Бавно захранване?

  • 1 523
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Значи Гогата хич го няма по твърдите храни. Откакто съм го захранила, още не сме стигнали до 100 гр на ядене, камо ли повече.

Храня така:
6.30-7.00 кърмене
9.00-9.30 давам или ябълков сок (не я ще на друго ябълката), или сок от сливи, или пюре от круша, или каша с нещо, преди и банан, но го спрях - изяжда около да кажем 30-40 гр най-много, някой път само по 2-3 лъж.
10.30 - кърмя и излизам за работа
14.00 - изцедена кърма (от 140 до 170 мл, различно яде), след това зеленчуково пюре от картоф и морков, или картоф и ябълка, или тиква и картоф, или каша с круша, или тиква с круша (последните две ги омита добре, абе крушата я харесва) - но пак изяжда максимум до 80-90 гр (и то ако има круша вътре).
18.15-18.30 - кърмене
след това докато вечеряме той си седи в столчето и яде или троховци, или оризов сухар, или царевични пръчици (без глутен) - абе finger food някакъв
20.00 - кърмене
23.00 - кърмене
през нощта също се буди да яде поне веднъж, но не знам точно кога, защото спя обикновено (той спи при мен).

Ох, стана дълго, но въпросът ми е: Абе не трябва ли да яде по повече?

И освен това давам следните храни: оризова каша, елда на каша (от днес), круша, ябълка (на сок), грозде (сок), сини сливи (сок и пюре на Семпер), картоф, морков, тиква, банан (спрях го, защото се запича от него, а и се изрина, та може би е от него), авокадо (веднъж засега, хареса му). Чудя се какво да давам още?

# 1
  • Мнения: 7 106
Здравей!
Въпреки,че някои от мамите тук държат много на това първо да се кърми и после твърдата храна,аз от личен опит ти казвам че при нас този номер просто не се получи.Става точно така - тя се засища с кърмата и от пюрето изяжда 20-30 гр.За това аз първо давам пюрето - около 150 гр. (тя би яла още,но аз толкова давам Wink ) и след около час я кърмя колкото иска.И да ти кажа тя си суче доволно,познавам по това че едната гърда задължително я изпразва, а аз давам и двете.
За това моят съвет е да смените вече мястото на млякото и пюрето.До колкото разбирам от режима ви Гоги получава около 6-7 порции мляко за денонощие,което си е повече от доволно.Не мисля, че ако на обяд млякото е по-малко,ще бъде лишен от нещо.Иначе така можете да я карате до годинката.То лошо няма,но виждам,че ти се притесняваш вече.И аз да изпия една чаша вода точно преди ядене,и аз ще ям по-малко Simple Smile .
Затова нека майка ти (до колкото разбрах тя е оберкелнера на обяд Simple Smile ) да пробва да му даду една част от кърмата,например 70-80 мл. за да не стане рязко смяната,и след това пюрето колкото изяде.Накрая нищо не пречи да си довърши млякото,ако има желание.
Колкото до новите неща, ние сме пробвали,и ни се е харесало грах (само по 7-8 грахчета слагам на 1 порция),карфиол,броколи,червено цвекло.Ааааа и спанак, но от готово пюре. От плодовете ядем същите като вас.

п.п. От къде намирате сините сливи пресни,или става въпрос за готов сок?

# 2
  • Мнения: 3 379
Мерси, Шали.

Не съм се притеснила особено, но все пак реших да се консултирам и с вас Simple Smile

Сини сливи готово пюре на Семпер давах, но на една приятелка майка й са изсушили доста и смятам да взема от нея.

Може би ще пробвам с яденето мляко-пюре-мляко. Той и без това прави проблем на следобедното заспиване и си заспива най-добре на цицата или с шишето с мляко, затова може да пробвам така: да храни с половината кърма на обяд, после пюре, а след час - пак кърма и сън.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
За кърменето и последователността не мога да ти дам съвет, защото аз почнах да замествам и постепенно отпадаха кърменията. Но можеш да въвеждаш още карфиол и броколи, червени чушки, лук, ориз, магданоз.

 От плодовете гледам, че по това време съм давала на Мартин сини сливи, круши, ябълки и дюли. Можеш да пробваш и боровинки.

# 4
  • Мнения: 473
Да ти кажа горе-долу и аз така процедирам на обяд-давам само пюре около 100 гр. и след това когато огладнее - кърмене. В началото и аз пробвах кърмене и после пюре, но ми се струва че се смесват вкусовете и бебока се обърква Grinning -само лично мнение разбира се

# 5
  • Мнения: 503
Мога да споделя с теб ли4ния ми опит, дано да ти е от полза. Аз се бях притеснила, 4е Мила не яде достатъ4но - захраних я на 6 месеца, на 8 мес. й давах твърди храни 3 пъти на ден, но тя хапваше по няколко лъжи4ки, в редки слу4аи - до 50 гр, а имаше дни, в които изобщо не искаше твърди храни. И аз реших да запо4на първо да давам твърдите храни, и после да кърмя. Стигнахме до там, 4е на 10 мес. ядеше 3 пъти по 150-200 гр пюре, отказваше да су4е след хранене и между храненията, но су4еше от късния следобед до рано сутринта много 4есто. Кърмата ми намаля, след 10 мес. заместих още едно хранене с пюре, и на 11 мес. Мила искаше да яде само по 4 пъти на ден, през 4 4аса, без нищо между храненията. Кърменето намаля, по4ти не я кърмех ве4е, особено като запо4на да спи по цяла нощ на около 12 мес. И резултатът от бързането беше единствено, 4е на 14 мес. Мила ве4е не искаше да су4е Cry , отби се сама, а аз исках да я кърмя още Cry .
Съжалявам, 4е стана толкова дълго, мисълта ми е, 4е по-добре е да си хапва умерено пюрета и каши, но основната храна поне до годинка да си остане кърмата. И със следващото, живот и здраве, така мисля да постъпя. Това бих те посъветвала - да не се притесняваш, 4е Гогата хапва малко, защото не е така. Той може и да яде малко според БГ лекарите, НО те целят заместване на кърменето и отбиване най-късно до 10-12 мес. възраст. Не се притеснявай и не прави моята грешка - детенцето си знае най-добре, кога, колко, и най-ве4е - КАКВО - иска да яде.

# 6
  • Мнения: 1 517
mama_p, аз пък мисля, че съвсем достатъчно си кърмила и няма защо да се обвиняваш. Детето само си е показало, когато е било готово за отбиване и всичко е станало безболезнено за него - какво по-хубаво.
SZA, на вашата възраст и ние така се хранехме, мисля, че е добре. Но наистина, ако искаш да яде повече твърда храна, и аз като Shali те съветвам да я даваш преди млякото - така ще поеме толкова, колкото ти прецениш.

# 7
  • Мнения: 7 106
Цитат на: SZA
Мерси, Шали.

Не съм се притеснила особено, но все пак реших да се консултирам и с вас Simple Smile

Сини сливи готово пюре на Семпер давах, но на една приятелка майка й са изсушили доста и смятам да взема от нея.

Може би ще пробвам с яденето мляко-пюре-мляко. Той и без това прави проблем на следобедното заспиване и си заспива най-добре на цицата или с шишето с мляко, затова може да пробвам така: да храни с половината кърма на обяд, после пюре, а след час - пак кърма и сън.


Ами това е,просто експериментирай с последователността и ще откриеш как най-добре му понася на Гогата.Иначе mam4e ме подсети за чушката,как можах да забравя,любимото пюре на Ева Grinning .

Иначе и нашите са сушили сливи,как ще ги даваш,пасирани ли?

# 8
  • Мнения: 4 414
ох, и Ния хич я няма с твърдите храни:(
яде в 12 пюре и в 18 каша. повече от 1/2 бурканче пюре е почти абсурдно да изяде. почва да мрънка и си иска да цока. с кашата сме по-добре - изяжда около 100 гр и после я кърмя след час - час и 1/2. пробвах в 10 да и дам сок или плодово пюре - не ще.
винаги и давам твърдата храна преди кърменето, защото иначе изобщо няма да я яде, обаче пак нямаме особен успех.
да си призная, и аз малко се притеснявам, че сме много бавни.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
SZA, мисля, че се справяте чудесно и нямаш никакъв повод за притеснение. Все пак вие се захранвате от месец. Не бързай да променяш режима. Помисли си малко, ако 25% трябва да е твърдата храна, то при оптималния случай 1л, това е 250мл. Освен това на тази възраст бебето не усвоява достатъчно добре твърдата храна, тя е по-скоро за запознаване с нови и различни вкусове. Не е нужно да гониш количества. И друг път съм го споменавала, Ради започна да яде друга храна след годинката, в началото съвсем по малко, някъде за 3 мес. на 1г3м си спомням, че беше стигнал на 1 хранене 100гр зел/месно + 100гр –плодово. Изглеждаше и се развиваше много много добре (ще взема да сканирам и пусна няколко снимки от онова време).
Не е нужно да даваш пюрето непосредствено след кърмене – изчакай 30-45 мин. например. Въпросът е бебо да не си задоволи глада с твърдата храна и да откаже млякото. А то е по-важно. Когато бебо достигне някакво сравнително постоянно количество, можеш да предлагаш твърда храна след още едно кърмене. Пак ще кажа, не бързай. Много майки са очаровани от идеята бебето им да опитва и приема нови храни, един вид нов и вълнуващ етап от развитието на бебето и затова бързат.. Съвсем разбираемо е. И аз съм го мислила и чувствала така, но живот и здраве, времето е пред вас:).
За зеленчуците, броколито е страхотен зеленчук, също може и брюкселско зеле, но натрупват много нитрати, затова ако можеш ги взимай от еко магазина. Чушките са също супер и много много богати на вит. С и бетакаротин, а и принципно не са от нитрато натрупващите.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Абсолютно съм съгласна с Iva_D, и само да кажа, SZA, че и Мая беше така. И аз се чудех яде ли достатъчно, но все пак не се отказах, понеже навсякъде четях, че това е правилно. Сега горе-долу яде нормално твърда храна. Определено след годинката започна повече да я харесва. Макар че и сега ако й расте зъб, който особено я мъчи, отказва да яде твърди храни и минава на мляко Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 379
Много ви благодаря за отговорите.

Ами аз хич не бързам, не искам да бързам дори със захранването. Просто се чудех, точно смятайки, че около 250 гр на ден са 25% и че горе - долу това трябва да достигне като ядене, а хич не го виждам как ще го направи това количество скоро.

А само да ви попитам за карфиола и броколито, а и з аграхта ... Мога ли да купя замразени и да му давам? Сезонът на карфиола мина вече, има един гаден, жълт по пазарите... И ако давате замразени, от кои купувате, има ли някакво значение въобще?

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз замразени давах, къде да търся пресен зеленчук зимата... Взимах различни - ако имаше български, взимах, че по-евтини, ако не - френски Бондюел, ма последното така ми обондюели семейния бюджет, че... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo
Аз замразени давах, къде да търся пресен зеленчук зимата... Взимах различни - ако имаше български, взимах, че по-евтини, ако не - френски Бондюел, ма последното така ми обондюели семейния бюджет, че... Rolling Eyes


 Simple Smile Знам ги Бондюел. Наистина са скъпички, ще видим какво има наоколо по магазините...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: SZA

А само да ви попитам за карфиола и броколито, а и з аграхта ... Мога ли да купя замразени и да му давам? Сезонът на карфиола мина вече, има един гаден, жълт по пазарите... И ако давате замразени, от кои купувате, има ли някакво значение въобще?


 Аз купувам всякакви - е ако не са Бондюел Wink  гледам да взимам в прозрачни опаковки, че да поогледам какво са сложили вътре. Доволна съм - досега не съм имала гафове със замразените.

Общи условия

Активация на акаунт