Много моля, ако някой може да ми помогне с фенобарбитал (намери се)

  • 8 481
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 638
Знам, че темата е за здравния, но моля не я местите за ден, за да може повече хора да я видят.

Кучето ми е много зле! Вече седмица има всеки ден много тежки епилептични пристъпи. Преди беше на фенобарбитал хапчета и не е стигал до такива кризи. Сега положението е зле -  не искам да го губим Sad
Моля ви, ако някой може да ми помогне с това лекарство(няма го по аптеките -  спряно е от производство)!

Знам, че някои ще реагират остро на тази молба, защото става въпрос за куче, но то ми е като дете -  отрасна в ръцете ми и трябва да направя всичко за него.

Заместителите, които се изписват на хора не му помагат. Снощи кризата беше много страшна и не знам дали ще издържи още една такава.

 Cry

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 20:28 от Mamma

# 1
  • Мнения: 5 577
 Sad За съжаление не мога да помогна, но ти пожелавам успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 4 371
Гато..... Confused
С хомеопатия пробвала ли си?

# 3
  • Мнения: 1 107
Имам 3 хапченца, купени преди около година, дали ще ти свършат работа?
Лошото е, че не мога да видя срока на годност  Sad

# 4
  • Мнения: 5 622
Диазепам-а не му ли действа? НО той е при пристъп, да го облекчи и намали симптомите. ПОСле ходи замаяно..не е работа. Епилепсията си е тежко заболяване...Като получи пристъп, изпуска ли се?


Аз имах котка епилептик......тежко е. Ще ти спестя подробностите  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 1 638
Имам 3 хапченца, купени преди около година, дали ще ти свършат работа?
Лошото е, че не мога да видя срока на годност  Sad

Всяка таблетка ми е важна. При него дозата е четвъртинка на 12 часа. 3 таблетки не са малко.
Трябват ми да се стабилизира. После ще търсим заместител, но сега положението е критично.


Бубе, не става с диазепам. Да изпуска се. И се дави от лиги.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 638
Гато..... Confused
С хомеопатия пробвала ли си?

Всичко се разви много бързо. Налагаше се упойка в петък, поради друга причина и тя отключи тези пристъпи. Преди не е имало чак такива кризи, а само леки залитания и потреперване.

# 7
  • Мнения: 723
Ние имахме същия проблем когато живеех с нашите - 6 години сме гледали куче с епилепсия и напълно разбирам какъв кошмар е това...Щом прочетох темата ти, веднага се обадих да попитам нашите дали им е останало нещо, имаха, но с минал срок на годност (повече от 3 години). Много съжалявам, че не мога да ти помогна Sad Защо не се обадиш на ветеринаря да го попиташ за заместител? Знам, че в момента на пазара има доста по-добри заместители на фенобарбирала, а и той може да ти съдейства в намирането на фенобарбитал. Стискам палци да се подобри състоянието на кучето!  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 1 638
Ние имахме същия проблем когато живеех с нашите - 6 години сме гледали куче с епилепсия и напълно разбирам какъв кошмар е това...Щом прочетох темата ти, веднага се обадих да попитам нашите дали им е останало нещо, имаха, но с минал срок на годност (повече от 3 години). Много съжалявам, че не мога да ти помогна Sad Защо не се обадиш на ветеринаря да го попиташ за заместител? Знам, че в момента на пазара има доста по-добри заместители на фенобарбирала, а и той може да ти съдейства в намирането на фенобарбитал. Стискам палци да се подобри състоянието на кучето!  Praynig

Много благодаря. Заместителят не му подейства. В момента не мога да кажа какво е името, защото съм на работа. Дълго име започващо с "К". Днес чакаме кръвни изследвания. Вчера мина всички рентгени -  няма други проблеми.
И понеже се влошава искаме поне временно да стабилизираме с фенобрабитал. Лекарят има ампула, ние също намерихме ампули, но те не вършат работа, защото са само за по време на пристъп, а дори няма кой да му бие инжекция в този момент.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 638
Много благодаря на Челси. Довечера ще взема от нея 3те хапченца, но те стигат за ден и половина, поради малкия грамаж.

Ако все още може някой да намери ще ви бъда много благодарна. Ще заплатя каквото е необходимо.

# 10
  • Мнения: 1 753
Аз имах същата кокерка - черна и рошава... Нямам от лекарството, но се моля да се оправи кученцето!  Praynig

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знам, че темата е за здравния, но моля не я местите за ден, за да може повече хора да я видят.

Кучето ми е много зле! Вече седмица има всеки ден много тежки епилептични пристъпи. Заместителите, които се изписват на хора не му помагат. Снощи кризата беше много страшна и не знам дали ще издържи още една такава.

 Cry


Сигурна ли си, че са епилептични пристъпи?
Да не е от жлезата....и ние имаме кокер и мислехме, че е епилептичка, но се оказа, че се парализира заради подопашната жлеза....тази жлеза трябва периодично да се чисти от лекар....правили ли сте го?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 638
Мъжко е.
Направен му е обстоен преглед. Включително аналната жлеза. Всички показатели са добри. Чакаме кръвните изследвания днес в 3.
Аз съм в София. Кучето ми е в Плевен при родителите ми. Те се грижат от няколко години за него, защото аз не можех да го взема при мен, а сега вече за него мама и тати са му стопаните.
Не мога да успокоя майка, не е спирала да плаче от петък насам. Татко също тежко понася ситуацията. Днес след като излязат изследванията, ще му сложат още една инжекция фенобарбитал, но това не е добро решение. Даже още не знаем как ще му се отрази. Има вероятност довечера да дойдат в София с него.
Гадно е, да виждаш как се мъчи и да не можеш да помогнеш.  Cry

# 13
  • Мнения: 1 150
 Моето куче имаше същия проблем.
Днес ще ходя до майка.
Ако е останало нещо от него, ще ти го дам.
Дано не ги е изхвърлила  Praynig

# 14
  • Мнения: X
аз имах куче болно от епилепсия, наистина само фенобарбитал помага, моето живя 11 години благодарение на него, но трябва дозата да е много точна, последните години го комбинирахме и с едно лекарство за сърце ( фурантрил или нещо такова). За съжаление нямам нищо останало.
Единственият начин да го намирате е да го купувате от някой, който работи в болница и по-точно в неврохирургия.
Стискам палци и успех.

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз мисля, че кучето не се мъчи от тези припадъци, те са единствено неприятни за стопаните.....или се мъчи?

# 16
  • Мнения: 1 150
Аз мисля, че кучето не се мъчи от тези припадъци, те са единствено неприятни за стопаните.....или се мъчи?

За съжаление точно толкова, колкото един човек с епилепсия.

# 17
  • Мнения: 646
пиши във форумите на www.dog.bg  там може да ти помогне някой

# 18
  • София
  • Мнения: 1 638
пиши във форумите на www.dog.bg  там може да ти помогне някой

Пуснах тема и там. Благодаря ти. Знаех за сайта, но поради това, че тук има много и отзивчиви хора пуснах първо тема тук.


Дрън-дрън, дано наистина е останало нещичко. Sad

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не мога да ти помогна с лекарството, но ти съчувствам и стискам палци кученцето ти да се  оправи!

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За съжаление немогада ти помогна . Но вие ме шашнахте- колко много от вас са имали кучета с епилепсия.Кога се проявява това чудо? Моята кокерка днес става на 2 години. Нямака е такива пристъпи, но дали и за напред няма да има? Нищо не знма за епилепсията при кучетата. newsm78.
Съчувствам ти напълно и стискам силно палци да се оправи милата животинка. Много обичам кучета !

# 21
  • София
  • Мнения: 1 638
Джема, чак след 5тата годинка почна да се проявява. В началото слаби и много нарядко припадъци. Сега, от петък насам са на ден по 2 пъти. Бим е на 9. Не е стар.
Ето да го видите:




Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 16:28 от gato

# 22
Здравей. Моето куче също за известно време беше на фенобарбитал. Също не успях да намеря по аптеките. Един познат аптекар ми забърка едно като сироп (по-скоро е като вода) на него пише Фенобарбитал 0.015мг. Говори с някой познат/а аптекар/ка. Дано всичко е наред!!!

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Какъв е хубавец ! Дано се оправи !
А ето моята рожденичка:



Леле, направо се изплаших, сега ще я наблюдавам. А известно ли е какво предизвиква епилепсията? Мога ли да я предпазя? Извинявам се,ако са тъпи въпросите, ама не съм се сблъсквала с това.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 638
Епилепсия при кучетата може да се получи и от травма на главата, но това е само единият вариант. Само от това можеш да я предпазиш. За кокерите е често срещано. Често е по рождение, но се проявява по-късно. Има много други причини, но аз не съм специалист. Попитай ветеринаря, но определено не можеш да я предпазиш, за съжаление.

# 25
  • Мнения: 1 150
За съжаление, няма нищо.
Много ми се искаше да помогна, знам колко е тъжно всичко това.
Дано намериш

# 26
  • Мнения: 723
Леле, направо се изплаших, сега ще я наблюдавам. А известно ли е какво предизвиква епилепсията? Мога ли да я предпазя? Извинявам се,ако са тъпи въпросите, ама не съм се сблъсквала с това.
При моето куче се получи в следствие на тежко прекарана гана (оказа се, че са му сложили ваксина с изтекъл срок) - изкара всички форми, беше на 6 месеца, оживя, но остана с епилепсия.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 638
Много благодаря на всички, които се отзоваха! Вече имам 3 хапчета от Челси, за което страшно много и благодаря. Благодаря и на тези, които ми писаха на лични.
В момента Бим е при мен. Неадекватен е, почти не ме познава, страх го е от мен, страх го е от всичко около него. Мен ме е страх 10 пъти повече, да не получи пак пристъп. Днес му е бита инжекция, но въпреки това е имал още 3 малки пристъпа:(

Благодаря на всички!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 958
Гато, стискам палци всичко да отмине. Дано се оправи Бим. Ще се помоля за него  Praynig
На теб ти пращам топла целувка!  Cry

# 29
  • Мнения: 6 206
Гато, ние сме със същия проблем!
Също нищо друго не действа, само при тежки пристъпи минава на инжекции диазепам.
И тук съм пускала тема да търся фенобарбитал и точно оттук момичета са ми помагали.
Друго което съм правила - звъняла съм по складове, намирала съм познати фармацевти, обикаляли сме аптеки, оттук една опаковка, оттам друга. Отдавна сме минали на детски, за възрастни няма никъде. Лошото е, че на тези които имаме скоро им изтича срока и не знам какво ще правим.
Иначе съм звъняла в завода да питам защо го спират, казаха че чакат лиценз, ама това беше преди година, година и половина, не знам този лиценз от Марс ли го изпращат....
Дано всичко е наред!

# 30
  • Мнения: 22 867
И аз звъннах на познати аптекарки, но отговорът беше, че не го произвеждат, а и те считат, че е най-доброто средство в такива случаи, заместителите не вършели работа. Единственото обнадеждаващо беше, че предполагат, че в някои аптеки може да е останала субстанция /така се изрази едната/, но пък било трудно да се дозира. Имам куче, което безкрайно обичам и напълно те разбирам. Нямаме такъв проблем, да чукам на дървената си глава. Дано му попремине на милото. А може би е изплашен от новата обстановка, нали беше писала, че живее при майка ти и баща ти. Не знам, много, много ти съчувствам и ще стискам палци да се оправя душичката или поне по-леко да ги кара тия пристъпи. Цункай Бим по хубавата муцунка  от нас с Рекс!

# 31
  • Мнения: 4 068
И аз имах куче с епилепсия. Разбирам какво ти е Гато. Нямам никакво останало лекарство, защото моята Спарта почина при един тежък и неочакван за мен пристъп преди около 6 години. Ох, дано намериш лекарството и да се оправи Бим, защото е много тежко.

# 32
  • Мнения: 521
МНОГО ТЕ, МОЛЯ, ПУСНИ МИ ТВОЙ ТЕЛЕФОН НА ЛИЧНА ИЛИ ТУКА!!! ТРЯБВА ДА ТИ КАЖА ЗА КУЧЕНЦЕТО!

# 33
  • Sf
  • Мнения: 808
Мога да ти предложа Карбамазепин, българският препарат на Фенобарбитал. Ако ти върши работа  Peace
Дано облекчите животинката  Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 1 638
Мога да ти предложа Карбамазепин, българският препарат на Фенобарбитал. Ако ти върши работа  Peace
Дано облекчите животинката  Heart Eyes

Точно това му давахме в първите дни и точно от това лекарство се влоши.


Мили хора, не мога да изкажа благодарностите си към всички вас, които ме разбрахте и тези които ми дадоха лекарството.
Страшно много ви благодаря! За всичко!

Вчера вечерта се видях със Челси, която ми даде първите 3 таблетки. Като се видяхме се държах малко неадекватно, за което се извинявам на нея и пак и благодаря, защото благодарение на това хапче, днес кучето има шанс да не направи пристъп (казвам има шанс, защото докато не минат поне 2-3 дена да се стабилизира, не смея да кажа нещо повече).

Благодаря много и на Амели Пулен, която ми писа на лични и днес сутринта, заради мен е станала доста рано, за да успее да ми изпрати още 24 таблетки. Днес преди работа ги взех.

Благодаря и на jenny_k, която също ми изпрати лично съобщение и ми обеща още 7 таблетки Simple Smile Днес сигурно ще се видя с нея. Jenny, ако ревна днес като се видя с теб, не се шашкай, Челси вече ме изтърпя веднъж Simple Smile Нещо нервите ми напоследък ми изневеряват.

Благодаря и на всички, които се вклщчиха в темата ми с подкрепа, която повярвайте ми не е никак маловажна в момент, когато и една усмивка може да те разплаче. Благодаря и на тези, които ми изпратиха лични съобщения с мили думи и съвети, какво мога да направя още за кучо.

Сега в момента състоянието е следното: не е особено адекватен. Гладен е нон-стоп, пие вода много. Не ме познава. Бегло познава родителите ми. Движенията му са странни и забавени. От всичко го е страх, дори най-малкия по-остър шум. Не лае, не се радва на нищо(а е изключително жизнерадостен кокер). Но добрата новина е, че след инжекцията фенобарбитал вчера вечерта, засега не е имал пристъп, което е най-важно в момента. Неадекватността е от лекарствата. Тази сутрин му бе дадено и хапче и се молим да не направи пристъп пак.
Това е състоянието, но благодарение на вас има надежда да го спасим!!!


Искам да благодаря и на създателите на този форум, защото ако го нямаше, то нямаше и да имам шанса да познавам отзивчиви и добри хора, каквито определено има много тук! Вчера пуснах и тема в кучешки форум, където се включи потребител на бг-мамма!!! за да ме посъветва да пусна тема тук Simple Smile

Много прегръдки на всички от мен!

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 576
Gato радвам се, че все пак кученце е по-добре. Миналата година загубих моето и от тогава ми е много мъчно. Надявам се да се преборите с пристъпа и да имате още много години да се радвате взаимно на любовта си!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 638
 Hug Hug Hug Hug
Благодаря на всички ви! Засега се намери фенобарбитал, благодарение на вас разбира се! Heart Eyes

Все още се молим Бим да се стабилизира, но е снабден с известно количество лекарство и сега само ще чакаме и стискаме палци да се пребори.
Много е уплашен, не е адекватен, но засега не е имало пристъпи и дано няма повече такива.

Очаквам от една мама, която се свърза с мен на лични 30 таблетки и майката на Tandoori също намери.


 newsm51 Благодаря!

# 37
  • Мнения: 6 315
 Hug Hug Hug
Гато, стискам палци на Бим да се стабилизира!

# 38
  • Мнения: 5 622

 Гато..то и аз ревнах като ти прочетох постовете... Макар да нямам нищо общо със случая и аз благодаря на всички отзовали се и се радвам, че има хора, на които им пука!

Ще се радвам ако след няколко дена се включиш с още по-добри новини!  Hug

# 39
  • Мнения: 313
стискам ти палци  Бим да се стабилизира, дано е добре вече  Praynig

# 40
  • Мнения: 4 785
Аз също се надявам пуфи да се оправи - имам куче, което също получава припадъци 9макар и редки) и е ужасно - тя се оправя само като и дадем кисело мляко и някакво лекарство, но аз не го знам как се казва. Знам чее тези животинки са като част от теб и знам , че твоя пуфи няма да се предаде само защото много те обича! Саринка като припадне и като ревна веднага отваря очички - много е миличка. Успех на теб, и чакам новини Praynig

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
gato, радвам се че са се намерили таблетките и Бим не е получавал припадаци.  Hug Дано се стабилизира по-бързо.

# 42
  • Мнения: 4 068
Гато, разплаках се и аз. Много се радвам, че си намерила лекарството и новините са добри. Ще се оправи кучо. Имай вяра.

А за неадекватността-моята Спарта също беше така като правеше тежки пристъпи и я тъпчеха с какво ли не. Зениците и се големяваха и даже не даваше да я погаля. Сякаш ръката ми и се виждаше огромна и страшна. Много е гадно това положение, но отминава лека по-лека. Дано съм успяла да те успокоя малко.

Общи условия

Активация на акаунт