Болничният лист след раждане-година след това???

  • 583
  • 14
  •   1
Отговори
  • където има любов
  • Мнения: 307
Здравейте мамчета,имам един въпрос:Могат ли да ми издадат болничен след раждане  година след това?
Става въпрос за следното:След като родих дъщеря си преди година ,не ми беше издаден болничен от родилния дом ,нито след това от педиатъра.Просто никой не ме е питал дали ми трябва,аз не съм си искала и така до онзи ден,когато счетоводителката на фирмата ,в която работех ми каза,че не съм представяла болничен.
Е хубаво ,но бива ли чак след година!В същото време болничният ми беше изплатен и сега се оказва ,че трябва да върна парите,ако не представя документ.
Как мислите ,ще ми издадат ли болничен година след раждането??

# 1
  • Мнения: 2 019
според мен може сас задна дата на мен ми казаха да отида да си го искам ако ми потрябва

# 2
  • където има любов
  • Мнения: 307
Да,със задна дата може ,но мисля,че трябва да е рамките на същата година!

# 3
  • Мнения: 992
според мен би трябвало да може, знам ли  newsm78, но нека мамите счетоводителки да се включат и да кажат по точно

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Тичай бързо в болницата, че в нашата държава не се знае, знае ли се!!!

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
изплатени пари не се връщат, да си търсят те болничния, щото тая счети може и да си е загубила нейде акъла като дава пари без основание (документ).
Главната на работа, милата, около пет пъти в един разговор ме моли някой да го занесе болничния до офиса, защото се забравя и пр, ипр. Да си е свършила работата овреме тая счети, тя и за кога го иска-годината свърши отдавна  Crossing Arms

# 6
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
С цяла година  Thinking едва ли!По-добре отиди попитай в болницата,където си раждала!
Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 248
Няма за какво да се притесняваш!!! Доброволно дадени пари, никой не може да те накара да върнеш. Фирмата трябва да ги върне на държавата,така че проблема ни най-малко е твой.

Естествено заради счетоводителката ножеш да се пробваш в болницата-дали има начин да ти дадат болничен, но мен лично силно ме съмнява  Thinking

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Аз съм начинаещ счетоводител и може би не съм супер компетентна,но....... мисля следното...
щом счетоводителката във фирмата, в която работиш ти е изплащала болничните,тя трябва да има документ/болничен лист/срещу,който да ти ги е изплащала.Щом няма такъв,а ти можеш да набавиш със задна дата,според мен е най-добре да вземеш от лекарката си...в случай на проверка във фирмата ще се търси посоченият болничен лист....и ще не е добре за фирмата ако няма такъв....затова....тичай до лекарката и си вземи такъв.
странно ми е как ще ти дадът такъв само
успех Grinning

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм начинаещ счетоводител и може би не съм супер компетентна,но....... мисля следното...
щом счетоводителката във фирмата, в която работиш ти е изплащала болничните,тя трябва да има документ/болничен лист/срещу,който да ти ги е изплащала.Щом няма такъв,а ти можеш да набавиш със задна дата,според мен е най-добре да вземеш от лекарката си...в случай на проверка във фирмата ще се търси посоченият болничен лист....и ще не е добре за фирмата ако няма такъв....затова....тичай до лекарката и си вземи такъв.
успех Grinning
аз пък да ти кажа, че работата на счетоводителя е да работи с документи и с нищо друго, също така да си изисква и пази документите. Щом това го няма, си носи последствията-къде е бляла, като е бляла, да е бляла. Още повече, че това е бившата фирма на момичето-сума ти време й изплаща пари без документ-тази жена трябва да е болна

# 10
  • Мнения: 8 917
Болничният за бременност може да се издаде със задна дата и не ми трябвало да е в рамките на годината, така, че попитай джи пи-то си Peace

# 11
  • където има любов
  • Мнения: 307
Здравейте !Да ви кажа какво стана:Оказа се ,че в болницата са ми издали болничен,който просто се е запилял някъде и така не е стигнал до мен.Представяте ли си,дори в здравният ми картон не е записан.Но нали съм съвестна си извадих дубликат!А счетоводителката без притеснение ми каза,че най-вероятно тя го е запиляла някъде.А аз въобще не съм го носила.

# 12
  • Мнения: 8 917
Здравейте !Да ви кажа какво стана:Оказа се ,че в болницата са ми издали болничен,който просто се е запилял някъде и така не е стигнал до мен.Представяте ли си,дори в здравният ми картон не е записан.Но нали съм съвестна си извадих дубликат!А счетоводителката без притеснение ми каза,че най-вероятно тя го е запиляла някъде.А аз въобще не съм го носила.
Ами това говори зле за счетоводителката ви Wink Работата й е да осчетоводява документи, а не да ги губи Thinking

# 13
  • Мнения: 1 209
Малеееееее, каква е тази счети бре  #2gunfire

# 14
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
и аз не го разбирам това,но съм виждала какво ли невече,така че това не е най-лошият случай

Общи условия

Активация на акаунт