Ха сега де, изтекъл ми е паспорта...

  • 2 560
  • 38
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Падна ми паспорта, "чужбинският", на главата, добре че не беше в нещо тежко,  Laughingта видях - изтекъл е преди една седмица.
Не смятам да пътувам поне до есента, какво се прави в такъв случай? Трябва ли веднага да се смени, има ли някакви срокове?  newsm78
Имам и едно пиле във фризера, надявам се да не му "проверя" годността по същия начин, че е доста едричкоnewsm57

# 1
  • Мнения: 258
Май, че трябва да се поднови в срок до 3 месеца. Иначе има глоба.

# 2
  • Мнения: 2 353
  А за онези старите важи ли? Защото стария ми е изтекъл преди сто години Shocked

# 3
  • Мнения: 1 150
Май, че трябва да се поднови в срок до 3 месеца. Иначе има глоба.

и това, че трябва да го върнеш при всички положения. И не отлагай че глобяали здраво, по преценка на служителя

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
Това за трите месеца сигурно ли е?

# 5
  • Мнения: 205
преди три години,когато аз си го сменях нямаше глоба,моя беше изтекъл преди много години

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
уж дори го обсъждахме преди време,
най-добре да се пита в паспортно на РПУто

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
уж дори го обсъждахме преди време,
най-добре да се пита в паспортно на РПУто

Не намерих тема по въпроса.
То че е най-добре да се отиде до паспортното, добре е, ама нали се сещаш, че време за такива приятни преживявания човек трудно намира.  Wink Та ако мога да отложа срещата с кисел служител и разтакаването напред-назад (ха сега платете не знам какво си там, после не знам къде си, ама как може да не знаете и пр).
А аз, разбира се, ще съм помъкнала детето.  Crazy

# 8
  • Мнения: 1 492
Цитат
промяна в закона за българските документи за самоличност бе въведено правило, според което е задължително всеки, който притежава паспорт, да го върне на органа, който го е издал, в 3-месечен срок след изтичане на неговата валидност. Това означава, че ако някой има международен паспорт, издаден на 1 април 2000 г., неговата валидност изтича на 1 април 2005 г. В тримесечен срок - т.е. до 1 юли, неговият притежател трябва да го върне в съответното РПУ Това трябва да направи дори и да не иска нов паспорт. Всъщност тук е важно да се отбележи, че това, че на даден човек му изтича паспортът, изобщо не означава, че той е длъжен да си вади нов, ако не му трябва. В същото време обаче за него възниква задължението да върне стария паспорт в тримесечен срок. Необходимо е да се знае, че това е задължително и е скрепено със санкция. Чл. 81, ал.1, точка 5 предвижда глоба от 20 до 150 лв. Или иначе казано, МВР е длъжно, дори и да е много добронамерено, да наложи глоба от поне 20 лв. на всеки, който не изпълни горното задължение. Същото между другото става и когато някой "загуби, повреди или унищожи български документ за самоличност". Иначе в общи линии правилата за вадене на паспорт от 2000 г. се запазват и при сегашната подмяна

# 9
  • Мнения: 6 155
Чл. 81. (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. български гражданин, който:
...
5. (доп. - ДВ, бр. 29 от 2003 г.) не представи документа за самоличност на органа, който го е издал, в 3-месечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаването му;

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря много за информацията!  Hug
Добре, че не трябва веднага да тичам...

# 11
  • Мнения: 18 542
Някой да знае какво е работното време на паспортната служба? Трябва да си вадя задграничен паспорт, обаче нямам време да обикалям и да проверявам на място.
Още едно питане. Ще вадим задграничен и на Борис. Какви документи трябват и трябва ли да присъстват и двамата родители при подаването на документите или при взимането им? Изобщо как стои въпросът с паспорт за малко дете?

# 12
  • Мнения: 7 831
Леле  ooooh! добре че видях темата та да си погледна паспорта, изтекъл е , а ще пътуваме следващия месец. Виртуално те черпя  beer . Значи заедно с този на малкия ще трябва да си вадим нови и ние  newsm78 .
Някой да знае какво е работното време на паспортната служба? Трябва да си вадя задграничен паспорт, обаче нямам време да обикалям и да проверявам на място.
Още едно питане. Ще вадим задграничен и на Борис. Какви документи трябват и трябва ли да присъстват и двамата родители при подаването на документите или при взимането им? Изобщо как стои въпросът с паспорт за малко дете?
Чета, трябва ви оригинал и копие от акта за раждане, снимки , квитанция за платена такса и попълнена бланка, абе както за възрастните така и за децата. При подаването трябва да присъствате задължително и двамата, заедно с детето, при взимането може да е само единия от родителите.

# 13
  • Мнения: 1 629
Василисе, за паспорта, ясно, ама туй пиле много ме разтревожи, да знайш.

# 14
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Според моя мъж трябва веднага да се върне, още в деня, в който изтича. Той е полицейски служител, макар че е далеч от паспортна служба де... Аз също съм чувала за срок, даже поспорихме малко, но той е категоричен че веднага трябва да се върне  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт