за Ганчевите пюрета.....

  • 2 398
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
мами,в голяма зачуда съм-след 1 седмица ще започваме зеленчуковите пюрета/плодови ядем с апетит от около 1 месец/,та гледам аз Ганчевите,за над 4 месеца-ами те пове4ето с домати сухо мляко,краве масло,дори глутен #Crazy,то за глутена ясно,нйама и да помирише малкия скоро,ама за сухото мляко,маслото и доматите newsm78то и плодовите от кайсии и праскови пише 4е може от 3 месец,ама аз ще изчакам 6-7 месец.Ще съм благодарна ако споделите своя опит и ако препоръчате и други марки на по-достъпна цена Hug

# 1
  • Мнения: 1 753
Има Ганчеви пюрета без масло, домати и мляко. Мисля че бяха само 1-2 вида, но все пак има. Поразпитай в магазина или се порови хубаво на щанда. Иначе има и някакви на Ам-Ам - прегледай ги и тях.

А ти защо като начало не му ги правиш сама?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз захранвах със Сънвал и Хип точно по тази причина,но не са много евтини.Сега вече купувам от време на време и Ганчев,но сме големи.А също си приготвях и в къщи зеленчукови-правя 10 тина бурканчета и замразявам.

# 3
  • Мнения: 36
да това е че има много беден асортимент,на ам-ам също не е голям избора....а зная че зеленчуковите ги приготвят при специална Т,ама неволята учи дето се казва и май ще мятам готварските книги за деца

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За Ганчев съм с много отрицателно мнение, никога не съм давала.Ам-ам са доста сладки, а и след случая с нитратите съм много скептична към тях ConfusedТо и зеленчуците от пазара не са сигурни, но по-добре прави домашни пюрета.За Ганчев продавачка ми е казвала, че бурканите гърмят по щандовете.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 227
На Ганчев без мляко и масло са: тиква и моркови, моркови, картоф и морков /тука гледай добре съдържанието, защото има същото такова с мляко/, натурално асорти от зеленчуци. Тези се сещам в момента. Но наистина за захранване пробвай ти да приготвяш.

# 6
  • Мнения: 2 885
За Ганчев съм с много отрицателно мнение, никога не съм давала.Ам-ам са доста сладки, а и след случая с нитратите съм много скептична към тях ConfusedТо и зеленчуците от пазара не са сигурни, но по-добре прави домашни пюрета.За Ганчев продавачка ми е казвала, че бурканите гърмят по щандовете.


Споделям на 100%. В много теми съм писала за БГ пюретата. Най-добре домашни.
Аз давам на Хип, Семпер и Гербер. Но почнах и домашни да правя, без да гледам рецепти.
В тези книжки с рецепти все рецепти със сол, захар или с масло, маргарин, ягоди, кисело мляко
преди минималната възраст за захранване с тези неща.

# 7
  • Мнения: 733
Има много пюрета на Ганчев без глутен и масло. Някой от тях са с мляко, но то е сухо и няма проблем  Peace. Аз давам от близо 1 месеци няма проблем. Ядем тиква+морков, картоф+морков, картоф+тиква+морков+ориз, но всички гледам да се без глутен, че има и с глутен.

# 8
  • Мнения: 36
благодаря за споделеното,ще прегледам щандовете,също и OVKO  и HAME,пък и пазара ще обриша,а след 7-8 месец може би ще пробвам и тези,знам ли...

# 9
  • Мнения: 2 885
благодаря за споделеното,ще прегледам щандовете,също и OVKO  и HAME,пък и пазара ще обриша,а след 7-8 месец може би ще пробвам и тези,знам ли...

HAME са много сладки. OVKO имат с йогурт, овесени ядки, извара за кърмачета от 4-ти месец дето на мен много ми бъркат в здравето. Препоръката ми е да гледайте етикета за месеца и давайте с 2 месеца по-късно.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 645
Аз му правя зеленчуковите- но за разнообразие съм взимала- и на Ганчев също.В началото следях за глутен и домати и масло,но после се сетих че дадох сама овесени ядки/водата/ на 45 дни заради запек ...така след време отпаднаха и маслото-давах го в попарата и доматите....
По принцип всеки си решава сам- но аз проблеми с Ганчев и здравето на детето си не съм имала и продължавам да му ги давам като не сме на кухня...

# 11
  • София
  • Мнения: 897
Ами то ако става въпрос има на Ганчев и дори и на Хип месни пюрета при навършени три започнати четири месеца. Според нашата педиатърка трябва да започваме с тези пюрета вече, но аз мисля, че ни е много рано за месо. Така, че най-добре си чети етикетите... Според мен няма проблеми вече да ядете с домати, масло, дори и със сухо мляко. Аз лично зеленчуковите и ги приготвям в къщи с малко масло понякога добавям и АМ. Hug

# 12
  • Мнения: 62
хе, аз досега съм й давала все на Ганчев и с Ганчев я захраних и въобще не ъсм имала досега никакви проблеми с тези пюрета Laughing

# 13
  • Мнения: 5 140
Ния харесваше Ганчев, но съм и давала и Сънвал, Хип отказваше, Хаме обожаваше.
Пробвай с Мандев, те са хубави и са Бг пюрета, нз бившия технолог на Ганчев са.

# 14
  • Мнения: 992
аз захраних с хип и си мислех че само от тях ще давам, нооо мойта беба беше на друго мнение. Като почнах да захранвам с месо отказа всички видове вносни пюрета. Дадох да опита от ганчев.... и о чудо изяде го с наслада. та така аз бях много предубедена от тези пюрета , но сега сме само на тях .
а исках да те попитам защо с гултена ще изчакате още доста време? ПО всичката информация която съм изчела за захранването пише  че се въвежда след 6-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт