Помогнете ми в избора на икона

  • 9 571
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Здравейте!
Не съм сигурна, че темата е за тук, но не ми хрумна къде да я сложа, а не исках в Клю-то защото там ми е за по несериозни неща. Та, ето какъв е проблема. Другата седмица е кръщенето на Калоян. Знам, че трябва да се направи подарък на кръстницата. И тук ударих на камък. Кумата ми(бъдещата кръстница на Калоян) е много изискана мадама, имат си всичко, т.е. няма ниша, която да трябва да се попълни и да им взема нещо полезно напр. Мислех си за нещо златно, но тя не носи какво да е, а аз не мога да си позволя нейната категория бижута. Тогава ми хрумна да и подаря икона, която да освети попа при самото кръщене. И тук пак ударих на камък защото незнам каква икона да търся. Тя от 10 години опитва да роди дете. Има 2 извънматочни и 1 спонтанен аборт. Единствения и шанс вече е ин витро. Казвам тези неща за да разберете колко силно иска да има дете и колко голяма нужда има и от божията помощ дори. Та каква е тази икона, която да символизира точно това??? Да бди над здравето и и най накрая да се зарадва на едно бебенце Praynig . предполагам някаква богородица, но нали са различни богородици, носещи различни послания...Малко дълго и объркано стана, но не можах да го формулирам по друг начин Embarassed Хайде вие сте. Приемам съвети всякакви както и идеи за нещо друго освен икона  Hug

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Св. Мина  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз бих ти препоръчала да отидеш до манастира св.Мина.Там има магазин,в който можеш да се консултираш за икона,сигурна съм,че ще ти предложат най-подходящата.
Само не зная...твоята кръстница има доста сериозен проблем-да не вземе да се обиди,че един вид и го изтъкваш.Ти я познаваш най-добре.Може да и вземеш икона със светец закрилящ семейството като цяло.
Успех в избора!

# 3
  • Мнения: 5 317
И според мен ще е най-добре да й подариш икона на свети Мина.

# 4
  • Мнения: 44
мисля че ако избереш св. Мина ще направиш отличен избор.
Свети Мина е известен като чудодеен лечител и прочут със смелостта си воин. Смята се за патрон и покровител на всички народни лечители, знахари, войни, както и на хората, поели на дълъг път. Св. Мина закриля и жените, затова на този ден те се молят пред иконата на светеца за здраве на децата си, за радост и благополучие на дома.Той е пазител на дома и семейството и е помогнал на много жени да се сдобият с деца.

# 5
  • Мнения: 2 922
И според мен ще е най-добре да й подариш икона на свети Мина.
И аз подкрепям  Peace

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
мисля че ако избереш св. Мина ще направиш отличен избор.
Свети Мина е известен като чудодеен лечител и прочут със смелостта си воин. Смята се за патрон и покровител на всички народни лечители, знахари, войни, както и на хората, поели на дълъг път. Св. Мина закриля и жените, затова на този ден те се молят пред иконата на светеца за здраве на децата си, за радост и благополучие на дома.Той е пазител на дома и семейството и е помогнал на много жени да се сдобият с деца.

Подкрепям
А магазина в манастира се отваря към 9 часа

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как се казва кръстницата ?
Можеш да и подариш икона с образа на нейния Светец покровител......

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Мисля, че е подходяща и икона на свети и праведни богоотци Йоаким и Анна.
Повече инфо: http://www.pravoslavieto.com/life/09.09_sv_Joakim_Anna.htm
  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 861
Страхотни сте  Hug
Знам си, ако ме интересува нещо тук да питам Heart Eyes

За Св. Мина - манастира
 За кой ми говорите вие, ето аз какво изрових от нета...

МАНАСТИР СВ. МИНА
кв. Бенковски, телефон: 9366999

ХРАМ СВ. МИНА
ул. Гео Милев № 71, телефон: 8734951

ХРАМ СВ. МИНА
Кв. Модерно предградие, ул. Старата църква № 28, телефон: 268147


Как се казва кръстницата ?
Можеш да и подариш икона с образа на нейния Светец покровител......
Казва се Златина...хич ме няма със светците




# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всички говорят за този в кв Бенковски. Дори си мисля за нея ще е хубаво там да го кръстите.
Нарича се още Обрадовски манастир

http://www.pravoslavieto.com/manastiri/obradovski.htm

А за името на кръстницата - Злата Мъгленска, великомъченица, 18 октомври

или на Йоан Златоуст 27 Януари / Чета го от книга/

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 23:30 от dorothy

# 11
  • Мнения: 474
Аз съм за икона на Св.Богородица с Младенеца. Но задължително купена от манастир, а не от самозвани художници.
Моята баба, искрено набожна жена, ме беше учила навремето, че като искам дете трябва да се моля на Св.Богородица да ми помогне и аз да стана майка като нея, да ме дари с тази радост и т.н.
Винаги съм се молила на Св.Богородица и много вярвам в силата й.

# 12
  • Мнения: 61
Аз съм за икона на Св.Богородица с Младенеца. Но задължително купена от манастир, а не от самозвани художници.
Моята баба, искрено набожна жена, ме беше учила навремето, че като искам дете трябва да се моля на Св.Богородица да ми помогне и аз да стана майка като нея, да ме дари с тази радост и т.н.
Винаги съм се молила на Св.Богородица и много вярвам в силата й.
Подкрепям! PeaceМоже и  "Малката богородица",много е красива.

# 13
  • Мнения: 1 277
Чувала съм, че св. Мина е светецът, който помагал на несемейните да се задомят, а на семейните - да си имат детенце. Но и Богородица с Младенеца е добър избор. 

# 14
  • Мнения: 918
Аз съм за икона на Св.Богородица с Младенеца. Но задължително купена от манастир, а не от самозвани художници.
Моята баба, искрено набожна жена, ме беше учила навремето, че като искам дете трябва да се моля на Св.Богородица да ми помогне и аз да стана майка като нея, да ме дари с тази радост и т.н.
Винаги съм се молила на Св.Богородица и много вярвам в силата й.

 Peace Това е моят избор

Общи условия

Активация на акаунт