Пазаруване от Виена

  • 6 117
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
предстои ми пътуване в Австрия. Чудя се какво е най-добре да взема на бебка от там. Има ли вече някакви намаления във Виена, защото съм чувала, че по време на намаления в някои магазини могат да се купят изгодно качествени неща. Питането ми е основно към мамите, които живеят във Виена или пък често ходят в тая посока и са запознати с магазините.
Предварително Ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 146
По-добре попитай в Родители в чужбина

# 2
  • Мнения: 993
Иди направо в някое Shoping City. Любимото ми е Shoping City Sud.

# 3
  • Мнения: X
Намаленията са юли и август. Наистина могат да се направят много хубави покупки на прилични цени. Освен Shoping City Sud, разходи се и по Mariahilferstrasse. Там има много магазини накуп и е приятно място за пазаруване.

# 4
  • Мнения: 1 073
A, може и до Газометъра, на няколко спирки е с метрото от Стефан дом. Накуп са събрани почти всички магазини от Марияхилферштрасе. Страшно удобно и приятно местенце, има кафенета, закусвални ит.н. Освен това в С&А и Н&М. Приятно пазаруване Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 116
Благодаря на всички. Ще си запиша местата и ще ги обиколя.

# 6
  • Мнения: X
A, може и до Газометъра, на няколко спирки е с метрото от Стефан дом. Накуп са събрани почти всички магазини от Марияхилферштрасе. Страшно удобно и приятно местенце, има кафенета, закусвални ит.н. Освен това в С&А и Н&М. Приятно пазаруване Laughing

Да, За Газометъра забравих. Само че там няма никакви детски магазини , или поне много малко...
Много удобно място за пазаруване е Donau Zentrum - това е доста голям шопинг център. На последната спирка с метро 6 (или 1 -забравих кое точно). Има страшно много магазини, удобно и приятно местенце.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ако сте с кола непременно идете до Парндорф-outlet селище на около 30 км. от летището във Виена.Има над 300 магазина, и намаления до 70 %.
Аз оттам напазарувах на дрения Адидас, Найк, Бенетон за по 5- 10 евро  Hug
А за сее си и таткото - каквото си поискаш, от Ескада,Босс до Ла Костаи Манго.
За сравнение - рокля на Ескада за 60 евро, намалена от 600 евро, далаверско, а  Laughing
успех с пазаруването!
повечето виенчани пазаруват от там- в почивни дни е лудница, но е много приятно

# 8
  • София
  • Мнения: 847
Ей, какви спомени събуди в мен този въпрос...
През февруари изръшках магазините във Виена и ти препоръчвам да отидеш точно на Марияхилфер щрасе - централна търговска улица. Там, на през 10-20 метра има поне 4 магазина H&M - там ще намериш най-хубави неща за бебето на едни съвсем нормални цени дори и без намаление, а сега през юли 100 % ще има такова. Памукът е хубав, моделчетата са много сладки. Също така там има и голям магазин на Есприт, ама с много повече и по-различни работи от българския и можеш да купиш за себе си хубави неща. Другата търговска улица в центъра на Виена е Кертнерщрасе или нещо такова, там пък задължително трябва да отидеш, за да видиш Катедралата на Свети Стефан - една от най-впечатляващите постройки, които съм виждала някога, направо дъх не ми остана (на нощна светлина ефектът е поразителен, направо те измъква от настоящето и те метва с няколко века назад).
Газометъра си заслужава да се види, защото определено е архитектурна забележителност, но вътре магазините са много по-малки от тези по центъра, а детски почти не видях. Приятен престои във Виена - много е красиво, ще видиш.

Gena, много съжалявах, че не отидохме до това селище - то е на пътя към България нали (т.е. към Будапеща)? Мои приятели скоро ходиха и много им хареса.

# 9
  • София
  • Мнения: 116
Аз ще съм без кола, ще бъда на един летен курс. Може ли да се стигне до това селище Парндорф с градски транспорт?А до Shopping City Sud как се стига с градския транспорт? Извинявам се за въпросите, но за първи път ще ходя във Виена. Не знам немски и затова предпочитам да имам максимално инфо предварително.

Общи условия

Активация на акаунт