За огледалата и огледалния живот

  • 2 401
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 711
Какво виждате в огледалото, когато се погледнете в него?

Оставям въпроса отворен ... нека всеки сам прецени как да отговори  bouquet

Аз виждам жена, която е на много повече от 28 години, в очите и се чете умора и безмълвна молба за спокойствие и мир. Тялото е придобило нови извивки,лицето нови черти... не съм ги забелязвала, не съм искала да ги забележа...

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:16 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 2 212
Нищо...ослепително очарователна съм  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 098
Оставам адски доволна от видяното. Flutter

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Че трябва да си оскубя веждите.

# 4
  • Мнения: 4 806
виждам това, което искам да видя Simple Smile напълно сериозно - ако искам да видя поредния бял косъм - виждам него, ако искам да видя някоя пъпчица - пак само нея, ако искам да видя как е попил крема - виждам повърхността на кожата и нищо друго

всъщност мразя огледала, не обичам да се гледам Simple Smile

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
За огромно съжаление, напоследък виждам предимно изморена и изнервена леля на средна възраст  Close Close

# 6
  • Мнения: 2 212
Може ли да отговоря още веднъж...този път сериозно...
Зависи много от настроението ми, ако съм в добро настроение, ако съм щастлива и в харомия със себе си - кокетнича в огледалото и се виждам красива, жизнена и сияеща... Ако обаче нещо ме тормози, не се чувствам добре в кожата си или имам някакъв проблем, дори избягвам да се поглеждам в огледалото, защото никак не харесвам това, което виждам, а то преди всичко е отражение на страха в мен, виждам страх в очите си, че нещо е извън контрол, че не мога да се справя с нещо...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
Това, което виждам постоянно от 20 и кусур години
Ако съм в добро настроение - ми харесва
Ако не - не

# 8
  • Мнения: 7 474
 newsm78 Виждам всеки път различни неща, според настроението  Laughing

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:50 от Leo

# 9
  • Мнения: 2 212
Горе пропуснах да допълня, че понякога страхът в очите е от това, че виждам отминалото време, сериозен пораснал човек, а в мен детето иска да играе...  Confused

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 563
Ми избягвам да се поглеждам, щото като се захласна... Както казва Здравко Попов "то бива, бива хубост, ама това мойто се не трае!" Grinning

# 11
  • Мнения: 6 315
Усмивка Simple Smile. Гледам да си се усмихвам и да си пожелая един прекрасен ден Simple Smile.

Иначе какво - виждам се рошава, недоспала и изморена, ама си се усмихвам.

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 17:35 от Margarita

# 12
  • Мнения: 779
Горе пропуснах да допълня, че понякога страхът в очите е от това, че виждам отминалото време, сериозен пораснал човек, а в мен детето иска да играе...  Confused

 Peace

Винаги съм се питала, дали само ние забелязваме промяната или е видима  за всички. Става дума за промяната на лицето, излъчването при промяна на състоянието на духа.
Звучи смешно, но е имало моменти, в които сякаш виждам дявол в огледалото - сякаш се мразя за това което съм и което правя. А друг път се самозареждам, усмихвайки се с цялата прелест , на която съм способна.

П.П. А дали само ние жените се замисляме за това? Май на мъжете им е много по лесно...не мислейки за нищо....

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък виждам все едно и също Whistling

# 14
  • София
  • Мнения: 1 244
Винаги съм се питала, дали само ние забелязваме промяната или е видима  за всички. Става дума за промяната на лицето, излъчването при промяна на състоянието на духа.
Звучи смешно, но е имало моменти, в които сякаш виждам дявол в огледалото - сякаш се мразя за това което съм и което правя. А друг път се самозареждам, усмихвайки се с цялата прелест , на която съм способна.

П.П. А дали само ние жените се замисляме за това? Май на мъжете им е много по лесно...не мислейки за нищо....


Мисля, че има нещо вярно тук. Факт е, че по-харесваните жени са лъчезарните, харесващите се, непукистките, да речем.
Забелязала съм, че когато се харесвам - ме харесват, а ако не се харесвам - изглеждам зле... Crazy Но пък откъде толкова оптимизъм, че да съм все лъчезарна....  newsm78

# 15
  • Мнения: 3 405
Не виждам нищо, аз съм неотразима Wink

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Забелязала съм, че когато човек се гледа в огледалата, позира - мъжете си докарват едни пичовски физиономии, гълтат корема, издуват мускули. Жените пък цупят устни, отново прибират корема, повдигат се на пръсти, оправят си косата, крачето напред.  Laughing
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...
Казват, че огледалото е врата към други светове, други измерения. Чела съм много интересни неща за огледалото.
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба, съм такава трътка в моето огледало, а по магазинските съм като една Жизел Бюндхен (също толкова дългоноса, ама в тялото дълга и слаба като макарон).  Party

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз като Анджелина- искря, та не се виждам чак Laughing!

# 18
  • Мнения: X

Мисля, че има нещо вярно тук. Факт е, че по-харесваните жени са лъчезарните, харесващите се, непукистките, да речем.
Забелязала съм, че когато се харесвам - ме харесват, а ако не се харесвам - изглеждам зле... Crazy Но пък откъде толкова оптимизъм, че да съм все лъчезарна....  newsm78
Напълно съм съгласна,но аз вече съм преодоляла етапа в който си търсих кусури...А и в момента определено се харесвам защото все още имам следи от скорошната бременност и раждане,изглеждам по-женствена от преди ,а и почти винаги в едната ми ръка е едно сладко бебе което определено ме допълва....
А оптимизъм винаги можеш да имаш...просто трябва да го искаш...

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ох, Василисаааа, днес просто ще ме довършиш, така се смях на макаронения ти вид, че чак сълзи ми потекоха, а колегите ме гледат тъпо Joy
По темата: виждам себе си - такава каквато се виждах и преди десет и повече години и се чудя как е възможно. Вероятно отказвам да се видя порастнала просто. Е, виждам малко по-големите си бузи, ама пак съм си аз.

# 20
  • Мнения: 2 212
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...

 hahaha hahaha hahaha Аз веднъж на живо, не в огледало не познах в първите няколко моментиа баща ми... не знам защо точно се получи, но гледам и не виждам дето се вика, само си мисля, че този човек ми е адски познат...ама той изскочи изневиделица пред лицето ми та сигурно затова...
А иначе не ми се е случвало точно да не се позная, а по скоро, преди около 10тина години, като си постригах адски дългата коса в адски къса:) и като минех покрай огледало се стрясках докато свикна с мисълта, че това съм аз  Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Днес и аз съм на тази вълна.
 Гледам се и се чудя newsm78
 На обяд ходих да видя сестра ми в болницата. Една баба съвсем искрено искаше да каже нещо на "майката" на момичето Shocked, а след 5 мин. дойде един лекар и каза на сестра ми, да поспи като си тръгне майка й. Shocked. Сестра ми се ядоса повече от мен, аз не успях да реагирам(за пояснение сестра ми е само с година и половина по-малка). Дори ходих да питам колегите на колко години аджеба им изглеждам.
 
 Та какво вижда човек - каквото иска да види. Околните може би виждат промените, докато аз свиквам с всекидневият образ в огледалото.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Забелязала съм, че когато човек се гледа в огледалата, позира - мъжете си докарват едни пичовски физиономии, гълтат корема, издуват мускули. Жените пък цупят устни, отново прибират корема, повдигат се на пръсти, оправят си косата, крачето напред.  Laughing
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...
Казват, че огледалото е врата към други светове, други измерения. Чела съм много интересни неща за огледалото.
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба, съм такава трътка в моето огледало, а по магазинските съм като една Жизел Бюндхен (също толкова дългоноса, ама в тялото дълга и слаба като макарон).  Party

Ами дааа, и аз позирам, нали трябва да се харесам  Laughing И си имам любими огледала. Например едното в спалнята го мразя, виждат ми се всички кусури. Второто става, но винаги изглеждам уморена. Огледалото в банята обаче обожавам! Там винаги съм готина  Joy Сигурно е от осветлението...

Мисля, че има нещо вярно тук. Факт е, че по-харесваните жени са лъчезарните, харесващите се, непукистките, да речем.
Забелязала съм, че когато се харесвам - ме харесват, а ако не се харесвам - изглеждам зле... Crazy Но пък откъде толкова оптимизъм, че да съм все лъчезарна....  newsm78
Напълно съм съгласна,но аз вече съм преодоляла етапа в който си търсих кусури...А и в момента определено се харесвам защото все още имам следи от скорошната бременност и раждане,изглеждам по-женствена от преди ,а и почти винаги в едната ми ръка е едно сладко бебе което определено ме допълва....
А оптимизъм винаги можеш да имаш...просто трябва да го искаш...

Ама аз не си търся кусури. Те просто са си там  Laughing Но рано сутрин или след тежък ден просто нямам сили да си кажа: "Ех, ква съм пичка"  Rolling Eyes Това е едното, което имах предвид. Друг път съм забелязвала, че просто като съм в лошо настроение не се харесвам. Като съм в добро - да! Но рано сутрин никога не съм в добро настроение...
Ама че обяснение...

# 23
  • Мнения: 1 462
  - Огледалце, огледалце, коя е най-красива на земята?
  - Ами мръдни се малко да видя, де...

# 24
  • Майничка
  • Мнения: 12 563
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба...
Защото обикновено горната част на огледалото е наклонена леко назад, та да удължава оптически.

# 25
  • Мнения: 4 711
Момичете благодаря за усмивките, които ми подарихте  bouquet
Логиката да оставя въпроса отворен все пак се оказа непоклатима Wink
Идеята ми беше друга иначе щях да постна темата при " Красивите мами " ама нейсе, само аз и още една две се поразголихме душевно...

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 17:53 от Kasidy

# 26
  • Мнения: 1 546
Като се погледнах тази сутрин преди да тръгна за работа видях една лека уморена жена, която от ранни зори е малко нервна заради предстоящия ден..и после си казах.."оо,я по-леко,какво ти пука!Дена ще бъде хубав!" и знаете ли какво ми се случи на път за работа?Спря ме една напълно непозната, много стара и много усмихната баба и ми каза:"Искам да пожелая хубав ден на едно хубаво момиче!" Hug
И на мен ми стана още по-хубаво и деня наистина не беше толкова лош колкото си го представях начумерена в огледалото...

# 27
  • MUC
  • Мнения: 297
Виждам едно преждевременно остаряло дете, но все пак недорасло за важните неща в живота...

Е, понякога дори се харесвам!  Laughing

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ама никъде по митовете не пише, защо, аджеба...
Защото обикновено горната част на огледалото е наклонена леко назад, та да удължава оптически.
Ей сега ще го извия, гадното му огледало.  Laughing Може да е криво то, може да е от стената, ама който дойде и се погледне, започва да се вайка колко е дебел.  ooooh!
То може и да е от полза, де, като стимул.  Mr. Green

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
А случвало ли ви се е да се видите неочаквано в огледало? На мен да. В първият момент даже не се познах.  hahahaДаже и във втория момент...
Казват, че огледалото е врата към други светове, други измерения. Чела съм много интересни неща за огледалото.

Да, само че в огледалното отражение на един прозорец, отворен под остър ъгъл. Бях в една стая(на едни курсове по английски) и зяпам през прозореца. Беше се стъмнило и стъклата отразяваха ярко човешките фигури. И гледам аз в едно от стъклата- вижда ми се млад мъж с къса коса( това всъщност е моето отражение,аз обаче бях с вързана коса,а не съм свикнала често да се гледам така;-)  Гледам аз образа, мисля си,че е отражение на мъж мъж и си викам, що така ме гледа и той, и що се движи, аз като мръдна #Shocked 
Казвам си- неудобно е да го гледам така, ще си отместя погледа, и святкам, че това е МОЕТО отражение  Joy ,само че не пряко насреща в стъклото(тогава нямаше да се объркам), ами отражение 'накриво', все едно  се отразява стоящ в помещението човек и през отворения под ъгъл прозорец се вижда образът му.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
А иначе в огледалото се виждам в зависимост от настроението ми и от хормоните Simple Smile

С предната публикация май се класирам в темата за мунята Joy

# 31
  • Мнения: 1 052
за мое огромно съжаление виждам един уморен и изопнат човек. Не хубав, сив и смачкан, като дълго използван чаршаф. И уморени очи.... вече не се гледам, минавам транзит. Надявам се скоро да съм бляскава и ведра, кат мома от реклама за паста за зъби, с ей такава усмивка.

# 32
  • Мнения: 3 447
Сутринта съседката предположи, че съм на 23 години... и цял ден виждам в огледалото 23-годишна мацка... да, да, да Party
Иначе обикновено виждам едно изненадано изражение, тип "Какво стана, та се натресох точно тук и точно сега?!" Crazy

# 33
  • Мнения: 899
Нищо. Обикновено не се заглеждам, рядко използвам огледалото - за да проверя дали ми стоят приемливо дрехите, как са ми веждите, ако се гримирам - как е грима. Нямам потребност да се оглеждам. Само на огледалото на нашите ми харесва - винаги изглеждам добре на него.
Огледалата ме подтискат - не защото не харесвам това, което виждам, а защото имам вътрешна представа за себе си, която то разбива. И ми става криво.

# 34
  • Мнения: 260
Виждам, че трябва да се наспя...имам сенки под очите като наркоманче в абстиненция.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
че съм за пострижка, боядисване и диетолог  Close

# 36
  • Мнения: 822
Етиа,разсмя ме!Макар на теб да не ти е смешно...bouquet

Иначе в моите огледала виждам умора,малко тъга и много следи от рани,лепенки,с които съм се опитвала да ги залича,малко грим-за блясък(иначе и той нищо не прикрива)... ...и много често и една усмивка-само тя успява да скрие и следите,и лепенките,и грима...Но моите огледала по принцип са дефектни и скоро мисля да ги сменям...

# 37
  • Мнения: 1 006
Отидох и се огледАх, честно... Crazy

Видях жена с неизменния панталон и потниче с гол гръб /през лятото/.

Видях жена, която се чувства на 25 години, въпреки, че е на много повече.И която се чувства перфектно в кожата си, а има достатъчно причини да не се побира в нея.И още толкова причини, за да се чувства прекрасно пак там.Баланс.Зодия Везни.

Видях сериозни очи, немигащи, изпитващи, но доволни от това, които сами виждат в тях. Hug Видях и вирнат нос и предизвикателно сложени на кръста ръце - и двете отправени единствено и само към самата мен.

Тръгнах към компютъра, обърнах се, пак се огледах за секунда и видях лека усмивка.И в очите си също.

# 38
  • Мнения: 7 837
Като цяло се харесвам, малко поостаряла, леко изцелулитена по дупето, но това са бели кахъри  Mr. Green

В момента виждам недоспала физиономия, леко зачервени очи, в резултат на спиртните сеанси от снощи, черен сутиен без банели, доволно стегнат корем... надолу се цензурирам  Laughing

Чела съм, че еовек трябва да излъчва позитивизъм, като се гледа в огледалото, да се осмихва на себе си  Grinning

# 39
  • Мнения: 3 376
По принцип избягвам да се гледам в огледало дълго време,защото винаги започвам да си търся кусури,а който тъси намира...  Mr. Green

Обаче забелязах,че откакто съм бременна много се харесвам...и като се погледна си се представям като една бъдеща мама и всичко друго отива на заден план Blush

# 40
  • Мнения: 3 091
Хубава тема!
Мразя огледалата. Имам чувството, че някой лош критик ме показва... пред много хора, които дюдюкат: уууууу!
понякога виждам маска - усмивка, но зад нея има много тъга... уж съм аз, но не съм.
А сутрин гледката е потресаваща: разчорлена, невиждаща, но напрегната - какво трябва да правя днес? Уж трябва да съм си починала...
Напълно съм беззащитна - що се отнася до поставяне на грим и прочие уюти! огледалото винаги ми се присмива...
обичам само щастливите огледала - когато аз съм на четири метра от земята...

# 41
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
в огледалото се харесвам, на снимки вече не се харесвам. Виждам това, което съм, само че с годините чертите ми са се заострили, още нямам бръчки, бели коси, кво повече  Mr. Green О, виждам и един сладък палец, който е драскал по огледалото, но и той отива на вида ми  Sunglasses

# 42
  • Мнения: 35 949
виждам себе си - такава, каквато съм

# 43
  • Мнения: 755
Виждам.... една жена на 28г. , на която определено не и личат годините и която жена се чуди това радост или мъка е ... Mr. Green

# 44
  • Мнения: 4 473
Хубава тема!
Мразя огледалата. Имам чувството, че някой лош критик ме показва... пред много хора, които дюдюкат: уууууу!
понякога виждам маска - усмивка, но зад нея има много тъга... уж съм аз, но не съм.
А сутрин гледката е потресаваща: разчорлена, невиждаща, но напрегната - какво трябва да правя днес? Уж трябва да съм си починала...
Напълно съм беззащитна - що се отнася до поставяне на грим и прочие уюти! огледалото винаги ми се присмива...
обичам само щастливите огледала - когато аз съм на четири метра от земята...

Благодаря!   bouquet Дали от зодията или нещо друго - прочете ми мислите Wink

# 45
  • Мнения: 5 647
Нямам огледало наоколо.  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 42
Но рано сутрин или след тежък ден просто нямам сили да си кажа: "Ех, ква съм пичка"  Rolling Eyes  Друг път съм забелязвала, че просто като съм в лошо настроение не се харесвам. Като съм в добро - да! Но рано сутрин никога не съм в добро настроение...
Ама че обяснение...

 Peace   Рано сутрин и аз не се харесвам в огледалото.Май това е дефект на всички огледала  Mr. Green А аз си мислех ,че е само в моето  Laughing
 

Общи условия

Активация на акаунт