Laptop от чужбина ?

  • 3 469
  • 40
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 197
Здравейте всички, скоро не се бях появявал във форума, но сега мисля да наваксам  Grinning . Да Ви кажа и да попитам за мнение, или не - по-скоро конкретен отговор ако някой знае: Гледам, търся и откривам множество добри предложения (като цени) на преносими компютри в чужбина. В смисъл, че един и същ модел laptop в чужбина е с няколко стотачки надолу от България. Та въпросът ми е, ако си купя от чужбина laptop (през интернет или чрез познат, аз съм си тук в България) и като ми го пратят, освен куриера който ще си платя (това е ясно), колко и какво МИТО бих дължал. Как се смята и т.н Или няма да дължа (за което ще почерпя  Hug ). Това е.

# 1
  • MUC
  • Мнения: 297
Мисля, че мито трябва да платиш. Поне ако ти го носи твой познат, него на границата или съответно на летището ще го накарат да плати. Нямам представа за размера обаче.

# 2
  • Мнения: 7 837
Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 197
Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.
В моя случай никой няма да го носи, ще дойде нов с куриер ?

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами не може ли да ти го донесе и да не плащаш нищо, ние не сме декларирали лаптопа,можехме да си го оставим в бг без проблем, а сме питали изри4но дали да се декларира и казаха -не! носи ти го, ти му го плащаш и по живо по здраво!през интернет не знам!

# 5
  • Мнения: 7 837
Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.
В моя случай никой няма да го носи, ще дойде нов с куриер ?

В този случай ще платиш големичка сума мито, защото ще е обявена реалната стойност на пратката. Мисля че беше 20%
Имай предвид, че продавачите обикновено не застраховат пратката и това е рисково.

# 6
  • Мнения: 3 146
Да кажем, че уредиш въпроса и не плащаш мито... А замислял ли си се за гаранцията на този лаптоп - тя къде в чужбина остава и ако , не дай си боже<, нещо се развали компа и е в гаранция - къде ще ходиш да се оправяш?

# 7
  • Русе
  • Мнения: 197
Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.
В моя случай никой няма да го носи, ще дойде нов с куриер ?

В този случай ще платиш големичка сума мито, защото ще е обявена реалната стойност на пратката. Мисля че беше 20%
Имай предвид, че продавачите обикновено не застраховат пратката и това е рисково.
Оф, знаеш ли Кейси, направо ще ти кажа: спечелих го laptop-а след една игра в интернет. Голяма фирма, няма да споменавам повече. Днес ми писаха да си дам имена, адреси и прочие за да ми го пратят. Та затова и питам какво ще ме офазят ? Дано не е много...  Praynig

# 8
  • Мнения: 7 837
Мда, и мама Кенга е права с гаранцията.
Но пък щом ти е награда, това е много хубаво. Дано не се налага да опираш до гаранцията.
Провери в нета, каква е цената на модела, за да си направиш сметка, колкоще те оръсят на митница.
Транспортните разходи те ли ще ги поемат?

# 9
  • Мнения: 1 629
За гаранцията, ако фирмата има представителство в България, няма да имаш проблеми. Повечето големи производители продават със 'световна' гаранция.

# 10
  • Мнения: 2 550
За гаранцията, ако фирмата има представителство в България, няма да имаш проблеми. Повечето големи производители продават със 'световна' гаранция.

която обикновено не важи в Бг  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 629
Важи, Марчи, за HP поне съм сигурна Grinning

# 12
  • Мнения: 2 550
Важи, Марчи, за HP поне съм сигурна Grinning

Може, не претендирам да знам много, много. До сега гаранция не съм ползвала  Praynig

И не съм Мара, а Тюлен. Ако обичаш  Joy Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 629
Тюлен, дръжки, докажи!

# 14
  • Мнения: 7 837
Сега гледам, че и в моята гаранционна книжка има  телефон в БГ. Но, дали е така, кой ще ми каже...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт