Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 101 678
  • 484
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 365
Горе главата! Няма нищо страшно!  Hug Мен наистина много ме болеше, но сега като се замисля - не си спомням каква беше точно болката. Мисълта ми е, че се преживява, не е толкова ужасно. И наистина хапни нещо, на мен ми казаха, че може и кафе да пия преди ЦС...   bouquet

# 136
  • Мнения: 7 718
И но шпа плюс обезболяващото.

# 137
  • Мнения: 140
При мен болката беше ужасна. Свикнала съм да ме боли всеки месец, нотова което преживях на ЦС просто неможе да се сравни с нищо. Док ми обясни, че когато тръбите са запушени както при мен има болка /бих казала ужасна болка/, а когато са проходими болката била слаба ако я има. Доста издръжлива съм на болка, но.... да не ви плаша момичета. Всичко е индивидуално. А и наистина с преживява... става въпрос за минути. По-притеснително е какъв е резултата след това, но пък каквото и да става знаеш какъв път да поемеш.

# 138
  • Мнения: 41
Мисля че болката не е критерии за това дали имаш проблем или не.Моята хидротубация беше изключително болезнена,но въпреки това резултата беше добър.
Правих я април минамата година. Най-вероятно скоро ще правим инсе и се чудя дали пак ще се наложи да я правя.

# 139
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Първият път - нищо не усетих. Вторият - не съм изпитвала такава болка. Но и при двете цветни снимки си имах проблем. Всичко е индивидуално, но каквото и да е - минава и се забравя.

# 140
При мен болката беше ужасна. Свикнала съм да ме боли всеки месец, но това което преживях на ЦС просто не може да се сравни с нищо. Док ми обясни, че когато тръбите са запушени както при мен има болка /бих казала ужасна болка/, а когато са проходими болката била слаба ако я има. Доста издръжлива съм на болка, но.... да не ви плаша момичета. Всичко е индивидуално. А и наистина с преживява... става въпрос за минути. По-притеснително е какъв е резултата след това, но пък каквото и да става знаеш какъв път да поемеш.
Честита Баба Марта!
Мислех си вече че само при мен е било така,болката неописуема като се има предвид че сам преживяла 2 лапароскопии,1 операция с разрез и 7 години болки вследствие от хидросалпигс<трабата ми беше сабрала течност>и миома в матката.Поне при мен така се получи да ме боли толкова при тази ЦС.Бях взела 2 спазмалгона+1 свещичка Волтарен,но нищо не помогна.Много ме болеше,след процедурата толкова се разстроих че си казвах че нито деца искам нито нищо,а винаги сам си мислела че сам издръжлива на болка и ще се справя,но уви надмина очакванията ми!Преди ЦС бях по голям оптимист сега вече не сам.Разбира се всичко е индивидуално прави сте!Успех на всички на които им престои и дано не ви боли!!!!!!!!!!!!!

# 141
  • София
  • Мнения: 141
Ох, вярно че има всякакви случаи, ама аз като си знам какъв карък съм, сигурно ще ме боли доста. Да ви кажа страх ме е, ама щом и това трябва да се преживее, какво пък толкова.
Освен това съм смела, моментът е далече, ама като наближи ...  Embarassed

# 142
  • Мнения: 28
Бихте ли ме посъветвали къде да отида да си направя цветна снимка на своя глава,защото ми предстои второ инвитро и искам да отхвърля всички възможни причини за неуспех.

# 143
  • Мнения: 2 309
Каква упойка поставят при хидротубация!?
Споменаха ми за анестезия,но не попитах за вида й...

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 23:22 от Рожбо

# 144
  • Мнения: 7 718
Рожбо, не е необходима упойка, не е толкова болезнено. Ако настояваш - вкарва се венозно лекарство.

# 145
  • Мнения: 27
На мен при правиха цветна снимка миналата седмица. Вечерта преди процедурата си сложих една свещичка Тилкотил, а на сутринта около час преди снимката - още една, като изпих и един Аулин. Болката при мен нямаше нищо общо с болезнен цикъл. Беше много силна, направо ужасно силна, докато ми поставяха инструмента за защипване на маточната шийка, след което вече всичко ми беше изтръпнало и не усетих нищо при вкарването на контрастното вещество. Резултатът беше проходими тръби и може и заради това да не ме е боляло при вкарването на контраста - не знам. След снимката имах кафяво течение в продължение на 4 дни, като първите 2 дни ме болеше корема в областта на яйчниците и чувствах постоянна тежест и дискомфорт.
Искам да кажа на момичетата, на които им предстои, да не се плашат предварително - болката е търпима и всичко минава бързо. Пък и каузата си заслужава!  Wink

# 146
  • София
  • Мнения: 141
Другата седмица трябва да отида на изследване за проходимост на тръбите в клиниката на Щерев. До този момент си мислех, че ще ми правят цветна снимка, но сега си мисля, че може би ще е хидротубация (в сайта им не видях да правят цветна снимка  newsm78). Когато говорихме с лекарката, не бях запозната с различните видове изследвания, пък и тя каза само изследване за проходимост на тръбите и аз не съм разпитвала  Embarassed
После от форума се ограмотих, но сега съм в голямо чудене кое от двете ми предстои  newsm78
Както и да е, ще се разбере, за обезболяващото ми казаха само ако искам да си взема нещо  newsm78
Някой правил ли е такова изследване там? Може ли да сподели как е минало?

# 147
  • Мнения: 340
Ивчони, браво за резултата!! Дано скоро имаш повод за радост и похвалване Praynig Hug

# 148
  • Мнения: 27
Ивчони, браво за резултата!! Дано скоро имаш повод за радост и похвалване Praynig Hug

Чул те Господ, ПухчеHug Желая и на теб много късмет!  Praynig

# 149
  • София
  • Мнения: 141
Ивчони, и аз стискам палци всичко да е наред  Hug

Записах си час за изследването, оказа се, че ще е хидротубация. Прочетох залични неща в нета, но прочетох и че го смятат за остарял метод, който едва ли не вече не се прилага  newsm78 Това го срещнах на страницата на болница Св. София, ако не се лъжа.

Изследването ми е другата седмица, стискайте палци за добри резултати. А, като казах "резултати". Веднага ли ще ги разбера?

Общи условия

Активация на акаунт