А двустайните панелки?

  • 19 957
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 125
Ето нашият хол - кухня, той не е за показване още, но има усовен балкон, затова го пускам, и кухнята е изместена в хола.
(Далеч е от завършен вид, тук сме от месец само,почти няма мебели, а и не съм разтребвала, нащтраках сутринта снимките)

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=10819&AlbumId=58117

Много е хубаво Peace
А колко квадрата е хола (без усвоената тераса), за да си направя и аз сметката дали е възможно това да стане и у нас newsm78

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мисля, че без терасата е 3 на 5... newsm78

# 47
  • Мнения: 2 125
Мисля, че без терасата е 3 на 5... newsm78
При мен е 20 кв.м., т. е 4 на 5....хм, достатъчно ми се вижда.
Ама както каза Никол, майстора ще си каже думата Peace

# 48
  • Мнения: 2 723
Ние не сме в панелка, ама правихме страхотни преустройства.
Беше аталие, кунмя и една голяма разчупена стая
Кухнята я направихме на спалня, смалихме банята, наместихме кухнята в една от чупките на голямото помешение, иззидахме още една стая в подпокривното пространство, понеже сме на последен етаж, вдигнахме покрива на блока, абе ужас...
Излезе доста скъпо, но сега имаме тристаен апартамент...
Аз снимки слагах и в другата тема, ама ето пак
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2409&AlbumId=58488

# 49
  • София
  • Мнения: 562
Ами да кажа и аз-нашата панелка е със същото разположение като на Никол. Ако се бяхме сетили по-рано, можеше да я направим като тяхната  Embarassed Но след дълго умуване направихме следното: кухнята, понеже е със северно изложение,се отказахме да правим на детска. Измислихме друго-усвоихме на хола терасата и така хола стана доста голям-3.50/6.20м. Преградихме с итонг (този от 10 см) на две части-6м-3.50/2.50. Сега в по-малкото помещение ще е детска,хола си е хол, спалнята си има тераса (сигурно ще я остъклим) и кухнята си е на място. Остана проблема със носещия свод между хола и терасата му-оказа се, че не може да избием страничните части, защото са носещи (и си остана в П-образна форма). Но пък-нищо,тъкмо беба ще има къде да завира това-онова, а и стана някак си по-раздвижено  Rolling Eyes
Съжалявам, ако не разбрахте нищо от обяснението, но като сме готови за снимки, веднага ще щракна.  Wink

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Никси, много ми хареса, много уютна къща. Мебелите по поръчка ли са ви?

# 51
  • Мнения: 2 723
Никси, много ми хареса, много уютна къща. Мебелите по поръчка ли са ви?

По поръчка са, в тия странни чупки нищо готово не влизаше. Не беше скъпо, ама са МДФ, няма нищо луксозно Confused

# 52
  • Мнения: 1 004
Теди, а като го преградихте така с итонг хола, не стана ли тъмно в първата половина? То там реално сега няма прозорец?

# 53
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ето малко снимки от преустроената на тристаен двустайна панелка на една приятелка.

Бившата тераса, настоящ кухненски бокс
Бившата спалня, сега трапезария
Бившата кухня, сега втора спалня, пак тя
Част от бившия хол, преустроен в спалня и другата част, преустроена в дневна, разделени са със стена и врата, две отделни помещения са, с преход от дневния тракт към спалнята.

Не са променяни само коридорът и банята. Естествено и там имаше доста играчка, най-вече за да се вържат уредите, които са във вградения гардероб.

Хубаво стана, но глътна страшно много средства Confused.
Отделно от това не остана нито една тераса, но тя е на партер и предпочете да ги усвои.

# 54
  • Мнения: 1 172
Преустройването на кухнята в спалня може да се окаже сериозен проблем, когато става въпрос за панелка. Там по принцип е много шумно, и със сигурност няма да е приятно преживяване всяка сутрин да почват отгоре и отдолу да ти дрънчат съдове и уреди. В една от квартирите имахме такъв проблем - съседът на долния етаж беше направил такова преустройство, и опитваше да ми обяснява как му пречело, че бил нощна смяна и вместо да се наспи, сутрин чувал кога мием чинни (а това не е ставало никога преди 8,30 в работни дни по простата причина, че по-рано никой не става вкъщи), кога пускаме пералнята и т.н. Бях много изумена как в нашата спалня никой не ги чува тези неща, пък у тях се чуват. Накрая изплю камъчето - той си направил спалнята под кухнята ни. От тогава категорично отказах да се съобразявам с претенциите му за гробна тишина в кухнята ни - това решение за преустройство си е негово, така че да си носи последствията. Той ходи да говори и с хазяина, и с домоуправителя, но и там удари на камък.

# 55
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ох колко хубави идеи, но такива идеи и реализирани ми заляха новоремонтирания хол. И ремонт на съседите правено с пари ама с много пари, не жалили материал.
А моя близка майка и се разболя и си я взе при нея и заключи апартамента и след шест месеца се обаждат съседите отдолу, че нещо ими тече в хола. Тя спокойна, че няма какво и картинката следната. Мухлясъл хол яко, няма сухо място преминало през тях и заляло още два апартамената и се оказало от сложената кухня в хола на горните съседи. Канали вървят надолу не настрани. Настрани лесно се запушват.

# 56
  • Мнения: 1 311
АнМари, няма ли снимки на хола Sad Да видя каква е секцията с която е разделен  Simple Smile

И аз искам да видя, ако може. Защото и нашия хол се използва и за спалня.

# 57
  • Мнения: 1 004
А някой няма ли изнесена кухня в коридора. Знам, че не е удобно, но пък няма да има дълги тръби, а и ще стане по-близо до хола кухнята Simple Smile Знам, че много хора я изнасят там по принцип....по-лесно е..а пък в хола нищо не пречи пак да има нещо като барплот и шкафове...знам ли...аз мисля и за тази идея
А също вместо барплот хола може да е разделен със секция, като към вратата е трапезарията, а към прозореца меката мебел....а пък ТВ-то на разделящата секция с поставка за въртене в двете посоки  Grinning И бюро може да има като част от тази секция..защото все трябва да се съберат всички "боклуци" някъде Simple Smile Обаче незнам дали тази секция няма много тъмно да прави в стаята...затова незнам каква трябва да бъде тя....

# 58
  • Мнения: 1 172
А някой няма ли изнесена кухня в коридора. Знам, че не е удобно, но пък няма да има дълги тръби, а и ще стане по-близо до хола кухнята Simple Smile

Имам познати, които още преди 10на години си бяха направили такова преустройство. За съжаление не са в България и няма как да ги помоля за снимки. Много готино беше станало. Коридора им е с форма на Г, едната страна си е оставена за антре, а другата - бокс, отделен с барплот. Не знам колко врати имаха на хола, но със сигурност имаха врата на хола точно срещу бокса. Така, че им беше съвсем наблизо. Освен това, така бяха преградили с барплота, че от антрето не се виждаше, че навътре следва кухненски бокс. Жената беше дизайнер и сама си беше измислила всичко. Не са усвоявали терасата си. Частта на коридора с бокса беше решена в същия стил както и хола - като отвориш вратата на хола, коридора изглеждаше като част от същата стая.

# 59
  • Мнения: 1 004
Цитат
а другата - бокс, отделен с барплот
не мога да си го представя  Cry И нашия е Г-образен и има врата отсреща, ама тесен....тяхното дали е обикновен панел 2ст? Най-вероятно да се имали мокро?

Общи условия

Активация на акаунт