Фризопеп- има ли нуждаещи се????

  • 2 082
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
Здравейте!

Имам 6 или 7 кутии Фризопеп, изписан ни след грешна диагноза от една прословута доцентка.

ПОДАРЯВАМ ги, така че пишете на лични

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 576
Моята педиатърка каза, че е изписала рецепта за Фризопеп, което значело, че от касата дават!

# 17
  • Мнения: 3 271
Както казах и в "Алергии" няколко мами предлагаха мляко, не знам какво е положението и колко са останали.

Иначе кода за Алергия към белтъка се върна вече в Наредбата и сега чакаме НЗОК да предоговори храните. Увериха ни, че до около 2 месеца проблема ще е решен. Надяваме се да не се наложи да предприемаме нови действия.

# 18
  • Мнения: 704
Иначе кода за Алергия към белтъка се върна вече в Наредбата и сега чакаме НЗОК да предоговори храните. Увериха ни, че до около 2 месеца проблема ще е решен.

Да, така е - в Държавен вестник бр. 60 от 25.07.2006г. е публикувано изменението на Наредба № 38/2004г. за определяне на списъка на заболяванията, за чието домашно лечение НЗОК заплаща лекарства и диетични храни.
Включени са - "Други неинфекциозни гастроентерити и колити" с код      К 52.2.
Наредбата влиза в сила от деня на обнародването й в Държавен вестник.

Въпросът е обаче за колко време НЗОК ще "предоговори лечебните храни"; и какво разбират под предоговаряне??? Confused
Избор на нов доставчик /вносител/ на млеката? Представям си колко време ще им отнеме! Mr. Green - за съжаление...

П.С. Дори и да имаш рецепта в момента аптеките доставят млякото, НО си го плащаш.

# 19
  • Мнения: 3 271
Вали, това, което писах е официалната информация по случая, публикувах тук и текста на писмото от Мин. на здравеопазването, което получихме веднага след обнародването на промените в Наредбата.
От НЗОК първоначално казаха 3 месеца, сега говорят за 2. Надяваме се това да е максимума.

# 20
  • Мнения: 704
Вали, това, което писах е официалната информация по случая, публикувах тук и текста на писмото от Мин. на здравеопазването, което получихме веднага след обнародването на промените в Наредбата.
От НЗОК първоначално казаха 3 месеца, сега говорят за 2. Надяваме се това да е максимума.

Успях да прочета текста на писмото от МЗ в "Алергии".

Надявам се искренно да успеят да спазят посочения срок; изпитвам лееки съмнения, защото 1 цяла година съм била в системата...

... и защото видях с очите си как една позната мама, плати 300 лева за месечната доза "Алфаре" за 10-месечното си бебе на касата в аптеката пред мен Sad.

# 21
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Под предоговаряне мисля, че имат предвид да предоговорят списъка със вече спечелил доставчик- тази година май е Милупа и още една фирма. Само не знам, ако не произвеждат такъв тип млека въпросната фирма какво ще правят от НЗОК- нов търг? Става много сложно...

# 22
  • Мнения: 3 271
Под предоговаряне мисля, че имат предвид да предоговорят списъка със вече спечелил доставчик- тази година май е Милупа и още една фирма. Само не знам, ако не произвеждат такъв тип млека въпросната фирма какво ще правят от НЗОК- нов търг? Става много сложно...

Да, мисля, че се говори за нов търг. Това е част от проблема, че тъкмо завършиха предишното договаряне и сега ще е тромаво да се започне ново  #Cussing out Заради това ни беше яд, че всичко се правеше тихо и подмолно...

Вали, за съжаление това е реалността за много семейства. Не знам следила ли си изявите ни от преди няколко седмици...
Дано скоро въпроса се приключи и дано съмненията ти (ни) не се потвърдят!

Общи условия

Активация на акаунт