Коремче вече ни тежи, АВГУСТ бебчо до мен ще си лежи!

  • 14 543
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 266
момичета искам да се оплача ........ тази вечер ми е много мъчно  Cry
днес следобед ходих при една докторка (зам. шефка на нашето АГ в Шумен) всички отзиви за нея са много добри, а пък и е бивша съученичка на баща ми, с идеята да правим уговорка за раждането .... хубаво ама аз си ходя и при още двама доктори, единия от ЖК в Шумен (той обаче не работи в болницата), другия д-р Давидков във Варна ... и двамата доктори казват че бебето върви по- едро и че ако искам да родя нормално (което е и моето желание) трябва да предизвикаме раждането по- рано от термина ми ... жената ми вдигна кръвното отвсякъде
1. не можело то така да се предизвиква, то щяло да си стане голямо колкото си ще и пак да си се роди някакси
2. въпреки че съм се уговорила с анестезиолог да ми сложи епидурална, тя взе да мрънка че само жените с нисък праг на болка искали упойки  #Cussing out и че уж не й пречело да води раждане с упойка, ама нали .....
3. искаме да присъства и таткото, но това било изключено (даже и в Шейново дето ги показвали татковците че са вътре било само за филма, иначе и там дори не позволявали  #Crazy

наговори още един куп глупости, реве ми се от яд чак  ooooh!
и като за капак ме гледа на допотопният си ехограф който приличаше на детска играчка и  ми заявява (съдейки не по вида на бебето, щото то така или иначе нищо не се виждаше, а по ония кръгли картончета дето отчитат гестационните седмици) това ли било голямо бебе, то е към 2 кг. (беше толкова преди повече от две седмици и съм сигурна защото имам диск с прегледа от Варна и го гледах днес newsm78) ... нито успя да види дебелата плацента (аз й казах че поради наличието на диабетици в рода ни имам плацента над 4.5 см дебела и това знам че въобще не е добре ....)
Искам някой да ми каже как е възможно да има подобни некадърници, страхливци и като капак да ми каже на теб така или иначе не ти се полага доктор който да виси през всичките 12-14 часа на раждането и ако искаш да бъде така трябва да си платиш 300 лв.  .... за какво да плащам аз ма патко  #Cussing out #Cussing out #Cussing out след като нито едно от изискванията ми няма да се изпълни  Sick

много моля да ме извините че изписах толкова неща, но ми е адски тъпо, а и никой не може да ме разбере по- добре от вас  Heart Eyes
честно казано поне малко ми олекна  Tired
сега трябва да тъся други варианти  Thinking

# 16
  • Мнения: 75
Цвети как се казва тази лекарка?

# 17
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте мамчета Hug
включвам се най-после и аз Embarassed
Честита ни нова темичка  bouquet.Струва ми се,че в нея ще има новини за нови бебчета Mr. Green.
ЕММА,миличка,видях твоите бонбончета в албумчето.Толкова са сладки,да са те живи и здрави и мнооооого да ви радват.Еееееех напълни ми се душата от тези снимчици Hug.
tedy84 ,много голям бебока бе,браво.Дано всичко с изследванията ти да е наред миличка--стискам палци.
Сега да пиша за моите преживелици през последните няколко дена.Както вече бях ви писала,в сряда имах час при моя доктор за ехограф.Събуждам се аз около 8 часа от страхотни киселини,което не беше ми се случвало до сега.Киселини все съм имала,но през деня или вечер.Сутрин не беше ми се случвало до този момент.Ставам аз и в този момент започва страшно да ми се повръща.Не знам как стигнах до банята Sick.И от 8 до 10 почти не излязох от там.Страхотно повръщане и ходене по голяма нужда през 10 минути.След което вече не можех дори да се изправя на краката си.Кръвното ми падна,обля ме една студена пот и вече усещах как всеки момент ще изгубя съзнание.Притесних се и за малката,че бяхме сами вкъщи.Не знам от къде,но намерих последни сили и пълзешком се добрах до хола и се обадих на таткото веднага да се прибира,че съм много зле.От напъните при повръщането си докарах едни прекрасни контракции и вече си мислех,че това ще е финала,но пак ми се размина.Някак си успях да се изкъпя и веднага мъжо ме закара при доктора ми.Новините и там не бяха много добри--бебата е още малка 2200гр.,разкритието ми вече е почти 2 см и главичката и се напипва при вагинален преглед #Crazy.Доктора ми рече и отсече--лягаш и лежиш,че не те виждам как ще изкараш до 23-07 за да раждаш лъвица.
Веднага се обадих на майка ми и тя дойде да гледа малката,за да мога аз да си почивам,но дребното си знае неговото--искам мама да ми измие дупетооооооо,искам мама да ми сложи да яяяям, искам мама да ми направи Нескуиииииик и така нататък.Бабата се видя в чудо,но помага жената с каквото може--чисти ми,готви ми,но това да изкара дзверо на разходка без мен е мисията невъзможна Naughty
Днес съм по-добре и връчихме на бабата 15 кила кайсии и я пуснах за 2 дена да си ходи.В понеделник или вторник пак ще е на линия и така докато родя на 23-07 както ми се иска(само дано не е по-рано Praynig)
Ами това е от мен,оплаках ви се отново.Съжалявам,че все така с лоши новини се включвам,но какво да се прави--не зависи от мен.
Пожелавам ви лек ден Hug

# 18
  • Мнения: 927
ЦВЕТИ_И, а бе, мила, я не и се връзвай на тази! Избери си някой друг. Явно жената не става  #2gunfireНе се натоварвай с негативни емоции заради нея-шашкаш и бебо така.
ЛОРЕКСА, дано да устискате до датата, която си избрала  baby_neutral baby_neutralНе можеш ли да пратиш малката при майка ти  newsm78 Дръж ни в течение и си почивай колкото можеш.

# 19
  • Мнения: 266
Simmon писах ти на лични  Heart Eyes
Vessy78 то ако имах голям избор в Шумен  Sad добре щеше да е ....забравих да напиша че шефа на родилно тук е още по- голям задник, та затова се бях ориентирала към зам.шефката  Tired
Пък с мъжа ми кви скандали бяха снощи  #Crazy що съм ходила, всичко съм щяла да оплескам така, сега цялата болница щяла да разбере и на пук да ни правят  Sick
сега и с него няма да си говорим сума време  Cry едни "хубави" си ги наприказвахме взаимно  ooooh!

вчера в яда си пропуснах да се отчета че вече съм + 15 кг. 34 г.с.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Sick

# 20
  • Мнения: 2 035
Привет мамчета и от мен  Hug

Lorexa, много се пази миличка! Много хубаво, че майка ти е дошла да ти помага жената, тя като постои известно време и малката ще посвикне с нея, а ти тъкмо ще имаш възможност да почиваш. Но задължително го прави, не се преуморявай в никакъв случай! Най-добре е бебката да се роди горда и храбра лъвица  Heart Eyes

tsveti_j, ако съм на теб на бързо ще се ориентирам към друг лекар, няма смисъл да се нервираш на някаква откачалка, дето и тя не знае какво иска  #Cussing out Ей тва лекарите и те всеки луд с номера си...как може такова нещо, то не стига че е толкова трудно да се спреш на някой и изведнъж като се падне такъв ти иде да го #2gunfire
На мъжо не му обръщай внимание, явно и той се е изнервил, ще се оправите  Peace

Иначе ние днес се бяхме наточили да ходим на изписването на моята приятелка с бебчото, но се оказа, че няма да е днес, а утре  Grinning. Иначе мамата се възстановява, а бебчо Галин бил супер, пу пу.
Между другото и аз си мисля, че в тая си ни темичка ще имаме бебоци  Party Дай Боже да са ни живички и здрави  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 409
Здравеитe!Тцвети много се ядосаь #Cussing out какви са тези лакари #2gunfire а и мажа ти милата не се ядосваи вси4ко 6те се оправи Peace мила ,като се ядосва6 вреди6 на бебо.Оф и на мен ми е много нервно за вси4ко се нврвя и с моя постояно се караме и,вси4ко ме дразни не мога да се тарпя.Лореха пази се доколкото може6 дано да устиска6 о6те малко Peace и да има6 една лавица Peace.Сигорно в тази теми4ка 6те имаме бебоци Flutter ве4е.Аз отижам да посре6на мама и после да видя ьпокупките за бебо Grinning нямам тарпение.Целувки на вси4ки по сладките корем4ета   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 600
Lorexa тъкмо си мислех че сигурно си родила вече, тъй като те нямаше тези дни. Пази колкото можеш и дано да издържиш до 23.07. Поне да влезеш в 9 месец другата седмица. Praynig
Ние сме добре. Бебчето рита много силно.
Днес със повикала сестрите ми на помощ за чистенето и след малко почвам да командвам. hahaha Искам да приключа днес и да си видя къщата в ред. Опитах сама, но много бързо се изморявам и корема започва да ми се стяга. Та сега ще бъда само в ролята на надзирател. Joy

Това е засега от мен. Лек ден и се пазете в жегите.
Целувки по тумбаците.  love001

# 23
  • у нас
  • Мнения: 660
Момичета,пазете се много.Пропуснах да ви кажа,че това,за което ви писах с повръщането е някакъв вирус.Малката ми го изкара само няколко дена прди мен.Повръща цяла нощ,не задържаше даже водичката,която и давах за да не се обезводни.Явно го лепнах от нея ooooh!.Ужасно е,просто за половин час ви оставя без силички.
Прегръдки и целувки от нас Hug

# 24
  • Мнения: 1 045
Lorexa този вирус наистина е гаден - сестра ми го изкара по - миналото лято и беше много зле наложи се системи да и влимат, защото се беше обезводнила. Хубаво се направила, да извикаш майка ти да ти помага. Стискай още мъничко да стане беба малко по-голяма! Дано всичко при вас мине добре!  Praynig
tsveti_j опитай се да не се нервираш, ще видиш че като дойде време да раждаш всичко ще е наред!
Kaili само така давай команди и почивай!!!  Peace
Аз преди малко се върнах от болницата, където ми правиха запис на тоновете и всичко е нормално!!! Днес бебо не е с ускорен пулс явно това вчера е било моментно.
Дано всички се чувствате добре!!!
Сега отивам да пусна още една пералня с бебешки работи - вчера свеки отиде да купи някои работи, а тези които изпрах вчера сега ще ги гладя!!!
Чао и до скоро!

# 25
  • Мнения: 554
Привет и от мен!   bouquet
tsveti_j а защо не родиш във Варна при лекаря който ти следи бременността. Мисля че ще си по спокойна.
Lorexa направо се шашнах - как така се опипва главичката при преглед. Сигурно много се притесняваш, аз лично незнам как бих запазила спокойствие. Но браво на теб! А ние сме с теб и се молим да устискаш още малко!  Praynig
tedy84 дано са ти добри изследванията.  Praynig
И у нас се е развихрила една бригада. А аз "работя с един пръст" ето така  Naughty
Явно с Kaili така ще си откараме днес.   Mr. Green
Снощи такива киселини ме мъчиха и мен, чак станах да повръщам. И бебето не спря цяла нощ да рита. Сега ми се доспа и май ще полегна малко и без това за нищо не ставам.  Sick
Хайде лек ден и целувки!  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 266
Emelle за мое огромно съжаление не може да се ражда в клиниката на варненския ми доктор  Sad не съм наясно къде във Варна мога да родя и таткото да бъде с мен през цялото време, ще ми сложат епидурална и най- важното ще ми предизвикат раждането тогава, когато трябва  newsm78 може би варненки ще дадът съвет  Praynig

# 27
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Хайде варненки помагайте на tsveti_i да избере клиника във Варна.
Цвети напълно те разбирам скъпа. В малките градове е така и при нас в Добрич всички се познават и има значение на кого си човек. Като няма частни клиники е така. Аз също още не съм си избрала лекар пък то не остана. Даже наскоро ми разправяха за една жена дето раждала но нямала уговорка, а пък е медицинско лице. Всички минавали покрай нея и я питали "с: кого си се уговорила" и така никой не и обърнал внимание. Тя обаче била от друго отделение и колежките и като разбрали такъв скандал в родилно станал, че .........
Много е лошо, че в такъв важен за една жена момент си правят пазар с нашия живот, а пък ако се случи нещо лошо, никой не поема отговорност.
Днес времето е хубаво, обаче ние боядисваме кошарата на бебо. Така се вживяхме в детайлите с таткото, че за цял ден сме до никъде. Сега го карам да ходим на разходка, а той не искал.
Май че всички сме на вълна чистене и ремонт Laughing
Bebon, благодаря ти за отговора. Мисля, че се сещам за всичките тия магазини. А ти пазарувала ли си от там?
Мамите с проблеми лягайте и стискайте краката, че не остана. Приятен ден на всички.

# 28
  • Мнения: 566
здравейте, момичета! прекрасно хладно време, а? само за бременни!
Lorexa, с теб май сме от една "партия". моето разкритие беше 1 см и главата на бебчо се напипва при вагинален преглед. от цялата ми диагноза, която има още редове, това последното ме притесни най-много. това означава, че бебето е слязло в таза или нещо такова както преди самото раждане. трябва лежане и никакво мърдане, ама ти с малката незнам как ще се справиш. дано издържиш до 23!
аз поради тази причина полежах в болница и един ден шефа на АГ-то реши да ми опипа корема. това бе най-кошмарният ми преглед /вагиналните са върха/. така ме натисна,че ми предизвика ужастни контракции. след това като обясних на моя доки, той ми каза че това е било тест за матката и щом съм го издържала значи ще си износя бебето! УЖАС!!!
сега се моля само този грубиян да не ми се падне на раждането, че тук не става с предварителна уговорка.

# 29
  • Мнения: 575
Здравейте ,
Или по точно добро утро Simple Smile Аз днес се отдадох на пълноценна почивка. Станах към 11 , разходка до магазина, за нула време направих мекици и една пица и излезнах на балкона да по събера слънчице. Поседях 30мин и ми стана много топло...излегнах се на спалнята уж да събера хлад и чак сега ставам Simple Smile Хубав сън му ударих. Снощи все пак спах малко... събуждах се към 3 от киселини, ама после заспях...сигурно топлото ме е изтощило....
А татито ни са му дали някаква игра и сега не мога да го преместя от съседния комп...като децата е милия.
Иначе днес съм добре, само киселините ме мъчат ,но съм добре.

Пазете се , още малко остана. Лорекса, за теб се отнася също Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт