Септемврийки, с нетърпение, бебешорски вещи си избират с умиление

  • 28 261
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Скъпи дами, вече 7 месеца броим седмица след седмица, ден след ден - колко време ни остава до срещата с малките ни човечета. Ето че стигнахме и до момента, в който ще започнем с трепет да избираме и подреждаме първите им вещи. Нека се насладим пълноценно на тези емоции, т.е. нека последните 1-2 месеца ни бъдат безпроблемни и леки!
СЕПТЕМВРИ   2006


Mama Igi-август-33г-София-2ро бебе
 tsur4e-01.09-27г- Англия-1во бебе
bandi-02.09-София-1во бебе stork-girl, Шейново
 Noah-02.09-29г-Холандия-2ро бебе
 сладурче-02.09-Варна-2ро бебе
 walentine-02.09-26г-Пловдив-2ро бебе stork-girlродилен дом "Весела"
lilisha-02.09- 28г-София-1во бебе stork-boy Шейново
 Алина-03.09-28г-Бургас-1во бебе stork-girl
 nase24-03.09-33г-София-2ро бебе
 petka -03.09-35г-Велико Търново-2ро бебе
Dennis-03.09-27г-София-1во бебе stork-boy I АГ "Райна Княгиня", д-р Деновска
 diman-03.09-36г-София-1во бебе stork-girl
stes-04.09-31г-София-2ро бебе, Шейново stork-girl
 hot chocolate-05.09-София-2ро бебе stork-girl
 Lessyy-05.09-28г-София-1во бебе stork-boy
 Polinbg-05.09-29г -София/Пловдив-1во бебе stork-girl
 jeana-dark-05.09-25г-София-2ро бебе stork-girl
 mertzy-05.09-31г-София-1ви бебета stork-girl stork-boy
 Bori-Ana06.09-31г-Русе-2ро бебе
 Кимбърли 06-09- 31г-София-2ро бебе
 dvv-06.09-21г-Варна-1во бебе stork-boy
 Мария х.-06.09-28г-Варна- 2ро бебе stork-girl
 ileo-08.09-24г-София-1во бебе stork-boy
Чочи 08.09-26г-София-1во бебе stork-boy Шейново
 маминка- 17.09.-35 г- София-2ро бебе stork-boy
 Jesy-09.09-София-2ро бебе stork-girl ІІ градска, д-р Угрински
 Мама Кари-09.09-Бургас-24-2ро бебе
irinii-10.09-28г-София-1во бебе  stork-boy Шейново, д-р Велев
muckata10.09-22г-Русе-1во бебе stork-girl
mari anka-10.09-29г-гр.Стамболийски-2ро бебе stork-girl
 мила 84- 12.09-22г -София-1во бебе Окръжна болница  stork-girl
 АFRODITA-12.09-31г-Варна-2ро бебе
 Кала-12.09-2ро бебе
 pepta-12.09-27г-Варна-2ро бебе stork-boy
Dessy1-12.09-28г-Провадия-2 ро бебе stork-boy
 sparky-12.09-София-1во бебе stork-girl
ive1ina-14.09-26г-Ст.Загора-1во бебе stork-boy
 е.t.-13.09-25г-София-1во бебе  stork-girl
 assia-14.09-26г-София-2ро бебе stork-girl Майчин дом, д-р Диков
LIBRA- 14.09.-25г-Варна- 1ви бебета stork-girl stork-boy
 radosty22-14.09-Добрич stork-boy
Аetera14.09- 19г-Ямбол-1во бебе stork-girl
ivakrasiva 14.09 -27г - София - 1 во бебе stork-boy Правителствена болница, д-р Станев
 cocolina15.09-30г-София-1во бебе stork-boy
 prysila15.09-36г-Варна-2ро бебе stork-girl
нина011715.09-Варна-1во бебе
 denise15.09-25г.-Рим-1 во бебе stork-girl
 nessi 220616.09.-26-София-1во бебе stork-boy
 Mrs.G 17.09-31г-САЩ-1во бебе stork-girl
 вихронрав17.09-27г-София-2ро бебе
 slanced17.09-29г-Плевен-1во бебе
Дони972 17.09 - Стара Загора - 1во бебе stork-boy
 Mari7718.09-28г-София-2ро бебе
 лулова 18.09-28-София-1во бебе stork-boy
Steffi19.09-30г-София-1во бебе stork-girl
 Vesito19.09-31 г.-София-2ро бебе stork-boy Шейново, д-р Нецов /д-р Ковачева/
 Veselka75 19.09-30г-Пловдив-1во бебе stork-boy
 ziyah19.09-28г-София-1во бебе stork-girl
Anqy-20.09-33г-София-2ро бебе
 Алекса -20.09.-24г-София-1во бебе stork-boyСв.София
 bambi76-20.09-29г-София-2ро бебе
никол5-20.09-23г-Бургас-1во бебе stork-boy
 ellyst-20.09-30г- Бургас-2ро бебе stork-girl
Кика- 20.09-София-2ро бебе stork-boy
 Eva77-21.09-28-София-1во бебе  stork-boy
 Cveti-22.09-23г-София-1во бебе stork-boy Майчин дом, д-р Диков
 Дидонка-22.09-25г-Кърджали-1во бебе
 Ста_нимира-22.09-София-1во бебе stork-boy
 Алфира-22.09-37г-София-1во бебе stork-boy Св.София, д-р Янакиева
 cazo-23.09-27г-София-1во бебе stork-girl
 MariaF-23.09-27г-Белгия-1во бебе stork-boy
 Каролина-23.09-28г-Канада-1во бебе stork-boy
Ави-23.09-34г-София-1во бебе stork-boy
 Кукумявка под прикритие - 23.09 - 32 г - София - 1 во бебе stork-girl
 Веси27-23.09-27г-София-1во бебе  stork-girl
 Cvete_m-24.09-29 г-Варна- 2ро бебе АГ др- Атанасова stork-boy
мама Калина-24.09-София-1во бебе
дилИпилИ- 25.09 -28г-Германия stork-boy
 hella-25.09-34г-Варна-3то бебе stork-girl
 gerchoni-26.09-28г-Русе-1во бебе
 Stelitka-26.09-29г-София-2ро бебе, Правителствена болница
 Tinaina-26.09-26г-Дрезден-1во бебе
 She-26.09-26г-Варна-1во бебе stork-boy
svetlodara - 26.09 - 27г- София- 1во бебе
 Yani-27.09-26г-София-2ро бебе stork-boy Св.София, д-р Гогова
 yoli_plam-27.09-24г-Шумен-1во бебе
 Sesiliq- 27.09-28г-Мюнхен-1во бебе
 viki81-27.09-Пловдив-1во бебе stork-girl
eni-27.09-Русе-1во бебе stork-boy
 доникая-28.09-23г-Варна-1во бебе stork-boy
 ева78-29.09-28г-София-1во бебе stork-girl
 Lililili-29.09-Благоевград-2ро бебе stork-boy
Picky- 29.09-27г-София-1во бебе stork-girl
Desssy-30.09-21г-София-1во бебе stork-boy Шейново
 Catnadeen-29-30.09-30г-София-2ро бебе stork-girl
 Avana-30.09-Пловдив-1во бебе stork-boy
 кари1-30.09-31г-София-1во бебе
 пламена - 30.09- 22г-Русе-1во бебе stork-boy
[/size]
!!!ВАЖНО!!! Вписаните в този списък момичета са задължени да изживеят красива, безпроблемна и увенчана с щастлив край през септември 2006 бременност.

НИЕ СМЕ 99 МАМЧЕТА И ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ ОЧАКВАМЕ НАЙ-ЗДРАВИТЕ, КРАСИВИ, УМНИ И РОДЕНИ С КЪСМЕТ 101 БЕБЧЕТА, КОИТО ПО ПРЕДВАРИТЕЛНИ ДАННИ ЩЕ СА:
31 ИЗНЕНАДКИ



 
39 МОМЧЕНЦА                                                                   31 МОМИЧЕНЦА
и
две двойки близначета

ПОЛЕЗНО!!!
Женска консултация и задължителни изследвания
Вашето бебе онлайн
Вътреутробно развитие на бебето - размери по седмици
СПИСЪК ЗА БЕБЧО И МАМА
СПИСЪК - "ГОТОВАТА ЗА БОЛНИЦАТА ЧАНТА"
ПОДРОБЕН СПИСЪК ЗА БЕБЧО
ПЕДИАТРИ В СОФИЯ

НЕКА СЕ ПОДГОТВИМ...
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения
С БЕБЕТО У ДОМА /от Ави/

Седалищно прилежание на бебето1
Седалищно прилежание на бебето2
Седалищно прилежание на бебето3 /предоставени от Катнадийн/

Нашите снимки photo
за да добавяме снимки към албума ползваме този сайт и регистрация
www.snimka.bg
потребител: septemvri
парола:2006

.
Предишни теми

От някъде надничат и септемврийските бебоци 2006
 Време бързо ти мини е септември доведи
Септемврийските момичета цъфтят като кокичета
Мартенички вързахме бели и червени - септемврийчетата носим здрави и засмени
Пролетното слънце се подава - септемврийското ни бебче шава
Цъфтят дръвчета, пеят птици, а ние чакаме от септемврийчето ритници
За здраве и късмет на септемврийското дете, Великденският заек подготвил е яйце
Денят по-дълъг става, септември наближава
Слънчице навън напече, септемврийските коремки се виждат отдалече!
Влизаме в последниятриместър, за септември викайте оркестър
Септемврийчето в килца наддава, във корема малко място му остава
Предложения за следващи заглавия
Юли, август без проблеми, а септември - вън от тез кореми!/Мерци/
Слънце, плодове и витамини, септемврийките събират за двамина /ирини/
Наш'та сладка тема е бебчо във корема - септември 06 /Алфира/
Вижте календара - септември наближава /Алфира/

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 23:04 от irinii

# 1
  • Мнения: 731
Привет! Този път ще съм първа. Честита нова темичка и отново благодарности на теб, Ирини за прекрасното оформление! Надявам се да не ви отегча с дългия постинг. Ето и записките ми от лекцията на тема:

С БЕБЕТО У ДОМА

Не приемайте гости след изписването – само в родилния дом. Веднъж у дома трябва да се концентрираме върху рожбата си и върху себе си. Ако имаме помощници, те да се занимават с готвене и домакинска работа. Грижите за бебоците трябва да поемем ние.

Бебето трябва да е облечено с един кат дрешки повече от нас. През първите дни е хубаво да прилагаме гъвкав режим – на поискване. Здравото и сито бебе спи между два и четири часа. На четвъртия час трябва да го събудим. Кърменето става от едната гърда за около 15-20 минути. Ако кърмата тече обилно, бебето може да се нахрани и за 5 минути, след което стиска устнички. В такъв случай е добре да се изцеди част от млекото преди хранене, за да се нормализира струята – иначе кърмата буквално се излива в гърлото на бебето и то не суче. Задължително след кърмене трябва да се изцеди гърдата, от която е сукало бебето. Нощно хранене ще има поне първи-втори месец, но не изцеждайте веднага след него, за да не си разстроите съвсем съня. Изцедете чак на сутринта. Гърдите се редуват.

Памперс се сменя преди хранене. Бебето задължително трябва да се оригне. Ако е лакомо – прекъснете храненето да се оригне и след това продължете. Коликите се появяват между 10я и 14я ден. Освен оригването, може да се прави масаж на коремчето на бебето от дясно на ляво. Може да се сложи топличко на коремчето, или бебето да се постави легнало по корем върху гърдите ни. Може да се дава чайче против колики – копър, анасон – вместо водичка. В краен случай медикаментозно лечение, но след консултация с педиатър.

Къпане – затопля се стаята с 3-4 градуса повече от нормалното за бебето. Водата във ваничката да е не повече от 10 сантиметра. Шампоанът за бебе се слага във водата – 1-2 супени лъжици. Къпането е 5-10 минути. Докато не падне пъпчето се мият само главата, гръбчето и крайниците. Ако попадне вода в пъпа – няма страшно, защото следва задължително тоалет на пъпа. Капват се няколко капки 95 градусов спирт върху пъпния остатък сутрин, на обед и след баня. След като падне пъпчето се образува раничка и започва секреция. Секретът може да бъде и “кръвенист” (за първи път чувам тази дума). Ако кръвенистия секрет продължи повече от 2-3 дни – обадете се на педиатъра. Памуче, навлажнено със спирт се поставя в раничката и с едно-единствено въртеливо движение се почиства пъпчето. Ако се наложи пак – с ново памуче. Антисептичен прах за пъпчето се слага след като то падне и е изчистено със спирт. При къпането на бебето може да се използва шампоан всеки ден или пък през ден за главичката. Нека всичката козметика на бебето бъде от една марка, която сте избрали.

Ако бебето се е напишкало – достатъчно е да се измие само с течаща вода. Ако е акало, се мие задължително със сапун. Навън от къщи – разбира се с мокри кърпички, но ни се препоръчва да не прекаляваме с употребата им. Крем против подсичане не се слага при всяка смяна на пелените, но задължително след баня.

Тялото на бебето се маже с мазна емулсия след баня или с преварен за 10 минути на водна баня зехтин. Преносените бебета се мажат по 2-3 пъти на ден.

Вода се дава на бебето по наш избор. Ако се кърми изцяло, то може да откаже вода. Водата се дава между храненията, а след всяко хранене се дават по една или две лъжички водичка като превантивна мярка срещу млечница.

През зимата трябва да се овлажнява въздухът в стаята. Слага се влажен пешкир върху радиатора нощем. Помещението се проветрява на всеки 3-4 часа.

Цеди се гърдата, от която се храни бебето. Ако другата е напрегната и твърда, може по малко да се изцеди. Понякога може да се изцедят 100 милилитра мляко след кърмене.

Биберон се дава при по-силен сукателен рефлекс. Ако бебето не иска, не го карайте.

През първите месеци след оригване и заспиване бебето спи в странично положение, защото е възможно да повърне по време на сън и да се задави. Подпрете го с възглавничка за половин час. Ако бебето спинка с ръчичките нагоре, това е равнозначно на блаженство. Възглавничка на бебето може да се сложи след 3я месец. Отначало се слага само калъфката. На всеки три часа (или на всяко спане) се сменя позицията на бебето.

През първия месец не се режат ноктите на бебето – те могат да се чупят или късат, защото са меки и тънки. Ушенцата се почистват с клечка с ограничител, почиства се ушната мидичка и зад нея. Не се бърка в ушния канал на бебето до 6я месец.

Аспиратор също се ползва след 6я месец.

Столче-кошница за кола може да се ползва и за новородено (до 13 кг). На задната седалка. Никога не слагайте кошничката на седалка с въздушна възглавница! При бебе на 7-8 месеца, което седи стабилно може да се вземе столче от 13-18 кг.

Шезлонгът е само за дома. Не се използва в кола.

Бебето може да спи в различни стаи в началото. То после се сдобива с навици.

Нослето се почиства с фитилче памук. Ако секретите са по-твърди, се капват по 1-2 капки физиологичен разтвор в едната ноздричка, и след няколко минути и в другата ноздричка, защото бебчетата не дишат през устата.

Бебето би могло да бъде отделено в отделна стая, ако е спокойно, но задължително с бебефон.

След 20я ден започва забелването на пишките на момчетата. Може да продължи месец-два. Хваща се пениса в основата с едната ръка и с другата леко се придърпва кожата на пениса надолу като по този начин се разширява дупчицата. Ако има рагади се слага памуче с риванол и се прави 2-3 дни почивка. Когато препуциумът се смъкне главичката може да посинее. Препуциумът се връща обратно, но трябва на всяка седмица поне по веднъж да се придърпва, за да не зарасне отново.

При кърмене, бебето се държи за крачето. Зърното на гърдата е на нивото на главата на бебето, за да не си повдига то главичката. Каша се дава с лъжичка, за да се научи детето да дъвче. Метална лъжичка може да се ползва като навърши бебчето годинка. Когато детето се храни с лъжичка, тя се дава перпендикулярно на устата и бебето може да е на стол или шезлонг срещу нас. Гледайте си бебчето когато го кърмите или храните с лъжичка.

Тhe End.

С пожелание само за хубави новини в новата ни темичка!   bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 858
 newsm10 newsm51 Чудна нова темичка irinii   и още по прекрасното е и доста подходящо ,че Ави е първа както винаги с подробни и изчерпателни лекции  newsm03 smile3501  Изчетах я няколко пъти с голям интерес.После съм убедена обаче ,че всяка една от нас с всяко бебче ще има тотално различни режими и подходи за времето на сменяне на памперса,храненето,спането,къпането и разходките,защото всяко бебче си е уникално човече с уникални изисквания и претенции.Хубаво е да имаме нещо ориентировачно като информация в началото,а после ще споделяме от собствен опит. Hug
Аз днес бих всички рекорди по мързелуване,голямо лежане от легло на легло и четене на книжки,гледане на филмчета.
Отивам да си взема душче и ще изляза малко да се разходя до центъра.Преградки от нас

# 3
  • Мнения: 2 123
АВИ, ВЪРХА СИ! МНОГО СИНТЕЗИРАНА И ПОЛЕЗН ИНФОРМАЦИЯ!ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
Зия, тея лекари #2gunfire При мен преди да ми открият бактериите също забелязах, че пишкам много по-често от обикновено. Дано не ти се наложи антибиотик, но и да се наложи поне ще знаеш, че от това са били контракциите ти!
Катнадийн, радвам се за бебката ти. И аз си мисля, че щом като цяло се развива добре и бъбречето й ще догони другото. Естествено е да си притеснена /и аз бих била/, но важното е, че генерално всичко е наред! Hug

# 4
  • Мнения: 280
Здравйте майчета от новото гнезднце Hug
Ави изключително интересна ми бе лекцията ти. Благодаря  bouquet
Яни, Ирини с моите оплаквания нещата се нормализираха но си пийвам магнерич и но-шпа за всеки случай. Днес направих големи разходки чак до сега.
Купих доста хомеопатични неща. Едно от които е за кърмата, ако е малко, а срещу бъбречни инфекции другото.
ГЛАСА ми пресипна и гърлото ми е винаги сухо Sad ама дали се дължи на климатично-сладоледения ми режим или е по-сериозно не знам.Малко се поомърлушох от това, но бебко щом е добре знчи вс. е добре  Simple Smile
цунки и само хубавки новинки Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 526
Браво Ирини за темичката! Браво на Ави за изчерпателната информация!  bouquet

Аз повечкото неща съм ги понаучила от сестрата на моя мъж, която има 2 месечно бебенце. Това, което Ави е описала отговаря на всичките онези неща, които съм наблюдавала напрактика, че ги правят на бебето.
Единственото, което ми направи впечатление е, че при всяка смяна на памперса, т.е. на всеки 3 часа мият бебето в леген, без никакви сапуни, независимо дали се е наакало или напишкало и го мажат с мас по интимните части. Вечер пък правят баня, като предварително затоплят стаята и мажат цялото дете с мас.

А в на Ави информацията само вечер се маже бебето? Тук има някакво разминаване?!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 562
Здравейте Сладурки,
браво за страхотнотната темичка, Ирини,възхищавам ти се на фантазията всяка темичка да е с различно оформление и така сладко направена:)
Ави, браво на теб, поздравявам те за търпението да напишеш цялата лекция  Simple Smile
аз не съм особено съгласна само с ей това
Ако бебето се е напишкало – достатъчно е да се измие само с течаща вода. Ако е акало, се мие задължително със сапун. Навън от къщи – разбира се с мокри кърпички, но ни се препоръчва да не прекаляваме с употребата им. Крем против подсичане не се слага при всяка смяна на пелените, но задължително след баня.

, ще обясня и защо, според мен свикването на миене при всяка смяна на памперс или наакване изнежва бебето, в един по-нататъчен момент, когато дребосъчето е по-големичко и вече друг е поел грижата за него, например на ясла, и няма да може да го мият на всеки тоалет ще започне и да се подсича.колкото до мазането с крем против подсичане след банята вечер също е излишно, според мен, ако детето не е подсечено.
всеки естествено ще направи както сметне за правилно  Heart Eyes
Деси, мазането с мас се отрича от медицинските работници, защото води до запушване на порите, иначе действително при всяка смяна на памперс след почистване с кърпички/измиване се мажат гениталиите със зехтин/бебешко олио.
Зия, стискам ти палци да се бързо да се отървеш от гадните бактерии.
Катнадийн, браво за хубавите новини от Мазнейкова.Искам да те успокоя, че аз след преживяна травма съм останала с по-малък бъбрек, в същност той е голям колкото на 7-8 годишно дете, до този момент не ми е създавал проблеми, износих една много лека първа бременност, която както знаем все пак си е голямо изпитание за бъбреците, мисълта ми е само спокойствие надявам се че всичко ще е наред.  bouquet
лека вечер и приятен уикенд на всички!стискайте зъби тооооолкова много мина, така малко остана  newsm51

# 7
  • Мнения: 149
Здравейте коремчета!
Да ни е честита новата темичка.
Аз тъкмо се връщам от консултация.Всичко с беба е ОК.Потвърдиха ми,че е малка госпожика,вече тежи 1500 гр.
Оплаках се на доки ,че коремът ми се втърдява ,но и той самият го забеляза.Предписа ми магнерич за около 15 дена.Не ми направи вагнален преглед за скъсена шийка.Irinii-трябваше ли да настоявам?
Толкова се притесних ,че ми се налага да пия лекарсвтото.Другата седмица мислехме да ходим на море ,а сега ме е страх.А и на последък не се спирам.Работата ми е свързана с много движение и май ще трябва да намаля темпото.Иначе доки не спомена дали трябва да лежа. newsm78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Отново много хубава първа страничка - този път с меченца, много са сладки. Благодаря, Irinii  Hug.
А информацията на Ави е много полезна и изчерпателна  Grinning. Макар, че ще ми е второ детенце, първото ми раждане беше отдавна и сега с удоволствие си припомних неща, които бях позабравила. Вече нямам търпение да се срещна с новото човече, а при вас как е ?

# 9
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Ириини страхотна темичка Благодаря че въпреки всичко намираш време за нас
Ави направо си супер изчерпателна Аз също си миех Дари след всяко сваляне на памперса само с водичка ако не се е наакала и след това я мажех с олио Крем против подсичане използвах само ако е подсечена ама тя много рядко беше и то слабо като сложиш цинкова паста веднага минава
Аз я къпех в друга стая а нейната проветрявах и поддържах температура 21 градуса - тя беше зимно бебе и беше много важно да не се презагрява и изсушава въздуха А нощем я хранех до към 6 месеца Побъркваше ме но не можеше да се откаже от нощното хранене

Момичета преумората си каза думата От вчера вечерта съм със силни болки и днес ходихме на лекар Оказа се че при "грацилните " бременни било често срещано Бебето притиска всичко и ме боли пикочният мехур и канали Слава богу шийката и матката са спокойни И кръстчето много ме боли но лекарката каза че за моите размери е нормално и все по зле ще става
Скараха ми се че съм много слаба - качила съм 3 кг до тук и че не ям месо  Embarassed А на мен ама изобщо не ми се яде месо И леща много трябвало да ям а аз не мога да я хапна и без да съм бременна
Иначе бебчо е добре и околоплодните води са добре Казаха ми да лежа много и то само на ЛЯВО и познатите ви но-шпа
Ами оплаках се сега трябва да лежа и не знам кой ще изглади дрехите на детето Да видим как ще реагира таткото като му предложа той да ги изглади  newsm78 До сега ютия не е хващал но и той доста се уплаши така че може и да се пробва
Поздрави и лека нощ

# 10
  • Мнения: 4 451
Здравейте, момичета!
Темичката е прекрасна. Е, мен ме няма в списъка, че се включих по-късно, но знайте че и аз съм една от вас.
Преди седмица ходих на консултация. Оказа се, че бебо е слязъл много ниско и е седалищно разположен. Гинеколога смята, че няма да се обърне, защото вече е много ниско разположен и пак ще ме оперират Close Казвам пак, защото преди 4 години раждах малката със секцио пак заради седалищно предлежание. Сега така се надявах, че ще раждам нормално... Така съм се уплашила, че вече много се притеснявам от предстоящото раждане.
Днес купих много сладки терлички за бебо (незнам точно как да ги нарека) и макар доктора да казва, че ще имаме момиченце, не посмях да ги купя розови. Взех зелени. Това е от мен. Лека нощ!  bouquet

# 11
  • Мнения: 514
Добро утро ,момичета!Въпреки,че е почивен ден не можах да спя и станах доста рано,а преди колко поспалива бях ooooh!
Темичката,наистина е страхотна благодаря,Ирини  bouquet,искам да те попитам-ти ходи ли във Фемина в 30г.с.?Направиха ли ти запис?
Ави,благодаря за изчерпателната информация,наистина ще ни е от полза!
Зия,стискам палци всичко да се оправи и да нямаш повече проблеми!
Това е от мен,по-късно пак ще се включа! Hug

# 12
  • Мнения: 388
Добро утро и от мен!
Ирини първата ни страничка  е отново най-хубавата,за което благодаря! newsm51
Тази вечер голямо въртене падна,не мога да спя вече,имам страшна болка между краката,костите и ставите ме болят,не мога да се завъртя от ляво на дясно,правя го с големи усилия и болки.Така съм вече втора вечер и незнам какво й става на бебка,но мине ли 23.00 часа започва яко да ме рита и така продължава до към 1.00-2.00 часа през нощта,голямо блъскане става.Мъжа ми вчера от разтояние е видя какво прави в корема ми и много се изнанада Shocked,и двамата не помним каката да е правила такива изпълнение.
Ави и аз ти благодаря за подробната информация smile3525,има неща,които се разминават и с моя опит,но като гледам не е само при мен.
mari_anka, аз те виждам в списъка ни,Ирини както винаги се е погрижила.Още снощи преди да прочета постинга ти те видях в списъка.

# 13
  • Мнения: 149
Добро утро !
walentine - и мен нощем ме болят костите от долу  и аз едвам се обръщам от ляво на дясно от болка.Много съм притеснена.До скоро го свързвах с разширяването на костите ,но след вчерашната консултация си мисля ,че е свързано с контракциите.Ужасно съм се притеснила.До сега всичко беше наред,а сега този Магнерич?
Някой може ли да ми каже трябва ли да спрем секса докато пия Магнерича?Забравих да питам доки,а той нищо не спомена. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 731
Добро утро, момичета!

Радвам се, че намирате информацията за полезна. Лекцията бе изнесена от действаща акушерка, която преподава и в едно от училищата за бъдещи родители в София. Идеята е, че бебе по книги не се гледа, но все пак те ни дават насоки. Всеки родител ще подходи към грижите за бебчето си както смята за най-уместно, а на нас май и интуицията ще подсказва.

Майчета с по-големи вече дечица, споделяйте опита си с нас първескините, че май ние преобладаваме и имаме нужда от повече информация. Идеята за смяна на памперс преди хранене е, че клапичката отгоре на стомахчето не го затваря плътно и при завъртане на бебчето за повиване на пълно тумбаче, то може да повърне.

Зия, дано всичко се оправи скоро!

Яни, знам, че е лесно всички да казваме по-полека и по-спокойно, но понякога е трудно осъществимо. Отдай се на почивка доколкото ти е възможно. Надявам се да отминат болките и да се видим в четвъртък.

Не мога да споделя нищо за болките в костите. Пожелавам ви да са по-търпими. Ето, септември се задава!

Едно въпросче: Ако някоя от вас знае къде се намира и как се стига до детската/бебешка борса в кв. "Хаджи Димитър" в София, моля да пише, че мислехме да ходим следващата седмица. Прегледах списанията си, че бях виждала някъде рекламата, но не мога да я открия. Предварително благодаря!

Приятен и усмихнат ден на всички и само хубави новини от изследвания и прегледи!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт