предизвикано нормално раждане

  • 3 773
  • 28
  •   2
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, майчета!

Лекаря ми ще бъде в отпуск около термина ми и каза ако държа да раждам при него да и около 10.14 дни преди термина с предизвикано нормално раждане и някакъв гел и система доколкото го разбрах!
Истина ли е обаче че в този случай болката и много по-силна и по-дълго време и крие ли някаква опасност това предизвикване?
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 019
аз родих така за 4ас но болките наистина са по силни.но бих из4акала процеса да трагне сам и тогава да ми слогат системи а не 6тото доки бил зает.незнам да крие опасност

# 2
  • Мнения: 135
Аз имах разкритие,но ми сложиха система,по-бързо да родя явно.Наистина мисля,че по-боли(но не съм раждала без система,не мога да гарантирам),но става по-бързо.Не може без болка.Но това е лошо ,което прави доктора....... ,но щом е предложил,той знае най-добре.

# 3
  • Мнения: 1 150
Не мога да кажа болките дали са по-силни или не, защото нямам база за сравнение.
Мога да кажа, че болката беше поносима, не особено силна.

# 4
  • Мнения: 3 760
Не ти го препоръчвам. Първо, че болката е в пъти по-силна и второ, всеки ден в корема на мама е важен за развитието на бебчето. При по-ранно излизане рискуваш дробовете и храносмилателната система на дребчото да не функционират пълноценно.
Разбира се е важно да раждаш при лекар на когото имаш доверие, но аз например не бих се доверила на акушер, който предлага подобно нещо  Wink

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз раждах с хап4е и в последствие ми сложиха система. До 5-те см поспах и когато ми се пукнаха водите и по4на да ме боли пове4е ми сложиха епидурална. Доволна съм , нямам нито един шев  Wink
Истината е 4е болка има и всеки има разли4ен праг на болкотърпимост, но когато видиш и гушнеш бебето си ще разбереш 4е вси4ко си е струвало  Peace

# 6
Аз родих предизвикано с вагинална таблетка,и болката беше непоносима.Контракциите започнаха към 12 а родих в 17.30.Беше ужасно.

# 7
  • Мнения: 2 821
Първо да ти кажа, че всяко раждане е строго индивидуално, както и прага на болка. При едни е по-лесно , при други по-трудно.
И аз раждах с хапче и система.Сложих си хапчето в 3 през нощта, в осем ме приеха в предродилна зала и родих в 15, като същинското раждане с контракции започна около 12 на обяд.  Нямам база за сравнение, но мисля, че се проточва процеса. На мен и водите ми спукаха ...

Аз родих предизвикано с вагинална таблетка,и болката беше непоносима.Контракциите започнаха към 12 а родих в 17.30.Беше ужасно.
недей така маце...жената ще ражда скоро

Забравя се Hug
Успех  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 423
Истина ли е обаче че в този случай болката и много по-силна и по-дълго време и крие ли някаква опасност това предизвикване?

не, не е истина. леко раждане и бонбонесто здраво бебе! не се плаши!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз родих предизвикано, но един ден след термина.Не е по-болезнено  Hug

# 10
  • Мнения: 1 947
   А какво е това предизвикване на разкритие "с ръка"??

# 11
  • Мнения: 505
Абе май е по продължително с хапче... Thinking Първия път ми предизвикаха раждането. Боли, ама се забравя. Щом след 1 година родих пак - значчи не е толкова страшно.
Ама тоя доктор...хм...хич не е правилно това което ти е предложил според мене. Замисли се.  Naughty
Леко раждане!

# 12
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз не бих позволила да предизвикат раждането, освен ако няма основателни причини за това Naughty

# 13
  • Мнения: 1 860
 И аз бях с предизвикано, защото ми изтекоха водите, а нямах контракции и бях в 36 седмица. Ами не знам много ли е боляло, защото ми беше за първи път и няма с какво да сравня. Родих за 5 часа без шевове. Сега като се замисля, ухо и зъб са ме боляли повече.

# 14
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Какъв е този доктор  #2gunfire
Как така като не му е дошло времето ще предизвиква раждане!Айде да ходи да си почива щом това иска!Ти пак ще родиш независимо дали си при него   People No Good
Не му се вързвай на акъла  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт