плодовите сокове

  • 1 117
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
мами, кога започнахте плодовите сокове и с какъв сок започнахте? моето бебе е на три месеца и половина. започнахме от една седмица постепенно със сок от морков, обаче получава много колики.
с голямото ми дете започнах сокчетата по-рано и не е имал никакви проблеми, но с това детенце май ще е по-трудно.
дайте съвет, моля!

# 1
  • Мнения: 4 586
аз започнах със сок от круша
ако получава колики спри временно сока , така или иначе сока после преминава в плодово пюре ,защото много дразни стомаха

# 2
  • Мнения: 344
Моят съвет е да изчакаш със сокчета, щом детето получава колики. ИНАЧЕ АЗ ЗАПОЧНАХ СЪС СОК ОТ ЯБЪЛКА.

# 3
  • Мнения: 4 362
Малката нямаше колики и аз започнах едва от този месец да и давам сок от ябълка Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
Започнах да давам на Яна сок от ябълка, когато беше на 3 месеца.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не съм давала сок до сега и няма и да дам в скоро време.
Щом дразни коремчето спри сока за около две-три седмици.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 663
ние започнахме от 4 месец със сок от ябълка, от крушата получаваше колики а морков отказва и сега

# 7
  • Мнения: 166
аз все още не съм давала никакви сокчета,мисля да не давам ,а да почна направо с пюренцата,сега е на 4 месеца.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Започнах на 6,5 месеца,но винаги разреден.Сега купувам на Кинела и пак го разреждам,но причината е само че не иска чиста водичка.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
ние започнахме на 43 дни с ябълка /не ме питайте къде ми е бил акъла, доверих се на педито/, после морков и 4ереша. като резултат и досега сме с проблеми, трудно ака и по4ти постоянно е запе4ен, въпреки 4е не пие ве4е нищо, а е на кърма само. станахме на 3месеца от 1,5месец нищо не давам,но все още сме си така...

# 10
  • Мнения: 2 849
Започнахме от днес със сокче от ябълка на ХИПП .Малко се понамръщи и после се облиза ,дано нямаме проблем с коликите .

# 11
  • Мнения: 46 508
Сокове не давам, само цели плодове или на парчета.

Моята педиатърка е за късното захранване, но майка ми беше давала няколко капки сок на София 3 месеца, спрях го веднага  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 472
Дадох сок на 7-8 месеца. Не го хареса особено. Предпочита си пресните плодове.

# 13
  • Мнения: 220
Смятам да дам сок от 6-7 месец, но първо от шестия месец ще започнем с оризова каша и евентуално зеленчуково пюре. Не е необходимо да бързаш със сокчетата. Питала ли си се защо го даваш? Минералите, солите и витамините се съдържат в адаптираното мляко в достатъчно количество.  Но ти си решаваш. Misc Baby Bottle newsm32

# 14
  • Мнения: 240
Давала съм 2 пъти по лъжичка сок от морков и ябълка преди повече от месец и започна да повръща.Сега сме на фризовом поради тази причина и съм категорична , че до към годинка сок няма и да помирише. NaughtyСамо плодови пюрета и пресни плодове. Crossing ArmsНо аз по принцип съм за късното захранване и не знам защо послушах педито тогава. SickНо ти сама си прецени дали детето ти е готово и има нужда от сокове.И ако даваш все пак ги разреждай и нека първо са домашни а не купешки.Успех ви пожелавам. Hug

Общи условия

Активация на акаунт