Комични/интересни моменти около раждането

  • 2 876
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Азраждах "на английски", в 4ужбинска болница, по техните порядки. Нямам оплаквания, добре мина. не е имало и кой знае какви куриози, освен един - езиков! Когато ми слагаха иглата в гръбнака за епидурала, анестезиологът искаше да го информирам за всяка контракция, та да спре с мушкането, докато премине контракцията. Добре, ама аз толкова се бях ошашкала, 4е в пове4ето слу4ай се 4увах да казвам "конСтракшън", вместо "контракшън"  Mr. Green

# 31
да споделя и аз Simple Smile термина ми беше на 28.01 но на 21.01  (бабин ден)се събудих със кървенв и се наложи да ме закараха в болницата още в 9 часа прегледаха ме и ми казаха че няма скоро да раждам .настаниха ме в предродилното стана обяд усетих че ми истичат водите .излезнах от стаята и казах на първата срещната сестра а тя ми вика отиваи лягаи  рано ти е има време е аз отидох ама започнаха едни напъни усещах как излазаше, волю неволю трагнах пак да търся някои вървях в коредора с разкрачени крака като пате и виках РАЖДАМммм тогава като настана една суматоха не можаха да ме качат на магарето родих в движение.в родилното раждаше още една жена попитаха ни как ще ги кръстим тя вика Иванчо а аз Мария  Joyдоктора като взе да се смее и вика ооо тя Мария за какво бързала толкова да не изпусне Иванчо

# 32
  • София
  • Мнения: 4 966
още един виц за иванчо и марийка-мн готино и бързо раждане

# 33
Падна ми тапата и аз не знам какво става бързо в болницата - приеха ме и казаха, че в следващите 24 часа трябва да рода. През нощта бяха надули парното /февруари/ не можах да спя. На другия ден следобяд към 5 часа ставам от леглото и нещо се стече по краката ми - викам си малее да не се напиках. Отивам при сестрата и и викам изтекоха ми водите, а тя погледна направи проба и казва нещо си се объркала не са ти изтекли отивай в леглото. След няколко часа взе да ме стяга корема /много се притеснявах, че няма да разпозная контракциите/, споделих с момичето с което бяхме в стая, а тя ми казва, че това са контракциите и като ми стана по-чести да се обадя на дежурния. Едвам изчаках да станат на 10 минути и отивам. Дежурния ме преглежда и ми казва: /абе момиче те водите са ти изтекли/Обясних му, че съм казала, но не са ми повярвали. А той:"Хъ, тя не разбира" Отидох в предродилно. Взех да охкам и да пъшкам, а сестрата като ми се скара, че трябва да си пазя силите и да поспя, а не да викам.  NaughtyСедна тя и взе да си чете нещо. Мисля си на акъла ела ти да спиш при тези болки.Ама както и да е млъкнах и не посмях да се обадя. Към 1 часа през нощта пристига още едно момиче, че като започна да вика, да вие....На мен ми премине контракция, тя се развика, мен пак ме заболи като я слушах, полудях....  CrazyДойде време качих се на магарето и не смея да гъкна. Цепнаха ме, че така трябвало ми казаха. Аз им викам правете каквото щете само да свършва. И накрая в 7 и 15 се роди едно малко червено момиченце, колежката по болка, 15 мин след мен роди момченце. Един лекар ме разраждаше, в другата смяна ме шиха.  Въпреки, че ми вързаха краката замалко да му отнеса главата на лекаря дето ме ши.
 През цялата нощ докато имах контракции си мислех къде е таткото да види какво ми причинява, защо не е до мен, за да усети поне част от болките. През цялото време си мислех, че втори път на това няма да се подложа, но мина време ето, че сега чакам още едно Joy

# 34
  • Мнения: 143
Хей момичета страшна темичка Peace
Айде и аз да ви разсмея малко,термина ми беше за 07. Март
но на 20 Февруари сутринта докото си пиехме кафето с мьжо и гледами какьв сняг на "пьрцали"вали на вьнка той ми вика:
е днес какво ще правим и втози момент като шурнаха едни води от мен и аз ами ще раждаме  Sick  ,че като настана една паника щото небях очаквала две седмици по рано да родя и течели тече тази вода а мьжами айде сега бьрзо взема багажа и да трьгваме аз обаче чакай малко вземи една хавлия да постелем в колата че ще намокря седалката от кьде ми дойде тази практичност в тоя момент още се чудя  newsm78 . Та трьгваме най- после а моя така се беше шашнал ,че уж за по бьрзо като ме прекара през едни улици и се ядосва но др.шофьори и се набута в едно задрьстване а аз направо щях да умра от смях  Joy
Слизам от колата а след мен вадичка и на всяко стьпване "джвак"
нооо аз гордо, гордо щот ще раждам ама като ме почнаха тези контракции през пет,през три мин. а останалите 5чпрез минута хич неми беше смешно  Mr. Green .
Както и да е родисе бебчо и на отиване кьм стаята ме чака мьжо ми семейството и едни приятели така се бяха вцепили всички че като ме напуши един смях  hahaha и им викам :айде вече можете да ходите да се напиете за наше здраве а те #Crazy newsm78 .
Пожелавам на бьдещите майки леко раждане и после да разправят  bouquet

# 35
  • Мнения: 373
И часове след контракциите,болките и всичко-звъннах на мъжа ми да ме чака пред болницата,понеже реших да избягам от там/не ми обърнаха нужното внимание-а си бях платила/.Казах му да влезе във входа на първия етаж,а аз ще избягам през асансьорите без да ме видят Laughing
Ти с бебето или без бебето избяга?  Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 4 966
ех,още не бях родила.Беше само началото.Стигнахме обаче до партера и пак се качихме,понеже званяхме в няколко частни клинки,но ни отказаха да ни приемат.

# 37
  • Мнения: 403
Готина тема!
Аз успях да разсмея целия екип, който правеше секциото по неволен начин. Към края на шиенето аз вече поспивах, бях уморена след безкрайните скокове в кръвното, прилошаването, виенето на свят, причинено от спиналната упойка (е, не се плашете бъдещи майки, не е страшно, но е неприятно). Вече не можех да следя какво става около мен. По едно време чувам да се вика "Милена!" (аз така се казвам) и аз като войник, заспал на поста си, отговарям стройно и виновно "Да!", като си мисля, че ми се карат, че спя. А пък те викали санитарката Милена да им помага нещо. Та като се разхилиха всички.

В началото на секциото доктора много добре ме забавляваше. Понеже беше късно вечер, ме питаше на този ден ли да извади бебето или да почака следващия (ако съм имала астрологични мотиви:lol:).

Другото смешно нещо беше как на път за болницата с контракции се опитвам да активирам новата Прима и да включа услугата Семейство и приятели, за да разговарям с мъжа ми по-евтинко, който точно предния ден беше получил служебен Мтел номер, а ние дотогава бяхме и двамата на Глобул. Та аз нищо не знаех за Мтел и съответно в суетнята не съм успяла да активирам семейство и приятели, за което разбрах след изписването.

# 38
  • Мнения: 663
Аз пък докато бях в родилното ,вече бях родила и щастлива че всичко мина бързо и че с  бебчо  всичко е на  ред .и в един прекрасен момент ми откраднаха телефона то се знаеше кое но и така  не си призна. То в това няма нищо смешно оооо smile3518 smile3518 smile3518 какъв рев падна защото изведнъж изагубих контак с целия свят не можах да събща на мои познати .Браво че поне се бях обадила на съпруга си .Комичното е че той много ме бъзикаше "Ако и този телефон не ти харесва хвърли го в тоалетната "предишния тел. го изпуснах в тоалетната без да искам-то и така стана бях си оставила тел. до прозореца докато бях аз в WC -подцених ситуацията .След като ме изписаха от родилното моя мъж ме изненада с нов телефон , сега го пазя като очите си .Втази случка няма нищо смешно но изках да споделя с вас

# 39
  • Мнения: 321
Случайно ми подадоха тази тема  Simple Smile , много е яка. При мен куриоза беше при изписването, багажа за изписването на беба беше готов месец преди това, ако знаех какво сте стане щях да си наглася и моите дрехи.
 Понеже бях качила 20кг и имах само 1 анцунг и 1 гащеризон които ми ставаха, и бях с гащеризона когато ме приеха.......и та така.
    Доиде денят за изписването, нашият татко ми донесе дрехите. Почнах да се преобличам, и  Simple Smile гащеризона ми беше влажен, похвалих таткото, че се е сетил да изпере дрехите, а той ми отговори:
       -Не сам ги прал.
       -Защо ми е влажен тогава гащеризона? - го попитах аз.
       - Ами незнам.
   вадя си шубата от сака, и тя влажна. Тогава вече малко ядосана го попитах:
       -Къде си ми държал дрехите цяла седмица?
       -В колата, в багажника.
       -В колата, в багажника?! Ти добре ли си, и не ги извади като се прибра?
       -Ами не, за какво да ги вадя?
  и просто реших да си замълча. А отвън един сняг вали та вали, едно студено, а аз със влажни дрехи. Бях просто бясна. #2gunfire

# 40
  • Мнения: 5 370
Ами ако не сте чували за смях на операционната маса-то ето ме пред вас.
Бях като цяло много спокойна, защото си имах договорка с моя док, а него ден той беше дежурен.
След като се видя, че няма да тръгне по нормален път-а имах повече от 15 часа без води-ми съобщиха новината, че ще бъде секцио. Аз се хилнах чак от кеф и съвсем се успокоих.
Смъкнаха ме долу на масата, и обработват с дезинфектант полето на операцията.
Дааааа, ама не-кака ви Боби има гъдееелллл...и то ужасен. hahaha Joy
И почнах тихичко да си се хилкам в маската, ама се и треса.
Анестезиоложката се уплаши и ме пита: "ама какво става?"
А аз" ми извинете, ама ме е гъдел".
Леле, като каза на екипа, че като ме емнаха на майтап.......
Единият викаше на другия да си търсел темпераментна жена като мене.
После обявиха, че съм уникален случай просто. Crazy Party

Общи условия

Активация на акаунт