Смучат ли биби кърмачетата ви? Аз искам, ама той не може!!!

  • 2 100
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Мойто кърмаче използва бибата и шипето за вода за игра - чесане, плюнчене, близане и т.н подобно занимания.
Някак си не може да я засмуче навътре тази биба и да я задържи сам в устата. Някой път успявам да го прилъжа, но трябва да я придържам с пръст  Mr. Green
вече няма опасност да от бибата на 5 е звяра, но като сме навън и иска да ме ползва а биба не винаги е удобно.
Вашите мишоци как са в това отношение??

# 1
  • Мнения: 2 271
И моята не е с биба.Никога не ги е харесвала,но си смуче палеца като заспива.А, мисля,това е по-лошия вариант.

# 2
  • Мнения: 3 205
С малко упорство от моя страна (много държане с ръка на бибата, за да не може да я плюе) го понаучихме. Сега е на моменти - понякога я приема и джвака много усърдно, понякога се прави, че не знае за какво служи и я бута с език, щом си дръпна ръката. Аз си го оставям да прави, каквото си желае. Явно на моменти юмручето е по-вкусно от бибата  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 742
Ние дадохме биба още на 10-тия ден ,тъй като започна да си смуче палеца
Сега вече е на 2м и не заспива без биба...а когато я изтърве - на помощ идва палеца smile3512

но мисля, че с упоритост ще се научи да смуче биба!
Успех!

# 4
  • Мнения: 455
Пиленце при нас е абсолютно идентично положението. В началото бях мноооого доволна, но покрай коликите ми се разказа играта,само цицата успокояваше. Чак не излизах известно време на разходки, че само рев беше в количката  Rolling Eyes А сега пък трудно заспива и цицата пак трябва да е под ръка. Въобще пристрастяването вече е пълно,аз съм водата,храната и залъгалката. Колкото и да ми харесва,на моменти ми е супер изтощително и незнам как ще я караме. Предполагам тук никой няма да ти даде съвет за използване на залъгалка  newsm78

# 5
  • Мнения: 481
Моят съвет е да си купите 3-4 бибки и да видите от кой вид ще иска бебчето. Ние имахме 3 , а най-любимата му е като капка. Различните форми и размери са от значение и бебето си има предпочитания. Сега не тръгваме никъде без биба, защото иначе newsm45

# 6
  • Мнения: 455
Моят съвет е да си купите 3-4 бибки и да видите от кой вид ще иска бебчето. Ние имахме 3 , а най-любимата му е като капка. Различните форми и размери са от значение и бебето си има предпочитания. Сега не тръгваме никъде без биба, защото иначе newsm45
Избързах май с постинга си  Embarassed Това е добър съвет   202uu
И аз се надявах,че е до предпочитание и съм предлагала поне 3 вида биберон,но уви. Виж варианта с капковидната форма не съм и ще пробваме и него.Чувала съм,че бебоците много харесват един биберон-залъгалка на Чико,който е изцяло каучуков.Виждала съм го,но не съм го пробвала,незнам и за след колко месеца е.

# 7
  • Мнения: 663
И Дани е без биба ,не иска а пък и аз не го насилвам

# 8
  • Мнения: 667
И при нас е същата ситуация, но ми се струва късно вече да се научи на биба, знам ли  newsm78
Ако си достатъчно упорита може и да стане

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ние пробвахме 4 вида биберони (залъгалки), а бебето не можеше ни една да закрепи в устенцата си само. първите месеци съм прекарвала часове до креватчето да подпирам биберона, защото иска да смуче нещо, а не може да си го крепи...иначе се сърди, мрънка....абе неприятно и за мен и за него.
сега вече 7 месеца по-късно биберона му помага при заспиване (вече самостоятелно си го смуче) в останалото време го ближе като захарно петле, чеше си венците с него или го размахва с верижката над главата си като перка на вертолет  Grinning

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ние също не щем биба още от самото начало. Купихме три вида, обаче като не щем и не щем. Вече спряхме да се насилваме Naughty

И аз се надявах,че е до предпочитание и съм предлагала поне 3 вида биберон,но уви. Виж варианта с капковидната форма не съм и ще пробваме и него.Чувала съм,че бебоците много харесват един биберон-залъгалка на Чико,който е изцяло каучуков.Виждала съм го,но не съм го пробвала,незнам и за след колко месеца е.
[/quote]

Ние имаме такава биба, но уви, положението си остава същото. Не иска и това е Naughty

# 11
  • Мнения: 3 591
а за какво ви е този биберон  newsm78

Особенно пък на кърмено бебе и то толкова малко....

# 12
  • Мнения: 374
Не е само при нас проблема значи.
Пробвах с две различни и определено има предпочитания към едната, но уви не по предназначение.
И да си призная обичам да кърмя, мисля че е правилно и искам до късно да кърмя, ама не мога да съм му биба.
Гледам другите деца засмукват бибата и заспиват без майките им дори да стават да ги разхождат, а само ги полюшват. А ние обикаляме обикаляме и накрая на някоя пейка пак с цицата защото той не може сам да се успокои.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 041
може би просто не му трява биба, а прегръдка и чувство за сигурност, уют и защита, която само ти можеш да му дадеш. Wink според мен не е толкова въпросът в това да смуче нещо.
и ние обикаляме като алтави и само така спи, е верно не му трябва цица да заспи, но това със седенето и люшкането - при нас такъв филм нема...бибата може и да не реши този ви проблем....
а той не е ли голям вече да искаш все да спи по разходки - може да иска да си зяпа...и да не му се спи просто

# 14
  • Мнения: 4 629
Сина ми ползва биберон до около 3 месеца. След това си откри палчето....

# 15
  • Мнения: 3 760
На 2-3 месеца започнах да приучавам дребната към залъгалка. Дебнех я да заспи и много внимателно и пробутвах бибата. За около зве седмици се научи. Сега я ползва от време на време по предназначение (особено когато ме няма), но по-често си я гризе...

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Да. От време на време при следобедното си заспиване.

По стечение на обстоятелствата бибата беше първото нещо, което засука като се появи на този сват, така че не се е налагало да го уча.

# 17
  • Мнения: 6 206
Не, никога.

# 18
  • Мнения: 4 915
Не, изобщо не съм й давала биберон.

Защо искате да ги приучите децата?  Thinking

Палецът не е задължителната алтернатива.
Навън детето е достатъчно заинтригувано да разглежда и иска да суче в случай на глад/жажда.
Няма опасност към привикване към биберона и риск от изкривяване на зъбчетата, когато започнат да растат, а в устата се мъдри биберон. Нито ще има писъци и ревове, ако му откажете залъгалката... Rolling Eyes
При плач детето се успокоява с гушкане, не с биберон. Ако мрънкоти нещо по-добрата алтернатива също е прегръдка.
Когато махнете биберона, може да открие заместител в пръстчето...

Изобщо не виждам никаква полза от бибероните... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 432


Защо искате да ги приучите децата?  Thinking

Изобщо не виждам никаква полза от бибероните... Rolling Eyes


И аз това се чудя newsm78. Моята нито биба, нито пръст4е сму4е. Като сме навън се приспива сама в коли4ката или докато се люшкаме на люлката. Като беше по-малка я кърмех навън преди да я приспя понякога и винаги ,когато е разстроена , уморена или и се прииска да се гушне-в тези случаи не мисля, 4е искам бибата да ме замества. Отделно този атрибут винаги ми е напомнял за запушалка за устата Rolling Eyes.

# 20
  • Мнения: 9
Моят син не иска биба но си смуче цялото юмруче и палеца.

# 21
  • Мнения: 2 220
И аз не виждам никакъв смисъл да се приучва насила бебето да смуче биберон. Сина ми не го искаше и аз се радвах. Да, в един момент играех ролята на биберон, но ми беше приятно. И на мен ми прилича на запушалка...

