Подписка срещу спирането на безплатните l

  • 1 540
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 416
Подписката е започнала преди няколко часа, засега са се подписали само 27 човека...
Моля, изразете своята подкрепа против поредната недомислица... http://www.petitiononline.com/alergii/petition.html


Предварително се извинявам на модовете, ако съм пуснала темата на неподходящо място и моля да я преместят! Определено съм объркала мястото, в бързината съм я сложила в "Кърмене"...
Извинете, Рижа Прекрасница и Yosarian...

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 12:44 от Лора

# 1
  • Мнения: 3 161
А, защо, на място си е; нека видят майките какви са рисковете от храненето с АМ, и да си направят сметката как ще се справят, ако детето развие алергия, а НЗОК не плаща вече млеката за алергични...

Копирах частта от отвореното писмо, която засяга кърменето. Подчертаното е мое:

Цитат
Предпоставките за отключването на АБКМ са комплексни, но основните са: фамилна обремененост, ранно отбиване от кърмене, ранно въвеждане на адаптирано мляко, ранно захранване със сокове и твърди храни, все по-замърсената околна среда.

Превенция на АБКМ, други алергии и обменни заболявания:

Да се насърчават реално майките да кърмят своите бебета! Да се обяснява и показва на майката как да накърми за първи път своето бебе! Веднага след раждането бебето да се дава на майката, за да може да го постави на гърда;
• Да се спре порочната практика в Родилните домове на всички новородени да се дава добавка от адаптирано мляко;

• Да се извършват фективно прегледите на новородените, за да може да се разчита на ранната диагностика;
Да не се препоръчва от педиатрите ранното въвеждане на добавка от адаптирано мляко, а да се насърчава майката да кърми по-дълго;
• Да не се препоръчва от педиатрите остарялото вече схващане за ранното въвеждане на сокове(от 40-тия ден) и твърди храни(от 3-тия месец) в менюто на бебето;
• Да се спазват препоръките от НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ” 2005 – 2010 в частта за хранене на бебето.

# 2
  • Мнения: 2 885
Темата я има вече във форумите на moetobebe.net и на biberonbg.com
Гласувайте!
Браво! 146 Wink Само така, момичета!!!

# 3
  • Мнения: 47 956
моето бебе е на кърма,но аз съм на диета,иначе трябваше и ние да сме на фризопеп ooooh!
има много бебчета на такива млека,не ми се мисли как ще се справят родителите,нека темата я има на няколко места,за да я видят повече хора и да се подпишат
а иначе най-доброто е кърмата,но не мисля че целта на НЗОК е да стимулира кърменето точно с тази мярка Wink

# 4
  • Мнения: 3 760
Тука й е мястото на темата - иначе нямаше да я видя  Laughing

# 5
  • Мнения: 8 917
а иначе най-доброто е кърмата,но не мисля че целта на НЗОК е да стимулира кърменето точно с тази мярка Wink

 Peace

# 6
  • Мнения: 942
А, защо, на място си е; нека видят майките какви са рисковете от храненето с АМ, и да си направят сметката как ще се справят, ако детето развие алергия, а НЗОК не плаща вече млеката за алергични...

Копирах частта от отвореното писмо, която засяга кърменето. Подчертаното е мое:

Цитат
Предпоставките за отключването на АБКМ са комплексни, но основните са: фамилна обремененост, ранно отбиване от кърмене, ранно въвеждане на адаптирано мляко, ранно захранване със сокове и твърди храни, все по-замърсената околна среда.

Превенция на АБКМ, други алергии и обменни заболявания:

Да се насърчават реално майките да кърмят своите бебета! Да се обяснява и показва на майката как да накърми за първи път своето бебе! Веднага след раждането бебето да се дава на майката, за да може да го постави на гърда;
• Да се спре порочната практика в Родилните домове на всички новородени да се дава добавка от адаптирано мляко;

• Да се извършват фективно прегледите на новородените, за да може да се разчита на ранната диагностика;
Да не се препоръчва от педиатрите ранното въвеждане на добавка от адаптирано мляко, а да се насърчава майката да кърми по-дълго;
• Да не се препоръчва от педиатрите остарялото вече схващане за ранното въвеждане на сокове(от 40-тия ден) и твърди храни(от 3-тия месец) в менюто на бебето;
• Да се спазват препоръките от НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ” 2005 – 2010 в частта за хранене на бебето.

Напълно подкрепям emem. Peace

Но и mamavassi има право.

а иначе най-доброто е кърмата,но не мисля че целта на НЗОК е да стимулира кърменето точно с тази мярка Wink

слагам си веднага подписа под писмото.

# 7
  • Мнения: 1 416
Благодаря ви, че гласувате! Вече са се събрали 615 гласа!  Hug

Дай Боже, да има по-малко алергични и повече кърмени бебета!  newsm10

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 11:35 от Лора

# 8
  • Мнения: 2 885
Благодаря ви, че гласувате! Вече са се събрали 615 гласа!  Hug
Дай Боже, да има по-малко алергични и кърмени бебета!  newsm10

А, 617 са. И както си го написала само да не видят кърмачките.... Laughing
"по-малко алергични и ПОВЕЧЕ кърмени бебета" Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 416
А, 617 са. И както си го написала само да не видят кърмачките.... Laughing
"по-малко алергични и ПОВЕЧЕ кърмени бебета" Heart Eyes

Е, лапсус...  Laughing Извинете - аз и да искам нещо добро да кажа, пак ще се объркам....  Grinning Без това още не са ми простили за оня материал...  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 242
Айде турих парафа! Grinning

# 11
  • Мнения: 1 735
Подписах и смятам да разпратя линка на всичкото народ дето познавам.  Sunglasses

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Опитах се да я подпиша за втори път........ехххх, кратуна  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 047
  807 ... много малко  Confused

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
811 желая успех.

Общи условия

Активация на акаунт