Колко се пие по ваш'те географски ширини?

  • 2 229
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И гърците като цяло не са по алкохола. Пият предимно бира, когато са ресторант вино, в редки случаи узо. Според мен това е заради климата, тук ако "удариш" няколко нашенски ракии лятото, ще свършиш в болница Wink Laughing.

# 16
  • Мнения: 2 292
в Германия се пие доста  Laughing ела виж пълните каси със стъкло и бутилки всяка седмица  Laughing и  веселите компанийки септември по винарските празници и как карат на зиг-заг по време на карнавала  Joy

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ми аmymommy ве4е е написала как горе долу стоят неЩата тук. Пие се предимно бира и вино както и разни нискоалкохолни напитки. След ядене обикновено може да се удари някоя ракия или разни диджестиви т.е напитки,които помагат на храносмилането.
СъЩо като аперитив може да се види 4есто Шампанско или мартини. Твърдото гориво не е много на по4ит.
В пъбовете съм забелязала,4е доста се хар4ат коктейлите. Аз ли4но много харесвам куба либре.  beer
Като цяло италианците не носят много на алкохол и доста жени и мъже не пият  Twisted Evil

# 18
  • България-София
  • Мнения: 573
То си зависи и от климата според мен... Взех ме си бутилка ракия от БГ и цяла година се търкаляше из фризера. Дори и българи като идват - салатки, мурафети... ама ракията не върви в тая жега и влага. Бирата - по-бива... а "зимата" - винце. Иначе в България - не прощаваме cheers

# 19
  • Мнения: 934
В Дубай алкохолът не е забранен, но е ограничен и е скъп - има го само по скъпи барове, не се продава свободно, а само в специални магазини срещу разрешително, и прочее. В следствие на което чужденците от европейски и подобен произход пият много повече, отколкото вкъщи. Алкохолът, като всяко забранено нещо, става по-ценен и по-сладък. Нито жегата, нито влажността ги притеснява. Аман просто! Пубертетска работа!
За местните не знам, но част от тях със сигурност имат очевидна слабост към алкохола въпреки религията. Макар че едва ли пият много, сигурно по някоя биричка за кеф... Виж, "туристите" от Саудитска Арабия - те май се оливат тотално през уикенда, да им държи влага за дълго време.

# 20
  • Мнения: 1 100
amymommy и mcdirock ве4е са казали как се пие тук. Дале4 са от наШия т.нар. бг "битов алкохолизъм"= салатка и ракиййка, 4е и в комбинация с бира.

Аз пък Ще ви разкажа как се пие в Русия: както вси4ки подозират, само те са на наШто бг ежедневно пийваЩо ниво, 4е даже го и надминават.

Брат ми живее там от години (не пие Blush). ОЩе си спомням как с майка ми се притеснявахме на сватбата му (там) гостите да не завърШат ве4ерта под масата. Но то зависи и от соц. слой,та тези се държаха добре. Виното си остана по масите: водката и бг ракията бяха униЩожени за отрицателно време...и не се напиват ( тренинга е голяма работа Embarassed), само за4ервиха бузки.

Майка ми миналата година ходи да гледа племенни4ето ми в Москва за 2 месеца : разказа ми как мами с коли4ки в 9 4аса сутринта заедно с цигарката, дръпват...не кафе, а бири4ка Rolling Eyes Младежи се разхождат прегърнати, цокайки съЩото питие целодневно...Дотук горе долу добре...
После брат ми ни светна, 4е в пове4ето слу4аи бирената бутилка е само фасада, а вътре всъЩност нерядко има концентрат Sick

ИзлиШно е да изреждам слу4ки от сорта на 4и4ко, който дреме Под пейка, друг който е объркал блока си и трети, дето не може да си отвори вратата. Говорим за центъра на Москва през деня Sad

Та, не са легенди подобни истории: с други думи само братята руснаци ни развалят  първенството по "по4ерпване" Laughing

# 21
  • Мнения: 2 907
Тук се пие много, даже понякога прекалено много.

Ина4е аз пия да  #Crazy Оби4ам бира и вино. Сега да се похваля като старо пиянде - преди 3 години в Прага се "състезавах " с един ирландец, кой държи пове4е на бира. Познай кои спе4ели  Blush Joy

# 22
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
По нашите ширини както ще каже и Ели_Cz  се пийва биричка( все пак имаме най-хубавата бира в света)  beer и то по мои лични наблюдения в големи количества, еми имам позната която е 52 кила ама може без проблем да жулне 15 до 17 бири в зависимост от настроението,и после повечето време от купона прекарва на ВЦ-то  Mr. Green..........друго си пийват чехите Коржалка или Паленка ( сетете се по името какво е сливовичка разбира се) падат си по Рома, ама тука количеството вече се измеря в шишета......... Wink
ДидКа, ама как така домашна ракийка,тука има едни булгари дето си варят Мастика, лелеееее какви сте специалисти,  Hug

# 23
  • Мнения: 2 907
Мдаааа, в Прага ходих преди ( разбирай преди да стана С-Е-Р-И-О-З-Н-А  Whistling ) веднъж в година. Едно 4е обожавам този град ( а и Кафка, но това е друга тема ), но там ми остават хубавите БИРЕНИ веселби  и великото посрещане на 2004 година...

# 24
  • Мнения: 3 367
..kato kupihme къщата преди 5 години правихме парти..купихме концентрат,остана почти не-пипнат..оттогава правим поне 3-4 събирания на година на бая народ(бг и америк,по поне 20 на път).все вадя бутилките от паритито за къщата и си ги прибирам пак обратно..
качествен алокохол е,но не се пие и туй то..
карат на вода(жените), бира чат-пат мъжете или сокчета ..
ние у дома не пием хич,една бира си я делим,че и остава..
не го намирам за недостатък

# 25
  • Мнения: 1 178
За Германия подкрепям вивита@ много пият тез германци и много пушат  Shocked
особенно по фестовете пада голямо напиване, то всъщност и това е целта на градските фестове  Peace това важи за младите от много ранна 15-18 до 30-35 годишна възраст употребяват твърд алкохол и бира, по възрастните и ценителите наблягат на газираните вина и вината като цяло, даже ми се струва, че като цяло предпочитат вината пред националното питие  Wink
Това, което ми е правило впечатление по градските фестове е как група младежи пълнят количка-четириколка с каси бира и твърдо гориво, теглят си я и хем се разхождат и хем пиенето си е с тях, а да и друго жените не отстъпват по пиене на мъжете  Blush

# 26
  • Мнения: 2 427
нали имаше една стара реклама на цигари в Дойчланд която гласеше"Ich rauche gern",та явно и пиенето с удоволствие  Laughing

# 27
  • Мнения: 11 307
Като сте подхванали с пиенето, да ви питам как е по вашите ширини между младежите и така наречените алкопопс?
Тук напоследък (да не повтарям Вивита и Мегстар) наблягат на тях, опитаха се да поспрат положението с наложени умишлено по-високи цени, но проблема продължава и води до ранен алкохолизъм.

# 28
  • Мнения: 2 292
какво е алкопопс?

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
каквото се предложи, ние сме по джин, бира и вино! но аз съм фенка на коктейлите изобщо!но за останалите вси4ко под ножа, най-ве4е местна бира(слаба и блудкава)понеже се купува от магазините,твърдо гориво и то не се знае мярката, но нали е понякога!имат една смокиновка, леле мале!бг са супер майстори на алкохол в ексремни условия и от вси4ко го правят, легенди се знаят за "либийците".

Общи условия

Активация на акаунт