# 22
  • Мнения: 941
има смисъл да го учиш насила, особено ако когато е на гърдата нонстоп и непрекъснато преяжда и повръща, и много реве, денонощно, ти знаеш че му се спи но не иска биберона, не може непрекъснато да стои на цица(моята искаше непрекъснато да смуче и респективно непрекъснато повръщаше)отне ми 5месеца да я уча сега е къде къде по спокойна, и ползва бибата само като се приспива, купувала съм най-различни биби, но тя си избра на авент каучук р-р от 0до3месеца, в началото я давах като я приспя на гърдата и за да я сложа в креватчето без да усети пъхах бибата, в началото разбираше разликата, но после разбра че и бибата може добре да се смуче
успех в това трудно начинание

# 23
  • Мнения: 3 447
Аз също не смятам, че трябва да го учиш да смуче биберон, и то на всяка цена. Особено когато става дума за кърмаче. При хранените с АМ - добре, да кажем, че им удовлетворява сукателния рефлекс, който не може да бъде задоволен с шишето. Да, възможно е да ползва теб за биберон, когато е нервен, кисел, растат му зъби, спи му се... но не мисля, че това е толкова страшно. В крайна сметка природата е измислила гърдата, а не биберона, нали  Wink Освен това не съм съгласна, че зловещото смукане на палеца (по възможност до пубертета) е единствената алтернатива на биберона. Това, че детето в един момент започва да си лапа юмручетата и пръстите, не означава непременно, че ще се пристрасти към палеца си. При нас имаше такъв период от 4 до 8 месец - лапаше юмруче, пръсти, понякога палец. Щом пробиха зъбите, престана.
Може би съм малко крайна по отношение на бибероните, но и на мен ми приличат на запушалки. Повече ми харесват децата, когато се смеят, бърборят, пеят... даже и като плачат Peace

# 24
  • Мнения: 374
Не мисля че му липсват ласки или гушкане. Досега е заспивал само няколко пъти сам (без гърда). Но живея в Люлин, а Калоян е станал адски любопитен и захапва сукне два три пъти пуска гледа пак захапва и това съпроводено с едно въртене и оглеждане. Като съм в къщи - ок, но навън хората наоколо се притесняват (с това пак се свиква), но понякога дори е опасно (все пак това е квартал с доста роми Wink и т.н.
И в крайна сметка ако разхождането помагаше въобще нямаше и да помисля за бибата, но той иска единствено цица, не люшкане не гушкане - цица. А когато е заспал и се разхождаме и някой клаксон го събуди не мога да извадя цицата насред улицата Laughing
Ако бях в гората да я извадя.
Ето миналата неделя ходихме на Разходка до Рилския манастир и там на разходката по пътеката, не ще да спи моят дебелан аз с удоволствие го взех и така в движение сред дърветата си се кърмихме/приспивахме, докато се разхождахме с приятелите (а е уживена пътека, но не е Кооперативният пазар Mr. Green)

# 25
  • Мнения: 3 447
Ох, и твойта не е лесна Laughing А играчки за гризане няма ли да свършат работа - от тези, чесалките за зъби  newsm78 Или пък някакви други играчки, които да му заангажират вниманието...

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922


Защо искате да ги приучите децата?  Thinking


Изобщо не виждам никаква полза от бибероните... Rolling Eyes


Ето случаите в които синът ми ползва биба от време на време:

1) Налага се някой друг да го приспива. Приспиването с гушкане е специалитет на баща му, но не винаги помага само това и със сигурност предпочитам едно спокойно и блажено заспиващо дете с биба, гушнато при тати, отколкото изнервени от мрънкане и ревове  баща и син.

2) Синът ми заспива на гърдата, но някой път, особено ако е бил нещо превъзбуден, не се отдръпва, а продължава да суче и в момента, в който се отделя или преместя в леглото, се събужда. Не мога да го оставя да спи на нашето легло през деня  и да, изчаквала съм преди да се махна и да го преместя, но пак се буди, а след това може и да се изнерви. Така че, в тези редки случаи, аз  предпочитам като го накърмя да му дам бибата и да сложа спокойно в  леглото едно доволно и балжено заспало  дете, вместо да се изнервяме взаимно от n на брой премествания от леглото на цицата и обратно.

3) Синът ми спи през деня, но се събужда след половин час и още му се спи, но не заспива сам, така че аз трябва да му помогна да се отнесе отново. Не мога да му дам гърдата, защото трябва да го извадя от леглото и съвсем да го събудя, а като е недоспал е крив и изнервен. В такъв случай, за да го приспя бързо, ако не действа само галене по главичката,  давам биба.

Това, че едно бебе заспиве с бибата и то от време на време не означава, че един ден задължително ще стане ходещ биберон, стига да се следва принципа "use it, don't abuse it".  Още по малко  пък  означава, че ще има писъци и ревове при отучването, ако решиш или се наложи да отучваш. Поне не повече от тези, които би имало ако един ден  се наложи  детето да се приспи без гърдата.

Аз и преди съм го казвала. За мен най-удачният вариант е бебето да може да се приспива по различни начина - на гърдата, с гушкане, с галене, дори с биба при нужда,   и от няколко души - мама и тати, а не да бъде зависимо от един единствен начин.

 Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
да- от началото си я ползва преди да заспи.

# 28
  • Мнения: 601
     Защо не вземеш да пробваш друга биба,може тази да не му харесва? Flutter
     Симеон примерно си има афинитет към една на Нук,другите ги изкарва.

# 29
  • Мнения: 4 915

Аз и преди съм го казвала. За мен най-удачният вариант е бебето да може да се приспива по различни начина - на гърдата, с гушкане, с галене, дори с биба при нужда,   и от няколко души - мама и тати, а не да бъде зависимо от един единствен начин.

 Mr. Green

Да, така е...Дъщеря ми приспивах с кърмене, когато не ходех на работа още, но баба й и баща й я приспиват с люшкане/гушкане, когато мен ме няма.
За разсънването при поставяне в леглото съм се справяла, като просто съм изчаквала да заспи дълбоко, за да я преместя.
Винаги съществуват различни алтернативи. Детето привиква към тези, които му предлагаме ние.
И да, не е задължително да има драми при оттучването, но това пак зависи доколко родителите са позволили детето да ползва биберона и с каква цел.
Всеки избира своя начин.  Wink

# 30
и за мен е загадка ,защо искате да приучите децата с биберон? newsm78Моя син не го поиска първия път и повече не му го предложих.Аз лично не виждам полза от дъвкането на гума (силикон)постоянно.

# 31
  • Мнения: 3 591
не мога да извадя цицата насред улицата Laughing
Ако бях в гората да я извадя.

Мисля, че единственото ти решение на проблема е слинг. В него ще можеш да кърмиш бебето дискретно без никой да вижда и само с едно леко движение ще можеш да го скриеш вътре пък като не искаш да се разсейва за да суче добре. Също толкова лесно и ще го изваждаш пък за да зяпа наоколо Simple Smile

Аз излизам на разходките със слинга и количката сега. Като му се яде или спи го слагам в слинга, като е спокоен в количката. Количката всъщност основно я нося за да мъкна багажите си (и повярвай ми с 3 деца багажа е мнооооооооооооооого Close, а тея дето разсейвит, викат и пищят около тебе са постоянно присъствие)

# 32
  • София
  • Мнения: 3 820
Смуче.Научи се когато беше на около 3 месеца.Сега много рядко заспива без биберон,но пък е по-добре отколкото да си смуче пръстчето.

# 33
Мисля, 4е е много удобно, когато не може да се успокои да имаш резервен вариант с бибата, малко е късни4ко тепърва да запо4вате...

# 34
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922

Винаги съществуват различни алтернативи. Детето привиква към тези, които му предлагаме ние.


Да. Пред алтернативата да реве само заради фикс идеята  да не му се слага никога биба в устата, за мен по-добрият вариант е този, който не ми тормози детето. За да има привикаване, трябва да има постоянство и рутина, а не инциденти и от време на време. "Use it, don't abuse it".   Wink



Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 01:12 от Червената Кралица

# 35
  • Мнения: 422
Пробвали сме няколко пъти,но изобщо не я иска..още от самото начало,дразнеше се че нищо не му пуска. Simple Smile
Сега ако някой му я сложи в устата веднага я взима с ръка и я хвърля. Grinning

# 36
  • Мнения: 374
Има "афинитет" към палеца и засега съм го оставила да си го намира и ако върши работа да се успокоява, но аз съм си смукала палеца до 7 г. и незнам дали и това е решение

# 37
  • Мнения: 374
Цитат
Да. Пред алтернативата да реве само заради фикс идеята  да не му се слага никога биба в устата, за мен по-добрият вариант е този, който не ми тормози детето. За да има привикаване, трябва да има постоянство и рутина, а не инциденти и от време на време. "Use it, don't abuse it".   Wink

да и аз съм на мнение че не трябва да ставам крайна в действията си Hug
А пък и нали все казваме гледай детето слушай детето то ще ти покаже - а пък и всички те са различни


# 38
  • Мнения: 3 760
Аз я приучих към биба, защото палчето не излизаше от устата. В момента, в който се нахранеше пускаше гърдата и лапваше палеца... По принцип не ми пукаше, но доста мами във форума разправяха страхотии за обелени пръсти идруги подобни... А и палците й подозрително се зачервиха и изринаха, та за това. Иначе нямаше да давам биба.... А и не бих дала преди навършени 8 седмици. И аз предпочитам да успокоявам на гърда, ама дребната е на друго мнение  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе ползваше Ники такова приспособление, ама с не особен кеф и за много кратко време.Някъде на 3 месеца сякаш беше, когато рече нъц Naughty и край, повече не успях да му я натикам в устата.Не съм и настоявала.

# 40
  • Мнения: 816
Изобщо не знае как се смуче биберон, нито може да пие от шише. Но като беше по-мъничка, на около 2-3 месеца можеше да пиепе от шише. След това забрави и сега нищо друго освен цица не я интересува:)

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Не признава нито биби, нито шишета, плюе ги като враг №1! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 309
Мда, и Али нищо друго освен цица не признава, нито шише, нито биберон-залъгалка, имаме тъкмо 3 вида, никой не иска. Даже такива физиономии прави все едно киселици и давам, а веднъж даже повърна малко ooooh!майка още прави опити да я научи, но аз отдавна се отказах, за сметка на това ми виси часове по гърдите като не може да заспи или вече си пъха палеца, не ми е приятно ама като не иска, какво да я правя / а и честно казано съм против бибите като цяло, наистина са като запушалка за устичката/

# 43
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Сещам се, че когато беше малък ползваше бибата по съвсем други причини: когато се разплакваше  в колата или докато го обличах. Дойде момент, в който бибата при обличане бе заменена с пеене на песнички, а бибата в колата - с играчка.
 Grinning

# 44
  • Мнения: 5 026
 Ами аз давам биба още от третия ден на Бужи. Имаше противоречиви мнения,че ще откаже гърдата ми, но са моя радост не се е отказал.Но сега нещо я плюе и завира юмрук в устата, та се чудя зъбки ли ще никнат?

# 45
  • Мнения: 374
Пък аз да си похваля тигърчето Grinning
Та тюхках се аз че неще и да я погледне бибата, и на 14.07 пробвах е така за всеки случай и като я "шмръкна" и зацока....направо #Crazy е така го гледах пробвах да я дръпна..тц..вакум си направило момчето.
Ейййй родих се с бибата. Пак не я иска постоянно, но ако е кисел и нервен го успокоява и ми помага в доста моменти.

# 46
  • Мнения: 949
Моят юнак също не обича бибите,давала съм му един-два пати и той все я плюе.

# 47
  • Мнения: 657
Ние смучем бибата от родилния дом,там го научиха,беше ревливо бебе.Първите 2-3месеца беше пристрастен.Сега все по-рядко я търси,най-вече когато заспива и когато заспи я изплюва

# 48
  • Мнения: 1 896
Пиле, точно ромите в квартала едва ли много ще ги впечатлиш с цица на улицата. Най-много да те помислят, че си от техните.  Laughing
Иначе и моето дете не смуче биба, никога не си е смукало палеца - защо да го прави, като има цица? Сори, но децата с биба ми изглеждат все едно някой им е дръпнал шалтера и ги е изключил, в едно такова полувцепенено състояние изпадат.
Слингът може наистина да ти помогне да кърмиш където и когато искаш.

# 49
  • Мнения: 1 353
Вече три седмици се мъча да я науча[smilie=smile3504.gif], но без успех. Сигурно вече ще се откажа?! Та тя не знае какво да прави с биберона - залъгалка  pacifier  Отваря си широко устата, защото не го харесва и ако остане за по дълго вътре се сърди и почва да плаче newsm45 сигурно й пречи. Али дори и с шишето  Misc Baby Bottleне се справя и това е една от причините да не пие вода.

# 50
  • Мнения: 559
Ние никога не сме смукали биба, пробвах няколко пъти, но беба категорично отказваше и след това спрях да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт