Хранят ли се децата ви на масата?

  • 2 218
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами на масата яде ,но това не означава че не се върти и се чуди къде да се покачи -я на облегалката на ъгъла ,я на някой стол ooooh!
Същата работа

# 46
  • Мнения: 3 740
Дали детето ти ще се храни на масата, зависи изцяло от теб. Просто не му давай възможност да се храни на други места.

От десетина дена ми се налага да гледам племеницата ми, която е на 7 години и й се носи слава на злоядо дете, което каквото и да хапне, ощастливява близките си. Ами няма подобен филм у нас. Храни си се детето, на масата, с всички останали, яде си нормална храна, а не вафли и кроасани, както вкъщи, и гък не казва. Просто защото ако не яде в часовете за хранене и на мястото за хранене, няма да яде въобще. Ама въобще. И никакви "само една бисквитка", "искам вафличка" и "може ли солетки".

# 47
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дали детето ти ще се храни на масата, зависи изцяло от теб. Просто не му давай възможност да се храни на други места.

Просто защото ако не яде в часовете за хранене и на мястото за хранене, няма да яде въобще. Ама въобще. И никакви "само една бисквитка", "искам вафличка" и "може ли солетки".

Така е. Изцяло подкрепям.
Васи е мааалко по-глезена, но в това отношение никога не съм отстъпвала. Даже Дени ми помага с: "Идвай да ядеш, защото мама вдига масата" Joy

# 48
  • Мнения: 4 406
от вчера на мода е дядо- каквото яде той, такова и малкия, даже с голямата лъжица, но пропуска мезето

# 49
  • Мнения: 668
Храни се с нас на масата - иначе сам не иска да яде.
Сяда си на неговия стол и си хапва. (е през повечето време говори и храненето е почти половин час).

# 50
  • Мнения: 8 505
Да,храни се с нас.От няколко месеца съм махнала таблата на стола за хранене и го придърпвам плътно на масата.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Храни се с нас на масата - ако въобще се храни де. Има си столче, но отдавна не иска да стой там. Иска голям стол и голяма чиния. Досега не се е случвало да го гоня за да го храня, просто защото мисля че ако е гладен ще си яде и без гонитба  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 065
през част от времето- да. но повечето време е легнала на стола си и маха с крачета във въздуха. колкото и да правим забележки и обясняваме, че се седи седнала на стола и че момичетата не трябва да си показват постоянно гащите (ами само при поискване  Grinning), две минути по- късно всичко се започва отначало.

# 53
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
И аз съм на този принцип - или на масата или никаде другаде.
Никога не  съм го гонила и нямам намерение да го правя. Дори като е болен, е тогава му се разрешава да яде от скута ми, но пак - само ако иска и колкото иска.
Може би защото малкия не е злояд /не че се скъсва да яде.../, или може би защото мен са ме гонили да ям и знам колко противно ми беше. ...
За мен храненнето на масата, със цялото семейство е ритуал, който бих искала да възпитам в сина си. ... Няка си не го разбирам хранянето на всеки поотделно Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна се храни на масата. Като малка нямах столче, хранех я 1во седнала в мен, след това я слагах на стол... и т.н.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 11 340
А столче за хранене няма ли си? На мнение съм, че децата не се ли приучат в ранна детска възраст да се хранят на едно място, после е загубена кауза.

Мони си я хранехме в столчето без проблами - до момента, в който отказа да яде в него и започна да се храни с нас на масата. Но от 2-3 месеца е невъзможно да я задържим на едно място, освен ако е пред компютъра и гледа анимации. Не се гоним, а хапва две-три хапки и отива някъде, аз или татко й викаме, за дойде отново, пак хапва малко, пак хуква... и така...

# 56
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ами по някога Да,но има моменти в които изобщо и дума да не става гоня  я  като луда.

# 57
  • Мнения: 3 740
Имам въпрос към мамите, които тичат с лъжицата след децата. Защо го правите? Страх ви е, че ще умрат от глад ли?

# 58
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Едва ли го правят заради това.
Виж, Цвета, може би ние не сме случили на злояди деца...Знам ли какъв акъл щеше да имам, ако не са яли цял ден newsm78
Каката си е лягала 2-3 пъти без да вечеря /от глезотене/ и си знае - яде се на масата. Без коментар. Малката не е опитвала даже нещо друго.

# 59
  • Мнения: 14 654
нямаме проблеми с храненето на масата , понякога яде в леглото или пред компютъра (заедно с мен), но пък познавам деца ,които си обикалят по време на ядене и са свикнали да ги хранят така, ама майчиците им (бабите) се поизморяват по време на това приключение

Общи условия

Активация на акаунт