закъсахме с книгите за лятото!

  • 1 968
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 120
Може ли някой да ми напише списъка с книги и автори за прочит през лятото?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
в темата за книгите за лятото има линк към списъците за всички възрасти.
оказва се обаче, че доста се различават

# 17
  • Мнения: 328
Работя в библиотека в "Лозенец" и  имаме книгите,които ти трябват,с изкл. на Ал.Фол.Пиши ми,ще ти кажа къде да дойдеш.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
а знае ли някой на каква база се правят тези списъци? едва ли се гледат произведениета, които ще се изучават в училище през следващата година...
 

Списъкът би трябвало да се изготви точно по програмата за изучаване на автори в съответния клас. Чудно ми е какво правят доста от авторите в този списък  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Работя в библиотека в "Лозенец" и  имаме книгите,които ти трябват,с изкл. на Ал.Фол.Пиши ми,ще ти кажа къде да дойдеш.
много ти благодаря. можем ли да го направим през първата седмица на август? тогава няма д съм на работа, а и дамите ще са си вече в софия...

# 20
  • Мнения: 328
Работя в библиотека в "Лозенец" и  имаме книгите,които ти трябват,с изкл. на Ал.Фол.Пиши ми,ще ти кажа къде да дойдеш.
много ти благодаря. можем ли да го направим през първата седмица на август? тогава няма д съм на работа, а и дамите ще са си вече в софия...
Може,да!Аз съм на работа до 18-ти август,всеки ден от 9,00 до 14,00 ч.Пиши на лични и ще се разберем.

# 21
Тук  http://www.slovo.bg/ има произведения на мноого автори. Ние ползваме Словото непрекъснато. Проверих, има приказките на Александър Фол, виж, сигурно и другите произведения са там.
Поздрави

# 22
  • Мнения: 712
Тоя списък ми взе ума.
Не знам кой е решил това да се учи. Поне половината са ми непознати като училищно съдържание. Ще попитам майка ми. Тя преподава на 5-8 клас по Български език и Литература.
Ако искаш, виж в книжарница "Пингвините" - www.pe-bg.com, или "Хеликон" - www.helikon.bg

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
Тук  http://www.slovo.bg/ има произведения на мноого автори. Ние ползваме Словото непрекъснато. Проверих, има приказките на Александър Фол, виж, сигурно и другите произведения са там.
Поздрави

благодаря ти! ще проверя.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
Тоя списък ми взе ума.
Не знам кой е решил това да се учи. Поне половината са ми непознати като училищно съдържание. Ще попитам майка ми. Тя преподава на 5-8 клас по Български език и Литература.
Ако искаш, виж в книжарница "Пингвините" - www.pe-bg.com, или "Хеликон" - www.helikon.bg

тези две книжарници са първите места, където проверих.

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моето дете завърши четвърти клас и задължителната литература я взимам от библиотека.

От списъка, който видях тук не виждам включена книгата

- Достигнало до нас - предания и легенди на Елена Огнянова

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
Моето дете завърши четвърти клас и задължителната литература я взимам от библиотека.

От списъка, който видях тук не виждам включена книгата

- Достигнало до нас - предания и легенди на Елена Огнянова

а останалите книги същите ли са? детенце на наши приятели, което също завърши четвърти клас и е заедно с моите момичета при майка ми за ваканцията има съвсем различен списък - само елин пелин съвпада от двата списъка. да не говорим, че на другото дете броят на книгите е наполовина.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Тук  http://www.slovo.bg/ има произведения на мноого автори. Ние ползваме Словото непрекъснато. Проверих, има приказките на Александър Фол, виж, сигурно и другите произведения са там.
Поздрави

нещо не можах да открия фол в словото  newsm78

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моето дете завърши четвърти клас и задължителната литература я взимам от библиотека.

От списъка, който видях тук не виждам включена книгата

- Достигнало до нас - предания и легенди на Елена Огнянова

а останалите книги същите ли са? детенце на наши приятели, което също завърши четвърти клас и е заедно с моите момичета при майка ми за ваканцията има съвсем различен списък - само елин пелин съвпада от двата списъка. да не говорим, че на другото дете броят на книгите е наполовина.

Тази година учителите не са наясно със списака, защото разбира се още не са готови тяхните учебници, нали са по нова програма. Това, което е в проект да изучават е Емилян Станев - Разкази за животни, Ив. Вазов Стихове и разкази, Елин Пелин - Разкази, Приказки за Хитър Петър, и Български нар. приказки, а и Йордан Йовков - разкази. От всичко това, разбира се, доколкото разбрах няма да учат всичко.Трябва да са прочели помалко. Останалото по списъка сме го имали предишни години

Общи условия

Активация на акаунт