Да обсъдим хомеопатите

  • 117 277
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
Благодаря на всички, които се включиха. Хайде сега аз ще ви "почерпя" с телефони на известни хомеопати, които открих. Става дума само за клесически хомеопати.

Атанас Гълъбов 9589795, 0898544676
Мариана Стоименова 0888268415
Виолета Тенева 0887225057   9440294
Валя Янкова 0888675497
Марио Бояджиев 0888984895   9731025
Калина Костова 8439326
Юлия Цанкова 0888341004
Миронова 0888878615
Ванков 0888373600


Ако разполагате с други телефони - изпратете ми ги и ще допълвам указателя. Ако сте пациенти на някой от изброените, моля да споделите личните си впечатления.

# 16
  • Мнения: 1 680
Забравих да разкажа, че преди да отидем при д-р Гълъбов бяхме при Енчо Николов. Кабинетът му е в жк.Горубляне. ТОй е боаронски хомеопат - изписа ни 9 препарата, които да редуваме по сложна схема. Повече не отидохме.

# 17
  • Мнения: 8 769
Не беше медицинско лице, затова естествено не прегледа дъщеря ми, но през цялото време си водише записки и накрая започна да се рови в компа около час и нещо, докато открие лекарството за Цвети. Не ми хареса подхода му, не обясняваше нищо, почти не говорише. ................Той сам си приготвяше лекарствата. Трябваше да дам на Цвети едното лекарство и ако нямаше ефект, тогава да дам другото.
..............................
Та, тези двамата не бяха добър избор, защото много време умуваха едно лекарство, понякога им трябваха дни  Shocked. Е, при спешен случай се стараеха да реагират за няколко часа, но за нещо друго - чаках по една седмица и повече, за да решат какво лекарство да дадат.
Даниспорт, ти ме разби Shocked Ей тия подчертаните неща, направо ми обърнаха представите залекар изобщо!
Те имат ли изобщо разрешително за работа тия хора? Доколкото знам, разрешителни се издават много трудно, голяма бюрокрация е и имат 1001 изисквания. По принцип знам също (от една приятелка във форума), че  не можеш да се регистрираш като хомеопат, така че трябва да си алопат, за да имаш кабинет и право да практикуваш.
А това колко време може да мислят за лекарствата...ми то може човек да си замине просто, докато те му дадат подходящото лекарство.... Аонзи как така си е приготвял лекарствата у дома? Значе не е бил хомеопат. Тези лекарства се приготвят с технология, при специални условия, разреждане и най-вече потенциране. Той да не би лаборатория да е имал у тях #Crazy
Честно казано два пъти ти четох постинга и не мога да повярвам, че има такива "лечители."

# 18
  • Мнения: 1 737
Екатерина Чамурлийска отговаря на всичките изисквания, без откриването и нон - стоп. Казала ми е, че може да и звъня и през нощта, вдигала си е джиесема в неделя и ми е спасявала положението с предписано лекарство от хом. аптека, вдигала ми е и в 12:00 вечерта, но тя постоянно ходи на семинари, лекторка е и обучава много хора. По време на лекции и семинари - предимно сутрин или събота и неделя не вдига телефона си. Също и понякога заминава в чужбина за няколко дни, точно заради въпросните семинари - тя се обучава при международни отвърдени хомеопати.
В крайна сметка, нямаше да е толкова добра, ако постоянно не се информира. Тя е психолог, а не лекар, което е много по-важно за да бъде хомеопат.

Имам тел. за спешни случаи на друга лекарка - с медицинско образование, работи в болница и се занимава отделно с хомеопатия, като не я смесва с алопатията. Не смятам, че е на нивото на нашия хомеопат. Тя никъде не пътува, не ходи по семинари, не е ангажирана с хомеопатичното дружество и бих и се обадила в критичен момент, ако не открия Чамурлийска. До сега не ми се е налагало и се надявам да е така и в бъдеще.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Както каза една от Легендите в Хомеопатията  и преподавателка в Хомеопатичното Общество по Класическа хомеопатия - Анджела Нийдъм  (Великобритания, с близо 40г хомеопатична практика) :

 - Предизвикателството и Изкушението е пред Докторите - хомеопати, тъй като в България те Официално Монополизират хомеопатията, (болшинството - 90% от тях са Боаронци) , пред кабинетите им ще се тълпят пациенти и изкушението е, че те може да  "претупват" случаите с цел да "обхванат" - повече и повече и повече...
 - Другото изкушение пред лекарите е да предписват симптоматично и органно - за всеки симптом и орган по лекарство, което е и философията на боаронци, и те го правят - предписват с шепи...
 - Докато нелекарите Хомеопати  - 99% Класически Хомеопати, ще трябва да се стараят и борят максимално за всеки пациент. Ще се доказват максимално при всеки пациент!  smile3529

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 10:35 от Alex 1

# 20
  • Мнения: 1 455
Криси, Юлия Цанкова не е класически хомеопат. Може някога да е била, не знам, но сега със сигурност не е. Вече писах, че изписва по един куп препарати наведнъж. Иначе жената е много готина.
Аурелия, разбирам те, че си малко шашната, а аз вече толкова свикнах да попадам на някакви кукундрели, че дори вече не се и изненадвам. Двамата хомеопати нямат никакво разрешително, според мен, защото за да имат разрешително трябва да са медицински лица, каквито те не са. Обучавали са се при Чамурлийска, ходят на доста семинари, а мъжът мисля, че е и пътувал в Индия. Знам, че на Запад хомеопатите не са лекари и там това си е легално, защото се смята, че алопатичната медицина пречи на хомеопатията, защото едните търсят физическите симптоми, а другите психическите. Ух, тъпо го обясних, но дано си ме разбрала. Та, хванах се за тези хомеопати с надеждата, че те ще помогнат повече от лекарите-хомеопати, но това не стана. Може би и аз не чаках достатъчно, за да преценя, дали наистина помагат или не, но честно казано ме притесняваше това, че не могат да прегледат някое от децата, ако има кашлица, за да се разбрере каква е кашлицата. Както и да е де, но наистина се е случвало да дойдат сутринта в нас и да говорим за болния и след това се налага да им звъня по няколко пъти, за да разбра какво да дам и чак привечер или дори и по-късно вечерта са ми казвали лакарството (хубаво, че вече съм половин хомеопатична аптека в нас). Та, това за спешен случай. Те лекуваха с еднократна доза в по-висока потенция. Ще ти разкажа и друг случай за тях.  Една приятелка имаше сериозен здравословен проблем, появил се от стрес. Тя искаше да пробва с хомеопатията, защото беше изпробвала какво ли не и ми поиска координати на хомеопатите. Предупредих я за бавенето и мудността, с която работят лицата. Та, нейното лекарство го мислиха над 10 дни, около 2 седмици  #Crazy . За мен това е ужасно несериозно отношение и тогава много се ядосах.
За хомеопата с "лабораторията" в апартамента си...ами, той имаше една секция, където бяха наредение стотици шишенца, спирт и още куп неща и взимаше от гранулките на определено лекарство и ги разтваряше в спиртен разтвор. И мен това ме притесняваше, но пък после се разрових из интернет и разбрах, че доста класически хомеопати работят така. Той не създаваше хомеопатични лекарства, защото купуваше гранулите от хомеопатичната аптека (там се запознах с него) и после си ги смесваше със спиртен разтвор и трябваше да давам по 1-2 капки от течността. Не казваше в каква потенция, нито пък казваше, дали смесва един вид гранули. Както и да е, не си падам по такива неща, та затова се отказах и от неговите услуги. Факт е, обаче, че Цвети се оправи от бронхита, който имаше тогава.

# 21
  • Мнения: 8 769
Даниспорт, аз съм по-скоро изумена от тези хомеопати, на които си попаднала. Тъй като започнах да се интересувам от хомеопатията, поназнайвам някои нещица, как се снема случаят, какво търси хомеопатията, как тя разглежда организма и т.н. Знам, че теиз, които са добри, дават лекарството веднага, а не след 10 дни... ooooh!
Не си спомням вече в тази тема ли беше или в друга, но писах, че при дъщеря ми излекувахме с хомеопатично лечение (класическа школа) бронхопнеумония (доколкото изобщо я имаше, защото според мен нямаше такава) и отит (два различни случая). Една от лекарките алопати беше готова да я прати в болница, при условие, че детето вдигаше Т най-много до 38.5-38.7 и след това я сваляше...и така 3 дни. През цялото време бе бодро, тича, скача, иска да си играе....#Crazy

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Знам, че теиз, които са добри, дават лекарството веднага, а не след 10 дни...

 - Така е, 10 дни?! за пръв път чувам за такъв срок...
 но от друга страна 1 ден за размисъл и допълнителни 2-3 въпроса е нормално. И най-добрите хомеопати (вкл. и международни) работят понякога с 1 ден за размисъл.

Цитат
1. Това по българското законодателство е задължително. Не може да се практикува хомеопатия от лице, което няма медицинско образование. Всички други алтернативни методи могат, само този - НЕ!

 - А замисляли ли сте се Защо?
 - Кой  има Изгода...
 - Кой го е страх от Конкуренция и се бори със зъби и нокти за Монополното си положение?
 - И защо другите алтернативни методи могат, а Хомеопатията - Не!? 
 - Защото другите на са реална заплаха за Монопола ли?, а Класическата Хомеопатия - Е?!  smile3529

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята "любимка", която завинаги ме отказа от тоз вид "лечение"!
Защо ако мога да попитам?   #Crazy  След толкова суперлативи и добри впечатления ще ми бъде интересно да чуя и едно "против".
 Naughty Така ще съм сигурна, че не е идеална и ще разбера за тези "0,05% грешки"...

Няколко пъти съм писала за въпросната личност, както и мнението ми за хомеопатията като цяяяяла "наука". Потърси ги... Wink

# 24
  • Мнения: 1 737
Относно приготвянето на лекарствата в "домашни условия" - Боарон, Хийл и др. фирми продават много качествени монопрепарати, но нямат вещества над 30ch. Много често се налага на хомеопатите да лекуват с 200C, 1M и т.н. и за целта им се налага да купуват готовите препарати и да си ги доразреждат сами. В това няма нищо лошо, защото се работи с елементарни в-ва - вода и спирт.

Колкото има некадърни лекари и педиатри, толкова има и хомеопати шарлатани. За това трябва много да се внимава. Лошото е, че когато хората попаднат на лош хомеопат се отказват и започват да твърдят, че хомеопатията за нищо не става, а когато попаднат на лош лекар, просто го сменят с друг. Не започват да пропагандират навсякъде, че традиционната медицина е гола вода...

# 25
  • Мнения: 1 680
AQ а Чамурлийска ли ти даде координатите на заместващата хомеопатка? Каква е цената на прегледите при нея?

# 26
  • Мнения: 816
Лекувах  голямата си щерка при Е. Чамурлийска. Бях изключително доволна от нея. Много ни помогна, вдъхна ми много вяра и кураж и изобщо успя да промени много психологията ми по отношение на болестите.  Тя не е лекар, а клиничен психолог. Ето тел.:
851 85 57.
Започнах да лекувам и малката при нея, но уви нещо не се получи. ( най-вероятно защото картината на бебето е и моя картина, а снемането на моята картина се оказа доста, доста по-сложно от колкото съм предполагала....)
За това сега съм решила да посетим друг хомеопат. Още не съм си избрала  кой,  но като гледам едва ли го има в списъка newsm78 поне за сега... 
Останете си със здраве и нека тази тема не се превръща в поредния спор за или против хомеопатията, а да се обсъди това, което е написано в заглавието на постинга.  bouquet

# 27
  • Мнения: 816
Ето и тук може спокойно да се пита за хомеопати:
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia&page=0& … ollapsed&sb=5

# 28
  • Мнения: 1 737
AQ а Чамурлийска ли ти даде координатите на заместващата хомеопатка? Каква е цената на прегледите при нея?
Не, не ми е препоръчвала тя. Избрах я по това, че ни е много наблизо и не е толкова ангажирана, нали е за спешни случай. И 2-те взимат 40 лв при първи преглед, след това Чамурлийска ми е взимала по 10 или 20 лв.

# 29
  • Мнения: 1 680
AQ ти била ли си и при втората на първоначално интервю? Конституционните типове съвпадат ли? Не се ли притесняваш, че може да стане някакво объркване.
А Чамурлийски предлага ли някаква алтернатива, когато отсъства? Казала ли ти е кой препарат да ползвате при остро състояне най-често?

Общи условия

Активация на акаунт