъти...постотянна Т, която бе забелязал като я измери....беше си все същият огромен и силен "здрав" мъж - ходеше на какви ли не лекари - частни, добри, признати....изследванията бяха уж в ред...и за 2 месеца откакто започна това и 1 месец след като му откриха нещо, което никой никога не би искал да чуе за себе си или за любимите си хора си отиде завинаги....всичко това ти го казвам за да не повтаряте нашите "грешки" от незнание...никой не мисли какво може да се случи, когато не му е минавало такова нещо през главата, но за сметка на това, че който е изпитал подобен ужас първо се сеща винаги за това...поне с мен е така....все още.....след като не се чувства добре направете ВСИЧКИ възможни изследвания /кръв; утайка; ако трябва още един ехограф; скенер /при който обикновено излизат по-верни резултати сякаш/; ЯМР;дори и колоноскопия и не губете време.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Белодробната тромбемболия е доста сериозно заболяване.Никакви хомеопатии и прочие измишльотини Naughty.Явно баща ти е с обикновена белодробна безинфарктна форма или хронична рецидивираща тромбемболия(дължат се на по-малък тромб,запушващ по-крайните участъци на белодробната артерия или множество малки тромби-,,дъжд,, от емболи).
Най-важен медикамент в терапията е индиректния антикоагулант(Синтром или някой друг),който се пие доста време.
Кошмарни сънища причиняват някои медикаменти за високо кръвно налягане.Характерът на заболяването,дългото лечение,опастността от други усложнени също способстват за напрегнатост и нервност.

напълно подкрепям написаното, само искам да допълня, че ако има предозиране на лекарствата за разреждане може да се появят петна по кожата, изследва се един показател на кръвта INR, друга причина за петната по краката може да е тромбофлебит, който е и източник на тромби, предизвикващи  белодробна тромбоемболия. Успех! Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Колкото повече химически лекарства взема, толкова по-зле ще става (извинявай, че го казвам така директно). Прочети малко за хомеопатия и ще ме разбереш. Ако не можеш ми пиши - ще ти обясня. Съмнявам се, че което и да е светило ще помогне. Просто при такива случаи шанс има само хомеопатията. Като начало на хомеопатичното ти ограмотяване ти предлагам да четнеш малко тук: http://www.homeopathia.hit.bg/index.htm Това е сайта на съпруга ми, който е лекар-хомеопат (класически). Можеш и да пишеш на собственика на сайта - гаранция, че ще ти отговори (безплатно е и е неангажиращо, в смисъл, че няма да те врънкат да станеш пациент на всяка цена, дори напротив).
Успех!
Подкрепям напълно! newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 1 095
Ами как да кажат като не знаят!!!

# 10
  • Мнения: 817
Това, което описваш, включва някои депресивни симптоми, както и симптоми на тревожни разстройства. Не бих могла да кажа по-точно, защото това се прави обикновено след около 1 час разговор с пациента. Има връзка със смъртта на приятеля му, но това не е цялото обяснение. Преди да търсиш по-добър психиатър, може би трябва да си изясниш дали достатъчно добре сте разбрали този, който го е видял и е назначил терапия. Каква диагноза постави той? Какви лекарства му предписа? От колко време ги пие? След като започна тези лекарства ли стана мнителен, или и отпреди си беше такъв? (Ако "мнителен" е точната дума, да не би да имаш предвид "раздразнителен"?) Ако са му предписани антидепресанти, ефектът им се усеща най-рано след три седмици, като първите 1-2 седмици може да има странични явления, вкл. повишаване на тревожността.

Преди колко време почина приятелят му? Чувството на задушаване и прималяване непрекъснато ли е, или има отделни кризи? Работи ли баща ти?

Добри психиатри има и в Александровска болница. Психотерапията също може да бъде много полезна.

Успех! Simple Smile



Момичета ,благодаря ви за включването ,но на мен ми гръмна хард диска и докато го сменим...... нямах дълго време нет.Позволявам си пак да отворя темата и да отговоря на някои от вас......
той си следи кръвните показатели на всяка седмица въз основа на което му се определя и дозата лекарство.За изследвания е направил сцинтиграфия на белия дроб и скенер на сърцето в "болница на Чирков"/сори ама и забравих името/Беше за два дена там и мина през всички възможни изследвани за сърцето и са му добри ,така ,че за сърдечна недостатъчност отпада Laughing/слава богу/
Сърцето му е напълно в ред baby_neutralходи също на ендокринолог във Воена болница и там се изследва за диабед както и за проблеми с щитовидната жлеза ,също ОК.Ходи сщо така в белодробната болница където му правиха и някаккъв ренген на белия дроб,също добри показатели./въпреки ,че нямаше нужда ,но всеки лекар гледа да се хване за нещо/Кръвните картини винаги са му ОК Embarassed ,за петната които описах ,че са му се появили по краката се оказаха нещо кожно и за една седмица с някакъв мехлем и се оправи.
Утре ще си прави ЯМР на коремни органи/вече се чудим какво да правим/................
Относно смърта на приятеля му ,тя настъпи преди повече от 6 месеца.Но той започна да става нервен  и сприхав от около 2месеца ,все се сърди ,заяжда ,подозира.....Питахте ме с какво се занимава-занимава се с частен бизнес и материално е доста добре ,така че едвали това му е някакъв проблем. Embarassed/или поне не казва да има проблеми с работата , а и тя и майками работи с него така ,че щеше да знае/
Ох сигорно съм досадна ,ама е толкова лошо да ти има нещо ,а всеки да ти казва ,че си ОК.
Имам и един въпрос :ЯМР на корема дали ще покаже и състоянието ,на стамаха ,червата и дебелото черво или за тях ,ще трябва да му правят гастерскопия newsm78
Остана само това да си изследва коремните оргаи и главата и ако там всичко му е наред ,ще тръгва по врачки/дано си е правил майтап/ Wink
Много ви благодаря още веднъж ,на всички включили се  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 56
Това, което си написала, са всъщност добри новини за баща ти - изследванията показват, че няма телесна болест. Дай Боже и ЯМР на корема да покаже същото.

ама е толкова лошо да ти има нещо ,а всеки да ти казва ,че си ОК.

Да имаш тревожно разстройство (така се наричат сега неврозите) или депресия не значи, че си ОК. Нито пък, че баналните съвети помагат. (Напр.: "успокой се", "избягвай стреса" и др. подобни) Истинското лечение за подобни състояния е психотерапията и макар че врачките поназнайват някоя и друга психологична техника  Wink, това далеч не е достатъчно.

Майка ми вече тотатално изнервена и минават какви ли не неща през главата/за рак...../

Другото предимство на психотерапията е, че се отразява добре и на семейните отношения. Освен това въздействието й не се ограничава с един симптом или орган, а се изследват и решават всякакви проблеми - здравословни, емоционални, семейни, служебни...

Разбира се, че не си досадна. Естествено е да се тревожиш за баща си и да търсиш различни мнения. Пиши какво става.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт