Препоръчайте ми маска за коса

  • 11 399
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Препоръчайте ми моля Ви, ефикасна маска за коса.Може и да е домашно приготвена, може и да е от магазинната мрежа.Изрусявам се и косата ми вече започна да прилича на слама...Искам да я съживя по някакъв начин.

# 1
  • Мнения: 6 155
Ето темата за най-нашумялата домашна маска във форума  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99634.0  Peace

# 2
  • Мнения: 14 488
Dove - страхотна е!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 35 935
Biby ти е дала най-доброто
А ето какво правя аз:
1 жълтък
1 сл. стимулант за коса-Икаров
1 сл.коняк
2-3 сл кис.мляко
1 сл. мед /той изсушава/
Леко загрявам сместа на водна баня.

Мажеш и втриваш добре сместа . Завиваш с полиет.фолио.Отгоре кърпа.
Стоиш 1-2 часа и измиваш

# 4
  • Мнения: 6 472
За домашните маски вече са ти пуснали линк към вълшебния тривитаминол. Аз понеже страдам от як недостиг на време по- често слагам купешка. В момента много ми харесва тази на Глис Кюр 19. Тази на елсев с перлата се оказа също добра. Аз си ги ползвам вместо балсам, като ги редувам със спрй- балсама без отмиване на Глис Кюр. Освен това почнах пак да пия бирена мая и да ти кажа ефекта се забеляза още на десетия ден.

# 5
  • Мнения: 483
Можеш да си я правиш в къщи в най-различни варианти. Много подхранва и съставките не са строго определени.
Жълтък, вит. А - от аптеката, зехтин и кисело мляко! Мажеш си корените и седиш около час! После се мие малко-трудно, но е добра.  Peace

# 6
  • Мнения: 870
От купешките маски съм доволна от Keranov, Avon и L'Oreal.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Най - доброто за изрусявана или изтощена и третирана коса е
Няма никакъв смисъл да пробваш това и онова и да няма ефект върху твоята коса. За тази маска гарантирам! PeaceАко не ти хареса ефекта - ела ме ритни Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Лореал Peace

# 9
  • Мнения: 1 353
Най - доброто за изрусявана или изтощена и третирана коса е
Няма никакъв смисъл да пробваш това и онова и да няма ефект върху твоята коса. За тази маска гарантирам! PeaceАко не ти хареса ефекта - ела ме ритни Mr. Green

колко грама е маската

# 10
# 11
  • Мнения: 3 376
Най - доброто за изрусявана или изтощена и третирана коса е
Няма никакъв смисъл да пробваш това и онова и да няма ефект върху твоята коса. За тази маска гарантирам! PeaceАко не ти хареса ефекта - ела ме ритни Mr. Green

колко грама е маската

Пише 200 мл на кутийката

# 12
  • Мнения: 6 618
аз съм много доволна от маската с маслина на Ейвън Hug

# 13
  • Мнения: 1 428
Ето темата за най-нашумялата домашна маска във форума  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99634.0  Peace
PeaceСупер маска.Знам я от около 10 години от майка ми и е много ефективна,но иска постоянство,а мен ме мързи да я правя всеки път.Косата се подхранва видимо още при първото намазване.

# 14
  • София
  • Мнения: 357
много съм доволна от бадемовата маска за коса на Роза импекс Peace, а също така и Евтерпа имат такава маска.

# 15
  • Мнения: 5 140
Вземи си и течни кристали, стават за суха и за мокра коса. Щом ти се е изсушила слагай от тях в крайщата, с тях косата ти ще се оправи. Е, разбира се си слагай и маска или обилно балсам за коса.

# 16
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз сега ще си купя на Миосотис / въх, така ли се казва  Embarassed / , тази с плацентата и костния мозък.

А тази маска Вивиан, колко парички струва?

# 17
  • Мнения: 5 317
аз съм много доволна от маската с маслина на Ейвън Hug

И аз!

Можеш да пробваш и тази маска:

Маска за подхранванеи сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)

Продукти:

1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума

Нанасяне

Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.

# 18
  • Мнения: 643
Аз сега ще си купя на Миосотис / въх, така ли се казва  Embarassed / , тази с плацентата и костния мозък.

Тя не беше ли на Денис, в голямата червена опаковка, ако е тя, аз съм доволна от нея, добре ми действа на косата.

# 19
  • Мнения: 661
Аз сега ще си купя на Миосотис / въх, така ли се казва  Embarassed / , тази с плацентата и костния мозък.

А тази маска Вивиан, колко парички струва?
Не искам да ти влиая на решението за маската с костен мозък на Миосотис, но аз лично я ползвах и изобщо не съм доволна.  Sad
Истината е, че на различните коси действа по различен начин, но поне споделям мнение-решението го вземаш ти! smile3525

А за цената на тази маска на L'Oreal се интересувам и аз. А също така и къде може да се намери?

# 20
  • Мнения: 1 005
аз ползвам маските на Tiji от серията Bed Head-много съм доволна.Едната маска, която е за изтощтена коса е с мента и скалпа ти диша-цял ден след като си я сложиш. Иначе те имат специална маска за изрусена коса.Не се продават в магазините-има ги в салоните на Капанов, на Душкин и от време на време ги подаряват в сп.Блясък:)

# 21
  • Мнения: 1 165
Много ви благодаря,момичета!Сега остава само да проява постоянство! Mr. Green

# 22
  • Мнения: 357
Здравейте!Да ви питам някоя от вас чувала ли е за нещо наречено гипс.В някакви шишенца билои всико било за веднъж.Май е маска някаква,ама не сам много наясно.Някоя от вас,ако знае нещо ще съм и благодарна да сподели,какво точно представлява,колко струва,как се използва и за каква коса е подходящо.Иначе аз не мога да дам някакъв съвет за маска.Винаги когато си купя нова маска в началото съм много доволна и след николко ползвания се разочаровам.Сега съм на маската на Деси,но нямах възможност да я правя в последно време и сега започвам на ново да я мажа.Целувам ви!   bouquet

# 23
  • Мнения: 313
За суха коса препоръчвам Lactocerat Masque ultra - nutrif  Ducray , аз поне съм много доволна от нея също така има и шампоан и балсам от същата серия.

# 24
  • Мнения: 126
Аз пък миналия месец като не знаех каква маска да си взема си взех на Genera. Незнам какъв трябва да е резултата, но мирише много свежо на кокос и аз съм доволна;)

# 25
  • Мнения: 231
Аз много харесвам маските на Gliss Kur - в момента използвам 4-та опаковка, като само сменям цвета, един път вземам от оранжевата, един път от розовата. Мисля, че е доста добра. Преди харесвах и Лореалската, но мисля, че като смениха опаковката, смениха и качеството.Confused - става дума за масовата, сигурна съм, че професионалната ще е добра. Wink

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз сега ще си купя на Миосотис / въх, така ли се казва  Embarassed / , тази с плацентата и костния мозък.

Тя не беше ли на Денис, в голямата червена опаковка, ако е тя, аз съм доволна от нея, добре ми действа на косата.

Да, за същата става въпрос. Wink

Никой не казва цената на Лореала. А в нашият магазин я няма.

# 27
  • Мнения: 212
Аз сега ще си купя на Миосотис / въх, така ли се казва  Embarassed / , тази с плацентата и костния мозък.

А тази маска Вивиан, колко парички струва?
Не искам да ти влиая на решението за маската с костен мозък на Миосотис, но аз лично я ползвах и изобщо не съм доволна.  Sad
Истината е, че на различните коси действа по различен начин, но поне споделям мнение-решението го вземаш ти! smile3525

А за цената на тази маска на L'Oreal се интересувам и аз. А също така и къде може да се намери?
    На Miosotis е реструктурираща-за мазни корени и сухи краища.Ако косата ти е такава-действа блестящо,но ако не-естествено е да не подхожда.
А маската на L'Oreal я има във всички по-големи фризьорски салони.Не помня,но май цената беше някъде около или малко под 30 лв.,ама може и да лъжа.Sorry!

# 28
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен ми харесват много маските на MIOSOTIS и DENIS! Препоръчвам ти ги Simple Smile

# 29
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Купувала съм много маски от козметични магазини.Когато съм имала време съм си правила домашни,но от 4 години разчитам на фризьорката си-техните маски са професионални,тя ми отсипва по 100 грама,което за месец е достатъчно и съм много доволна.Опитай и този вариант,още повече ,че тя ще прецени каква маска е подходяща за твоята коса.Например от някои видове маски при мен се появяваше пърхут,с тези просто улучвам десятката. Peace

# 30
  • Мнения: 177
От готовите маски сякаШ съм най доволна от Pantene- Repair and Care. Mного е подходяста zа дълга и иzтостена коса. Иначе аЗ си правя една домаШна. Става голямо количество, но пък може да се съхранява в хладилник доста време.
Смесват се: половин килограм свинска мас
5 ампули Витамин А
5 ампули Витамин Д 2
5 ампули Прогестерон
2 ШиШенца рициново масло
ТаЗи смес се раЗбърква и се поставя в zатворен съд ж хладилника. Когато сте се прави маската, се процедира по следния начин
1 с.л. от сместа
1 с.л. мед
1 с.л. кисело мляко
1 жълтък
Нанася се в корените и се прави Загряваст компрес(т.е. главата се увива с найлон и после с хавлиена кърпа) и се спи с маската. На сутринта се отмива.
Маската е доста силна и се препоръчва употребата й да е веднъж на 3, 4 седмици.
АЗ лично, когато нямам време, съм стояла и само по няколко часа. Много ми помага, когато не нападне сеЗонния косопад. АЗ съм с доста дълга коса и тоЗи лек ми е помагал винаги.   

# 31
  • Мнения: 167
Вземи си и течни кристали, стават за суха и за мокра коса. Щом ти се е изсушила слагай от тях в крайщата, с тях косата ти ще се оправи. Е, разбира се си слагай и маска или обилно балсам за коса.
A I maskata na dove(tumno sinqta) okolo 8 lv e i e strahotna

# 32
  • Мнения: 493
мога силно да препоръчам една маска,която аз използвам от доста време.маката за коса е с екстракт от чесън.look'n cream пише на кутията,която е бяла с лилава капачка.маската се втрива и в корана и се дава срещу косопад,за увеличаване разтежа на косата,срещу заплетени  краища.аз в бургас си я купувам от специализиран магазин на ВЕЛА.страхотна е и мирише страхотно(не на чесън) Laughing

# 33
  • Мнения: 260
На Ейвън с маслина е страхотна маската, също на Елсев жълтата (anti-casse). Пробвала съм червената за боядисвана коса, но не подхранва така добре.

# 34
  • Мнения: 8 917
На мен ми харесват много маските на MIOSOTIS и DENIS! Препоръчвам ти ги Simple Smile
Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 10 858

А тази маска Вивиан, колко парички струва?


Всички продукти от професионалната серия на Лореал се продават по фризьорските салони, които работят с Лореал.
Цената на маската /тази, пък и всички останали/ е 27 лв. във всички салони. Цените на продуктите се определят от Лореал, а не от фризьорският салон. Маската е 200 мл, но стига за мноооого време, защото се ползва много малко количество, на подсушена /да не тече вода/ коса и се разнася много лесно, като НЕ се втрива в корените.
Звуча като рекламно лице на Лореал, но не съм Naughtyа просто съм адски доволна от всичките им продукти от проф. серия. Мисля, че който е пробвал нещо /особено маските/ винаги и завинаги ще им бъде почитател Peace

# 36
  • Мнения: 351
 Аз имам маската с плацента, но много гадно ми мирише Sick, на евтин одеколон. А и като си помисля, че е с плацента и костен мозък... и... Sick. Разбира се тя едва ли наистина съдържа споменатите съставки при тези цена... Thinking, но все пак ми е гадно да я ползвам.
 За маската с маслина на Ейвън ще гласувам със ЗА Peace.  Една пиятелка, която по принцип е с черна коса, ползваше само нея когато се изрусяваше, защото само от нея имаше някакъв ефект. И аз съм я ползвала, но никога не ми е правило впечатление дали маските ми действат добре, защото никога не съм имала кой знае какви проблеми с косата. Сега след като родих и без да искам се изрусих  Wink вече се чудя какво да си сложа на главата и съм се ориентирала към най-коментираната маска във форума, но всееее още събирам съставките  Rolling Eyes Whistling Blush

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 252
Да се присъединя и аз към групата на ползващите Маслиновата маска на Ейвън. След нея, косата ми става мекичка.  Hug

# 38
  • Мнения: 5 475
Да се присъединя и аз към групата на ползващите Маслиновата маска на Ейвън. След нея, косата ми става мекичка.  Hug

 Peace един глас и от мен!

# 39
Аз пък да ви кажа не съм особено доволна от маската на Avon! Чаках с нетърпение няколко месеца да я пуснат в промоция и с голямо нетърпение я чаках да дойде. Обаче очаквах много повече. Самата маска е доста мазна и много трудно се отмива. А пък ако не  се отмие хубаво, косата въобще не става хубава - става тежка и много бързо се омазнява. Иначе като цяло нямам против продуктите на Ейвън - доста неща съм си поръчала от там - но конкретната маска не ми харесва.

# 40
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Аз гласувам за маската на MIOSOTIS.
Ползвам я от месец и съм много доволна.

# 41
  • Мнения: 1 798
Аз пък миналия месец като не знаех каква маска да си взема си взех на Genera. Незнам какъв трябва да е резултата, но мирише много свежо на кокос и аз съм доволна;)
когато ги открих преди година Hug си взех само тази с кокос, после като видях ефекта си взех и зелената.Има още една , ама за боядисвана, гледам , че сестра ми най-често нея ползва/аз не се боядисвам/.

# 42
  • Paris
  • Мнения: 1 727
На Лореал Професионел-възстановяваща  грижа за много изтощени коси-Абсолют Рипеър!!! Невероятна!!!

# 43
  • Мнения: 235
Освен маската ползвам  кератин на индола , около 10-12 лв струва , пръска се след измиване на мокра коса - чудна ми става косата от него

# 44
  • Мнения: 1 793
В момента използвам на Лореал "Anti breakage" и ми харесва. Изполвала съм и тази за боядисана коса пак на Лореал / в червените кутии/ и също съм доволна.

# 45
# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Миосотис ползвам от години и съм доволна, сега смятам да пробвам Лореал Peace

# 47
Изрусявам се от 5години,косата ми беше в окаяно състояние.Купих си испанска маска VIGORANCE и съм много доволна.Ползвам я непрекъснато,струва 10лева.

# 48
  • Мнения: 201
На Лореал Професионел-възстановяваща  грижа за много изтощени коси-Абсолют Рипеър!!! Невероятна!!!
Peace
виж тук и тук
Продуктите на L'Oreal Professionnel страшно икономични, заслужават си парите и от към качество и от към ефект. Горещо ги препоръчвам  Flutter

# 49
  • София
  • Мнения: 3 816
Виж в тази тема,има много маски за коса.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3270.0Аз лично предпочитам домашно приготвените,защото са прясни,натурални и без консерванти! Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 1 006
GENERA  BEAUTY   с кокосово масло.

# 51
  • Мнения: 3 248
Глисс Кюр - без отмиване! Peace
Скоро мисля да пробвам и тази домашната с тривитаминола! Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 317
Бадемовата маска на Регал също не е лоша.

# 53
  • Мнения: 27 524
На първо място - изрусявай се с боя, а не с блондор  Peace

Маски - Лореал са добри. Лореал Профешънъл и Керастаз - още по-добри  Peace Обезателно течни кристали  Hug

# 54
  • Мнения: 113
На Лореал Професионел-възстановяваща  грижа за много изтощени коси-Абсолют Рипеър!!! Невероятна!!!
newsm10 от тази определено няма да се разочароваш и ще останеш адски доволна  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 211
само кажете откъде в софия може да се вземат тия маски на Лореал?дали ги има в Ремедиума?или трябва във фризъорските салони дето продават продукти на Лореал?

# 56
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Продуктите на Лореал се продават само в фриз. салони, поне в Бургас е така.

# 57
  • Мнения: 7 186
От готовите най- много харесвам тази: Simple Smile

http://i5.tinypic.com/20pvlti.jpg

# 58
  • Мнения: 17 407
Аз пък миналия месец като не знаех каква маска да си взема си взех на Genera. Незнам какъв трябва да е резултата, но мирише много свежо на кокос и аз съм доволна;)

Да, тази е хубава. Вече има и за боядисана коса-от нея съм по-доволна сякаш. Зелената не ми хареса. ИЗобщо тези двете маски, на смешна цена са, най- доброто, което съм ползвала Wink

# 59
  • Мнения: 1 798
GENERA  BEAUTY   с кокосово масло.
И аз съм й фенка. Hug
А зелената не харесваш ли?

# 60
  • Мнения: 348
За блясък - едно зряло авокадо, един зрял банан и един жълтък. Всичко се разбива на пюре. Косата се намазва влажна и се оставя да действа половин час, а после се изплаква.
Истината е, че косата става гъста и блести, обаче внимавай, много е важно плодовете да са много меки и зрели. Аз за пръв път, като си я направих не бяха и останаха малки топченца в пюрето, които после едва измих. Иначе доста помага  Peace

# 61
  • Мнения: 1 006
GENERA  BEAUTY   с кокосово масло.
И аз съм й фенка. Hug
А зелената не харесваш ли?

Кутията е доста голяма, но като я изразходвам ще пробвам от зелената, щом казваш, че и тя е хубава. Wink

# 62
  • Мнения: 1 798
GENERA  BEAUTY   с кокосово масло.
И аз съм й фенка. Hug
А зелената не харесваш ли?

Кутията е доста голяма, но като я изразходвам ще пробвам от зелената, щом казваш, че и тя е хубава. Wink
ти сигурно си си купила от огромните, има и по половинка. Wink
Зелената е с разни треви, много ми харесва, има още една -за боядисвана коса , ако боядисваш своята.

# 63
  • Мнения: 2 922
Доволна съм от тази маска за боядисана коса на Phyto - Phytocitrus:


И от една маска с домат на Davines - не помня името, а и снимка не мога да намеря..

# 64
  • Мнения: 1 006

..ти сигурно си си купила от огромните, има и по половинка. Wink
Зелената е с разни треви, много ми харесва, има още една -за боядисвана коса , ако боядисваш своята.


Ма моля ти се...аз съм си грандоманка под прикритие явно. ooooh!

Боядисвам се с Кастинг на Лореал.Няма по-добра боя за мен.Основния ми цвят е почти черен и боята май само ме тонира и дава чуден блясък на косата.Не знаех, че тази серия има и маска за боядисвана коса. newsm78 Благодаря. Wink Отивам да се наклепам, че да свърши тази по-бързо.

# 65
  • Мнения: 429
Аз съм ползвала на Миозотис и бях доволна, сега ползвам Дюкре, която не се отмива. Има ефескт, препоръчва се при изтощени и изрусени коси.

# 66
  • Мнения: 1 063
Много маски съм ползвала и все съм ги подарявала - по причина недоволна.
Обаче ми действат добре Миосотис - червена кутия, маската на Лореал - жълта за накъсани краища, Лореал професионална - за боядисана коса. Наскоро си взех Лореал маска от розовата серия - не става за моята коса. Дори съм недоволна и от балсам на Керастаз. А за балсамите да не говорим, че нито един не ми допада, та сега вместо маската на Лореал жълтата, ползвам жълт балсам. Явно косата ми е мн. капризна. Като казвам не става за един продукт, значи косата ми след употребата му стои лошо.

Общи условия

Активация на акаунт