ХАНА - знаете ли нещо и какво ви е мнението за това име?

  • 11 718
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Момичета, ако имате повече информация, или пък искате да изразите отношение към даване на такова име, моля пишете

# 1
  • Мнения: 2 271
Аз знам,че е еврейско.Харесва ми.

# 2
  • Мнения: 35 949
на мен също ми харесва Simple Smile

# 3
  • Мнения: 326
ХАНА /Channah/ -  благоразположение, милост на ивриТ. В Стария Завет Хана е бездетна жена. Тя се помолила на Бог да я благослови с дете и обещала да го посвети на Него. Молитвите й се сбъднали и синът й Самуил станал един от най-известните пророци. Заради тази легенда името й се обяснява и с цяло изречение - "Бог ме благослови със син". Производно на хана е Анна и имен ден празнува на 9 декември: зачатие на Св. Анна. ХАРЕСВА МИ. МНОГО Е СИЛНО. ДЪЩЕРЯТА НА АНИ САЛИЧ СЕ КАЗВА ТАКА /НА СЕБЕ СИ Я Е КРЪСТИЛА, МАЙ../

# 4
  • Мнения: 698
Чудесно име според мен.  Hug

# 5
# 6
  • Мнения: 1 860
 Страхотно име!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 741
Харесва ми името. Спомним си точно за едно филмче, за две приятелки, едното момиченце беше еврейче - Хана.

# 8
  • Мнения: 2 047
  И на мен много ми се харесва  Grinning

# 9
  • Мнения: 639
ДЪЩЕРЯТА НА АНИ САЛИЧ СЕ КАЗВА ТАКА /НА СЕБЕ СИ Я Е КРЪСТИЛА, МАЙ../


Да така е, дъщеря й се казва Хана, но на баба си, която също е била Хана. В превод е БЛАГОСЛОВЕННА! Името е страхотно!!!

# 10
  • Мнения: 992
и името ми харесва и значението е страхотно

# 11
  • Мнения: 1 182
Чудесно име-не е често срещано,звучи добре и значението му е прекрасно!

# 12
  • Мнения: 8 769
Сега прочетох за това име, харесва ми значението му, но не ми харесва като звучене. Аз лично не бих кръстила дъщеря си Хана.

# 13
  • Мнения: 3 161
Аз бих и щях да кръстя дъщеря си така, но баща й не се съгласи, много чуждо му звучи и като "хан", кръчма. За някои хора еврейският нюанс също е смущаващ (понеже събирах и аз мнения, и споделям и негативните).

Но иначе името е страхотно, красиво, звучно, леко, а буквата Х в нумерологията е особена, както ми обясниха - осъществява връзка между небесното и земното (то и Х на Христос имало същият смисъл - символът на кръста). Бях се влюбила в това име и даже първите дни в родилния си казвах така на детенцето, докато с баща й спорехме как да я кръстим.

# 14
  • Мнения: 8 769
а буквата Х в нумерологията е особена, както ми обясниха - осъществява връзка между небесното и земното (то и Х на Христос имало същият смисъл - символът на кръста).
Много често се споменава какво означава буквата, но досега не съм открила къде да прочета за всички букви. Можеш да дадеш някаква идея?

Общи условия

Активация на акаунт