До кога се оправя кривата глави4ка :)

  • 792
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
При раждането бебо му стана един хематом от едната страна на главата.Педиатърката в болницата ми каза 4е понеже било кръвонасядане, да не го слагам да лежи на тая страна поне 1 месец докат поспадне, 4е е доста голям.Та в резултат на това мисля, едната му страна на глави4ката е по-права и сплескана от другата.Сега сме на 2,5 месеца, от месец някъде го слагам на другата страна, ма тя явно му е неудобна и то все се върти и си застава на тази, която му е удобната.По4нах от време на време да го подпирам с малка възглавни4ка, ма май не му харесва особено.Педиатърката каза 4е нямало страшно, щяла да се оправи, ама аз се притеснявам да не вземе да си остане с деформирана глави4ка...
Имал ли е някой подобен проблем и кога се оправи?

# 1
  • Мнения: 1 416
Побут!   Rolling Eyes

Бабо Мравке, раждах секцио и не съм се сблъсквала с това, побутвам ти темата - дано получиш отговори...

Успех! newsm51

Последна редакция: нд, 09 юли 2006, 20:03 от Лора

# 2
  • Мнения: 382
Големия ми син като бебе спеше само на едната страна, в резултат - и на него му беше така... леко сплескана Wink Оправи се напълно когато започна да сяда... Иначе към 4-5 месеца, започна да се обръща, да се върти и в леглото съответно и вече на лежеше само на любимата си страна. Сменях му положението в леглото, така че лщбимата му страна да гледа към таблата на леглото, но не- пак натам си лягаше Sunglasses Докато не започна сам да си се обръща. А след като започна да сяда и повечето време през деня беше седнал, а не легнал съвсем си се оформи Peace

# 3
  • Мнения: 505
Дъщеря ми се роди с хематом. И то доста голям. Изписаха ни някакви хомеопатични хапченца, на Боарон, не си спомням как се казваха. Докторката ни каза, че не е опасен - хематома, тъй като е далече от фонтанелата. Да ти кажа честно, не си спомням какво беше точно с главичката - мисля че първите няколко седмици не я слагахме на подутото, а след това я местихме от едната на другата страна. На нас докторите ни казаха, че до годинка вече няма да й е крива главата. Мъж ми по-късно ми е разказвал как всяка вечер се е будил да я гледа дали й има нещо - все едно се разбира така. Та.... относно хематома - не знам, нашия може би е бил доста голям, но в момента - тя е на почти 3 години главичката й е леко крива, там, където беше подутината. От друга старна, аз преди около година установих, че и моята глава е крива, уж не съм имала подобни проблеми  Laughing
Та....съвет не мога да ти дам. Ако искате - посъветвайте се с още някой доктор. Аз нея я раждах във Втора градска, та оттам като ни се залепи една дебела докторка и като ни наплаши, че едва ли не детенце може да стане и ненормално ако не идва всяка седмица да я преглежда.... за по 30 (май бяха) лв.... после се посъветвахме и с други специалисти, както и с личната ни докторка, които ни успокоиха, че понякога ставало така... Желая ти много здраво и щастливо бебе!

# 4
  • Мнения: 422
Ами и на нас педиатърката ни каза 4е до година и половина се оформя глави4ката.
И аз така слагам от неудобната му страна игра4ки, шарении всякакви, и аз седя там, ама не-обръ6та си се на другата, която му е по-удобна.Поуспокоявам се , 4е не е през цялото време на нея, а по4на и сам да се върти на неудобната

# 5
  • Мнения: 8 917
Някъде бях чела за 5-6 месеца Rolling Eyes

# 6
Дъщеря ми се роди с хематом ,не съм я слагала на определена страна да спи.Обръщах си я и на двете страни без да се съобразявам с хематома.За около месец той се разнесе и сега й няма нищо.Няма за какво да се притесняваш.

# 7
  • софия
  • Мнения: 432
моята дъщеря се роди сравнително голяма - 4050 кг. хематоми нямаше, но главата и беше сплескана от едната страна. около 10 ден тя не искаше да спи на лявата страна.в момента, в който я сложа, тя веднага се избутваше на другата страна. педиатърката ми обясни, че може би и е било тясно в мен и е седяла повечето време на  дясно. опипа и мускулчетата на врата под ушите, да не би да има топчета / лимфни възелчета /. въпреки това каза да и правя гимнастика на раменния пояс. от ушите, по вратлето към раменете с леки движения. към 2 месец започна да иска да спи и на другата страна. главичката и се оформи по ккъсно към 9 месец. не се притесняваи. няма страшно. консултирай се с лекар за масажа newsm03

# 8
  • Мнения: 1 860
 На Габи му се деформира от спането докато беше много мъничко бебе. Сега все още е леко изкривена, но косата скрива дефекта. Надявам се, че все някога ще се оправи.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 739
Дияна се роди със сплескана глава от двете страни, все едно стисната като в менгеме. Педито ми каза тогава термина за този вид череп, но не го помня. До 5-6тия месец се оправи.

# 10
  • Мнения: 8 242
Тони се роди с хематом, който изчезна някъде около 20тия ден.. макар че всички лекари ме успокояваха да не се притеснявам, че щяло да стои така няколко месеца  Crazy Не са ми казвали да не го слагам откъм страната с "цицинката"  Thinking
Сега не виждам да му е крива главичката. Спи си и на двете страни..
Хм, като че ли има леко предпочитание да си върти главичката надясно като е буден  newsm78 (там му беше хематомчето) .. Ще видим по-нататък.. дано всичко е наред  Praynig

# 11
  • Мнения: 505
Дъщеря ми се роди с хематом ,не съм я слагала на определена страна да спи.Обръщах си я и на двете страни без да се съобразявам с хематома.За около месец той се разнесе и сега й няма нищо.Няма за какво да се притесняваш.

Еми то си зависи сигурно - хематома на дъщеря ми беше огрооомен. Сега е почти на 3 и все още й е крива главата - въпреки че докторите казваха че до годинка ще се оправи кривото.

# 12
  • Мнения: 390
Синът ми се роди с доста голям хематом, но не са ни казвали че трябва да спи само на едната страна. Педито каза, че не е страшно, ще изчезне. Сега ,там където беше хематомът има съвсем мъничка подутинка, но това само аз и баща му го виждаме. Според другите , главичката му се е оправила. Надявам се след няколко месеца съвсем да изчезне. Praynig

# 13
  • Мнения: 326
Въобще не се притеснявай - до 1,5 - 2 години се оправя главичката - костите й се наместват и заемат необходимата форма. Споко!

Общи условия

Активация на акаунт