Детето ме заключи!

  • 4 839
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами днес както си оправях спалнята,малкия беше в хола, а вратата която е преходна между двете стаи беше затворена.Малкия се добрал до бравата,а в ключалката има ключ,който никога не се използва,да ама Мишо се добрал до него и кво правил,превъртял ключа.В момента в който понечвам да отворя вратата на спалнята нъц,заключенооо,а малкия от другата страна на вратата.Почнах да му говоря и междувременно търсех нещо тънко остро,с което евентуално да превъртя ключалката/което е почти невъзможно/.Малкия обаче започна да плаче,аз говоря отвътре,обаче почвам да се шашкам,защото като почне да се дере тва дете кво ше правя? newsm78В спалнята имам балкон,по едно време гледам мъж и жена минават казах им на две на три,че детето ме е заключило и плаче от другата стая,и ги помолих да извикат мъжа от магазина отсреща.Идва човека и ми носи 2 отверки,да ама те никва работа не вършат,помолих го да поиска от шефката си мобилния телефон,понеже моя беше в другата стая естествено.Носи човека,звъня на мъжа ми-той не вдига,звъня на неговия приятел с който се предполага че е,и той не вдига,ужас.Накрая звъннах на приятелката ми,която живее на няколко преки от нас и й дадох номера на мъжа ми,с молбата да му звъни докато вдигне.Минутите си минават никой не идва,детето се дере от другата страна на вратата,дави се и аз умирам от страх да не се захласне,приказвам,чукам му по стъклото,ама то не.По едно време гледам шефката на магазина отсреща идва,поисках й пак телефона,свързах се с мъжа ми,той казва че след 15мин ще е при мен,понеже е далече,е да ама тва за мен е много време.....Накрая,мъжът от магазина идва с една стълба /живея на първия етаж за щастие и прозореца беше отворен,пак за щастие/,качи се човека по стълбата,влезе през прозореца и ми отключи вратата Whistling.Мишо горкия така хълцаше,че неможех да го успокоя,а човекът толкова се беше шашнал,че тръгна да си излиза пак през прозореца hahaha,благодарих му и казах,че ще ги почерпя за помоща и му показах къде е вратата,че той горкия се чудеше от къде се излиза.Слава Богу,че имаше кой да ни помогне и че сме на първия етаж,защото не ми се мисли.Свалих всички ключове от вратите веднага,същото направете и вие,които сметнете че може да ви сполети подобно нещо,защото аз не съм си го и представяла,че на този етап от възрастта на детето може да се случи,ноооо никога не се знае.Затова и вие махайте ключовете,защото вие може да не сте на първия етаж,нищо че прозореца ви е отворен Wink

# 1
  • Мнения: 6 417
Моята дъщеря има хоби да ни заключва по терасите. От тогава излизам да простирам с тел. в джоба Joy

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Мъжът ми е заключил свекървата на терасата така, като е бил малък ...

# 3
  • Мнения: 5 140
Карчева добре, че всичко е минало благополучно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Карчева, вземи им подари на хората по-дълга стълба, че туко виж и съседката на третия етаж се заключи  Laughing А може да хората да направят услуга "Отключване на заключени майки".
Много се смяхме с мъжът ми. То на теб не ти е било до смях, но поне сега си по-спокойна.

# 5
  • Мнения: 5 228
Е това винаги ми е било един от кошмарите. Така веднъж се заключих в банята, но за късмет беше заяла самата врата, а не ключалката, та с едно по-мощно рамо се оправи работата. От тогава и аз като Шушон гледам винаги телефонът да ми е в джоба.

# 6
  • Мнения: 47 963
малее,то сега може и смешно да изглежда,но и моя приятелка стоя заключена на балкона,помогнаха й работници от строежа срещу тях  ooooh!,и аз съм махнала ключовете от вратите,ама за балкона не знам-дано не ми се случи

# 7
  • Мнения: 1 313
Миличките......да го нагушкаш хубаво. Важното е,че цялата история е свършила без проишествия.

# 8
  • Мнения: 2 550
Аууу, смях се от сърце, но на теб не ит е било смешно.
мисля, че почти всички деца правят тези номера, кои по-малки, кои по-големи.
И аз съм заключвала родителите си.
То сега ми се връща.
Миналата година ме заключиха и бях готова да излизам през терасата, щото бях на мач, а аз мач не мога да пропусна  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 299
Аз помня много добре, темата на Деяна3 преди време - същата случка, и толкова много ми се е набила в главаата, че всеки път като изляза на терасата, се сещам за това. Confused

Добре, че нещата са приключили благополучно.

# 10
  • Мнения: 2 978
Олеее милата, представям си какво ти е било. Confused

Ние затова махнаме ключалката на вратата на тоалетната...Само като я видях как се опитва да превърта ключа и откачих ooooh!

# 11
  • Мнения: 464
МОята красавица се заключи в колата, издърпала ми ключовете без да разбера #Crazy Слава богу, отключи след 10 минутна игра с ключодържателя. Късно за пожарната, която беше на път. Беше конфузна ситуация Sad

# 12
  • Мнения: 3 164
..............а ще ми разправят някои форумки, че не било гот да живееш на 1-ят етаж Crossing Arms, айде де....представете си същата случка, но да речем на 5 ет. Twisted Evil
аз никъде нямам ключ, а като се къпя, не затварям дори и вратата-все ме е страх да не заяде нещо и т.н.
Радвам се, че е приключило благополучно.

# 13
  • Мнения: 1 866
Ние наскоро също махнахме всички ключове по вратите, защото забелязахме дъщеря ми и тя да се опитва да ги заключва. Направо изтръпнах като си помислих в каква ситуация можех да попадна и сега като четох разказа ти също се притесних. Дано детенцето се успокои и вече да не ви се случват подобни неща.

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз веднъж се бях заключила, ама по възможно най малоумния начин. Бравата на вратата падаше и аз отворила вратата, бравата падна, ама в другата стая, вятъра тресна вратата и гледай какво става. Входната врата заключена отвътре, нищо не може да я отвори. Майка ми звъни на вратата, тогава нямаше телефони... Аз вътре я чувам, крещя ама няма и няма. А съм на деветия етаж, краен апартамент, крайна стая, абе абсурд да ме чуе някак. И с една ножица не знам и аз как, хванах това желязното и съм го завъртяла, ама един час се мъчих, докато успея. Но успях.

# 15
  • Мнения: 46 489
Добре, че не е направил нещо опасно  Praynig

Ние нямаме ключове на вратите, но ме е страх да не натисне дръжката на терасата  Confused винаги я слагам в люлката, когато простирам ...

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
аз си признавам, че мразя заключени и затворени врати, та вкъщи повечето нямат ключалки или ключове, по принцип не се затварят.
Затворените пространства и плача на детето ме хвърлят в амок и сигурно щях да строша стъклото или избия вратата, което сигурно нямаше да е най-обмисленото нещо, което да свърша.

# 17
  • Мнения: 544
Върна ме 4год назад:бременна в 5мес,зима-10гр,облечена с яке и маратонки излизам да простирам 12ч на обед.Бях пуснала на Стоян любимия ми диск с песнички и той си слуша,танцува,имаше поръчение да подпре вратата с табуретка,че да не изстива стаята.Поръчението бе изпълнено и аз спокойно си прострях,но не можах да се прибера,докато той си танцувал ме затворил.Почна се чукане,обяснения какво да направи,опита се детето ама не успя и пак тича да си танцува,аз започнах да се вкочанясвам,разплаках се,той пак дойде до врата опитва,опитва детето и пак не успя.
След около 30мин ме забелязва жена от съседния блок и набързо и обясних ситуацията крещейки.Дойде жената да му звънне на врата/бях го научила да отключва на дядо си-само на него/през балкона му казах да отключи на леличката,но явно детето вече се попритеснило/около 3год беше/извадил връзката с ключове от вратата-вече беше абсурдно да намери точния ключ.Тогава жената слезе пред терасата ни и ме пита какво да правим,добре се сетих,че бях оставила резервен ключ в майка ми за спешни случаи/нали бременна/.
Обади и се жената и бях освободена благополучно след 1ч,добре че бях екипирана/нали се пазех за бебето/иначе не ми се мисли...
Всичко завърши благополучно,но това което преживях тогава,никога няма да забравя!

# 18
  • Мнения: 3 098
Гадни4ко е.
Тази пролет малката ми заклю4ила входната врата,докато баба й била на стълбиЩето.Тя в къЩи,а майка ми отвън.Каза ми горката,4е изживяла голям ужас,заЩото имало ядене на пе4ката,което се приготвя и вратата към терасата била отворена.По4нала да й обяснява как да върне клю4а,за да отклю4и,детето се мъ4ило и все й казвало'Не мога,бабо.'И то4но когато решила да вика някой ве4е да разбива вратата,Щерка ми успяла да отклю4и. Hug

# 19
  • Мнения: 2 353
  Много неприятно, но важното е, че всичко е свършило добре. Свекърва ми се беше заключила отвън с детето, докато изпращала приятелка. Те живеят на седми етаж и се наложило да извика мъж, от онези които правят външна изолация...Човекът влязъл през прозореца.Луда работа. Да не ви разказвам как ми го съобщи Crazy

# 20
  • MUC
  • Мнения: 297
Ужас...
Брат ми така беше заключил майка ми на балкона, докато простирала, бравичката на вратата му е била точно на нивото (той тогава дори не пълзеше, ами се влачеше по задник  hahaha) а тогава нямаше мобилни телефони, това е било 91-ва година...
Майка ми се опитвала да го накара да отключи, но той само и се хилел отвътре  Crazy По някое време щукнал да разузнава апартамента (пак така по задник  Mr. Green) и майка ми естествено само дето не получила удар, милата.
Слава богу, баща ми се прибрал по-рано от работа, та я отключил, брат ми не е успял да направи някоя мизерия, но майка ми беше откачила...

# 21
  • Мнения: 7 430
Радвам се, че всичко е минало благополучно Hug
Милото мишленце Sad

# 22
  • Мнения: 260
Добре, че всичко е минало благополучно! При нас мисля че няма риск, вратите са изметнати и аз дори не мога да заключвам, само мъжа ми може. Но за балконската врата трябва да се помисли като порасне на височина да я стига Thinking

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
'Лъжат' и изметнатите, даже е още по-страшно, защото ако нещо запецне по ключалката както е и крива вратата изобщо няма отваряне Twisted Evil. Леля ми така се озова в капан в собствената си спалня, не с ключ, просто се затворила и дотам; мобилен тя няма, стационарния - естествено в хола. Отвисяла си е вътре към 3 часа Crazy, чист късмет, че е имала уговорка с брат ми да й кара багаж вечерта и той се беше притеснил, че не отговаря на телефона. Бяха разглобили после цялата брава и пак трудно са я отворили смахнатата врата - това най-вече защото не са искали да я разбиват, иначе с 1 шут проблемът се решава.

# 24
  • Мнения: 35 951
съжалявам за това, което сте преживели с детето!
аз имам много голям страх от подобни неща, за това съм махнала дори ключа от банята, а на балкона не смея да излеза, когато съм само с беба; до скоро и само каката не оставах сама вътре; също само дете не оставям в затворена стая и на отворен прозорец например; след всеки подобен случай си обещавам, че няма да оставям и ключа на входната врата - ако нещо стане, да може лесно да се влезе!

# 25
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ужас! На мен ми се случи нещо подобно. Отидох до магазина и оставих детето вкъщи да си гледа филмчето. връщам се и не мога да отворя. Тя е на 4г. и половина, а това беше преди повече от половин година - та връщам се и нъцки. Звъня, тропам, обяснявам и какво да направи, а тя ми вика отвътре - ЧАКАЙ ДА СВЪРШИ ФИЛМЧЕТО. Полудях! Ние сме на 11ет и всякакви глупости ми минаха през главата. Как да е след дълги опити успях да отворя. Направо бях превъртяла и ми се искаше да я ошамаря.

# 26
  • Мнения: 1 753
Ох лелеее, много кофти случки, но съм сигурна, че сега като се сещате ви напушва смях  Laughing Поне на мен ми е много смешно да ги чета тези историйки  Joy Дано само не ми се случва!  ooooh!

# 27
  • Мнения: 730
Моята дъщеря има хоби да ни заключва по терасите. От тогава излизам да простирам с тел. в джоба Joy


 Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 2 657
Малеее Кар4ева Joyпосмях се пак с тебе Winkдобре,4е е имало кой да ти отвори Wink
А Мишо има видинска семка,та гледай да не тръгне другия път по входа,щот моя така направи един път Wink

# 29
Е, и аз да се разпиша.Баща ми си направи нова баня,над вратата обаче с малко прозрче, защото друго в банята няма и то си стои отворено.Та ,влизя моя син(3г) с племенницата(2г) да разгледат новата баня .Започнаха да се хилат и ние не им обръщаме никакво внимание в продължение на 10-тина минути.Докато по едно врме моят каза"мамооооооо, ние се заключихме и като ревнааа......."Племенницата го последва и настана един рев,майко мила.Отдолу под вратата има място , но никой не ни чува като обясняваме да пъхнат ключа.Само рев.Тогава брат ми вдигна снахата на раменете си и тя нали е много слабичка  и височка се пъхна през прозореца над вратата.Представете си само тя...пречупена на две и виждаме само задникът й, а брат ми я държи здраво за краката,че ако я изпусне и ще падне на главата при децата.Та в това й положение и след умоляване племенницата ми реши да й даде ключа .брат ми издърпа снахата и отключихме.Боже ,какъв смях падна после.

# 30
  • Мнения: 7 474
 hahaha аз като малка бях заключила дядо ми в една барака и си трая   hahaha
А на балкона и мен ме затвориха веднъж и сега излизам , но едното око ми е вътре Mr. Green

# 31
  • Мнения: 6 891
Аз не помня дали като малка съм заключвала някого (поне не са ми разказвали) и мен не са ме заключвали, но имам един спомен от малка. Майка ми беше излязла до магазина и аз бяха сама вкъщи, обаче тя май си беше загубила ключа по пътя. И се прибира и не може да отвори вратата. Какво ми е говорила не знам, но в крайна сметка отишла при съседите и от техния балкон на нашия прескочи, за да се прибере вкъщи  Mr. Green

# 32
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ужас! Наистина, добре, че живеете на първия етаж! #Crazy

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
И моя син ме е заключвал, но с тази разлика, че аз бях на балкона, а другата тераса към хола беше широко отворена и има маса със столова..абе идеално за катерене. На всичкото отгоре бях и бременна в 8-мия месец, мъжа ми в чужбина, а аз съвсем ама съвсем сама...Как виках и виех не искам и да си спомня. Махах на хората като луда през терасата и само надничах да гледам другия балкон да не би сина ми да се хвърли ( живеем на 4-тия етаж).  Накрая реших да разбивам вратата, но за мой голям късмет той пипна дръжката на вртата и тя се отвори. Оххх, какво ми беше на никой не го пожелавам  Tired

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
То, и моето маймунче ме е заключвало. В банята, и то нарочно! Седи отвън и се хили. Аз викам: "Малей, само като изляза!" Всичко това, преди обяд - на печката ври ядене, чакам важен "работен" разговор по телефона, мъжът - в Щатите.  Shocked
А дребният отвън обидено вика:
"Ако ми се караш, няма да отключа!"
Наложи се, скърцайки със зъби (а то се съдира от смях), да съм мила и добра, мазна чак.
Отвори ми (а аз се треса, дали въобще ще успее), и какво да видя, човекът и столче си примъкнал - да борави по-лесно и да си посяда, докато ме слуша как натарисвам!  #Cussing out

# 35
  • Мнения: 1 462
То, и моето маймунче ме е заключвало. В банята, и то нарочно! Седи отвън и се хили. Аз викам: "Малей, само като изляза!" Всичко това, преди обяд - на печката ври ядене, чакам важен "работен" разговор по телефона, мъжът - в Щатите.  Shocked
А дребният отвън обидено вика:
"Ако ми се караш, няма да отключа!"
Наложи се, скърцайки със зъби (а то се съдира от смях), да съм мила и добра, мазна чак.
Отвори ми (а аз се треса, дали въобще ще успее), и какво да видя, човекът и столче си примъкнал - да борави по-лесно и да си посяда, докато ме слуша как натарисвам!  #Cussing out
Всъщност това е добър урок.  Замислих се за времето когато той ще е голям и по-силен от мен...

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами, Гейминг, то е ясно, че ще ядем бой, но засега грубата сила е на наша страна.  smile3532

# 37
  • Мнения: 313
от сърце се посмях, но добре, че всичко се е разминало благополучно!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Представям си какво си преживяла...Калина на няколко пъти се опита да ме заключи на терасата, буквално в последния момент съм реагирала. Другият й номер е да затваря вратата на банята, като влезем и да дърпа дръжката, а тя измъкне ли се /което се случва от време на време/, не можеш да излезеш, ако не ти отвори някой от другата страна.

# 39
  • Мнения: 102
Кофти работа, добре че всичко е минало О.К. Аз пък се заключих на терасата преди седмица, вратата се трясна от течението и резето се заключи. Добре че мъжа ми беше в къщи, ама и аз сериозно се замислих, ами ако го няма и малкия е от другия край. Ох, не ми се мисли. Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 4 358
Много ме е страх от такава ситуация  Sad
Колко пъти ми се е въртял този ужасен сценарий в акъла...  Confused

А ние сме на 11-ти етаж  Rolling Eyes

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 704
още една случка искате ли)))

Миналото лято тогава 2г ми юнак ми тръшна вратата на терасата под носа. Те всъщност са две врати и тази, която е към стаята, се затваря.  Той не може да стигне бравата. Доволен, хили се насреща.... Обясних му да донесе възглавници и да стъпи на тях. Разбира детето, носи, ама дотук. Обратно на Василисата му обещах, че ще му дам шоколад, като ми отвори Laughing Светна му лампичката, ама не може да стигне бравата...Казах му да донесе стол (щото той си ги буташе насам-натам). Сладурският обаче върза двете важни думи "шоколад" и "стол" и отиде, покатери се на своето столче, върза се и зачака шоколада. (Сега като го разказвам, се кикотя, ама тогава...). По едно време усети,че нещо не протича по план и чак тогава почна да хълца. (Малко пояснение към картинката - вратите ни горе имат от малките прозорчета, едното, което е към мен, е открехнато на 2см. Другото, което е към стаята, е затворено.) През това време  аз кво правя....гепих една огромна саксия, обърнах я, качих се на дъното й и се опитвам с ръждясалата тупалка да стигна между двете врати бравата на вътрешната врата, за да я натисна и отворя. Не стига с 10см....въртя се,въртя се....заглеждам мрежестата врата, разкъртвам й летвите, връзвам две с една тел и с гореща молба в сърцето, ги тикам между вратите...стана.....

та се чудя да участвам ли в Сървайвър  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 61
Като ви чета постовете мисля, че някой от вас имат спешна нужда от помощ. Можете да я получите тук: ,,Аварийна Ключарска помощ''
                                                                 0888 60 30 93
                                                                  0888 559 669
                                                                 0888 238 138
                                                                   0888 713 293                          ул. Солунска59   02/950 10 40; 02/950 10 41 За всички видове брави, каси, автомобили, продажба, ремонт, прекодиране и монтаж 
24 ЧАСА в денонощието

Общи условия

Активация на акаунт