Въпрос за коластрата

  • 1 077
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 182
Възможно ли е изобщо да не се появи коластра по време на бременност?
Вече съм в 7-ми месец, а коластра при мен не се е появявала  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 401
И аз още нямам Hug

# 2
  • Мнения: 8 917
Възможно ли е изобщо да не се появи коластра по време на бременност?
Вече съм в 7-ми месец, а коластра при мен не се е появявала  newsm78

Доколкото знам има и такива случаи, но това не е показателно дали ще имаш или не кърма Peace

# 3
  • Мнения: 2 047
  При повечето не се появява през бременността.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 182
  При повечето не се появява през бременността.

Виж ти! newsm78
Защото в книгите които четох надълго и широко беше обяснено как можело да се появи предварително, без да се упоменава в какъв процент от жените, и аз реших, че нещо не е в ред при мен....

# 5
  • Мнения: 554
Споко!
И аз нямах коластра докато бях бременна Simple Smile Не е задължително да има коластра преди раждането

# 6
  • Мнения: 2 047
  При повечето не се появява през бременността.

Виж ти! newsm78
Защото в книгите които четох надълго и широко беше обяснено как можело да се появи предварително, без да се упоменава в какъв процент от жените, и аз реших, че нещо не е в ред при мен....

  Можело да се появи аз го рабирам като не е задължително.

# 7
  • Мнения: 1 975
Не на всички им потича коластра по време на бременността Hug. На мен ми потече преди една седмица за два дни и това беше, засега де newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 7 182
  При повечето не се появява през бременността.

Виж ти! newsm78
Защото в книгите които четох надълго и широко беше обяснено как можело да се появи предварително, без да се упоменава в какъв процент от жените, и аз реших, че нещо не е в ред при мен....

  Можело да се появи аз го рабирам като не е задължително.

сигурно си права Mr. Green че така се разбира, ама аз май съм малко хипохондричка на моменти Embarassed Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 679
Мойта се появи първия път на следващия ден след раждането, а сега още от 6 месец. Доколкото знам не е задължително да имаш коластра през бремеността.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 817
Докато бях бременна не съм имала коластра.Тя се появи след като родих.
Не се притеснявай,че нямаш,това не е признак,че няма да имаш кърма.От собствен опит ти го казвам  Wink.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 145
Ми то си пише - може да протече. Значи може и да не протече.
При мен и през двете бременностти не протече коластра. След първото раждане не бях кърмила и не знаех какво да правя. Кърмата ми дойде много силно чак на 3-тия ден. Може и по-рано да е дошла, но като не знаех как да накарам бебето да засуче.
Но сега при второто - още щом ми дадоха бебето (на другия ден след секциото) го сложих да суче. И като го махнах стиснах гърдата - вече имаше коластра.
Коластрата тече още 2 или 3 дена докато дойде млякото.
В кърмаческия подфорум има много информация за подготовка на гърдите, коластра и тн.

# 12
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не е задължително да ти протече коластра през бременноста,като и това не е показателно след като родиш дали ще имаш кърма или не.Аз си имах коластра,ама за сметка на това кърма хич.

# 13
  • Мнения: 2 381
Възможно ли е изобщо да не се появи коластра по време на бременност?
Вече съм в 7-ми месец, а коластра при мен не се е появявала  newsm78

Възможно е Peace

# 14
  • Мнения: 2 019
моята се появи след раждането
Докато бях бременна не съм имала коластра.Тя се появи след като родих.
Не се притеснявай,че нямаш,това не е признак,че няма да имаш кърма.От собствен опит ти го казвам  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт