За общуването с непознати!

  • 1 462
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Имам следния проблем - дъщеря ми е много, ама много общително дете. . Заговаря хора по улиците, които минават покрай нас, взима си като я черпят  ooooh! Не мога да започна да я дърпам на средата на улицата, защото става цирк.  Просто не знам какво да я правя , от приказки не разбира.
 newsm78 Чудя се , дали след време ще и мине , ще го израсте ли този период или просто детето си е такова и не мога нищо да направя!  newsm78 Дайте съвет какво да правя , да говоря.  ooooh!
 Какво правите, за да възпрете едно общително дете от толкова близки контакти с непознати? newsm78

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 18:52 от Leo

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И моят е такъв. Той е световноизвестен. Запознава се, общува, има куп приятели на всякаква възраст. Навсякъде му подаряват малки подаръчета. Днес например пихме сок в едно заведение. Дребният, разбира се, завърза контакт с бармана и съм много доволна, че дойде и ми каза: Мамо, този батко иска да ми подари балон. Може ли?
Е, по-често забравя да попита, но и имаме напредък. Laughing
Много често той сам заговаря някой непознат, водят задушевен разговор и накрая Самуил казва: "Обаче да знаеш, че не трябва да разговарям с непознати!" hahaha
Врътва се и изчезва.
Според мен, прекрасно е, че детето е толкова общително. Не се отказвай да си приказвате,  че не трябва да говори с непознати, обясни му защо (има много добри хора, но има и лоши хора - давай примери с приказки и филмчета).
Засега не ме е страх, той винаги е с мен. Мисля, че докато стане време да се оправя сам, ще съм го обучила вече.  Hug

# 2
  • Мнения: 3 491
Василиса, и моето 4-годишно е такова, никакво чувство за дистанция  Grinning. И аз уж приказвам какво с кого може, понякога има ефект, понякога - не. Добре поне, че тук не е прието непознати да ги черпят с разни неща за ядене, или поне не е прието това да става, без да питаш родителя. Понякога наистина прекалява, налага се да му направя забележка и да го дръпна. Но на тебе, ако разбирам правилно, можем да ти досаждаме с чиста съвест. smile3508

# 3
  • Мнения: 816
И щерката ми е така. Преди известно време си тръгна след един младеж и аз я викам, викам. Изобщо не ме и погледна. Догоних я, след като се беше отдалечила порядъчно от мен и тя ми завяи, че просто този бил нейния батко, много го харесала. А той изобщо не й обръщаше внимание, просто си вървеше момчето( беше може би 16-17 годишен).
И по пейките се спира и си приказва с хората и храна ходи и си проси, като види някой да яде.
Миналата неделя както си играеше в една градинка по едно време я гледам че е седнала до един клошар и се опитва да си вземе от храницата му #Crazy просто нямам думи... сладко, сладко му разказваше как се казва и на колко години е и лека по-лека се присламчваше към паницата му. А не беше гладна ( и няма да остане Wink ), просто кеф да си хапне от чуждото, може би е по-вкусно.
Ужас, казвам ви.

# 4
  • Мнения: 176
 Hugееееееееееее мами направо ме искефихте ние сме още малки и не мога да дам съвет но за сега натам вървим  Laughingонзи ден бяхме на заведение и наща обиколи всички маси  Mr. Greenно поне за сега не взима храна от други хора  Stop

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
При Дияна този период не отмина, продължава да си е все така общителна. Само за почерпка пита "може ли?"
В понеделник я водих в офиса... държа се свойски с всички, все едно ги познава от много дълго време. на кратко - подлуди ме Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 629
Ако непознатите са възрастни има кажи те да прекратят това, което те притеснява. Кажи им, че не позволяваш на детето ти да взима храна от непознати, или да разговаря с тях, или каквото там те тревожи. Те би трябвало да те разберат и да престанат Peace

# 7
  • Мнения: 668
Като чета май този период не отминава - просто децата са такива по характер и нямам идея какво може да се направи в случая. Освен да се говори на детето и да му се обясни, че не трябва да говори с непознати и да взема това, което му предлагат. Но общителността на детето в никакъв случай не трябва да се възпира, а дори трябва да се насърчава.
Лю също е много общителен и се е превърнал в любимец на всички съседи, а те като го видят и все искат да му дават нещо. Отначало ги оставях, но в последно време взех да им казвам да не правят така, защото ако той е малък и не разбира, то те са големи хора и трябва да се съобразяват. Наложи се дори да се разправям с някои баби на малко по-висок тон, защото:
1. Не искам детето ми да яде боклуци
2. Опитвам се да му създам някакъв режим и навици на хранене
За мен това е основния проблем, иначе много се радвам, че детето ми е общително.

# 8
  • Мнения: 1 753
Ох, ужас - и Ани е много общителна. Някой си върви по тротоара, тя му застава на средата на пътя и му се хили. И те съответно я заговарят, тя се закача, подава им ръчичка  Shocked  Close да ходят накъде... Ужас!  Sad Сега е малка да й обяснявам каквото и да било, но и аз се притеснявам...
Като отидем на пазара и току я видя държи банан в ръка, който някой й е дал. Като излизат навън с баща си и най-редовно носи царевични пръчки, бонбони, шоколад - някой от входа й ги е купил... 

Но аз също мисля, че е до характер. И едва ли ще отмине този период. просто трябва като поотраснат да им се обяснява непрекъснато.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм инструктирала Цветелина когато никой от близките й не е до нея /родител, баба, дядо, учителка или някой на който аз съм я поверила/ да не говори с непознати, защото има лоши хора, които се правят на добри - обещават, че ще и купят нещо, че ще я заведат на сладкарница или при мама и т.н., а взимат децата и ги отделят от родителите им. Казала съм и също, ако някой непознат иска да я води някъде, да вика силно "Мамо" и да се дърпа.Често повтарям инструктажа без повод. Когато беше малка ми казваше, че можела да различи кой е лош и кой добър, че ако види, че не я водят към сладкарницата, ще се отскубне и ще избяга. Сега вече разбира по-добре нещата.
Но има период, през който децата са по-склонни да се доверяват на непознати. Когато станат по-големи, не са така доверчиви.

# 10
  • Мнения: 643
Моя уж не е толкова общителен, и все за мен стои залепен, но има някаква слабост към клошарите, незнам защо така, само да мерне човке който тика количка и изглежда мръсен и отива и го хваща за ръката да го води някъде. Понеже не говори още, и така процедура. Направо съм изтръпнала. Но ако дойде някой друг да го заговори се е скрил зад мен и само се усмихва. Незнам на какво се дължи това негово увлечение

# 11
  • Мнения: 11 306
Моята е вече на 6 г, но взе да се усеща, че не може просто да се приближи към някой и с усмивка да получи всичко. Поздравява, после пита и накрая благодари. По улицата поздравява всички, особено с побелелите глави. Като срещне куче първо пита стопанина може ли да се запознае и чак тогава си подава ръката да я подуши кучето и е много щастлива като я близне.
Общителните деца просто имат нужда само от леко насочване как точно да се обърнат към някой. Не им забранявайте, просто обяснявайте. Те разбират повече, отколкото си мислим.

# 12
  • Мнения: 5 877
умирам от кеф при всяка проява на общителност у детето. При нея обаче е изключено да отиде при напълно непознат човек (освен ако не е дете). Обикновено стоииии, глееееда ме как говоря с човека и ако прецени, че явно му имам доверие, разговаря.
Малко множко е мнителна, но може пък да е за добро.
Слава богу, с детската градина поне към децата се отвори!

Аааа, абсолютното изключение са количките с бебета. Види ли количка с бебе, заковава се пред нея, поглежда в захлас и пита учтиво майката: "Може ли да го пипна по краченцето?" Последния път по "Графа" видяхме поне десет колички...  hahaha

# 13
  • Мнения: 5 647
Напоследък дъщеря ми го раздава по-срамежлива, въпреки че е доста общителна. Подбира се хората, с които общува. Има такива, които не харесва и не говори с тях, въпреки че те се опитват да я заговорят.

# 14
  • Мнения: 811
и калин е общителен,мнооого рядко се показва свенлив Mr. Green

обаче любимо занимание му е както си ходим по улицата-аз го държа за едната ръка,той подскача и пляска минаващите хора Embarassed и им се усмихва ooooh!

имаме си магазини ,в които му дават банан,бонбон...
не мисля да го ограничавам,само да го "насоча" като порасне малко още

Общи условия

Активация на акаунт