Много моля, ако някой може да ми помогне с фенобарбитал (намери се)

  • 8 482
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз мисля, че кучето не се мъчи от тези припадъци, те са единствено неприятни за стопаните.....или се мъчи?

# 16
  • Мнения: 1 150
Аз мисля, че кучето не се мъчи от тези припадъци, те са единствено неприятни за стопаните.....или се мъчи?

За съжаление точно толкова, колкото един човек с епилепсия.

# 17
  • Мнения: 646
пиши във форумите на www.dog.bg  там може да ти помогне някой

# 18
  • София
  • Мнения: 1 638
пиши във форумите на www.dog.bg  там може да ти помогне някой

Пуснах тема и там. Благодаря ти. Знаех за сайта, но поради това, че тук има много и отзивчиви хора пуснах първо тема тук.


Дрън-дрън, дано наистина е останало нещичко. Sad

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не мога да ти помогна с лекарството, но ти съчувствам и стискам палци кученцето ти да се  оправи!

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За съжаление немогада ти помогна . Но вие ме шашнахте- колко много от вас са имали кучета с епилепсия.Кога се проявява това чудо? Моята кокерка днес става на 2 години. Нямака е такива пристъпи, но дали и за напред няма да има? Нищо не знма за епилепсията при кучетата. newsm78.
Съчувствам ти напълно и стискам силно палци да се оправи милата животинка. Много обичам кучета !

# 21
  • София
  • Мнения: 1 638
Джема, чак след 5тата годинка почна да се проявява. В началото слаби и много нарядко припадъци. Сега, от петък насам са на ден по 2 пъти. Бим е на 9. Не е стар.
Ето да го видите:




Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 16:28 от gato

# 22
Здравей. Моето куче също за известно време беше на фенобарбитал. Също не успях да намеря по аптеките. Един познат аптекар ми забърка едно като сироп (по-скоро е като вода) на него пише Фенобарбитал 0.015мг. Говори с някой познат/а аптекар/ка. Дано всичко е наред!!!

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Какъв е хубавец ! Дано се оправи !
А ето моята рожденичка:



Леле, направо се изплаших, сега ще я наблюдавам. А известно ли е какво предизвиква епилепсията? Мога ли да я предпазя? Извинявам се,ако са тъпи въпросите, ама не съм се сблъсквала с това.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 638
Епилепсия при кучетата може да се получи и от травма на главата, но това е само единият вариант. Само от това можеш да я предпазиш. За кокерите е често срещано. Често е по рождение, но се проявява по-късно. Има много други причини, но аз не съм специалист. Попитай ветеринаря, но определено не можеш да я предпазиш, за съжаление.

# 25
  • Мнения: 1 150
За съжаление, няма нищо.
Много ми се искаше да помогна, знам колко е тъжно всичко това.
Дано намериш

# 26
  • Мнения: 723
Леле, направо се изплаших, сега ще я наблюдавам. А известно ли е какво предизвиква епилепсията? Мога ли да я предпазя? Извинявам се,ако са тъпи въпросите, ама не съм се сблъсквала с това.
При моето куче се получи в следствие на тежко прекарана гана (оказа се, че са му сложили ваксина с изтекъл срок) - изкара всички форми, беше на 6 месеца, оживя, но остана с епилепсия.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 638
Много благодаря на всички, които се отзоваха! Вече имам 3 хапчета от Челси, за което страшно много и благодаря. Благодаря и на тези, които ми писаха на лични.
В момента Бим е при мен. Неадекватен е, почти не ме познава, страх го е от мен, страх го е от всичко около него. Мен ме е страх 10 пъти повече, да не получи пак пристъп. Днес му е бита инжекция, но въпреки това е имал още 3 малки пристъпа:(

Благодаря на всички!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 958
Гато, стискам палци всичко да отмине. Дано се оправи Бим. Ще се помоля за него  Praynig
На теб ти пращам топла целувка!  Cry

# 29
  • Мнения: 6 206
Гато, ние сме със същия проблем!
Също нищо друго не действа, само при тежки пристъпи минава на инжекции диазепам.
И тук съм пускала тема да търся фенобарбитал и точно оттук момичета са ми помагали.
Друго което съм правила - звъняла съм по складове, намирала съм познати фармацевти, обикаляли сме аптеки, оттук една опаковка, оттам друга. Отдавна сме минали на детски, за възрастни няма никъде. Лошото е, че на тези които имаме скоро им изтича срока и не знам какво ще правим.
Иначе съм звъняла в завода да питам защо го спират, казаха че чакат лиценз, ама това беше преди година, година и половина, не знам този лиценз от Марс ли го изпращат....
Дано всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт