За махането на такса мощност в София

  • 3 115
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 755
Няма да вземам страна, всеки си има своите аргументи и е прав за себе си. Ще разкажа моя опит. От 5 години живеем в собствен панелен апартамент с централно парно. През зимата на 2004/05г. аз и съседката под нас си бяхме в къщи по майчинство и отоплявахме жилищата си заради мъниците, разликата им е 1 месец. Нормални сметки, нищо фрапиращо. През пролетта съседката се върна на работа, а от миналия август са в чужбина. През зимата на 2005/06г. техния апартамент почти не се е отоплявал, освен когато се прибраха за Коледа. У нас беше студ, на плаца бели мечки, а парното на 4 непрекъснато, при максимум 5. Показанията на т.нар. топломери 3 пъти по-високи. Е, намерете разликата. Панелите са проектирани така, че да се отопляват всички. Един да си свали радиаторите, системата започва да куца. И не ми казвайте, че са толкова изолирани, че не топлоотдават настрани. Няма да повярвам Naughty

 Peace Нарочно го копнах цялото, нали повторението е майка на знанието Mr. Green

# 16
  • Мнения: 544
Абе хора, за това никой не спори! Hug
В нашия вход отказали се от парно са 2, но всички останали зверски икономисват. Те иначе парно ползват хората и си плащат.

Пак да си кажа -  Embarassed Не желая такса мощност! Общите разходи всички си ги делим!

# 17
  • Мнения: 13 755
Пак да си кажа -  Embarassed Не желая такса мощност!

Добре, де, добре! Нали си ни другарче, от нас да мине Mr. Green Ша ти махнем таксата мощност Peace

# 18
  • Мнения: 46 492
... Пак да си кажа -  Embarassed Не желая такса мощност! ...

И аз искам така, ама няма  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 028
Цитат
И друго, що не се топлите на парно   Като гледам, с тези пари + тока не ви ли излиза по-скъпо. Вчера специално си прегледах сметките. Ами, средно сме плащали по 100-на лв, това с водата. Сега ще видим изравняването, но не мисля, че ще доплащаме.
Публикувано на: сряда, 05 юли 2006, 16:06Публикувана от: pavlina77 
Ми просто защото в момента сме града с най-скъпо парно/в София е 58 лв. гигакалория,а в Търново е 80/защото трябва да си купим радиатори,а в момента имаме други по-належащи разходи,и защото тука за отопление на апартамент като нашия /двустаен/излиза около 170 лв без топла вода/която тук е хладка/и като платя и 100 лв ток отделно ми излиза непосилно,а тази зима сме плащали по 100лв ток като сме се топлили на него,фурна,пералня,туй то.
Цитат
баните нямахме лири за откачване, а само едни дебели тръби, които си топлеха без значение дали си изключил или не парното.
Е точно тези тръби според нормативните уредби на "Топлофикация" се водят радиатор "Лира",който както каза ти не мога да изключа когато аз искам щом е радиатор и като такъв пък трябва да има топломер,а не да ми го разделят на сульо и пульо.И колко пъти съм си кореспондирала с тях-няма братче туй е..идваха комисии,писаха,че нямаме радиатори и пак си плащаме кат попове.

# 20
  • Мнения: 13 755
Ми просто защото в момента сме града с най-скъпо парно/в София е 58 лв. гигакалория,а в Търново е 80/защото трябва да си купим радиатори,а в момента имаме други по-належащи разходи,и защото тука за отопление на апартамент като нашия /двустаен/излиза около 170 лв без топла вода/която тук е хладка/и като платя и 100 лв ток отделно ми излиза непосилно,а тази зима сме плащали по 100лв ток като сме се топлили на него,фурна,пералня,туй то

Ясно, не бях видяла, че си в Търново. Там наистина май проблемите с Топлофикация са по-големи и от софийските.
Приятен ден   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 164
за парното нямам намерение да говоря Sick
индентични положения като при Никол са изключително рядко(за съжаление) и по този повод искам да й "отпера" Sunglasses един въпрос, на Никол, де(понеже тя винаги защитава топлото Wink) -  от къде аджеба господина началника има еди колко си милиарда евро,  в незнам си коя Австрийска банка, А newsm78 сигурно си е спестявал И той от закуските като един друг небеизвестен господин в близкото минало Thinking или защото има неправомерно и противозаконно "набъбване" незнайно от къде сметки на абонати Money

Никол, искам да живея във вашия вход Hug

# 22
  • Мнения: 13 755
Не съм Никол , но тъй като и аз се проявих като,  както казваш, защитник на топлото  hahaha, ще отговоря и аз Laughing
Това с господина е  потресающо ooooh! (то и с другия, дето "горкия" го рекетирали с 1 милионче  Mr. Green е така) Но нали не си мислиш, че за нас, обикновените потребители нещо ще се промени?! Към добро, имам предвид!
А пък милиончето му май се сещам откъде е - от дружествата за топл. счетоводство, щото на тия дружества как им напълнихме гушките, и как ни излъгаха с тях, не е работа.

# 23
  • Мнения: 3 164
не приемам твоя отговор Grinning, държа Никол да ми отговори Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 13 755
не приемам твоя отговор Grinning, държа Никол да ми отговори Crossing Arms

Щоооо, нали съм ти другарче, не ме ли обичкаш вече newsm45
И аз искам в блока на Никол - парно по 50 лв, ток по десет, вода по 0   newsm65

Всички при Никол! Всички при Никол! moresmile

# 25
  • Мнения: 46 492
за парното нямам намерение да говоря Sick
индентични положения като при Никол са изключително рядко(за съжаление) и по този повод искам да й "отпера" Sunglasses един въпрос, на Никол, де(понеже тя винаги защитава топлото Wink) -  от къде аджеба господина началника има еди колко си милиарда евро,  в незнам си коя Австрийска банка, А newsm78 сигурно си е спестявал И той от закуските като един друг небеизвестен господин в близкото минало Thinking или защото има неправомерно и противозаконно "набъбване" незнайно от къде сметки на абонати Money

Никол, искам да живея във вашия вход Hug

Аз говоря от гледна точка на собствения си интерес, слабо ме интересува нечий чужд джоб. И тия от Софийска вода крадат, но не бих се отказала от течащата вода  newsm78 Отоплявайки се на парно плащаме 50 лв., а ако се топлим на ток ще ни е поне 100 лв. Не мисля, че може да има база за сравнение  Wink
Но ако открия алтернативен метод, който предлага същото за по-ниска цена, естествено ще се прехвърля. Някой да има предложения?

# 26
  • Мнения: 46 492
не приемам твоя отговор Grinning, държа Никол да ми отговори Crossing Arms

Щоооо, нали съм ти другарче, не ме ли обичкаш вече newsm45
И аз искам в блока на Никол - парно по 50 лв, ток по десет, вода по 0   newsm65

Всички при Никол! Всички при Никол! moresmile


В София съм живяла в 6 кваратала, консумирали сме приблизително еднаква енергия и парно във всички, значи не е от блока, кажи къде ти харесва, да казвам адреса  Joy

# 27
  • Мнения: 7 474
Много зависи от блока и живущите сметката за парно  Stop С майка ми имаме еднакви жилища, тя плаща 60 лв. за цялото жилище, ние миналата година плетихме 180лв. за една стая   #Crazy #Crazy(това е причината да се откажем от парното) .

# 28
  • Мнения: 46 492
Много зависи от блока и живущите сметката за парно  Stop С майка ми имаме еднакви жилища, тя плаща 60 лв. за цялото жилище, ние миналата година плетихме 180лв. за една стая   #Crazy #Crazy(това е причината да се откажем от парното) .

И нашата сметка и е коренно различна от тази на съседите, но ние имаме много добре изолиран апартамент и ни се събират 2 месеца отопление, а при тях 6 месеца е пуснато на 5-ца  Laughing

# 29
  • Мнения: 13 755
И аз искам в блока на Никол - парно по 50 лв, ток по десет, вода по 0   newsm65

Всички при Никол! Всички при Никол! moresmile


В София съм живяла в 6 кваратала, консумирали сме приблизително еднаква енергия и парно във всички, значи не е от блока, кажи къде ти харесва, да казвам адреса  Joy

Аааааа, при тебе, при тебееееее smile3503  Да си пием заедно кафето newsm53 Хем с тия сметки, ехеееее, що кафе ще изпием newsm44

Общи условия

Активация на акаунт