надпределна фрустрация

  • 3 003
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Момичета, някой може ли да ми каже нещо относно този термин. Става въпрос за отсъствие на говор вследствие на травма. В нащия случай преди около година ни удари желязна люлка по челюстта.Съмнения имаме за хиперактивност, защото много е деен и не спи през деня и въобще все едно има червейчета в дупето. Но пък хиперактивните деца бърборят. А нашия ясно изговаря пет-шест думи. Иначе някакво бебешко джумолене има....ама е на 2 и 9 месеца. Дайте някаква информация.

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 01:18 от mama mariana

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ето един типичен случай на смущение в говора, след инцидент и преживян шок, при който Класическата Хомеопатия може чудесно да помогне!  smile3529

# 2
Мисля ,че термина е фрустрация .

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Нещо и на мен този термин ми е неясен newsm78
Точна диагноза имате ли?
Невролог и логопед гледаха ли детето?
При кой ходихте? /Видях, че си от Пловдив, затова питам/

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Горещ съвет - като имаш и най-малкото съмнение за хиперактивност - тичай на психолог, щото ако е от това проблема...
И нека го видят психолог и логопед - иначе сама да слагаш диагнози е рисково и ще затънеш още повече.
Успех!

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Драги Гост,
 
  Не термина е важен, а това да се помогне на детето.
Колкото до предложения от теб "фрустрация" - ето какво пише в Уикипедия:

Фрустрация е състояние на човек, излъган в своите очаквания и/или лишен от възможността да постигне силно желана цел. Фрустрацията най-често се проявява в някаква агресивна форма. Фрустрацията се проявява най-често под 3 форми: 1.Агресия - когато човек "експлоадира" 2.Регресия - когато човек е такъв по природа, че не е в състояние да избухва, а таи всичко в себе си, има ниска самооценка, самосъжалява се и чрез своето поведение кара другите да се държат зле с него. 3.Ресигнация - това е типичното женско поведение - избухване в сълзи

???..............

# 6
  • Мнения: 534
Госта бях аз.Исках да уточня термина защото според мен е важно,иначе бихме могли само да гадаем. А относно "фрустрация" ето малко по-различен прочит с почти същия смисъл.Фрустрацията при децата е негативно психическо състояние,обусловено от невъзможността да се направи нещо или забрана от страна на възрастния за изпълнение на някакво действие.Наличието на Фрустрация в детето може да формира агресивност,възбудимост или пасивност.Децата проявяват по- голяма емоционалност в ср
авнениес възрастните защото имат по-малка способност за приспособяване.                          ???..............        За едно 2,5 г.дете на което вече му се налага да се съобразява с някакви норми може да се предположи,че хиперактивноста е неговата реакция или отговор.По всяка вероятност говоренето е прекалено мудно занимание за дейната му природа на този етап.Мисля ,че трябва да работите и с психолог и с логопед.А и хомеопатично лечение би ви било от полза.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Благодаря на всички за отговорите. И за уточнението Embarassed, сега вече ми излезна с гугъла доста инфо, ще чета обстойно. Иначе да отговоря. Бяхме на невролог. Изписа ни витамини, минерали, Ескимо кидс, Киетюд. Резултата не мога да го определя още. Може би имаше първите дни, сега пак сме си така тичащи. Дори спрях витамините и минералите, защото те го изнервяха най-много. Според лекарката се касае за хиперактивност, но пък не всичко съвпада - той като бебче и си спеше и се хранеше добре, и беше много кротичък . Сега е като тайфун. Много е нервен, не иска да ми яде. Днес например на една количка и паднало фарчето, той ми я носи и хленчи, аз гледам - гумите се въртят, значи не е това, гледам нещо друго - няма. Най накрая, след десетминутно реване, той ми хваща ръката и я слага на фара, и пак плаче.Не може да ми обясни нищо. Забелязвам го, че когато иска да каже нещо, го казва с нетърпение, с ръмжане, сякаш някой му е запушил устата и е пуснал въздуха в момента, в който изговаря думата. И въобще ако сте наясно  newsm78, има ли предел, над който мозъка превъзмогва тази си бариера и почва да се приспособява.Много ми е притеснено, защото не знам как ще ходим на градинка след 3 месеца......

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Драга Гери,
Хомеопатията стои над това да влиза в безкрайни и безплодни спорове за диагнози и НЕ поставя Диагнози, а си върши работата по разкриване на хомеопатичната индивидуалност, "картината" на конкретния индивид и лекува Холистично - т.е. Цялостно човека, а не се "бори" с болести и диагнози.
 - В конкретния случай, аз не препоръчвам Потискане на хиперактивноста, тъй като тя е следствие и външен израз на някакво емоционално напрежение и всяко Потискане само за себе си, може да доведе до непредвидими последствия.

 - Все пак от описаното от мама Мариана, би могло да се допусне Афазия вследствие на травма на главата, съчетана със Хиперактивност.
- И за двете състояние има чудесни хомеопатични лекарства, но разбира се трябва да се предпишат според конкретната индивидуалност на детето, а това не става по Диагнози, а чрез внимателен и задълбочен 2-3 часов преглед  smile3529

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Нищо против хомеопатията.
  Но този случай задължително изисква следене от невролог, психолог и логопед.


П.П. При кой невролог ходихте? В Пловдив изборът не е особено голям, затова те питам.

# 10
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
този случай задължително изисква следене от невролог, психолог и логопед.

 - Разбира се - Нищо против. Peace
 - Тъкмо ще отчетат Напредъка! Hug

# 11
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Алекс 1 - как точно помага хомеопшатията на проговарянето, за което се изсиква подражание?

# 12
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
мама мариана, при положение, че сте имали травма на челюстта, е наложително да консултирате с лицево-челщстен хирург - поне в Пловдив клиниката ви е близко. Там има и логопед. Липсата на говор не се възстановява с лекарства - те влияят на нервната система, но не влияят на възможността за подражание на детето, нито на желанието му да ви имитира. Това, че казва неща бързо и като че някой му е запушил устата се дължи на факта,че детето има желание да говори , но да го кажа по-просто няма техническа възможност за това - т,е не знае как точно. Този феномен се среща много често при късно проговорили деца.
На твоя въпрос - да мозъкът наваксва - но това зависи от капацитета на детето и от това колко често и как се работи с него за преодоляване на закъснението.
Според мен трябва веднага да започнете работа с логопед - ранен логопед, които знае какво да прави с деца до 3 години  bouquet

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Алекс 1 - как точно помага хомеопатията на проговарянето, за което се изсиква подражание?

  - Уважавам професията и неуморната и упорита работа на Логопеда.
  - Хомеопатията също паралелно може да свърши много добра работа, особено що се отнася до психо-емоционалните проблеми на детето.

  - Лично имам два случая на излекувани чрез хомеопатия заекващи деца. Peace

 - От беглото обяснение на проблема, можех само да предположа че се касае за преживян Шок!
 като се подразбира от самосебе си че родителите са посещавали педиатър и други специалисти досега. Simple Smile

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 12:06 от Alex 1

Общи условия

Активация на акаунт