За какво мечтаехте като деца...и сега какво мечтаят децата ви?

  • 1 482
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
Мечтех да живея  в Америка, детето ми сега мечтае да живее във ВАРНА.

# 16
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
мечтаех за космически пътешествия - чета научна фанстастика (все още  Mr. Green)
мечтаех да стана генен инженер и да спасявам човечеството - станах биолог и работя с пациенти със СПИН, но още не съм спасила човечеството  Mr. Green
мечтаех да съм красива - съм в очите на мъжа си  Heart Eyes

Камбанка е още малка, та засега за нея мечтая да мечтае  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 461
Най-голямата ми мечта беше да срещна голямата изпепеляваща любов,която се сбъдна,макар и не веднага ,и за щастие не ме овъгли,а непрекъснато ме разпалва.Всичко друго,което е зависело от мен като усилие,труд,учене,смятам,че съм го постигнала,макар че имам нови цели.Не съм и мечтала за три деца,но съм благодарна и безкрайно щастлива,че ги имам.Голямата е почти на 12,не знам за какво мечтае,мечтите й се сменят всеки ден и мисля,че имаме вина за това,тъй като преди даже да е помечтала за нещо,то й е доставено.До скоро искаше да става актриса и да отиде в Дисни.

# 18
  • Мнения: 1 860
 Много неща си мечтаех и като се заисля никое не сбъднах. Tired
 Мечтаех си да бъда певица, бях няколко години в градският хор "Славейче" и ходех на уроци по пиано. после ме грабна шах маниата. 3 години не бяха тренировки всеки ден и турнета из цяла българия, докато не ме хвана мечтата да съм пубертет. И като се започна един безотговорен живот... ooooh!
 Но най-мого съм си мечтала и сега продължавам, но вече не толкова често, да стана моден дизайнер. Рисувах скици, правех модели, шиех на поразия, а мама само ми се караше че съм развалила поредното парче плат...
 След толкова години на мечти и залитания във всякакви посоки преди няколко месеца с една приятелка споделих: "Искам вече всичко да свършва. Да си идва Вальо, да се съберем тримата, да си намерим хубава квартира и най-накрая да сме семейство." За сега май-само тази е сбъднатата ми мечта, може ни защото беше най-искрена. А моята приятелка тогава ме гледа, мига и заключи: "През колко неща трябва да мине човек, за да разбере колко малко иска."  Hug
 А за Габсъна е още рано да мечтае - поне на глас. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 619
Мечтаех дa  тaнцyBaм,Ho Taka и Hиkoй He ме Завeдe дa ce пpoбBaм  дopи Sad
Ceга дъщеря  ми мечтаe дa e учиTeлкa пo бaлeT,a aз дa ca здpaви и щастливи децаTA ми!

# 20
  • Мнения: 5 183
Ох, ами ... ме4таех хората, които оби4ам, винаги да сда до мен ... бях казала на баба, 4е искам да умра първа /преди нея, дядо, мама и тати/, за да не ми липсват, защото много ги оби4ам ...
Ме4таех си да танцувам народни танци. Никога не ме записаха, защото бях много болнава и все по болници лежах от малка с белодробни заболявания ... та майка ми каваше 4е съм щяла много да се потя на танците   Rolling Eyes и после, каквато съм била, разсеяна, така съм щяла да си ходя и да ме веел вятъра ... а те едва ме били "закрепили" ...
Ме4таех си да срещна голямата любов, като по филмите ... ами да, имах 5-годишна връзка наистина като по филмите, ама ми писна да играя във филм и я прекратих ... После си намерих нещо по-земно и се ожених Simple Smile
Ме4таех си да съм номер едно във вси4ко  bowuu, с което се захвана, и продължавам да се старая в тази насока  Sunglasses
Томи си ме4тае ... за какво ли ... ми той сега си има неговите ежедневни радости, а за какво ли ме4тае ...  newsm78

# 21
  • Мнения: 3 491
Мечтаех да умра за Свободата или да съм гаджето на Бенковски. В един от коридорите на основното училище имаше картина на Хвърковатата чета и ходех там да си бленувам през междучасията. Когато за пръв път видях снимка на истинския Бенковски, разбрах какво значи художествена измислица. Това обаче не ме възпря да мечтая как да спася Бойчо Огнянов от трагична смърт. Имах няколко варианта, и ме беше яд, че Вазов не е жив да ме чуе.
Когато големият ми син каза, че иска да стане пожарникар, а малко по-късно полицай, се пртесних, че крушата не пада по-далеч от дървото си. Но детето гравитира към себе си и иска да прави художествени проекти по модела "от нищо нещо". Иска да направи милион проекти, всички проекти на света. Малкият пък иска да бъде "най-смешното момче на света" (аз това го разбирам "клоун") и не пропуска шанса да си търси публика. Та на този етап и двамата ми вдъхват кураж, че по отношение на мечтаенето се развиват по-нормално от майка си.

# 22
  • Мнения: 907
Мечтаех да водя живота, който водя сега, честно.
Мечтаех да пьтувам (бях почти навсякьде кьдето исках, че и повече), да стана студентка (все едно по какво), да живея като Карлсон на покрива, да науча чужд език, за да живея месеци в чужбина (вече са твьрде много години), да вьрша нещо полезно, да се омьжа за чужденец (все едно какьв) и да го науча на бьлгарски, да имам 2 момчета и 1 момиче, да имам докторска степен. Засега само последните 2 липсват - докторството и момичето. Нямала сьм определена представа за професия, но за брой деца и кьща - много определена.  Знаех как ще се казва и пьрвият ми син още преди да трьгна на у-ще и така нарекох куклата момченце, която ми подари братовчедка ми.
Синьт ми мечтаеше да стане полицай, а от както е в 1ви клас - учител. Не знам дали може да се каже мечта, просто това казва като го питаме какьв иска да стане. Мисля че живее предимно сега.

# 23
  • Мнения: 398
Като малка мечтаех да работя с деца и ходех по къщите на хората,който имат малко деца и питах дали може да им помагам.Така до доста голяма... може би 6-7 клас.Пред очите ми са израснали две момичета и едно момче (другите не ги помня толкова добре) .Сменях им гащите (нямаше памперси),играех си с тях докато майка им переше или готвеше,приспивах ги,пеех им,четях им приказки. Никога няма да си забравя думите на една от майките "Пожелавам ти и ти да имаш такава помощничка като теб!" Да,ама не. Сама си гледах бебетата.
Мечтаех да стана булка с бяла рокля и да имам кукла на колата. Въпреки,че беше демоде аз имах кукла на колата Simple Smile
Мечтаех да имам близнаци. Децата ми са с една година разлика.

Децата ми... Големия не мечтае. Доста здраво е стъпил на земята и всичко,което иска е реално постижимо... Иска да работи с компютри. Това и учи. Иска да говори чужди езици за да се разбира с повече хора. Учи английски като основен,немски и френски като втори език. Български също учеше и има диплома за 3-ти клас Simple Smile В последно време гледам прави опити да учи руски. Каза,че в Интернет имало много техническа информация на руски и се ядосва,че не го разбира.
Малкия искаше да бъде пилот докато веднъж като ходи до Бг с Бритиш еър пилота го поканил в кабината си. Много си говорили и до там му беше с мечтата.
Сега иска да става зъболекар или зъботехник. За целта му купуваме различни помагала и работни тетрадки. Сам учи в къщи и ги носи на учителкта му да ги проверява. Другото за което мечтае е съпругата му да е българка и да говори английски колкото него. Не желае да живее в чужбина и смята,че с тази професия и в България може да живее добре.
 

# 24
  • Мнения: 1 545
И аз като Лени мечтаех да играя художествена гимнастика. Летата на село при баба ги прекарвахме с другите деца с импровизирани ленти, бухалки, с топки и обръчи.... Отидох на стадион Славия на Овча Купел и даже не ме караха да си пипна пръстите на краката - измериха колко съм висока и казаха - не става! И аз - рев! Позволиха ми да ходя да тренирам с другите. След две ходенета видях каква мъка е, и сама се отказах.
Много обичах да чета фантастика, и в една книга /не помня коя/ бях прочела за едни, нещо като комисари, дето като си изпънат дланта, им се появява един светещ знак, и всичко им се позволяваше. Та мечтаех и аз да имам нещо подобно така, че като го покажа, да мога да купувам каквото си изкам без да плащам.
Бях разгледала няколко каталози Квеле /така ли се казваха?/ и мечтаех да имам огромна къща, обзаведена със всичките тия красиви неща, които ние само на картинка виждахме тогава.
Понеже бях много капризна на ядене, когато не ми харесваше сготвеното, си сварявах спагети. Баба ми казва, че тогава съм казвала, че ще се омъжа за италианец, и ще ям само спагети. Нямам спомен да съм си го мечтала, но пък се осъществи. Е, не ям всеки ден спагети, даже доста рядко, отколкото италианците.
Сина ми не знам за какво мечтае. Може би да стане футболист, че с това световно щом види италианското знаме, започва да скандира "Италия, Италия", или за пилот на Формула 1, че много обича да гледа Шуми.

# 25
  • Мнения: 1 526
Мечтаех да съм алпиниска, висяла съм почти навсякъде в БГ, но исках да покоря Памир, Хималаите, К2, да се спускам в най- дълбоките пещери, Да си имам мой голям мотор, да уча съдебна медицина( ограничих се с детска психология)! Въобще живеех в облаците!
Дечица сладките за сега мечтаят да са големи- Ученици, за играчки и легло на 2 етажа, но предполагам, че тези им мечти ще са заместени от по- серьозни в бъдеще.

# 26
Аз си мечтаех да пътувам в много страни, мечтаех си да бъда лекарка и да спасявам хората, да говоря чужди езици и да бъда много красива и умнаLaughing После като пораснах още малко исках да живея самостоятелно,да се влюбя и да бъда щастлива и да бъда лекарка. Да имам собствено семейство, което да бъде подредено както на мен ми се иска.
Сега още не съм много пораснала, но вече се влюбих и се омъжих, говоря английски и уча арабски, ще следвам компютърно програмиране в унив-т ( е не е лекарка , но и не всички мечти се сбъдват докрай), имам си семейство, собствен дом и много ми се иска скоро и беб4е да си имам...
... а освен това си мечтаех или по- скоро се нуждаех да разбера отговорите на някои неща от живота и да променя някои неща в живота си, и тоя ми копнеж се сбъдна... след като си смених религията.
Мечтаех си да съм щастлива, мисля си че ми се сбъдна...

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 23:39 от Reema_Haider

# 27
  • Мнения: 2 959
...Мечтаех си да съм щастлива, мисля си че ми се сбъдна...
Reema_Haider , твоят постинг е невероятно светъл и пълен с хубава енергия. Желая ти от все сърце да се сбъдне и мечтата за Бебчо, но и дано щастието никога не Ти измени, защото "медала на живота" винаги има две страни. Успех и занапред в изграждането на живота- мечта. Hug

# 28
  • Мнения: 940
Е чакаите и аз да кажа тогава
Аз пък в по голямата си детско юнушеска част то живота ми мечтаех за едно,да се срещна с Michael Jackson ,нямах никакви професионални мечти и желания-поне не си спомням.Е Мichael го срещнах та и си разменихме няколко думи та и автограф ми даде и снимка имам абе отвъд мечтата ми направо.Като ми отмина тази мечта незнаех за какво да мечтая вече,знаех че лична приятелка няма да му стана  Laughing.
Радвам се че съм била запалена по него обаче ,покраи него научих англииския та да му разбирам песните, обиколих Европата също а и  много други положителности (ако това е дума) ми е дал.Та от тази ми мечта се реализираха и много други.
Сега мечтите ми са по простички за мене си говоря-например да ударя jackpota на Superball-хич няма да е лошо,A? Laughing Wink.А всичо друго ми е мечта за дъщеричката ми.

Цитат
Най-голямата ми мечта беше да срещна голямата изпепеляваща любов,която се сбъдна,макар и не веднага ,и за щастие не ме овъгли,а непрекъснато ме разпалва

Това беше и моята мечта вече в по след тийнейджърски години и това се сбъдна та и един сладък бонбон се роди от тази любов.Сега гледам напред за да реализирам една пак след тийнейджърска мечта в професионален план.

Общи условия

Активация на акаунт