да гадаем по ноктите си

  • 1 981
  • 15
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://rozali.com/advice.php?l=a&p=75

Погледни ноктите си!

Ръцете са огледало на културата на човека. Източните мъдреци твърдят, че по тях се познава характерът, и а са показателни за физическото състояние.



Ноктите са пряко свързани със здравето ни.

Ако те са с приятно розов цвят, това е доказателство за нормално оросени крайници. Но понякога по ноктите се получават петна, дъгички и други дефекти, които сигнализират за проблем в организма.


ако ноктите ви са твърде сухи, имате нужда от витамин А. Той се съдържа в черния дроб, яйцата и млечните продукти.
ако се появят бели дъгички, то не ви достигат протеини или витамин С.
Хранителни източници на този витамин са плодовете и зеленчуците, като най-богати са цитрусовите плодове (портокали, лимони, грейпфрут), киви, ягоди, шипки, чушките (червени и зелени), броколи и брюкселско зеле, обикновеното зеле и картофите.


силно чупливите нокти, които се цепят вертикално или хоризонтално, алармират за липса на витамин В.
Приемането на този витамин в чисто състояние(на таблетки) не трябва да бъде в много големи количества.
Месото, птиците и рибата са богати на витамин В.


ако ноктите ви са потъмнели, приемайте витамин В12. Ние се нуждаем от много малко количество от този витамин(2-3млг). Той се съдържа само в животинските продукти.


ако ноктите ви имат синкав цвят, вероятно имате проблем с белите дробове


верикалните и хоризонтални черти по нокътната плочка са белег за проблеми с нервната система


ако ноктите ви са прекалено побелели е възможна анемия или проблем с щитовидната жлеза


проблем със сърцето показва черно петно на нокътя

Наблюдавайте ноктите си. Понякога те ни казват повече, отколкото предполагаме.

# 1
  • Мнения: 5 622

 Moите изглеждат здрави  Thinking

# 2
  • Мнения: 6 155
Липсват ми витамини  Confused

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дали е вярно това  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 622

 Според мен е вярно. Ако не 100%, то поне има голяма доза истина в написаното.

# 5
  • Мнения: 6 472
Може би има нещо вярно, защото и лекар ми е казвал подобни неща. Като малка имах много бели петънца и това беше първото нещо, което накара лекарката да си помисли за анемия. Изследванията после потвърдиха подозренията.
В момента ноктите ми изглеждат много добре Flutter

# 6
  • Мнения: 260
Вярно е, двама лекари са ми го казвали (за витамините в частност) На мен май витамин В ми липсва...много ми се цепят нактите, а не е като да не ги поддържам...

# 7
  • Мнения: 164
Моите изглеждат здрави,само дето понякога ми се появяват малки бели петна на някой от тях.

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 15:02 от kroni

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз имам на някой нокът, едни малки бели петънца. Една маникюристка ми каза, че това било признак за проблем с бъбреците Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
Моите са набраздени,това води ли се"черто по ноктите"?Ако да то имам проблеми с нервната система. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 8 505
верикалните и хоризонтални черти по нокътната плочка са белег за проблеми с нервната система

При мен са вертикални.Отдавам го на самия растеж на нокътя...но знае ли човек...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
...и при мен са вертикални

# 12
  • Мнения: 5 299
Вярно е мисля. Моите са нормални. Grinning

# 13
  • Мнения: 5 475
  newsm78 и моите изглеждат здрави.. Peace

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
верикалните и хоризонтални черти по нокътната плочка са белег за проблеми с нервната система

Ужас! Всички нокти са ми набраздени вертикално  ooooh! Ама аз наистина съм бая нервна

Общи условия

Активация на акаунт