ееиииииииииииии,това ве4е на ни6то не прили4а

  • 3 872
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 268
Току що разбрах 4е безина е поскъпнал и ве4е е 1.96лв  #Cussing out       Направо нямам думи,тия хора какво ни направиха,другата седмица 6те пътувам до Варна и като помисля колко пари 6те извадя само за бензина зле ми става  #Crazy ,6те работя половин месец само за пътя. Тия хора са луди #Cussing out

----------------------------------------
http://www.2cyr.com/

Последна редакция: нд, 09 юли 2006, 10:52 от Рижа Проклетница

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Повярвай ми тия хора са всичко друго, но не и луди  Wink
Разбирам, че е по-неудобно, но няма ли вариант да пътуваш с влак или автобус или с някоя позната, с която да делите пътя.

# 2
  • Мнения: 268
може с влак,но не е удобно,а и ние 6те сме двамата с приятеля ми,а аз отивам на изпит и ни е по удобно с колата.  Оффф,нема живот Sad

Последна редакция: нд, 09 юли 2006, 10:51 от Рижа Проклетница

# 3
  • Мнения: 2 220
И аз се възмущавам от цената на бензина!!! Това просто е ненормално. Такава е и в много други страни, само с малката разлика, че те не работят 2 часа за едно евро!!!  #Cussing out Ние си сложихме газова уредба...

# 4
  • Мнения: 9 903
уф, а аз си помислих, че свекърва ти е пресолила манджата.

# 5
  • Мнения: 268
уф, а аз си помислих, че свекърва ти е пресолила манджата.


уф, а аз си помислих, че свекърва ти е пресолила манджата.


            Laughing Laughing Laughing

# 6
  • Мнения: 2 495
И аз се възмущавам от цената на бензина!!! Това просто е ненормално. Такава е и в много други страни, само с малката разлика, че те не работят 2 часа за едно евро!!!  #Cussing out Ние си сложихме газова уредба...
Peaceи ние сме с газова уредба

# 7
  • Мнения: 268
 Thinking То добре газова уредба,ама приятеля ми е маниак на тема коли-мо6тност и т.н. и не иска дори да се споменава за газова уредба Naughty ,4е 6те му убие мо6тноста на двигателя и какъв бил смисъла тогава от двигател-пълна инжекция,ина4е на пътя сме като на рали,кара като луд . Ма какво го вълнува нали аз 6те се бръкна със сто и отгоре лв. #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 495
Thinking То добре газова уредба,ама приятеля ми е маниак на тема коли-мо6тност и т.н. и не иска дори да се споменава за газова уредба Naughty ,4е 6те му убие мо6тноста на двигателя и какъв бил смисъла тогава от двигател-пълна инжекция,ина4е на пътя сме като на рали,кара като луд . Ма какво го вълнува нали аз 6те се бръкна със сто и отгоре лв. #Crazy
Вярно, но едното за сметката на другото.Все пак газта е по евтина...и колата не можа така да наема, когато е на бензин, например..А приятеля ти, да не се прави на състезател, а да  бръкне в джобчето и разделете парите за бензин на 2 Peace

# 9
  • Мнения: 268
то няма смисъл да ги делим,парите ни са кажи ре4и об6ти,единия даде за това другия за другото и така. Пък и сега сме малко зле финансово,та и на6те 6те помогнат с каквото могат Sunglasses

# 10
  • Мнения: 5 475
При нас е 1,44 еуро!..Цената зависи от световните пазари..отново е достигнат рекорд в цената на барел..нормално е да го повишат и по бензиностанциите...
  Ние си решаваме проблема като ползваме повече градски транспорт!  Peace

# 11
  • Мнения: 6 167
да, проблема не е само в българия
бензин става все по-скъп и все по-малко хора ще могат да си карат колите и тн.
тоест, който може - може, който не с рейса ( щото влаковете тука често са по-скъпи от пътя с кола!)
другото е да купуваме нови икономични коли.
ама малко хора имат пари за нова.
газови уредби са вариант, както и новите метанови ( но те са доста скъпи)
са варианта.
* Аз купъувам бензина тук за 1.31 евро. ходя на нова бензиностъанция, която сега зарибява клиенти.

# 12
  • Мнения: 5 622

 Докато бяхме на бензин и ние бяхме с газ. След това си взехме дизели и нещата си дойдоха на мястото. Не, че дизелът е без пари, но поне дизеловите автомобили са по-икономични  Peace


да, проблема не е само в българия


Аха, но тук заплатите са  по 200-500 Е (в най-добрия случай).............

# 13
  • Мнения: 6 167

 Докато бяхме на бензин и ние бяхме с газ. След това си взехме дизели и нещата си дойдоха на мястото. Не, че дизелът е без пари, но поне дизеловите автомобили са по-икономични  Peace


да, проблема не е само в българия



Аха, но тук заплатите са  по 200-500 Е (в най-добрия случай).............


да буба, знам го това.
аз си давах последните пари за бензин, само и само да съм с кола в софия, за да си спестявам нервите от градския т-т. и сега бих го правила, при бензин 1,96.  Confused
исках да кажа, че и тука има проблем и се замислят също хората с какво да отидат - влак , рейс, кола.. не е като да 'палнеш' и  да отпратиш, както си мислят

според мен само в Щатите хората имат евтин бензин, много мощни коли и изобщо не им дреме по колко се возят вътре...

# 14
  • Мнения: 945
Един мой колега е постоянно на път. Колата му е диzел и той кара на... олио. Не се майтапя. Тук в Германия има и бенzиностанции, където можеш да zаредиш олиото. Аz лично не бих го правила, но когато колата ти е стара и т.н. zащо не...

# 15
  • Мнения: 5 622


според мен само в Щатите хората имат евтин бензин, много мощни коли и изобщо не им дреме по колко се возят вътре...


И там им пука за бензина и им дреме, повярвай ми  Wink Именно защото колите им са мощни и големи и харчат много. Там да видиш малка кола си е направо изключение....

# 16
  • Мнения: 3 461
Елате при нас,25 цента е. Laughing

# 17
  • Мнения: 6 167


според мен само в Щатите хората имат евтин бензин, много мощни коли и изобщо не им дреме по колко се возят вътре...


И там им пука за бензина и им дреме, повярвай ми  Wink Именно защото колите им са мощни и големи и харчат много. Там да видиш малка кола си е направо изключение....

и защо ги карат тия големи и мощни коли, ако са затруднени  newsm78
аз имам малка кола, 1.1 , нова е и допълнително още е доста икономична.
с 20 кинта джиткам навред.
в това време, някоя алтернативна Елена, с кубатура 2.4  в Чикаго примерно , хем й е тежко, хем кара тая безумна кола.
според мен има нещо .. не много как
от друга страна всеки умира да вземе нещо намалено, на прИмоция и тн, само и само да спести 10 цента.
абе тая нация не ми е ясна)))

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Елате при нас,25 цента е. Laughing
Късметлии Sunglasses
Явно ще излезе на дневен ред пак мисълта за метанова уредба Thinking, че там говорят за съвсем различни суми, дори от газовите

# 19
  • Мнения: 2 220
Тук бензина е 1 евро. При вас, момичета, е 1,5. Но заплатите в другите страни не са с 50% по-високи от тук... Тук има много хора, които работят за 100 евро. Майчнството е 80. Друго е... В ЛА момчето на мои познати (ученик) разнася пици или нещо подобно (възможно най-нискоквалифицираната работа). Взема 50 евро - на ден!

# 20
  • Мнения: 6 167
Thinking То добре газова уредба,ама приятеля ми е маниак на тема коли-мо6тност и т.н. и не иска дори да се споменава за газова уредба Naughty ,4е 6те му убие мо6тноста на двигателя и какъв бил смисъла тогава от двигател-пълна инжекция,ина4е на пътя сме като на рали,кара като луд . Ма какво го вълнува нали аз 6те се бръкна със сто и отгоре лв. #Crazy

ей, и аз имам една приятелка в такова положение...

тонина, напълно те подкрепям и не оспорвам нито една твоя дума,
правя едно уточнение - тук хляба го купувам по около 2 евро. 100 гр. сирене фета - 1,35 ... връзка копър - 2 кинта. Кво да обяснявам.
кабелната - 50 евро. интернет пак толкоз.
за 10 евро казвам едно Тцък по мобилния. 
като седнем на пицца за 2 пици и 2 коли даваме към 20 евра..

така, че аз доста развенчах тукашния стандарт. Naughty Twisted Evil
 
верно, парите са повече като брой , оцеляването не е целта на работата,  някой като каже' ама какво са за теб 200 евро', е как какво са... сметките за 1 месец...без газта
пита ме една приятелка защо не ходим всеки ден на плаж ( че сме до морето), ами  защото цял ден паркинг ще иде към 20 кинта, а просто няма къде да я паркираш безплатно!  чадърче, шезлонг .... още 15 , по 2 - 30 ,
едно ходене на плаж днес - 50 кинта... без никакви лиготии, като сладоледи и тн

ох, мога да правя сметки до утре, мисля, че стана ясно какво искам да кажа

въпроса е не колко пари се получават, а какво си позволяват хората с тия пари.
и щом някой може да си позволи да кара голяма , мощтна кола , защото му е хоби  и да поджитка на изпит до Варна ( вместо да се вземе рейса) -
щом има пари - да плаща.

лошо ми става за последиците от увеличаването на бензина обаче, тема, която не я зачекнахме ,  а е неизбежно.... Sad



# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..........Цената зависи от световните пазари..отново е достигнат рекорд в цената на барел..нормално е да го повишат и по бензиностанциите...

  Както е нормално и да намалят цената, когато същата спадне на световните борси... Нормално е, ама не го правят  Close Виж, за увеличенията винаги сме първи.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Елена, темата май беше за друго  newsm78 А и дали не преувеличаваш съвсем мъничко с цифрите, които си цитирала за стандарта на живот в Италия?!
Bubon, ами като му е хоби на гаджето ти да кара мощна кола, какво си седнала да се тюхкаш за цената на бензина  newsm78 И моят мъж си пада по бързото каране и мощните коли, но като видя зора, сложи газова на пълната инжекция на колата... Или хващай влака, или сменяй колата, или пък гаджето  Wink

# 23
  • Мнения: 3 394
е, аре де-бензина тук е 1 лира, нищо не можеш да направиш Cry

# 24
  • София
  • Мнения: 771
Абе човека не си е избрал подходящо хоби. Не ти е виновна цената на бензина.

# 25
  • Мнения: 2 152
е кофти да, ама не се ядосвай чак толкова. С влак ще се пътува или една газова уредба Wink

# 26
  • Мнения: 6 167
Елена, темата май беше за друго  newsm78 А и дали не преувеличаваш съвсем мъничко с цифрите, които си цитирала за стандарта на живот в Италия?!

не, не виждам каква полза бих имала да преувеличавам. newsm78  newsm78
наистина, темата е за друго, малко я офф-нах, за което се извинявам

# 27
  • Мнения: 8 917
уф, а аз си помислих, че свекърва ти е пресолила манджата.


Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 260
Отскоро реших да пробвам как е с колело , и се оказа че никак не е зле ( не че откривам топлата вода ). Е тук има и по добри условия за това - специални велосипедни алеи. Но при всички случаи е по евтино , по здравословно , а през натоварените часове и по бързо (имам предвид и времето което се губи за паркиране). Има и някои недостатъци , но вече когато съм сам и ми се наложи да ходя из града предпочитам колелото. Е на големи разстояния няма начин , но добре че не ми се налага често да пътувам надалеч.

# 29
  • Мнения: 7 914
hahaha помислех,ч е зад заглавието се крие някаква лична драма, а то било общо национален проблем! ooooh! Joy

# 30
  • София
  • Мнения: 932
Thinking То добре газова уредба,ама приятеля ми е маниак на тема коли-мо6тност и т.н. и не иска дори да се споменава за газова уредба Naughty ,4е 6те му убие мо6тноста на двигателя и какъв бил смисъла тогава от двигател-пълна инжекция,ина4е на пътя сме като на рали,кара като луд . Ма какво го вълнува нали аз 6те се бръкна със сто и отгоре лв. #Crazy
Здравей миналата година моя си сложи газова уредба, за 2000 лв. и нагоре, на въпроса ми защо е толкова скъпа каза че е пълен инжекцион за спортен автомобил,с такава не губел мощността си затова Rolling Eyes.Но за да съм сигурна че ще ти обесня точно за какво става въпрос попитах директно него в icq преди малко и го цитирам:
zin [11:33]: mi napi6i eto tova direktno me citirai: "Реното ми е с двигател 2000 куб. 16V 150к.с., сложих и газов инжекцион за 2000 на изплащане. На бензин си харчеше 12л на 100км градско, на газ ми харчи пак толкова, често и 11.5л на 100км. Годишно минавам около 20 000 км, от една проста калкулация при цените на бензина средно 1.85лв/л и на газта 0.85лв/л аз спестявам 12лв/100км, което за прави 2400лв/20 000км. Какво да ви кажа, освен че колата на газ си върви супер и това което спестявам от разликата в цените на бензина и газта първите 10 месеца го давам за изплащане на уредбата, а после започва става една доста солидна сума от 2400 лв на година в дебитната ми карта, където не знам дали жена ми ще ги остави дълго Simple Smile))"
zin [11:35]: "... но така хем вълкът сит хем агнето цяло, хем устата на жената затворена Simple Smile)))))))"

Стана дълго  Rolling Eyes Embarassed, но дано ти е от полза, автомобила може да е мощен и с газова но много по скъпа(аз за друго бих дала парите лично  newsm53- ама мъже какво да ги правиш) smile3555

# 31
  • Мнения: 2 596
Thinking То добре газова уредба,ама приятеля ми е маниак на тема коли-мо6тност и т.н. и не иска дори да се споменава за газова уредба Naughty ,4е 6те му убие мо6тноста на двигателя и какъв бил смисъла тогава от двигател-пълна инжекция,ина4е на пътя сме като на рали,кара като луд . Ма какво го вълнува нали аз 6те се бръкна със сто и отгоре лв. #Crazy
Не може ли той да се бръкне малко в джоба, след като има такива претенции.  Laughing

# 32
  • Мнения: 5 647
А аз се възмущавам от светофарите на вече новия бул. Опълченска, адски некадърно настроени.
Що се отнася до цената на бензина- като гледам колите по улиците не намаляват, значи е поносима.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 462
Ужас, то пък направо възмутително!  Така да направи, как не го е срам!  И какво искат да ни кажат с това?

# 34
  • Мнения: 3 457
и ние сме на газ Peace

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Прилича не прилича, ние затова си купихме кола с дизел и си я зареждаме от един приятел, който носи евтина нафта от Русия - 1,10лв./л. И е мощна, и е удобна, и икономична.
Да си на бензин, вече е супер лукс. Търсете алтернатива. Peace

# 36
  • Мнения: 46 508
... Или хващай влака, или сменяй колата, или пък гаджето  Wink

Мда, всичко според възможностите  Peace
И на нас ни е скъпо, затова сложихме газова преди няколко месеца, а най-странното е, че на газ колата върви по-добре  Rolling Eyes

# 37
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
И нашата кола е на бензин newsm78
 от няколко дни ми се върти мисълта да и сложим газова уредба.
Още повече като ми казаха че газовата струва 250 лв.
 Peace

# 38
Ние сме с газова уредба много отдавна Peace Обаче и газта вдигнаха, гадините #2gunfire Е, по-добре е от бензин, но пак не е евтино Close
А мъжът ми ходи на работа с колело Mr. Green

# 39
  • Мнения: 888
Браво! smile3518Вече се оляха! fight
И аз пътувам с кола, а особено градкото курмуване, колкото и да ти е икономична колата пак е много скъпо...бензинът си заминава, направо се изпарява...

# 40
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Затова сложихме газова уредба.Пътуваме много и...това е вариант.Може би не е най-добрия.

Общи условия

Активация на акаунт