Ще ми спре кърмата ПОМОЩ

  • 863
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 805
Здравейте мамита.  bouquet
Незнам към кого да се обърна а вие имате повече опит и се надявам да ми помогнете Praynig. 3 дни не съм яла почти нищо защото бяхме на гости а малчо плачеше и аз все с него и нямаше как да ям. Тази сутрин се сабудих и виждам че почти нямам кърма. Давах му и от 2 гърди а преди му стигаше само едната но пак не е спокоен. Вчера бяхме и на консултация и за 10 дни е качил само 150 грама  #Crazy. Момичета давайте съвети имам нужда от вас че съм много притеснена  Cry . Бебето е още много малко

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
Явно в твоя случай и само като започнеш да се храниш ще се оправят нещата. Не бива така да гладуваш(странна ми е причината да не се храниш, защото сте на гости), не само заради количеството, ами и заради качеството на кърмата. Слагай бебко често на гърдата, пий течности и би трябвало да се оправи за ден-два положението.
И бързо да се нахранваш, че и за бебо да има  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 875
И аз бях така! Майка ми ме натъпка с всичко възможно- боза, мляко, ядки, много ядене Sick
, но резултат имаше,а и + 2 килца Laughing, но си заслужаваше. Детето беше на месец, а сега още кърмя Wink
Много ми помогна и българския чай за кърма-препоръчвам ти го Peace
И не оставай гладна, защото и бебо ще гладува Hug

# 3
  • Мнения: 936
Според мен трябва да започнеш да се храниш добре и да приемаш много течности. Можеш да опиташ и с чайовете за увеличване на кърмата, има ги в аптеките и съм чувала много добри мнения за тях. Успех.

# 4
  • Мнения: 3 521
олеееееееее...mrancho, ще ти дърпаме ушите...я веднага си zабъркай една грамаданска порция овесени ядки и лягай да почиваш. Оставяш всякаква домакинска работа и два дни само сменяш кълките Hug...За грамажът не се тревожи, ако на бебо му е малко папото първото нещо, което ще се промени е цвета на акитата_стават zелени като трева. За протокола ние имахме ТОЧНО на месец и половина един период от 3 седмици, в които качвахме по 60 гр. седмично...после zапочна да качва по 650 гр. седмично...луда работа, но така са кърмените бебоци няма да се плашиш Whistling...хайде спокойно и няма да спре работа "централата" Grinning.

# 5
  • Мнения: 288
Според мен трябва да започнеш да се храниш добре и да приемаш много течности. Успех.

 Peace

# 6
  • Мнения: 2 309
както са казали момичетата, папкай нормално /не да се освинваш де/ и много течности- поне 2 литра, слагай бебо на гърдата често, а ако не иска действай с помпата, за 2-3 дни ще се регулират нещата, имай търпение и не се отказвай бързо Peace

ако на бебо му е малко папото първото нещо, което ще се промени е цвета на акитата_стават zелени като трева.

това за пръв път го чувам, на моята дъщеря често са и зелени акитата, а определено не е от недохранените Thinking

# 7
  • Мнения: 3 521
това за пръв път го чувам, на моята дъщеря често са и зелени акитата, а определено не е от недохранените Thinking

Говоря zа цвят zелен наистина като тревата, не жълто_zелен, а тъмно наситен, особенно ако има и доста слуz...светъл или zеленикави отенъци могат да се дължат на менЮто на кърмачката_ако яде листни zеленчуци, броколи(при нас то яко оцветява).

# 8
  • Мнения: 8 917
Пийвай повечко течности и колкото и да нямаш време - похапвай, дори и малко. Почивката също ще свърши идеална работа. Не се отчайвай - ще имаш отново кърма и бебчето ще е доволно Mr. Green

# 9
  • Мнения: 232
Спокойно миличка - без паника!И аз преминах през това,горе долу когато бяхме колкото Вас!Един сигурен начин,минимум две кисели млека,две чаши прясно мляко,много ядки,пшеница със орехи и течности!Давай на бебо да папка на поискване,без никакви часове -отначалото ще имаш чувството,че е нонстоп на гърдата ти ,но не е така!И най важното бъди по спокойна и хапвай!
НЯМА КАК ДА НЕ УСПЕЕШ!ЦЕЛУВКИ!  bouquet newsm51 newsm10 newsm10  love001

# 10
  • София
  • Мнения: 3 804
Хапвай повече,независимо дали си все още на гости или си вкъщи,пий колкото се може повече вода и сокове и ако имаш възможност си купи лактогенен чай.Не се отчайвай до два-три дни положението ще се нормализира.

# 11
  • Мнения: 941
Пийвай повечко течности и колкото и да нямаш време - похапвай, дори и малко. Почивката също ще свърши идеална работа. Не се отчайвай - ще имаш отново кърма и бебчето ще е доволно Mr. Green
и аз съм на това мнение, на мен също много ми помогна чай за кърмачки на ХИП

# 12
  • София
  • Мнения: 4 129
Здравей.

Ние имахме проблем с кърмата в началото. Най-много ми помогна честото слагане на бебето на гърдите. Като му давах всеки път и от двете. Като на следващото ядене даваш тази, с която си приключила на предишното (понякога забравях и му давах ту едната, ту другата). Пих българсия чай за кърма - лактогонно средство и се храних достатъчно. Кърмата се регулира и започна да му стига.
Преди седмица направих една торта на сладка хапка. Благодаря й за рецептата. Яла съм доста овесени ядки, но те нямаха ефекта на тази торта. Правих я 3 пъти. Няколко часа след като съм яла от нея започвам да тека. И само сменям тениски.
Дано вече да си си в дома си. Ако можеш почивай си повечко и заради малкия почни да се храниш.

# 13
  • Мнения: 3 760
В началото и на мен не ми се ядеше - направо се хранех на сила. Но се налагаше - веднъж да пропуснех и рязко ми намаляваше кърмата...

# 14
  • Мнения: 57
Храни се редовно с това което обичаш, повечко плодове и сокове и проблема е решен! Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт