биберон или пръст - кое е по-малкото зло

  • 1 655
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 735
Не, не го учи на биба!
Бибата деформира небцето ,понеже не е така мека както гърдата. Оттам ,се получават обратни захапки

,криви зъби и говорни дефекти. Имаше и статия в Библиотеката по този повод ,само да я намеря

# 16
  • София
  • Мнения: 3 819
Аз му давам биберон.За мен това е по-малкото зло.

# 17
  • Мнения: 1 735
Намерих:

Дългосрочната употреба на биберон се свързва в няколко проучвания с проблеми в оралното развитие. В тези проучвания челюстите на децата не са развили толкова широка арка, както биха имали, ако бяха сукали година или повече без употребата на залъгалки, което е довело до повишена нужда от ортодонтна намеса и повишена трудност с дишането през носа.

Бебетата с биберони не се усмихват. Няма официално изследване, но можете да проверите това сами в който и да е по-голям магазин. Наблюдавайте как бебетата със и без биберони реагират на заобикалящото ги. Наблюдавайте как възрастните установяват връзка с бебетата. Кога се усмихват бебетата? Кога възрастните им се усмихват и се закачат с тях?
Какво става, когато нормалното трипосочно взаимодействие на сукане, калории и любящо докосване е нарушено от биберон-залъгалка? Все още знаем само някои от отговорите.


Бибероните-залъгалки са свързани в едно проучване с нисък коефициент на интелигентност. Има само едно изследване, което е направило тази връзка, но заключението е, че рутинното “укротяване на бебето” с биберон-залъгалка, вместо да се посрещнат нуждите му от стимулация и взаимодействие, може да забави умственото му развитие.

Бибероните засягат майчините отговори на бебешкия плач. Майката е склонна да научи по-малко техники за успокояване, ако редовно използва биберон-залъгалка.

Бибероните се свързват с увеличаване на инфекциите на ушите и млечницата при бебета в ясли. Интересното е, че самото действие на използването на биберона-залъгалка изглежда да е част от проблема, не само чистотата на биберона сама по себе си.


От тук

Когато бебето показва, че се нуждае да суче, общо казано най-добре е да суче от гърдата, особено ако има проблем с наддаването на тегло. Гърдата е първата залъгалка и в повечето случаи остава най-добрата.

Оттук

# 18
  • Мнения: 308
според мен по- добрият вариант е биберонът, защото след време ще може да го скриеш и да отучиш детето а с пръстът това е невъзможно. моето момиче използва биберон единственно когато заспива или е уморена, явно това я успокоява.

# 19
  • Мнения: 532
Добре де,задължително ли е децата да се учат на биберо или пръстче???
Всички  ли имат такава неистова нужда да сучат нещо?

# 20
  • Мнения: 296
Естествено, че не е задължително, ако може и без 2 те ще е супер, но за съжаление по голяма част от децата имат нужда да смучат нещо. При така поставения въпрос по-малкото зло е биберона, защото бибероните вече са съобразени с челюстите на детенце, по меки са , на някои фирми са и сплеснати така, че да имат минимално неблагоприятно (според рекламни брошури и никакво) влияние. Пръстчето е твърдо и деформира челюстта, а в последствие и зъбчетата, появяват се и говорни дефекти и други неприятности както е описано по горе. Ние ползваме биберонче, имаме си 6 в момента-за в къщи като заспива вечер, за на вън в кутийки, за през деня като е неспокойна, но се старая да ги използваме минимално, а целта ми е да не свиква с един биберон, а и с различни биберони да се надяваме, че няма да се прояви деформация на едно място(май не го обясних съвсем), целта ми е да не го ползваме хич, но засега не успявам...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 603

Бебетата с биберони не се усмихват. Няма официално изследване, но можете да проверите това сами в който и да е по-голям магазин. Наблюдавайте как бебетата със и без биберони реагират на заобикалящото ги. Наблюдавайте как възрастните установяват връзка с бебетата. Кога се усмихват бебетата? Кога възрастните им се усмихват и се закачат с тях?
Какво става, когато нормалното трипосочно взаимодействие на сукане, калории и любящо докосване е нарушено от биберон-залъгалка? Все още знаем само някои от отговорите.



Моля да не го приемеш за заяждане Hug, но не съм съгласна Naughty. Сава се смее с и без биберон от малък, когато е с биберон и го закачат даже коментират "гледай го как се смее през бибата". А отделно съм виждала в квартала и други бебета, които се смеят с биба в устата  Grinning

# 22
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Не всяко дете, което започне да си суче палчето, задължително се пристрастява към него.

Моят син си откри палеца  на около 1-2 месец някъде. На 6-7 месеца вече не го смучеше. 
Нищо особено не съм предприемала за отучване, нито съм използвала бибата за заместител. Но бях се научила да разпознавам кога си смуче палеца от глад, кога защото му се спи и съответно съм реагирала като съм давала гърдата и/или съм го приспивала. Всъщност, то и това бяха главно причините, поради които си смучеше палеца. Другите случаи бяха след ядене или докато заспива, но това не се случваше много често и не ме е притеснявало. Чесъл, и все още си чеше, венците с пръсти, но това е съвсем друго нещо. Като го видя обикновено му давам някоя чесалка или играчка или аз му ги разтривам с пръст.

# 23
  • Мнения: 1 735

Бебетата с биберони не се усмихват. Няма официално изследване, но можете да проверите това сами в който и да е по-голям магазин. Наблюдавайте как бебетата със и без биберони реагират на заобикалящото ги. Наблюдавайте как възрастните установяват връзка с бебетата. Кога се усмихват бебетата? Кога възрастните им се усмихват и се закачат с тях?
Какво става, когато нормалното трипосочно взаимодействие на сукане, калории и любящо докосване е нарушено от биберон-залъгалка? Все още знаем само някои от отговорите.



Моля да не го приемеш за заяждане Hug, но не съм съгласна Naughty. Сава се смее с и без биберон от малък, когато е с биберон и го закачат даже коментират "гледай го как се смее през бибата". А отделно съм виждала в квартала и други бебета, които се смеят с биба в устата  Grinning
Не ,защо да го приемам за заяждане(на всичкото отгоре е цитат).  Hug 
Поне знам ,че има и усмихващи се през бибата бебета. Wink

Не всяко дете, което започне да си суче палчето, задължително се пристрастява към него.

Моят син си откри палеца  на около 1-2 месец някъде. На 6-7 месеца вече не го смучеше. 
Нищо особено не съм предприемала за отучване, нито съм използвала бибата за заместител. Но бях се научила да разпознавам кога си смуче палеца от глад, кога защото му се спи и съответно съм реагирала като съм давала гърдата и/или съм го приспивала. Всъщност, то и това бяха главно причините, поради които си смучеше палеца. Другите случаи бяха след ядене или докато заспива, но това не се случваше много често и не ме е притеснявало. Чесъл, и все още си чеше, венците с пръсти, но това е съвсем друго нещо. Като го видя обикновено му давам някоя чесалка или играчка или аз му ги разтривам с пръст.

Абсолютно по същия начин е и при нас. От всичко най-много й харесва да я чеша с пръст,дори е заспивала така през периода на зъбоникненето. Иначе аз съм бибата и съм й напълно достатъчна като такава.

# 24
  • Мнения: 1 030
Бибата поне можеш да я миеш често и да я стерилизираш. А ръчичките, особено като стане по-голямо детето и лази по земята - не е хигиенично да лапа

# 25
  • Мнения: 577
моят син отначало започна да цока бибата,но преди един месец се отказа напълно от нея,сега не проявява интерес към нея нито към пръсти,но аз съм на мнение че е по добре пръсти отколкото биби.

# 26
  • Мнения: 2 885
Бебетата с биберони не се усмихват. Няма официално изследване, но можете да проверите това сами в който и да е по-голям магазин. Наблюдавайте как бебетата със и без биберони реагират на заобикалящото ги. Наблюдавайте как възрастните установяват връзка с бебетата. Кога се усмихват бебетата? Кога възрастните им се усмихват и се закачат с тях?
Какво става, когато нормалното трипосочно взаимодействие на сукане, калории и любящо докосване е нарушено от биберон-залъгалка? Все още знаем само някои от отговорите.


Това горното за моят син ама хич не важи. По-усмихнато бебе не съм виждала, а е с биберон.  Laughing

Няколко въпроса:
1. Какво правят майките, които не кърмят поради една или друга причина /пр. прием на лекарства несъвместими с кърменето/?
2. Как се задоволява силният сукателният рефлекс без биберон или палче?
3. Как се отучва едно дете над 1,6 г. от палчето?

Аз пък намерих пуснато от Бу това
РАЗДЯЛА С БИБЕРОНА-ЗАЛЪГАЛКА
Д-р Андреа Шмелц
"Нуждата от сучене е вродена. ...Принципно срещу анатомичната залъгалка (с плоска, а не с кръгла или капковидна форма) през първите 2 години няма много възражения. Биберонът-залъгалка при всички случаи е за предпочитане пред палеца, който винаги е на разположение и от него детето по-трудно може да се откаже....."

# 27
  • Мнения: 942
И според мен бибата е по-малкото зло, нотова си е лично мое мнение.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми е близо 9кг и е на 3 месеца. Според педиатъра трябва да давам вода или да го кърмя по-малко от обикновено. Започнах да му давам биберон преди заспиване, защотото последното кърмене е 22:30 и малчо като си хапне не пуска зърното, а си го държи в устата и отвреме на време засуква докато заспи. Като му го взема се събужда и се сърди. В този случай винаги ми е под ръка залъгалката и успявам да се отделя от Емо иначе заспивам докато го чакам сам да се откаже от сученето.
Зъболекарката ме посъветва да давам залъгалка, за да не свикне с пръстче, защото се деформирали венците и зъбките ставали криви. Според нея и това се лекува, но с шини и то за дълъг период - така, че аз съм избрала по-малкото зло (ако въобще е по-малкото)

# 29
Ама кой идиот ги пише тези статии а после и занимава широката аудитория с тях не мога да разбера?  #Cussing outбебета с биберон не се усмихвали!?!? Синът ми е на дохранване и се усмихва дори под шишето докато яде ... да не говорим за препратките към слабо интелектуално развитие!?!?! Явно такова е било това на "изследователите" или някой пак обяснява собствения си растеж. Определено биберон е по-добре от пръст. Освен че деформира челюстта пръста с времето може да "гъбяса" от влагата и ето ти нов проблем вместо решение. Ако се притесняваш от деформации пробвай с анатомичен каучуков - така и с отбиване няма да се сблъскаш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт