Синът ми задава непрекъснато, непрекъснато въпроси.

  • 1 427
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 382
Здравейте мили мами.Искам да ви попитам какво правите когата децата ви започнат непрекъснато да задават въпроси Whistling.Ясно ми е че е някакъв период ,но то това няма спиране бе..... ooooh! ooooh! ooooh!Непрекъснато ,през цялото време задава въпроси ,за абсолютно всичко.Отговарям,отговарям,но със всеки отговор се задълбочаваме още повече.Има моменти когато просто не знам какво да отговоря.
Снощи два часа обсъждахме ,защо луната свети и защо не свети през деня.Значи направо понякога сама се обърквам в отговорите си.
Вие как постъпвате,честно казано започнах вече да се затруднявам.Благодаря!!!  bouquet
          Ами,маменце,отговаряш,отговаряш и когато зацепиш лекичко сменяш темичката за да може детенце да продължи с въпросчетата?Вярно ,че е период и после ти става кофти,когато отмине защото един от следващите е млъква и ти питаш #Cussing out,а то те гледа и те вбесява. Mr. Green  bouquet

# 16
  • Мнения: 17 407
Здравейте мили мами.Искам да ви попитам какво правите когата децата ви започнат непрекъснато да задават въпроси Whistling.Ясно ми е че е някакъв период ,но то това няма спиране бе..... ooooh! ooooh! ooooh!Непрекъснато ,през цялото време задава въпроси ,за абсолютно всичко.Отговарям,отговарям,но със всеки отговор се задълбочаваме още повече.Има моменти когато просто не знам какво да отговоря.
Снощи два часа обсъждахме ,защо луната свети и защо не свети през деня.Значи направо понякога сама се обърквам в отговорите си.
Вие как постъпвате,честно казано започнах вече да се затруднявам.Благодаря!!!  bouquet

Прочети " Изкуството да бъдеш родител" Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Имаше едно филмче преди по БТВ. Казваше се "ЗАЩО?" (ако не се бъркам). Детско обазователно филмче с много отговори. Имаше и отговор на въпроса "Защо вятъра клати дърветата?". Беше много хубаво. Дано като поотрасне джуджето пак да го пуснат, та да ми е по-спокойно какво да отговарям  Laughing

# 18
  • Мнения: 7 474
Ха ,ха - "Бебето защо , защо?" се казва филмчето. Вече 4г. живея с този въпрос ooooh!, но не се дразня много, освен ако не ме попита 5 пъти едно и също ooooh!  Предполагом,че в един момент ще спре да пита за всяко нещо.

# 19
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аха, трудно е да отговаряш на един въпрос по 100 пъти на ден, ама пък е толкова миличко. Синът ми е същия "Защотко" - пита, пита, пита - нямат край въпросите му. Отговарям му докато не се изчерпя, а накрая просто казвам "незнам" и му задам аз някой въпрос /т.е. сменя темата/. Понякога пък, когато Ивайло знае отговорът на въпроса, му казвам : "Я ти ми отговори, защо... еди какво си?", и той милия, започва да обяснява по детски...

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
Aааа, The Why-Why Family се казваше филмчето и наистина беше страхотно. Някой да го е срещал в нет-а?

# 21
  • Мнения: 35 960
моята, откакто е започнала да говори, не е спирала с въпросите  Laughing
вече са и доста по-сложни, а не мога да й отговарям машинално, защото ме хваща много лесно  Blush

# 22
  • Мнения: 14 133
Старая се да й отговарям на въпросите, които са безброй.  Crazy Някои от тях ме затрудняват. Обиконовено запросите започват със "защо", след това "как", "кога", "какво". Хубаво е, че задават непрекъснато въпроси.
И аз. Харесва ми, че може да се общува с него вече като с голямо човече., а не да гадая какво иска.

# 23
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И у нас положението таквоз! Кат гледам май набори са с твоето чедо!
Ми отговарям! Отговарям и така не млъкваме цял ден! Вечер като се прибере тати, аз млъвам , той поема щафетата!
За мен това е правилното поведение. Да отговориш и да обясниш всичко достъпно,за да те разберат и да следва следващия въпрос!

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Виж ми подписа и повече не питай...

# 25
  • Мнения: 6 472
Хич не искам да ви тревожа, но при нас въпросите все още не са престанали Tired Единствената промяна е че станаха значително по- сложни и по- задълбочени, което от своя страна доста ме затруднява при отговорите Confused Има дни, в които просто ми идва да си сложа тапи в ушите и да изкрещя "Ина стига вечеееее!" Grinning От друга страна съм доволна, защото това обикновено е показателно за будно и мислещо дете Grinning

# 26
  • Мнения: 8 917
пробвай като в онзи виц за Манго и малкото циганче на всичко да отговаряш с НЕЗНАМ...
може и да се откаже Laughing Laughing Laughing
newsm62
А сега сериозно - мисля, че е много хубаво, че задава въпроси....поне от позицията на мама, която все още не се е сблъсквала с въпроса "Защо" Mr. Green

# 27
  • Мнения: 35 960
пробвай като в онзи виц за Манго и малкото циганче на всичко да отговаряш с НЕЗНАМ...
може и да се откаже Laughing Laughing Laughing
newsm62
А сега сериозно - мисля, че е много хубаво, че задава въпроси....поне от позицията на мама, която все още не се е сблъсквала с въпроса "Защо" Mr. Green

отказване няма, а започва да търси информация от друго място - въпрос на родителска преценка е точно каква и колко вярна информация ще получи детето - важи особено за по-големите над 5-6 години  Peace
навици и авторитети се създават от най-ранна възраст - после е много по-трудно да се коригират и променят в желаната посока!

# 28
  • Мнения: 809
Ние сме още малки, но направо се побърквам от въпроса "защо"? Засега въпросникът му се е ограничил до "защо", "кой", "къде", но предимно "защо". Включително и "защо не искам, мамо?" Е на последния въпрос не можах да дам отговор. Laughing

# 29
  • Мнения: 189
И моят бандит непрекъснато пита. Старая се да отговарям доколкото мога, ама не се издържа понякога. Като ми писне и му казвам "Защото защо завършва на О" и съответно включването е защо завършва на О?

Общи условия

Активация на акаунт