в паника съм - Бетахемолитичен стрептокок и бременност

  • 1 364
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, много съм притеснена... Лежах 1 седмица в Шейново за котракции. Там ми пуснаха пълни изследвания. В стерилната урина се установи,че има единични колони бета хемолитичен стрептокок, гр.Б. Миналата неделя започнаха да ми дават венозно ампицилин. Във вторник ме изписаха, като продължих приема на антибиотик аугментин. Пих го до вчера - така ми сесъбират общо 7-8 дни лечение. Докторите ми обясниха, че това не е безобидна инфекция. Било опасно да не премине към влагалището, оттам към околоплодния мехур и бебето. Можело да доведе до спукване на мехура и преждевременно раждане. Вчера се рових из форума, търсейки инфо за този тип инфекция  и попаднах на много обезпокоителен постинг. Едн амама е загубила бебето си при раждане именно заради такава инфекция. Говорих и с нея - до колкото разбрах ако случайно бебето се зарази - нищо не може да го спаси.
МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ!!! Естествено, че ще си пускам контролн иизследвания докато родя, но ако се окаже, че не съм се излекувала...
Моля ви ако имате инфо по въпроса да споделите!!! Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 556
Според мен е страхотно, че инфекцията е открита навреме и вече е третирана с антибиотици! не се тревожи повече, ще я следите и ще я третирате отново, ако се наложи, нищо лошо няма да стане с бебето. И при двете си бременности съм пила антибиотик заради инфекции и не съм имала проблем след това.

Всичко най-най от мен! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 123
Тес, благодаря ти много... Дай боже всичко да е наред.  PraynigНе мога да се успокоя нещо.
Никой нищо ли не знае?

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ех Иринии, дано всичко е наред! Прегръдки и целувки и мисля, че при завишена хигиена и след тези антибиотици - би трябвало да има напълно излекуване на нещата.
Пиши какво става непременно!

# 4
  • Мнения: 3 914
аз бях така и, не се плаши ,родих преждевременно ,но ми казаха че не това е причината
просто се наблюдавай много и при най слабата болчица тичай в болницата, а и си полягвай ако можеш по цял ден
успех Peace

# 5
  • Мнения: 388
Ирини,една братовчетка на мъжа ми имаше същата инфекция по време на бременността и то е откриха чак след като роди(взеха от лохиите за изследване).Това,което й се случи беше,че роди в началото на 9-я месец-25 дена по-рано от термина й и тъй като раждането беше нормално,след като се роди момченцето й му биха някакъв антибиотик 5 дена,докато бяха в родилния дом,иначе всичко си беше наред и с нея и с него.Изписаха ги живи и здрави и двамата.

Общи условия

Активация на акаунт