салон за красота и детски кът

  • 3 689
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Момичета, скоро  трябва да отворя салон за красота и имам една допълнителна стая, та се чудя, дали да я направя на детски кът или да я използвам за друго.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Много добра идея.Да бих посещавала такъв салон с удоволствие.

# 2
  • Мнения: 2 550
Да!
Чудесна идея!  Който го е измислил е много умен Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 186
Да, с удоволствие бих, откога си мечтая за такъв салон Hug, жалко че не съм в София. Confused

# 4
  • Мнения: 1 033
Естествено, че да.
жалко че не съм в София. Confused

# 5
  • Мнения: 5 140
Страхотно, действай това си е много добра идея.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, идеята е чудесна.

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Страхотно, действай това си е много добра идея.
Подкрепям. Peace

# 8
  • Мнения: 6 155
С най-голям кеф  Party  Peace

# 9
  • Мнения: 1 999
Би било страхотно да има такъв салон. Flutter

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Даниспорт първите ти клиентки нали се сещаш кои ще са? Laughing

# 11
  • Мнения: 135
Идеята наистина ти е страхотна,но аз гласувах с не,защото много бързо им омръзва играта и ще бъда под напрежение постоанно.Успех Peace

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Определено да, аз бих посещавала такъв! Но направи така, че да е само за клиентки.

Също така, може да се лишиш от определена клиентела, едва ли ще има прилив на тийнейджърки, а има такива доста богати...Забрави за повечето мъже и разни снобки без деца. Прецени наистина ли искаш салона да е ориентирам само за майки? Щото не всеки издържа на врявата...освен ако помещението не е шумоизолирано.

Лично аз, такова помещение бих го приспособила за женски артикули- украшения, козметика, изобщо разни джаджи за красота (ако не мога да инвестирам- под наем).

Предполагам си сегментирала пазара и можеш да прецениш от какво би извлякла печалба.

# 13
  • Мнения: 5 462
Че Вие никога ли не сте влизалив салон за красота ?

# 14
  • Мнения: 5 299
Ами то хубаво, ама мойто дете само не се заиграва особено, и ако няма кой да го наглежда - едва ли ще ме устройва този вариант. Трябва да наемеш и бавачка Mr. Green

# 15
  • Мнения: 2 550
Ерика, не мисля, че заради децата, Дани ще трябва да се лиши от други клиенти.
Става дума за стая, отделна от другите...чак пък да е шумно...а и да е, нали ще има музика в салона, няма да се чува. Освен това не вярвам да има по 10 деца наведнъж.
По-добре в детски кът, отколкото да се мотаят покрай фризьори, маникюристи и т.н.
Де да знам де, може пък ти да си права  newsm78

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Че Вие никога ли не сте влизалив салон за красота ?

Не, само в родилен дом и в детска кухня.

# 17
  • Мнения: 5 577
Че Вие никога ли не сте влизалив салон за красота ?

Какво означава това?

# 18
  • Мнения: 135
Определено да, аз бих посещавала такъв! Но направи така, че да е само за клиентки.

Също така, може да се лишиш от определена клиентела, едва ли ще има прилив на тийнейджърки, а има такива доста богати...Забрави за повечето мъже и разни снобки без деца. Прецени наистина ли искаш салона да е ориентирам само за майки? Щото не всеки издържа на врявата...освен ако помещението не е шумоизолирано.

Лично аз, такова помещение бих го приспособила за женски артикули- украшения, козметика, изобщо разни джаджи за красота (ако не мога да инвестирам- под наем).

Предполагам си сегментирала пазара и можеш да прецениш от какво би извлякла печалба.
newsm10 newsm10

# 19
  • Мнения: 2 550
Ами то хубаво, ама мойто дете само не се заиграва особено, и ако няма кой да го наглежда - едва ли ще ме устройва този вариант. Трябва да наемеш и бавачка Mr. Green

Бавачката е ясна  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 135
Че Вие никога ли не сте влизалив салон за красота ?
не несме,а ти?

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това е много хубава идея, точно за такива като мен, които няма къде да оставят яйцето.  newsm10

# 22
  • Мнения: 5 877
Супер е идеята. Между другото, сложи една малка тоалетна масичка с "разкрасяващи" аксесоари за момиченцата - там му е мястото да си играят на "фризьорки".  Известно количество шарени шалчета, картонени коронки и цветни панделки... ще станеш хит.
За момченцата може пиратски костюми... фалшиви бради... колко му трябва на човек!

# 23
  • Мнения: 4 116
Идеята е разкошна просто!!! Аз от колко време се чудя на кого да оставя децата, за да отида на педикюр. Доста са майките като мен, които не разчитат на баби, дядовци, лели... И ние сме жени все пак  Mr. Green - имаме нужда да се поглезим на спокойствие. Дай после координати на салона!

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Супер е идеята. Между другото, сложи една малка тоалетна масичка с "разкрасяващи" аксесоари за момиченцата - там му е мястото да си играят на "фризьорки".  Известно количество шарени шалчета, картонени коронки и цветни панделки... ще станеш хит.
За момченцата може пиратски костюми... фалшиви бради... колко му трябва на човек!

Извинявам се, че пак се намесвам.

Анда, идеята ти е страхотна, но в такъв случай, едно подстригване на Мама трябва да е от порядъка на 50 лв, за да има печалба все някаква...

# 25
  • Мнения: 5 877
Ами...що...
в магазините за 1 лев е пълно с разни финтифлюшки. А те не остават за детето все пак, освен ако мама не реши да ги купува.
Колко му е да се сложи едно огледалце на стената, една масичка под него и няколко гребени и четки! И непременно пръскало за вода, това е основен източник на забава на Ането във фризьорските салони!
Воалестите шалчета се намират по лев-два, коронки от картон се правят за нула време... всичко е въпрос на съчетание и вкус!

Ако се подберат всички основни акценти в сродни цветове, например нюанси на тъмнорозово, пурпур и резеда, може да се получи доста убедителен ефект.
Не мисля, че цялото обзавеждане ще струва повече от 20-30 лева. За 50 можеш да го направиш просто суперско.

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Наистина е страхотна идеята! Но...тези неща трябва да се сменят веднага или почти веднага. И наистина трябва да има "надзирател". Както и да е- това си е инвестиция и оскъпява процедурите, предназначени за мамите. Просто не е печелившо...
Нямам представа къде се развива действието (отдалечен квартал, идеален център и т.н), но прости сметки показват (съвсем например), че ако 20 мами на ден се подстрижат за по 10 лв., това е равно на 100. Тези панделки и джаджи нали трябва да се подменят? (казваш-цялото обзавеждане 20-30 лв) От децата нищо не се печели, освен ако забавленията не са включени в цената. Та, въпросът е колко мами ще предпочетат да отидат в салона за 20, вместо 10 лв, и колко от тях ще отидат в друг салон като оставят децата за час на някого?
Нали за бизнес става дума...

# 27
  • София
  • Мнения: 10 309
Дани... струва ми се, че цената на детския кът би трабвало да е в цената на козметичните процедури... така ще закотвиш, че детския кът си е строго за клиентките на козметичното студио.
Дерзай, щерката обожава детски кътове, така че и ние ще сме те посетим  Mr. Green

От друга страна... Ерика е права, ще ти излезе соленко, ако не събереш достатъчно клиентки с деца... че и на бавачка да плащаш...

# 28
  • Мнения: 1 455
Момичета, благодаря за идеите, има върху какво да си мисля и съм 90% сигурна, че ще има детски кът.
Анда, идеята е добра, а и съм виждала предназначени детски кътчета за момиченца, които включват разни разкрасителни продукти. Май си имаше точно детски фризьорски кът  newsm78. Цената е около 100 лв, но няма да има какво да му се подменя. За момченца също ще се вземе нещо подобно, отделно ще има кубчета, разни играчки, неща за рисуване, вероятно и една малка пързалка, стига да имам място за всичко, а може да има и телевизорче за лудите фенове на детските филмчета  Laughing. Стаята мисля, че е около 15 кв.метра.
Ерика, става въпрос за идеален център. Не мисля да се ограничавам откъм клиенти, защото не смятам, че децата ще създават проблеми. Човек при тях ще има! Освен това ме съмнява да се засичат едновременно повече от 2-3 деца. Процедурите ще са с предварително записване на часове и ще мога да имам някаква представа за бройката. Иначе си права, че децата ще са само на клиенти на салона.
Благодаря ви още веднъж за идеите   bouquet, интересно ми е да разбера още гледни точки  .

# 29
  • Мнения: 5 877
но прости сметки показват (съвсем например), че ако 20 мами на ден се подстрижат за по 10 лв., това е равно на 100. Тези панделки и джаджи нали трябва да се подменят? (казваш-цялото обзавеждане 20-30 лв)
Е, е, Ерика, мила- прости сметки показват, че 20 мами по 10 лева прави 200 лева, не 100  Peace
Зависи от нивото на салона. Ако е замислен като луксозен и насочен към богати клиентки, детският кът също ще глътне повече средства (но по-скоро еднократно). Ако е по-демократичен, насочен да речем към млади майки със среден доход, изобретателност и евтини консумативи ще свършат страхотна работа.
Колко му е да се изреже едно огледало за стената, когато се слагат и в големия салон? Малка масичка и столче пред нея, чаши с гребенчета и четки, пласмасова ножица, пръскачка с вода (моята струва 1 лев), една кърпа за вратлето на "клиентката"... малко стари ролки... празни флакони от това-онова... цветни ластичета от тези, дето са 20 за левче, малко диско-въшки, 3-4 диадемки... струват минимално и не пречи майката да ги плати, ако детето настоява да се върне с тях... все пак общата цена на няколко подобни ластика и шнолки по главата е лев-два.

# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 573
хехе 3 пъти го смятах с елката и все ми даваше 20х10=100  Mr. Green Майтапя се, объркване, Йода..
Дани е казала и май доста е харесала идеята ти.  Peace
Успех!  Peace

# 31
  • Мнения: 2 550
Успех и от мен:)

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Чудесна идея! Успех. Сега - в София, скоро и в други градове!

# 33
  • Мнения: 4 473
Идеята наистина е разкошна и печеливша! Peace

# 34
  • Мнения: 4 371
Идеятя е повече от страхотна, вече ме спечелихте като клиент. Само с едно не съм съгласна - диско въшките, защото не са подходящи за малки деца Simple Smile

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Само с едно не съм съгласна - диско въшките, защото не са подходящи за малки деца Simple Smile
Моля, на Дуци да бъдат осигурени истински въшки! Mr. Green

# 36
  • Мнения: 46 510
Идеята е супер! smile3501
Успех!  newsm10

# 37
  • София
  • Мнения: 1 638
Я ме светнете какви са тези диско въшки?  Confused

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук сме все майки и всяка от нас ще подкрепи такава идея. Но ако питаш неомъжените, не мисля, че ще са възхитени да отидат в козметичен салон, където водят и дечурлига... Ако имаш възможност да проучиш повече въпроса- как е по чужбина, върви ли, заплащат ли се тези услуги допълнително или влизат в цената на процедурите (съответно по-скъпи процедури за сметка на детския кът)... ей-такива неща.

# 39
  • Мнения: 1 680
Страхотна идея, Дани. Много добре си се сетила. Точно липсата на такава екстра ми осуетява масажите, на които съм фен.

# 40
  • Мнения: 6 155
Само с едно не съм съгласна - диско въшките, защото не са подходящи за малки деца Simple Smile
Моля, на Дуци да бъдат осигурени истински въшки! Mr. Green

Мъжки или женски  Mr. Green

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Я ме светнете какви са тези диско въшки?  Confused


Ето. Въшка. При пусната подходяща диско-музика, танцува.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 638
Я ме светнете какви са тези диско въшки?  Confused


Ето. Въшка. При пусната подходяща диско-музика, танцува.
Joy

Не се бъзикай, ами ме осветли по въпроса.

# 43
  • Мнения: 1 343
По моя информация
Диско - въшка = Светеща на неонова светлина дребна /въшливо малка/ фибичка за коса

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 12:28 от WomanitKa

# 44
  • Мнения: 47 981
супер идея! Peace

# 45
  • в стаята
  • Мнения: 469
Идеята наистина е стахотна Peace
Действай!
Жалко, че не съм в София Sad

# 46
  • Мнения: 4 371
Тук сме все майки и всяка от нас ще подкрепи такава идея. Но ако питаш неомъжените, не мисля, че ще са възхитени да отидат в козметичен салон, където водят и дечурлига...
Е, децата по никакъв начин няма да пречат на неомъжените и бездетни жени. Те ще са изолирани в друга стая все пак. А и ще си има човек, който да ги наглежда. С тази дестка стая печели и един друг вид клиентела.


Моля, на Дуци да бъдат осигурени истински въшки! Mr. Green

Мъжки или женски  Mr. Green
Срамни Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 2 958
Ще ти намеря от най-дребните и упорити въшльоци  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 5 877
диско-въшки

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук сме все майки и всяка от нас ще подкрепи такава идея. Но ако питаш неомъжените, не мисля, че ще са възхитени да отидат в козметичен салон, където водят и дечурлига...
Е, децата по никакъв начин няма да пречат на неомъжените и бездетни жени. Те ще са изолирани в друга стая все пак. А и ще си има човек, който да ги наглежда. С тази дестка стая печели и един друг вид клиентела.

Абе аз все си мисля, че нямат да останат изолирани. Нали виждам по детските клубове- като се присети някое за майка си и като ревне с пълно гърло... В такива случаи викат майката по мобилния, но ако е на масаж?... С което не казвам, че не е добра идеята, а само че е необходима преценка в кой от случаите ще има повече клиентки.

# 50
  • Мнения: 5 877
Според мен салони без детски кът - много.
Трябва да има нещо уникално, което да накара хората да ходят именно при нея. А за неомъжените - на някои пък може да им е забавно да гледат как петгодишни госпожици се кипрят също като тях!

Общи условия

Активация на акаунт