Свекърви и кърмене

  • 4 690
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 250
И като се върна, тя го е преоблякала с други дрехи. Смее се насреща ми и ми казва:"Аз я преоблякох, защото с тия шарени гащи дето и ги беше сложило, мязаше на някоя ханъма". Sick
bash

# 46
  • Мнения: 2 085
Това за бебешкият целулит наистина е голям бисер hahaha!
Що да е голям бисер? newsm78 Синът ми доскоро имаше нещо като целулит по дупето.Ако намеря снимките ще ги пусна.
Иначе на свекърва ми най-отвратителния израз е:'Дай му цицЕто"

# 47
  • Мнения: 1 427
Моята свекърва ме подкрепя за кърменето(пенсионирана акушерка е, кърмила по година, година и нещо), но ми се струва напоследък, че вече започва да и се вижда много дълго моето кърмене.Ако се кърмехме по един-два пъти на ден нямаше да и направи впечатление,но Жужка си суче много активно,като новородено.По въпроса за захранването имахме някои противоречия, все ме питаше кога ще давам сок,жълтък, но никога не е била настоятелна и не ми се е налагала.Казвам и че няма да давам и въпроса е приключен.Разпечатах и някои статии от библотеката и след като ги прочете се съгласи с мен-заяви,че явно има много нови неща, все пак са минали доста години.Лесно се убеди и то не само привидно-обясняваше и на други как се прави сега!Защо не е така лесно и с педиатрите...... Sad

# 48
  • Мнения: 664
Моята свекърва е от поколението на борещите се за еманципация жени, за които адаптето е било като дар божи...Кърмила е две седмици и двете деца и е прекъснала, защото я е изморявало и почти веднага се е върнала на работа, защото не е искала да се превръща в домакиня. Та тя не ме разбираше въобще защо се мъча да кърмя, за нея съм анахронизъм, като стана детето на 5-6м. почна да ме подпитва кога ще я отбивам, даваше ми статии за плавното отбиване. Но след като й намекнахме да не ни се меси, си мълчи тактично и мисля, че й е все едно.

# 49
Моята свекърва не ми е казвала нищо за кърменето, тя е "щедра" на други съвети Wink Тях ги вписах надлежно в другата тема Laughing Обаче след 2 седмици отиваме на гости за 10-тина дни и ще видим няма ли да измисли някой бисер за това, че още кърмя мъника, който сега е на 9,5 месеца Mr. Green

# 50
  • на Север
  • Мнения: 503
моята свеки само за водата все повтаряше, че не можело така без вода( и сега почти не пие вода)

# 51
  • Мнения: 403
Що се отнася до свекървите, които желаят бързото отбиване, явно се намесват няколко фактора.
Било им е трудно някога - пране на пелени, готвене, чистене по най-първичния начин, нали не е имало памперси, fast food и Mr Musculo. Връщали са се на работа рано. Сухото мляко за тях явно е революционно.
Да кърмиш навява мисли за бедност (няма пари за това чудно нещо АМ), а българите сме горди в това отношение, не искаме да се показваме бедни.
Психологически действат надписите на кутиите - там се виждат изброени всички витамини и минерали - манна небесна за детето. А да сте виждали надписана кърма?
Също така, за всички е пределно ясно, че има ревност.
Има и други, допълвайте.

# 52
  • Мнения: 988
МИ, страхотен постинг! И за се сещам за тези неща и ми помагат, макар понякога да понаплювам свекито във форума, да не и се дразня и да не се заяждам наяве. Само ревността трудно мога да и простя, защото за мен тя се свързва със собственическото чувство... Но това е друга тема.

# 53
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Хайде и аз най-накрая да се включа. В началото, когато имах проблеми с количеството /разбирай - недостатъчно/, тя все повтаряше: "То е едро детето, не й стига. И тези измислици какви са, кой е кърмил над годинка." Така отвръщаше на моите уверения, че ще се справя и че аз съм кърмена до 1г. и 10 мес., сестра ми - също. Тези нейни приказки ме амбицираха и ще й докажа, че такова чудо има.
Най-новото е, че на нейна приятелка дъщеря й, която има бебе 1 месец по-малко, отдавна не кърми и е захранила. И като го срещнала, то какво е бузесто, дебеличко, пък ей на нашето какво е слабичко. За сведение на 8 месеца сме 9650 и 73 см. Е, и това ако е слабичко newsm78 #Crazy И да давам супички, манджички на обяд, следобяд, за вечеря, че да не се буди детето през нощта. Върви обяснявай за нервна система на бебе, ако си нямаш друга работа.

# 54
  • Мнения: 47 973
мойта свеки е кърмила по 3-4 месеца,защото й били много малки циците!после разбира се давала кисело млекце!а аз нали съм била "по-мазничка",съм имала млекце,и съответно разбира се все повтаря заветното "кравката идва"! Sick,иначе други коментари не е имало много-много,обаче все се опитва да му дава да хапва  разни неща-за последно домат от салатата Shocked,при което отнесе една лекция за алергиите!а хем е виждала екземите на малкия,които са били понякога като рани дори!
иначе пък по-ме дразни коментара  на майка ми,че кърменето било "простотия"!добре че отиде в чужбина,та да види че там децата ги кърмят !

# 55
  • Мнения: 11 003
а аз нали съм била "по-мазничка",съм имала млекце,и съответно разбира се все повтаря заветното "кравката идва"! :sick

 fight #Sniper

# 56
  • Мнения: 3 521
Аааааа каква готина тема...тъкмо съм му насабрала на моя дzвер Mr. Green...
Значи zа водата
"Детето ПРЕСЪХВА", "Ето виж колко хубаво пие чай"(Симона в тоzи момент прави zаветното "брррррррр" с пълна уста и декорира латекса Mr. Green), "Трябва да пие мноооооого вода...поне 250/300 мл." #Crazy
Сок..."Соковете трябва да се zапочнат въzможно най_рано...най_добре от болницата", "Ето виж сега, че детето не качва добре...трябва му сок, вода и АМ", "Тоя пък доктор какво раzбира, как така ще се остави детето беz вода...то тия 20 мл. дето ги пие zа нищо не са"...
но най_лЮбимото ми е това дето го писах в другата тема_"Трябва да си деzинфекцираш гърдите преди кърмене...и то с ДИЗЕНФЕКТАНТ"...това що ли ми zвучи като оня коктейл White russion (водка със сметана) Sick...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 758
Да взема да кажа първо за майка ми, че като стане свеки сигурно снахата пак същите ще ги чува, но няма как да ви се оплаче.
Първо само дето не ми скочи на бой, че не давам вода. Един път я гледам хванала шише с вода и се опитва да го пробутва, защото на Косара и ЛИЧАЛО, че е жадна (свикна чак към втория месец). После беше дошъл бум в растежа и тя на четвъртото-петото кърмене не издържа "Ти какво, като циганките ли ще ти виси по цял ден на гърдата". А за това "Ето я, идва кравата Милка" да взема да я оправдая ли... - мъжа ми започна да ми вика Милка към края на бременността, когато вече не се събирах в сутиените си.
Сега свеки. Тя живее в Швейцария от няколко години и беше свикнала с мисълта, че не се дава вода. Малката много ревеше и свеки естествено първо ми каза, че кърмата ми може да е малко. После като видя как се лее, минахме на "рядка или нехранителна".. "те навремето правеха изследвания"... Към 4 месец обаче и хрумна, че може би е гъста (по повод на това, че малката акаше много рядко) и трябва все пак да и давам водичка... ей така.. по малко..
Когато Косара спираше да си почива идваше да я бута по крака. Аз и обяснявам да не го прави, защото така тя се дърпа рязко или стиска зъби и ме боли (не беше така, ама как иначе да я изгоня), тя не - така била правила и с Иво навремето (и понякога и се е налагало да му дава само от едната гърда защото от другата е течала кръв, ама да не си помислите че има връзка с юркането -  Naughty). Най-важното било да се наяде детето. При поредния спор и обяснявам, че за да продължава дълго кърменето трябва да е приятно, а тя ми вика "Глупости. Майката трябва да търпи всичко" И всеки път като ме гледаше как кърмя имаше едно такова съчувствие в погледа й.. Един път изръси "Нищо. Ще видиш, като мине на добавка направо ще се родиш" Shocked
С това, че не давам сокчета (замина си преди да дойде времето на пюретата) така и ен се примири, ама евала някак се стърпя да не ми скочи директно. Само си мърмореше "Иво като беше на тази възраст майка ми му даваше морковче, ама то запича и затова до смесваше с..." и то най-много по 2 пъти на ден  Joy
Със сигурност има и още нещо.. Като се сетя ще си го призная публично  Grinning

# 58
  • Мнения: 2 309
Аз пък не съм имала никакви пролеми със свекърва ми. Подкрепя ме и за късното захранване, никога не ми е давала нежелани съвети, но тя е изключително културен човек и дори и да е на друго мнение , никога не би ми го натрапила. Виж истинските скандали са с майка и то най-вече за липсата на режим и кърменето на поискване

# 59
  • София
  • Мнения: 6 250
Било им е трудно някога - пране на пелени, готвене, чистене по най-първичния начин, нали не е имало памперси, fast food и Mr Musculo. Връщали са се на работа рано. Сухото мляко за тях явно е революционно.
Ами на мен това не ми звучи много убедително. Rolling Eyes newsm78 Веднъж майка ми, изтъквайки го като предимство на кърменето (и после и сама се убедих, че е така  Grinning) ми казва: Ще видиш след време даже и ще използваш времето докато кърмиш да си починеш. И именно защото чистене, готвене и т.н. им е отнемало повече време би трябвало с още по-голямо желание да кърмят. Mr. Green

А колкото за ранното връщане на работа - ми аз си мисля, че сигурно едно 90% от жените са си ползвали цялото майчинство + 3-тата неплатена година, докато сега е точно обратното. Rolling Eyes Но със сигурност когато е излязло сухото мляко е било много модерно, още повече за жена, бореща се за еманципация. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт