Нашата болест се оказа не херпангина, а Рубеола

  • 3 507
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
След 4 дена много висока температура, ангина с язвички в устата и избилия вчера обрив, който се увеличи през нощта, се оказа че Кари е с Рубеола, изрината като по учебник.

Извинявам се, че пускам нова тема, но ми се иска да кажа, че явно понякога се поставят неверни диагнози - при нас сложиха диагноза херпангина преди избиването на обрива и ако не бях аз да се запъна да не дам антибиотик, сега вече щяхме да имаме 3 приема. А както е ясно, при Рубеола от антибиотик няма никаква полза!

Разбира се, не искам  да кажа, че не трябва да се пият изписаните антибиотици, а само, че има случаи, в които те са излишни!

Поздрави  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 556
...

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 14:11 от Tess

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
а температурата спадна ли, като изби обрива?

# 3
  • Мнения: 2 556
Да, обрива почна да избива вчера на обяд, а от следобяд - вече 24 часа - бебето не е вдигало изобщо температура.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 481
Желая бързо оздравяване на Кари и по-малко грижи за мама  newsm51

# 5
  • Мнения: 2 332
Извинявай, бебето ли е с Рубеола или 5-годишната кака? Опа - видях, че бебето е. А знаеш ли как може да се е заразило? От каката (тя на ДГ ли ходи?) или пък някъде от контакт по градинките? Питам, защото в това ми състояние само споменаването на тази шарка изправя косата ми...

# 6
  • Мнения: 2 556
Роси, не се тревожи, рубеолата първо нанася вреда на плода докъм 16-тата седмица от бременността, а ти си я минала отдавна. Второ, ти със сигурност си ваксинирана срещу нея! въобще не я мисли, просто избягвай контакти с болни малки деца за всеки случай!!! Лека бременност! Heart Eyes

За съжаление идея си нямам откъде сме я пипнали ние, баткото не е на градина и по цял ден играе с по-големи от него деца... не е от него мисля.

# 7
  • Мнения: 2 332
Роси, не се тревожи, рубеолата първо нанася вреда на плода докъм 16-тата седмица от бременността, а ти си я минала отдавна. Второ, ти със сигурност си ваксинирана срещу нея! въобще не я мисли, просто избягвай контакти с болни малки деца за всеки случай!!! Лека бременност! Heart Eyes

За съжаление идея си нямам откъде сме я пипнали ние, баткото не е на градина и по цял ден играе с по-големи от него деца... не е от него мисля.

Благодаря ти - но защо си мисля, че чак след 92-ра са започнали да ваксинират с/у рубеола, а аз съм - от там и ника ми - 74...  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 556
Не - след 92-ра започнаха ваксинациите с/у Хепатит Б. А за рубеола даже си спомням как ни реваксинираха в гимназията (аз съм 73 набор).  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 332
Не - след 92-ра започнаха ваксинациите с/у Хепатит Б. А за рубеола даже си спомням как ни реваксинираха в гимназията (аз съм 73 набор).  Simple Smile

Благодаря ти - дано наистина е така!  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 11 685

Благодаря ти - но защо си мисля, че чак след 92-ра са започнали да ваксинират с/у рубеола, а аз съм - от там и ника ми - 74...  newsm78
А-а-а тука не си права!Аз съм ти кака и съм ваксинирана срещу рубеола през далечната 1989 година в 10 клас в училище!Така че най вероятно си ваксинирана освен,ако не си отсъствала точно в този момент или поради някаква друга причина си пропуснала ваксинацията.

# 11
  • Мнения: 2 332
А-а-а тука не си права!Аз съм ти кака и съм ваксинирана срещу рубеола през далечната 1989 година в 10 клас в училище!Така че най вероятно си ваксинирана освен,ако не си отсъствала точно в този момент или поради някаква друга причина си пропуснала ваксинацията.

Благодаря и на теб - ще ви разцелувам!  newsm51 Само някакви глупости мисля и се шашкам... все едно ми е за първи път Wink.

# 12
  • Мнения: 220
А защо смяташ, че е рубеола. Обриването при рубеола и морбили почти не се различава

# 13
  • Мнения: 2 556
Ами лекар постави диагнозата, пуснаха и бързо известие. Предполагам, че ги различават по нещо двата вида шарки  Confused

# 14
  • на Север
  • Мнения: 503
Да, обрива почна да избива вчера на обяд, а от следобяд - вече 24 часа - бебето не е вдигало изобщо температура.  Simple Smile

спирам да чета Simple Smile, вече съвсем се обърках
в този сайт пише, че розеолата се различава от рубеолата по това, че при рубеолата  обрива е паралелно с температура, а при розеолата температурата спада след избиването на обрива ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт