С бебе до Бг, багаж?

  • 3 462
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Това е минерална вода в дезодорант с която се пръскат бебетата, а и не само те за разхлаждане. Тук дори е в списъка за родилното като влизаш да раждаш(не за бебо, разбира се  Wink ).

# 16
  • Мнения: 74
Това е минерална вода в дезодорант с която се пръскат бебетата, а и не само те за разхлаждане. Тук дори е в списъка за родилното като влизаш да раждаш(не за бебо, разбира се  Wink ).

За първи път Чувам за такова нещо Thinking

# 17
  • Мнения: 3 146
Само да не забравите чесън на прах да си донесете, както и предпазители за контакти. В БГ такова чудо нЕма ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 400
Aaaaaaaa... Предпазители за контакти има, имааа Simple Smile
И други нещица като обезопасяване за ъгли, врати, хладилник, шкафчета...  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 423
Това е минерална вода в дезодорант с която се пръскат бебетата, а и не само те за разхлаждане. Тук дори е в списъка за родилното като влизаш да раждаш(не за бебо, разбира се  Wink ).

Виждала съм такова нещо, ама не знаех, че се нарича така.
Брей, този български език, как напредва!

# 20
  • Мнения: 7 091
Само да не забравите чесън на прах да си донесете, както и предпазители за контакти. В БГ такова чудо нЕма ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И вода също  Mr. Green Laughing

# 21
  • Мнения: 804
Lilabebe, много ти благодаря за инфото за лекарствата  bouquet Все още ни е рано за зъбки и за това нямах представа какви лекарства освен телинол да вземам. Наистина дрешките са си ефтинки тук, не съм и претенциозна де, ще си и взема достатъчно, а аз от БГ пак ще купя Laughing
  Кошарката ако е само 50-60 лв не бих вземала, но като гледам по бг сайтовете са си доста скъпички по 200-300лв., грешни пари Thinking Ще помоля все пак бабата да ги разгледа и да каже цени. Памперси нямам намерение да мъкна, тук ползвам на хъджис и съм много доволна, но все вярвам, че има достатъчно добри марки и у нас, мястото в багажа ми е ценно Wink
  Моята количка е доста удобна и май е с големи гуми, но не чак толкова newsm78, абе дано издържи на пътя и улиците в Русе. Иначе откъм храните съм улеснена, кърмим се изцяло  breastfeeding, така че ще спестя място от шишета и формули. Но пък тръгваме по време когато евентуално ще захранвам, там се надявам да намеря добри пюренца и без това не знам тук кои ще и харесат за да вземам.
  Нещо друго ако се сетите пишете, дадохте ми страхотни идеи. Благодаря  bouquet
P.S. И аз за първи път чувам за тази вода newsm78

# 22
  • Мнения: 1 116
Първо за кошарата да кажа, не си струва да мъкнеш от тук, нито пък да купувате. Първо виж не може ли да намериш от някоя позната, тия кошари не се използват чак кой знае колко дълго, но пък повечето си ги пазят, ако пътуват някъде. Ние миналото лято като си бяхме в БГ сестра ми беше намерила от една нейна приятелка за докато сме в София, а нейната си я беше занесла в Сливен, за докато сме там. И аз имах идеи да си нося нашата от тук или да купувам там, добре че ме разубедиха.
Лекарства - носих само едно малко шишенце Тайланол, малката както не ми беше вдигала температура от как беше родена, още на другия ден като пристигнахме вдигна и каката и тя. Е Тайланола свърши след няколко давания. Беше вечерта, слезнах до аптеката и аптекарката ми препоръча Нурофен. Взех го за вечерта, на сутринта ги заведох на лекар, лекарката каза че е ок, след няколко взимания им пресече и температурата и кашлицата и суполите. Та мисълта ми беше, че не си струва да мъкнеш други хапчета от тук, щото ако нещо стане, едва ли ще дадеш хапчета на толкова малко бебе без консултация с лекар, а те естествено ще ти препоръчат местни.
Дайперси на Хъджис има и в БГ. Най-изгодно е да ги купуваш от Метро. Ако е от малко магазинче, първо купувай по няколко бройки и ако ти харесат тогава цял пакет. Щото така се набутах с един голям пакет Хъджис в Лом, оказаха се стар модел, ама чак като ги отворих видях че са по различни от тия дето си бях купувала от Метро в София и не бяха толкова хубави.
Каши и пюрета носих колкото за изпът. В БГ наистина има много по-голямо разнообразие. Малката откакто яде кашите в България, отказа тукашните, та като се прибрахме тук приключихме окончателно с яденето на каши, щото аз не съм от тия дето да мъкнат такива неща и насам.
За играчките, вие сте малки, играчките ви поне са по-малки, можеш да му вземеш любимите играчки. Аз бях помъкнала една чанта с играчки и то повечето нови, уж да им е интересно в самолета, че и големи, и то като ръчен багаж, втори път такава грешка не правя. Някои дори ги оставихме в БГ. Вярно че играчките на Фишер прайс и Чико са много по-скъпи от тук. Добре че децата не са като нас, да се впечатляват от марки, ами на тях пък им харесаха българските играчки с които си играят братовчедките им. Ние бяхме 3 месеца в БГ, обиколихме цяла България, в три града бяхме и навсякъде купувах играчки, въобще не съм ги носила от град на град. Сега всяка баба си има по един обрач да върти Simple Smile и по един кош с играчки, дето ги разплакват като им домъчнее за малките.
Ако имаш място шезлонга си го вземи, той като се разглоби е много удобен за пренасяне, щото ако тогава сте на 6 месеца мисля че няма да му е много удобно на бебо да стои и в къщи в столчето за кола. В него ще можеш да го слагаш и като го храниш.
За дрехите - има в БГ хубави качесвени дрехи, само дето трябва да знаеш точно в кои магазини, но наистина излизат по скъпи отколкото тук. Е аз от тук най-вече дрехи и обувки носех, и въпреки всичко пак купувах и в БГ, не купувах от нямане на дрехи, а когато нещо ми хареса. Бях им купила по няколко чифта много сладурски обувчици и сандали(нищо че носихме една огромна чанта с такива от тук), сега постоянно ни питат откъде сме ги купили като са с тях, голямата гордо отговаря че са от БГ. Та ако обичаш да пазаруваш Simple Smile, дори и да носиш от тук няма начин и там да не купиш. Има разбира се и неща които съжалявам че съм купила от там, такива дето въобще и не им дойде ред да ги облекът, ама...
Хайде спирам, че аз като не пиша не пиша, ама като пропиша се отплесвам.

# 23
  • Мнения: 3 478
Аз също не бих носила кошара, и без това все не ми стига мястото за багаж, а сега и с бебе ще е още по-зле. Нали не се полага допълнително ако бебе няма билет. От сега виж дали не може да намериш от някой за малко, аз ако не мога направо ще си купя, не мисля че са скъпи. Намират се на доста сносни цени, пък и аз няма да гледам за нещо марково, все пак става въпрос за 1-2 месеца. Единственото, което аз бих взела е формула, ама вие щом сте на кърма сте добре. Но ако тогава ще ви трябва имай на предвид че наистина няма Симилак и Енфамил. Количката и столчето за кола са ми задължителни, всичко друго мисля се намира и там.

# 24
  • Мнения: 804
Всичките ми дружки или сега бременеят или са с малки бебенца и не могат да ми услужат с кошарка, както и с други неща, като столче за хранене, шезлонг и т.н.. За това или от там ще купуваме или каквото можем ще носим. Със сигурност от там ще купим памперси,част от козметиката, някои дрешки за фън Party,играчки, хранички. Столче за храна се чудя дали ще ми е чак толкова нужно за 1 месец май не си струва newsm78, щом казваш, че и на шезлонга мога да я храня, ще се откажа да копуваме. Хм, трябва да видя колко се сгъва тоя шезлонг, сега ме зарибихте да го нося Laughing

# 25
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Смайли, сладуранката ти не е ли още малка за захранване? И ние запо4нахме захранването в БГ на 5.5 месеца и ставаше , като той си стои в паяка, даден ми от една приятелка.
Мис Z, с Луфтханза за бебо имаме право на 10 кг. багаж.

# 26
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
кошарите в Метро - София ( преносимо легло ) стуват 70 лева, столчето 3а кола - 80, а столче 3а хранене ( дьрвено ) си порьчах от Данет 3а 50 лева... 200 лева струваше всичко, 3а Хьджис папмперси и кьрпички - общо 40 лева....според мен са  поносими цените Close, ама като идваш с готови парички....но лекарство Зиртекс ( швейцарско ) 3а алергия струваше 20 лева #2gunfire, а при нас е 12 франка ( Х 1,25 = 15 лева), ама кой да се сти да го в3еме....
пюрета купувах на Нестле от едно магаЗинче на ьгьла на Патриарха и Асен, почти до киното....доста солено и3лиЗат Rolling Eyes ама мойто шоки е предра3положено кьм алергии, та парите За храна не ги гледам.....
само кашите си носех от тук, 3ащото бях сигурна че няма да мога да ги намеря в Бг....
с това инфо от преди 2 седмици мога да помогна.....

# 27
  • Мнения: 4 629
Като си ходихме освен дрехите, носехме количка и столче за хранене. Моя приятелка ми даде столче за кола. Креватче и ваничка си имаме в България.

# 28
  • Мнения: 1 493
Само да не забравите чесън на прах да си донесете, както и предпазители за контакти. В БГ такова чудо нЕма ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И вода също   Mr. Green Laughing


Ще се учудите, но и всякаква тоалетна хартия си имаме - с цветя, с делфини, с аромати.
Не се запасявайте !!!  hahaha Joy Joy
Надминахме Тамбукту, сега гоним Албания !!!  #2gunfire

# 29
  • Мнения: 804
Amei, страхотно инфо, цените са поносими наистина, благодаря  bouquet
Mama Srumpf,  в момента е малка за захранване, но като си ходим ще е на 5-6 месеца и ако проявява желяание ще я захраня, от нея зависи.   Само се опасявам да  не свикне на тамошните хранички и после да не хареса американските, знам ли newsm78, може да се окаже капризна момата Laughing

Общи условия

Активация на акаунт